سارق بزرگ دستگاه‌های استخراج بیت کوین از زندان فرار کرد

سارق بزرگ دستگاه‌های استخراج بیت کوین از زندان فرار کرد

به گزارش رسانه‌های محلی، مظنون اصلی سرقت بزرگ دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال از زندان ایسلند فرار کرده است.

سارق بزرگ دستگاه‌های استخراج بیت کوین از زندان فرار کرد

سیندری استفانسون شب گذشته با شکستن پنجره از زندان سونجی ایسلند می‌گریزد و بنا بر تأیید پلیس، این فرد به سوئد فرار کرده و اکنون در این کشور ساکن است. طبق گزارشات، این سارق برای فرار از پاسپورت فرد دیگری استفاده می‌کند.

قبل از اینکه پلیس متوجه فرار متهم به سوئد شود، او فرودگاه شهر استکهلم سوئد را ترک کرده بود. مقامات ایسلند در حال رایزنی با همتایان سوئدی خود برای بازداشت سارق هستند و گفته می‌شود که یک حکم بازداشت بین‌المللی برای او صادر شده است.

استیفنسون از دوم فوریه سال جاری به جرم مشارکت در سرقت بزرگ دستگاه‌های استخراج از یک مرکز بزرگ استخراج در ایسلند، به زندان سونجی منتقل شده بود. این پرونده ۱۱ مظنون داشت که برای دو نفر از آن‌ها قرار بازداشت صادر شده بود.

ارزش کل سخت افزارهای به سرقت رفته حدود ۲ میلیون دلار برآورد می‌شود. رسانه‌های ایسلندی از این اتفاق به عنوان «یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های جنایی در تاریخ ایسلند» یادکرده‌اند. هنوز مظنونین این پرونده همکاری‌های لازم را برای یافتن محل دستگاه‌های  ربوده شده انجام نداده‌اند.

شایان ذکر است که به لطف صنعت دیتاسنتر ایسلند، و همچنین بهره مندی آن از انرژی سرشار و ارزان قیمت برق و آب و هوای سرد، بزرگ‌ترین مراکز استخراج در این کشور تاسیس شده اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
امیر
امیر
۶ سال قبل

سلام
لطفا لینک گروه رو بدید

مجید خان محمدی
مجید خان محمدی
۶ سال قبل

جالبه با دو میلیون سرقت ، بزرگترین پرونده جناحی تاریخ ایسلند شده

Ghost
Ghost
۶ سال قبل

بله ایسلند و در کل کشورهای حوضه اسکاندیناوی جزء بهترین کشورهای دنیا به حساب میاند و در رفاه کامل زندگی می کنند اونها انسانهای متفکر و آرام هستند که با توجه واقعیات زندگی می کنند نه خرافات و هر چرت و پرتی که تو کله پوک ما ایرانی ها کردند و اینو مدیون نظام آموزشی بسیار مدرن که حاصل تفکر است هستند.
مؤسسه لگاتوم هر سال با بررسی فاکتورهایی مثل اقتصاد، کارآفرینی، سیستم حکومتی، تحصیلات، بهداشت و سلامت، امنیت فردی و اجتماعی، آزادی‌های فردی و سرمایه‌ اجتماعی در بین تمام کشورهای دنیا، لیستی منتشر می‌کند که خوشحال‌ترین کشورهای دنیا را معرفی می‌کند؛ با نگاه مختصری به این لیست متوجه می‌شویم که کشورهای حوضه اسکاندیناوی مثل سوئد، ایسلند، نروژ، فنلاند، دانمارک هر سال جزء تاپ لیست هستند.
جالب اینجاست که مردمان آن سرزمین از نوادگان وایکینگ ها هستند و این جنگ جویان قدیم امروز متمدن ترین مردم دنیا هستند.