افزایش شدید قیمت تزوس؛ صرافی کوین بیس اثبات سهام تزوس را اجرا کرد

افزایش شدید قیمت تزوس؛ صرافی کوین بیس اثبات سهام تزوس را اجرا کرد

کوین بیس (Coinbase)، صرافی آمریکایی ارزهای دیجیتال و از سرویس‌دهندگان کیف پول این ارزها، روز گذشته اعلام کرد که سهام‌گذاری (Staking) ارز دیجیتال تزوس (Tezos) را آغاز خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس پستی که در وبلاگ رسمی کوین بیس منتشر شد، این صرافی اعلام کرد از این پس، همه‌ی کاربران آمریکایی و واجد شرایط صرافی می‌توانند با سهام‌گذاری در توکن‌های XTZ، سود دریافت کنند. این در حالی است که سه ماه پیش، کوین بیس پرو (Coinbase Pro) اعلام کرد که از تزوس پشتیبانی می‌کند.

مشتریان از طریق سهام‌گذاری، می‌توانند به صورت منفعل از طریق قراردادن توکن‌های خود در شبکه‌ی مورد نظر، سود دریافت کنند. از این توکن‌ها به منظور انجام عملیات‌های خاصی در شبکه استفاده می‌شود. هر چه سهام‌گذاری بیشتری در یک شبکه‌ی بلاک چینی صورت گیرد، امنیت و کارایی شبکه بیشتر خواهد شد. در ازای سرمایه‌های سهام‌گذاری شده در پلتفرم، کاربر سود دریافت خواهد کرد.

کوین بیس کاستدی (Coinbase Custody)، بستر نگهداری کوین بیس، پیش‌تر و در ماه مارس (اردیبهشت) خدمات سهام‌گذاری خود را برای کاربران عرضه کرد. کتلین بریتمن (Kathleen Breitman)، از بنیان‌گذاران تزوس، هم‌زمان با این اقدام کوین بیس کاستدی گفت:

عرضه‌ی سهام‌گذاری تزوس در کوین بیس کاستدی، به برطرف کردن نیاز مبرمی کمک می‌کند که تاکنون وجود داشته است: راهی برای هم‌کاری شرکت‌ها و مؤسسات مالی که به یک بستر نگه‌داری امن و آفلاین تکیه می‌کنند تا نقشی فعال در شبکه‌ی تزوس ایفا کنند.

از امروز، همه‌ی کاربران واجد شرایط کوین بیسی که تزوس در اختیار دارند می‌توانند با سهام‌گذاری توکن‌ها در بازه‌های سی‌ الی چهل روزه، سودی حدود پنج درصد دریافت کنند. پس از اتمام محدودیت، پاداش کاربران در سررسید‌های حداکثر سه‌روزه به حسابشان واریز می‌شود.

می‌توان گفت عرضه‌ی خدمات سهام‌گذاری تزوس، آخرین اقدام کوین بیس به منظور گسترش فعالیت‌هایش برای کاربران آمریکایی است. اوایل ماه گذشته، کوین بیس امکانی را فراهم کرد که دارندگان یو اس دی کوین (USDC) سود سالانه ۱.۲۵ درصدی دریافت کنند.

کوین بیس در جایگاه تأثیرگذارترین صرافی در ایالات‌متحده، به دنبال آن است که ساختار صنعت دارایی‌های دیجیتال و فضای قانون‌گذاری آن را در این کشور تغییر دهد.

برایان بروکس (Brian Brooks)، مسئول بخش حقوقی این صرافی، چند روز پیش اعلام کرد که دولت ایالات‌متحده باید مواضعش را تسهیل کند و اجازه دهد بخش خصوصی در حوزه‌ی ایجاد دلار دیجیتال فعالیت کند. بر اساس صحبت‌های بروکس، وظیفه‌ی ساخت این فناوری باید برعهده‌ی بخش خصوصی باشد؛ زیرا آن‌ها می‌توانند این کار را خیلی بهتر انجام دهند. بخش دولتی هم فقط سیاست‌های پولی و مالی را وضع کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه