مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیم

مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیم

آرتور هایس (Arthur Hayes)، مدیرعامل پلتفرم بیتمکس (Bitmex)، اذعان داشت که قصد این پلتفرم، راه‌اندازی اوراق قرضه کوتاه مدت با پشتیبانی بیت کوین است.

وی همچنین قصد دارد تا به طور خاص، به افراد حاضر در بازارهای نوظهور، با استفاده از بیت کوین، امکان خرید شاخص سهام‌های Nasdaq QQQ و S&P ۵۰۰ را بدهد. وی در طی مصاحبه‌ای با لوک مارتین (Luke Martin)، درخصوص پادکست ونچر کوینیست (Venture Coinist) گفت که به دنبال راه‌اندازی اوراق قرضه کوتاه مدت و دیگر محصولات مالی با پشتیبانی بیت کوین است. هایس اظهار داشت:

می‌خواهم آینده‌ای بسازم که در آن، برترین صرافی‌ها و ماینرها، اوراق قرضه کوتاه مدت بیت کوین برای اکوسیستم صادر کنند.

وی افزود:

خب، پس فرض کنید که می‌خواهید اوراق ۳۰ روزه بخرید. چرا اوراق قرضه بدون کوپن ۳۰ روزه‌ی بیتمکس که نرخ بهره آن نشان‌گر برآورد بازار از ریسک اعتباری ما است را نخرید؟

مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیموی در ادامه توضیح داد که در چند ماه آینده، تیم او، روی مشخصه‌های این نوع جدید از اوراق قرضه کار خواهند کرد. او در ادامه اذعان داشت که بیتمکس، روی استارتاپ جدیدی که به افراد این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از بیت کوین، بدون مواجه با خطر نرخ برابری بیت کوین و دلار، در سهام‌های محبوب نزدک و S&P ۵۰۰ سرمایه‌گذاری کنند، سرمایه‌گذاری کرده است. او هم‌چنین اظهار داشت:

با اظهار امیدواری می‌توان گفت که تابستان امسال، قادر خواهید بود که با استفاده از بیت کوین، شاخص‌های S&P ۵۰۰ و Nasdaq QQQ را خریداری کنید و اساساً، با خطر نرخ برابری بیت کوین و دلار مواجه نشوید. شما خواهید توانست بیت کوین ارسال کنید، سپس، آن را به دلار تبدیل می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند تا سواپ (نرخ بهره شبانه) خریداری نمایید. سپس، هنگامی که قصد خروج از این عرصه را دارید، می‌توانید این سواپ‌ها را فروخته و دوباره دلار دریافت کنید و پس از آن نیز می‌توانید به بیت کوین‌هایتان برسید.

طبق گفته‌های هایس، این محصول پشتیبانی شده با بیت کوین، نقدینه‌ و قابل ‌توجه‌ترین شاخص‌ها را در دنیا و مخصوصاً در بازارهای نوظهور ایجاد خواهد کرد. وی همچنین توضیح داد:

بنابراین، به طور امیدوارکننده‌ای، این امر به افراد حاضر در بازارهای نوظهور این اجازه را خواهد داد تا از بیت کوین برای دسترسی به شاخص‌های نقدینگی سنتی استفاده کنند.

دلیل اهمیت بیت کوین برای بیتمکس

هایس همچنین در خصوص دلیل اهمیت فناوری بیت کوین برای بیت مکس و این که چرا اصلی‌ترین دلیل برای موفقیت شرکتش محسوب می‌شود، به گفتگو پرداخت.

از یک نظر گفته می‌شود که بیتمکس، از بیت کوین تنها به عنوان وثیقه استفاده می‌کند. هایس اظهار داشت:

این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با مشتری در ظرف ۱۰ دقیقه تعامل داشته و به تبادل اطلاعات بپردازند. این موضوع به این دلیل است که بیتمکس می‌تواند عملیات برداشت از حساب و سپرده‌گذاری را بدون دخالت انسانی و هیچ فرد سومی مانند بانک، پردازش کند.

مدیر بیتمکس: به دنبال افزودن قابلیت مبادله بیت کوین با سهام‌ بازارهای آمریکا هستیمبیت کوین همچنین به بیتمکس این اجازه را می‌دهد تا از نظر مالی بیشتر انعطاف‌پذیر باشد، مانند آن که بتواند ۱۰۰ برابر بیشتر، محصول مشتق سواپ دائمی (perpetual Swap) ارائه دهد. این پلتفرم هنگ کنگی هم‌چنین، سواپ دائمی اتریوم-دلار خودش را در ماه آگوست ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد.

هایس اذعان داشت که تنها در عرض دو ماه، این محصول به نقدینه‌ترین ابزار معامله اتریوم-دلار تبدیل شد. وی در ادامه گفت:

از دیدگاه یک سفته ‌باز، این محصول عالی است. من بیت کوین دارم و می‌خواهم روی قیمت اتر در مقابل دلار سفته بازی کنم و پولم را به شکل بیت کوین پس بگیرم.

وی چنین ادامه داد:

پس از موفقیت در محصول سواپ‌های دائمی، اکنون به دنبال راه‌اندازی این محصول برای دیگر ارزهای دیجیتال (در مقابل دلار) در آینده هستیم.

این مدیرعامل همچنین اذعان داشت که کاربران می‌توانند منتظر گزینه‌های پلتفرم‌های بیت کوین که احتمالاً ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه راه‌اندازی خواهند شد، بمانند.

در نهایت، هایس اظهار داشت که بیتمکس قصد ندارد مانند بایننس و یا هوبی، توکن داخلی (مانند توکن BNB بایننس) ایجاد کند زیرا بیشتر از آن که به حل مسائل کمک کند، باعث ایجاد مشکل خواهد شد. وی افزود:

جنبه‌های قانونی پیرامون این توکن پیچیده هستند: آیا این قانون همان امنیت است؟ ما به اندازه کافی مسائلی برای رسیدگی داریم که دیگر نخواهیم تنها به دلیل آن که توکن خودمان را برای پول و مشکلاتی که به آن نیاز نداریم ایجاد کنیم، درگیر مسائل جدیدی شویم.

آیا محصولات پشتیبانی شده با بیت کوین صرافی بیتمکس، تجارتی در سطح نهادی برای بازار معامله آتی فعال به ارمغان خواهد آورد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: bitcoinist
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
عایرضا صدفی
عایرضا صدفی
4 سال و 10 ماه قبل

یعنی مثلا ما تو ایران میتونیم سهام پونصد شرکت برتر آمریکا رو بخیریم .اگه اینجوری باشه عالیه

david
david
4 سال و 10 ماه قبل

یعنی تو حاضری بیت بدی سهام وال استریت بخری ! خیلی اقتصاددانی