نمودار روزانه بیت کوین خبر از احتمال رسیدن قیمت به ۱۰,۰۰۰ دلار می‌دهد

نمودار روزانه بیت کوین خبر از احتمال رسیدن قیمت به ۱۰,۰۰۰ دلار می‌دهد

قیمت بیت کوین پس از چند هفته تثبیت قیمت، امروز توانست جهشی نسبتاً قوی ثبت کند. وضعیت نمودار یک روزه این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که پادشاه ارزهای دیجیتال در حال آماده‌سازی برای رسیدن به هدف ۱۰,۰۰۰ دلاری است.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین پس از کاهش قیمت و رسیدن به حمایت ۸,۸۰۰ دلاری، در حال آماده‌سازی برای یک جهش قدرتمند است. قیمت بیت کوین با وجود سقوط به ۸,۸۰۰ دلار، همچنان در سطحی بالاتر از میانگین متحرک ساده صد روزه (SMA100) قرار داشت.

در نتیجه حفظ این سطح، قیمت بیت کوین توانست موانع پر اهمیتی نظیر مقاومت‌های ۹,۰۰۰، ۹,۳۰۰ و ۹,۴۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. به‌علاوه، قیمت این ارز دیجیتال توانست سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی را نیز رد کند. این سطح طی سقوط قیمت از ۱۰,۳۷۶ به ۸,۸۰۲ دلار تشکیل شده بود. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۹,۳۷۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

از سوی دیگر، قیمت بیت کوین توانست از سد مقاومت ۹,۳۵۰ دلاری نیز عبور کند؛ شکستن این سد باعث شد تا خط روند نزولی نیز شکسته شود. با توجه به وضعیت فعلی، می‌توان گفت که خریداران در بازار در حال فعالیت هستند و نوسانات در سطح بالای ۹,۳۵۰ دلار تا حدی زیادی در کنترل آنهاست.

مقاومت‌های ۹,۵۸۰ و ۹,۶۰۰ دلاری پیش روی بیت کوین قرار دارند. این سطوح به سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی (که از سقوط ۱۰,۳۷۶ دلار به ۸,۸۰۲ دلار ایجاد شده بود) نزدیک است. اگر قیمت بیت کوین بتواند مقاومت ۹,۶۰۰ دلاری را بشکند و آن را حفظ کند، راه برای رسیدن به ۱۰,۰۰۰ دلار در روزهای آتی هموار خواهد شد.

در کوتاه‌مدت، احتمال اصلاح قیمت و سقوط به سطحی پایین‌تر از ۹,۳۲۰ و ۹,۳۰۰ دلار وجود دارد. اگر این سطوح شکسته شوند، توقف بعدی ممکن است در حمایت ۹,۲۰۰ دلاری باشد.

اگر این روند نزولی ادامه داشته باشد، احتمال سقوط تا محدوده حمایتی ۸,۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده صد روزه نیز وجود دارد. این محدوده از نقاط پر اهمیت روی نمودار است و شکستن آن می‌تواند باعث قوت گرفتن روند سقوط قیمت شود. اگر قیمت در محدوده‌ای پایین‌تر از ۸,۸۰۰ و ۸,۶۰۰ دلار بسته شود، فشار نزولی بر بازار افزوده می‌شود و ممکن است شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۸,۰۰۰ و حتی ۷,۸۰۰ دلار باشیم.

در حال حاضر شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم روزانه در محدوده صعودی قرار دارد. شاخص قدرت نسبی (RIS) در محدوده بالاتر از ۵۰ جا خوش کرده است. حمایت‌های اصلی به ترتیب ۹,۳۰۰ و ۸,۸۰۰ دلار هستند. ۹,۵۸۰، ۱۰,۰۰۰ و ۱۰,۳۰۰ دلار نیز مقاومت‌های پیش رو را تشکیل داده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
ارجمند
ارجمند
3 سال قبل

نزاشت شما پیش بینی تون مرکبش خشک بشه و ۳۰۰ دلار ریخت فعلا بیت کوین خبری از صعود نداره تا انتهای ۲۰۲۰

خسروی
خسروی
3 سال قبل

سلام احتمال قطع به یقین تا انتهای ماه میلادی منتظر یک جهش معقول از جانب بیت کوین و به طبع آلت کوین ها خواهیم بود حتما دز پرویه سه چهار ماه خرید بیت کوین منطقی بنظر میرسه