ماینینگ بیت کوین چیست و چگونه انجام می‌شود؟

در سیستم های مالی سنتی، دولت ها به سادگی پول بیشتری را هنگام نیاز چاپ می کنند. اما در بیت کوین، پول چاپ نمی شود، بیت کوین ها از یک معدن نامحدود استخراج می شود. کامپیوترهای سراسر جهان برای استخراج بیت کوین با هم رقابت می کنند. هر بار که هر کامپیوتر با موفقیت یک هش ایجاد می کند، مقداری بیت کوین دریافت می کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
مرتضی نورابادی
مرتضی نورابادی
4 سال قبل

سلام.
ببخشید من گیج شدم همین امروز تازه قضیه بیت کوینو فهمیدم هرچی میخونم راجبش سر درگم تر میشم،ممنون میشم اگه کمکم کنین کامل سردربیارم چیه.با سپاس.

مرتضی باقری
مرتضی باقری
5 سال قبل

سلام
منظور از محاسبات ریاضی در فرآیند استخراج چیه؟ یک ماینر دقیقا چه محاسباتی انجام میده؟ این محاسبات چه سود یا ارزش افزوده‌ای داره؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

در استخراج ارز دیجیتال، ماینرها یک نانس تصادفی را پیدا می‌کنند که وارد یک بلاک شده و باعث می‌شود که آن بلاک یک هش شا-۲۵۶ داشته باشد. این هش از لحاظ باینری با تعداد مشخصی از صفر شروع می‌شود. (هر چقدر میزان این صفرها بیشتر باشد، استخراج سخت تر و رقابت بیشتر است.) برای نمونه می‌توانید هش یک بلاک مشخص را در blockchain.info ببینید.

زمانی که کل موجودی بیت کوین در شبکه استخراج بشود، ماینرها با شکست مواجه نمی‌شوند. زیرا، شبکه برای تایید تراکنش به ماینرها نیاز دارد. با توقف استخراج بلاک در شبکه، گردش موجودی متوقف نخواهد شد… ماینرها بازهم می توانند از تایید تراکنش و کسر کارمزد کسب درآمد کنند.

در شبکه بیت کوین پاداش استخراج بلاک یک میزان ثابت است. کارمزد تایید تراکنش‌های آن بلاک هم به ماینری میرسد که توانسته هش بلاک را پیدا کند.

محمدرضا دادفر
محمدرضا دادفر
5 سال قبل

سلام
سوالی دارم ایا در هنگام استخراج ارزهای دیجیتال کامپیوتر کاربر بر ای انجام محاسباتی برای دیگران به کار گرفته می شود ( مثلا یک طراح گیم ) و به پاداش اینکار ارز دریافت می کند ؟

مهدی بازرگان
مهدی بازرگان
5 سال قبل

سلام..ممنون عالی بود
یه سوال داشتم..درسته که سقف استخراج بیت کوین 20 میلیون بیت کوینه؟؟ یعنی بعد 20 میلیون دیگه استخراج نداریم؟؟ بازم ممنون بابت محتوای کوتاه ولی کاربردی

امیرعلی
امیرعلی
5 سال قبل

سلام تا 2140 جا داره اسخراج اون موقع بچه هامون ماین میکنن

کیارش
کیارش
5 سال قبل

میدونی 20 میلیون بیت کوین میشه چند !!!!!

مهیار
مهیار
5 سال قبل
پاسخ  کیارش

20000000*50605*13000