بازگشت بخشی از بیت کوین‌های ربوده شده از هک بیتفینکس توسط پلیس آمریکا

بازگشت بخشی از بیت کوین‌های ربوده شده از هک بیتفینکس توسط پلیس آمریکا

طبق پست منتشرشده از سوی صرافی ارزهای دیجیتال بیت‌فینکس (Bitfinex) در سایت مدیوم (Medium)، در تاریخ ۲۵ام فوریه (۶ام اسفند ماه)، پلیس آمریکا بیش از ۱۰۴ هزار دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته از این صرافی را بازیابی کرده و برگردانده است.

بنا بر گزارش‌های به دست آمده، ارزش این سرمایه‌های بازگردانده شده از هک صورت گرفته در ماه آگوست ۲۰۱۶ و سرقت حدود ۱۲۰ هزار بیت کوین در مجموع، به کمتر از ۲۷.۷ بیت کوین (BTC) می‌رسد. در همان زمان، صرافی بیت‌فینکس میزان سرمایه‌های به سرقت رفته را اعلام کرد و به افراد مال‌باخته در این هک، تمامی بدهی خود را با استفاده از توکن BFX که در این صرافی دادوستد می‌شدند، پرداخت کرد.

افراد مال‌باخته می‌توانستند این توکن‌ها را با یک دلار و یا سهام شرکت مبادله کنند.

آن دسته از افرادی که تمایل به مبادله‌ی این توکن‌ها با سهام این صرافی را داشتند، علاوه بر دریافت سهام، توکن حق استرداد (RRT) نیز دریافت می‌کردند و این در حالی بود که تمامی توکن‌های BFX پس از آن، از بین رفتند.

بازگشت بخشی از بیت کوین‌های ربوده شده از هک بیتفینکس توسط پلیس آمریکا

بازیابی بیت‌کوین‌های مسروقه‌ی صرافی بیت‌فینکس

بیت‌فینکس اعلام کرد که این ارزهای دیجیتال به دلار آمریکا تبدیل و به صاحبان حساب پرداخت خواهند شد و پس از آن همه‌ی این توکن ها از بین خواهند رفت.

طبق این اعلامیه، ماه نوامبر سال گذشته، به این صرافی هشدار داده شد که دولت آمریکا به سرمایه‌های احتمالی به دست آمده از هک، دسترسی پیدا کرده است.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون، انجمن ارزهای دیجیتال حداقل با یک مورد هک گسترده در صرافی‌ها مواجه شده است.

به گزارش سایت کوین تلگراف در اواخر ماه ژانویه، دو هفته پس از گزارش اولین هک صرافی نیوزلندی کریپتوپیا (Cryptopia)، این صرافی همچنان از جانب مجرمان فضای سایبری که ۳.۲ میلیون دلار توکن از طریق هک این صرافی به دست آورده بودند، در خطر بود.

همچنین، در ماه نوامبر سال گذشته، صرافی تازه تأسیس‌شده‌ی ژاپنی کوین‌چک (Coincheck) که در ماه ژانویه ۲۰۱۸، در اثر هک، بیش از ۵۲۰ میلیون دلار از دست داد، پس از بازسازی پلتفرم خود توسط کارشناسان امنیتی خارجی، اعلام کرد که مبادلات توکن زِم (XEM) شبکه‌ی نِم (NEM) را از سر گرفته است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مرتضی
مرتضی
۵ سال قبل

سلام
من یک سوال دارم؟؟؟؟
میشه بیت کوین که اشاباها به ولت کسی زدی و برگردوند؟؟

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
۵ سال قبل
پاسخ  مرتضی

سلام دوست عزیز. انشالله در روزهای آینده مقاله‌ای در ارتباط با همین مشکلات منتشر خواهد شد.