۶۰۰ سیستم قدرتمند استخراج ربوده شد

۶۰۰ سیستم قدرتمند استخراج ربوده شد

ششصد سیستم قدرتمند ماینینگ ربوده شد. پلیس ایسلند امیدوار است تا این دستگاه های به سرقت رفته را به‌وسیله ره‌گیری مصرف برق مشترکین پیدا کند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

رایانه‌های مذکور به‌صورت خاص برای استخراج بیت کوین طراحی‌شده بودند. با سرقت این سیستم ها، ۶۰۰ عدد کارت گرافیک، ۱۰۰ عدد پردازنده، ۱۰۰ عدد منبع تغذیه، ۱۰۰ عدد مادربرد و ۱۰۰ عدد حافظه رم هم (به صورت اسمبل) ربوده شده است.

به نقل از «اسوشیتد پرس» و «ویزیر»، سرقت این دستگاه‌ها و قطعاً از پیش برنامه ریزی شده و توسط یک گروه از سارقین ایسلندی به اجرا در آمده است. تا به اینجا یازده فرد تحت بازجویی قرار گرفته‌اند که دو نفر از آنها در حال حاضر در بازداشت هستند.

600 سیستم قدرتمند استخراج ربوده شد

این سرقان که در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه صورت گرفته توسط دوربین‌های مداربسته نیز ضبط‌ شده است. شرکتی که مورد تهاجم این سرقت‌ها قرارگرفته است در زمینه سرورهای ماینینگ فعالیت می‌کند و «آدوانیا» (Advania) نام دارد.

به نقل از مراجع معتبر خبری، ارزش دستگاه‌های ربوده‌ شده چیزی در حدود ۲ میلیون دلار است.

رئیس پلیس «یارتنسون» در مورد این سرقت‌ها می‌گوید:

این یک سرقت در مقیاسی است که تا به حال ندیده‌ام. تمام شواهد حاکی از این است که سرقت‌ها بسیار سازمان یافته صورت گرفته‌اند.

به گفته منابع معتبر، پلیس ایسلند به دنبال آن است تا به‌وسیله رهگیری مصرف برق مشترکان، بتواند به سر نخ‌هایی دست یابد. هنوز هیچ‌یک از منابع ذی‌صلاح اظهارنظرهای بیشتری را در این رابطه انجام نداده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
عامو
عامو
5 سال قبل

دادا اینا رو همونجا استفاده نمیکنن که منتظرین با افزایش مصرف برق پیداشون کنین،
اینا رو میفرستم واسه ما تو ایران،
عمرا پیداشون کنین.

ساسان
ساسان
6 سال قبل

دست یه ایرانی حتما تو این سرقت هست
خخخخخخه

ع.ع
ع.ع
6 سال قبل

تا باشه از این سرقتا تو خارج ?
یه چندتا از این ماینرای بزرگ تو چین هم از کار بیوفته یکم سختی ماینینگ کم بشه
خیلی تازگی کم شده میزان استخراج از ماینینگ