دلایل احتمالی سقوط اخیر بیت کوین به ۶۵۰۰ دلار از زبان مدیر ارشد VanEck

دلایل احتمالی سقوط اخیر بیت کوین به ۶۵۰۰ دلار از زبان مدیر ارشد VanEck

به گفته یکی از مدیران ارشد یک شرکت سرمایه‌گذاری، قیمت بیت کوین در نتیجه تنش‌های جغرافیایی-سیاسی و برخی از عوامل اقتصادی سقوط کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، گابور گورباکس (Gabor Gurbacs)، مدیر بخش سرمایه‌های دیجیتال شرکت «VanEck» چهارم آذر در توییتر به تشریح دلایلی پرداخت که به عقیده او موجب سقوط قیمت بیت کوین تا ۶,۵۰۰ دلار شد.

او برای اثبات ادعای خود به بررسی فاکتورهای عاطفی بازار در حوزه قیمت بیت کوین پرداخت. به عقیده گورباکس این فاکتور‌ها با بازیابی ۱۱ درصدی اخیر قیمت بیت کوین تا ۷۳۰۰ دلار همخوانی داشت.

گورباکس نیز مانند بسیاری از کارشناسان دیگر انگشت اتهام را به سمت چین و اتهاماتی که این کشور به برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال وارد کرده است، نشانه رفته است.

در نتیجه این اخبار، سرمایه‌گذاران با امید اینکه قیمت بار دیگر بالا خواهد رفت، دارایی‌های خود را فروختند تا از این افت قیمت نهایت استفاده را ببرند.

او در پست دیگری می‌نویسد:

به نظر من سرمایه‌گذاران در خصوص اتهامات چین [به صرافی‌ها] نگران شدند و از همین رو به دنبال فرصتی می‌گردند تا در قیمتی پایین‌تر بار دیگر بیت کوین بخرند.

طبق گزارش دیگری، بحث الزامات مالیاتی از جمله عوامل دیگری است که باعث کاهش قیمت شده است.

در ایالات‌متحده، سرمایه‌گذاران ممکن است با کاهش عمدی قیمت، به دنبال ایجاد سودی کم یا منفی در خصوص سرمایه‌های‌شان باشند و از این طریق مالیات کمتری را متوجه معاملات‌شان کنند.

گورباکس از این مسئله با نام «آربیتراژ ضرر مالیاتیِ پایان سال» یاد می‌کند. اما نمی‌توان به قطع گفت که چه میزان سرمایه‌گذار برای کاهش این چنینی قیمت (مشابه سقوط هفته گذشته) نیاز است.

گورباکس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به داده‌های اسکیو مارکتز (Skew Markets) تکیه می‌کند. طبق این داده‌های نقدینگی در پلتفرم‌های تبادل بیت کوین به شدت کاهش یافته است.

این مسئله را نیز می‌توان بر گردن چین و سیاست‌هایش انداخت. به عقیده او چین نقش بسزایی در خصوص عواطف بازار ایفا می‌کند. گورباکس می‌افزاید:

پیشنهادات فروش در قیمت مشخص طی سه ماه گذشته با افزایش رو به رو بوده است. مراقب باشید. بازار ممکن است به سرعت به هر جهتی حرکت کند. با احتیاط عمل کنید. از هر گونه سفارش‌ بازار (مارکت اردر بزرگ) بپرهیزید.

به عقیده گورباکس حرکت بعدی بزرگ ممکن است به شکل توسعه یک محصول یا خبر ادغام و فروش شرکت‌ها ظاهر شود؛ چرا که بسیاری از این شرکت‌ها با ارزهای دیجیتال تامین سرمایه شده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
احسان چگنی
احسان چگنی
4 سال قبل

مثلا چه توسعه محصولی یا خدماتی ممکنه قیمت بیت رو جهشی کنه

مثلا مایکروسافت از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنه خوب نیست!
فک کنم خبر باید این حد باشه که ترامپ برای پشتیبانی از دلار بیت کوین رو در نظر گرفت ?