افزایش فشار چین بر ماینرها؛ ممنوعیت‌های بیشتر به خاطر کمبود برق در راه است

افزایش فشار چین بر ماینرها؛ ممنوعیت‌های بیشتر به خاطر کمبود برق در راه است

ماینرهای چینی که در استان سیچوان فعالیت می‌کنند، توسط مقامات تحت فشارند تا فعالیت خود را به دلیل کمبود منابع برق کاهش دهند.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از خبرگزاری آسیاتایمز، فصل خشک سال با فرا رسیدن ماه اکتبر (آبان) آغاز و تا اواسط بهار ادامه خواهد داشت. کم شدن باران در مناطق جنوب شرقی چین موجب کمبود منابع الکتریسیته در این بخش می‌شود و به همین دلیل مقامات محلی فشار خود بر ماینرها را افزایش داده‌اند.

فعالیت شرکت‌های استخراج در چین روی کاغذ ممنوع است اما طی فصل بارانی در استان سیچوان، چندان به این شرکت‌ها سخت گرفته نمی‌شود؛ چرا که در این فصل  به لطف باران‌های موسمی، نیروگاه‌های برق-آبی الکتریسیته مازاد در اختیار دارند و ماینرها نیز از این انرژی مازاد نهایت بهره را می‌برند.

با شروع فصل کم باران در چین، مقامات این کشور به منظور تامین برق کافی برای شهروندان و کسب‌وکارهای محلی، تمرکز خود را بر روی فارم‌های استخراج بیت کوین معطوف کرده‌اند؛ چرا که این فارم‌ها منابع برق زیادی را برای استخراج ارزهای دیجیتال مصرف می‌کنند.

مسئولین چینی تنها به سراغ فارم‌های استخراج بیت کوین نرفته‌اند. نیروگاه‌های برق نیز درگیر فشار مسئولین هستند. این نیروگاه‌ها در ماه دسامبر، به دلیل تامینِ بدون مجوزِ برق فارم‌های استخراج ۱۴۰,۰۰۰ دلار جریمه شدند.

در حال حاضر ۶۶ درصد از کل هش ریت شبکه بیت کوین بر دوش ماینرهای چینی است. چین نیز به دلیل مصرف انرژی به صورت غیرمجاز این مزارع به دنبال توقف فعالیت‌های آنهاست. اواسط نوامبر (آبان) مقامات منطقه خودمختار مغولستان داخلی (در چین) با ایجاد کارگروه‌هایی به دنبال پاکسازی شرکت‌های فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال رفتند.

ماه دسامبر، مقامات چینی چیزی در حدود ۷,۰۰۰ دستگاه استخراج را به دلیل مصرف غیرقانونی برق مصادره کردند. این اقدام چین در قالب طرح بازرسی از ۷۰,۰۰۰ مشترک خانگی، ۳,۰۶۱ مشترک تجاری و ۱,۴۷۰ شرکت ارتباطاتی صورت گرفت. کارخانجات، معادن و روستاهایی زیادی نیز در شهر تانگشان در ناحیه کایپینگ هدف این سخت‌گیری‌ها قرار گرفتند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
رضا حسینی
رضا حسینی
۴ سال قبل

هر روز که داره سختی شبکه بیشتر میشه من موندم برا ما ایرانیه با برق مجانی هم صرف نداره اینا چجوری براشون صرف داره

هادی
هادی
۴ سال قبل

آگه این چینیا ماینر هاشونو خاموش کنن درامد ما میشه مثل قبل
???

__BB__
__BB__
۴ سال قبل
پاسخ  هادی

چطور؟

بهمن
بهمن
۴ سال قبل
پاسخ  __BB__

سختی شبکه میاد پایین