داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند

در حالی که قیمت بیت کوین پس از ۱۲ روز به زیر حمایت روانی ۲۰٬۰۰۰ دلاری سقوط کرده است، داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌ها از اواخر ماه اوت (اوایل شهریور) رفتاری متضاد با سرمایه‌گذاران خرد داشته‌اند. در حقیقت، به نظر می‌رسد که نهنگ‌ها هنوز با احساسات صعودی سرمایه‌گذاران خرد نسبت به روند آینده بازار همراه نشده‌اند.

به گزارش کریپتو اسلیت، سرمایه‌گذاران خرد (با موجودی کمتر از یک بیت کوین) مشغول انباشت هستند، در حالی که نهنگ‌هایی با بیش از ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین، دارایی‌های خود را می‌فروشند.

همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، رنگ‌های روشن‌تر نشان می‌دهد که بیت کوین در ماه اوت (مرداد) در مرحله توزیع (فروش) قرار داشته است. رنگ‌های تیره‌تر نیز که نشان‌دهنده دوره‌های انباشت هستند، در ماه‌های مه، ژوئن و ژوئيه (اردیبهشت، خرداد و تیر) دیده می‌شوند. این نمودار، امتیاز روند انباشت بیت کوین را میان تمامی سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد.

در طول رکود بازار در ماه مه (اردیبهشت) که با فروپاشی شبکه ترا آغاز شد، سرمایه‌گذاران به انباشت بیت کوین ادامه دادند. با این حال، این روند در ماه اوت (مرداد) با منفی‌شدن احساسات بازار به پایان رسید و باعث شد قیمت بیت کوین در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ تقریباً ثابت بماند. با اینکه در این دوره تعداد فروشندگان از خریداران بیشتر بود، این نیرو ظاهراً به‌اندازه‌ای نبود که بیت کوین را برای یک دوره طولانی زیر ۱۸٬۰۰۰ دلار نگه دارد.

حفظ قیمت بیت کوین در محدوده ۲۰٬۰۰۰ دلاری در طول سه ماهه سوم و در میانه فشار فروش بی‌وقفه، وجود حمایت قوی در این سطح را نشان می‌دهد. از اواسط ماه اوت (اواخر مرداد) بیت کوین بازاری رِنج را تجربه کرده و در بازه ۱۸٬۰۰۰ تا ۲۲٬۰۰۰ دلاری معامله شده است.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند
نمودار امتیاز روند انباشت بیت کوین.

بررسی شرایط هولدرها به تفکیک موجودی بیت کوین کیف پولشان، بینش‌ دقیق‌تری درباره این روند فراهم می‌کند. سرمایه‌گذارانی با کمتر از یک بیت کوین موجودی، در اواخر اکتبر (اوایل آبان) دوباره وارد مرحله انباشت شدند؛ مشابه سرمایه‌گذارانی که بین ۱٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین موجودی دارند. آدرس‌هایی که بیش از ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند نیز همان‌طور که از اواسط ژوئیه (اواخر تیر) شروع کرده بودند، به فروش خود ادامه دادند.

نمودار زیر تصویر روشنی از روندهای مختلف میان گروه‌های گوناگون سرمایه‌گذاران بیت کوین ارائه می‌کند. سرمایه‌گذارانی که کمتر از یک بیت کوین در اختیار دارند، از لحاظ تاریخی در زمان‌هایی متفاوت از نهنگ‌های بزرگتر در حال خرید بوده‌اند.

سرمایه‌گذاران خرد در ماه مارس (اسفند) به‌شدت مشغول خرید بیت‌ کوین بودند، در حالی که نهنگ‌ها تقریباً در همان دوره شروع به فروش کردند. ژوئن و ژوئیه (تیر و خرداد) امسال، تنها دوره‌ای بود که میان رفتار سرمایه‌گذاران خرد و نهنگ‌ها شباهت‌هایی آشکار وجود داشت.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: سرمایه‌گذاران خرد مشغول انباشت و نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین هستند
نمودار امتیاز روند انباشت بیت کوین به تفکیک موجودی کیف پول‌ها.

در حالی که نهنگ‌های بیت کوین ممکن است همچنان دارایی‌هایشان را از طریق فروش مستمر توزیع کنند، در هفته‌های اخیر نشانه‌هایی از تغییر این روند دیده می‌شود. امتیاز روند انباشت نهنگ‌ها از اواسط اوت (اواخر مرداد) تاکنون از ناحیه قرمز تیره (فروش شدید) به نارنجی روشن تغییر کرده است که نشان‌دهنده موضع خنثی‌تری است.

با توجه به نوسان بسیار کم قیمت بیت کوین از تابستان، هر دو گروه نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران خردی که در ماه‌های ژوئن و ژوئیه (خرداد و تیر) بیت کوین خریده‌اند، احتمالاً یا در سود هستند یا در موقعیتی نزدیک به قیمت خرید خود.

اگرچه نهنگ‌های بزرگ‌تر همچنان به فروش ادامه می‌دهند، سرمایه‌گذاران با موجودی ۱٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین نیز از پایان اکتبر (اوایل آبان) شروع به انباشت کرده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
WhiteShadow
WhiteShadow
1 سال قبل

اقتصاد دنیا روزای خوبی رو پیش روی خودش نداره مخصوصأ این بازار کریپتو که نهنگ ها خالی میکنن و سرمایه گذارهای ریز انباشت
مسلمأ دید نهنگ ها روزای طلایی در این بازار نمیبینه که اگه میدید سرمایه بزرگشون خارج نمیکردند و دقيقأ عوام انباشت نداشتند این نشون میده درحال حاظر بازار رو تبلیغاتی که از سودهای گذشته داشته و دهن به دهن به عموم مردم دنیا رسیده وباعث شده تعداد بیشتری از عموم مردم جذب ورود وانباشت در این بازار بشن سرپاهست و ابرسرمایه گذار های که از هر بازاري بیشترین سود نصیب خودشون میکنن بخاطر دید بزرگتری که از آینده ده ساله بازار کریپتو دارند ترجیح دادند سرمایه خودشون خارج کرده و در بازار دیگه ای که در ده سال آینده مطمئنا سود بیشتری از بازار کریپتو خواهد داد وارد شوند!که اینم کاملا طبیعی چرا که دقيقأ از فعالیت همین ابرسرمایه گذارها فردا روز عموم مردم متوجه بازار و ترند اقتصادی میشند و توی اون بازار ورود میکنن ولی تجربه نشون داده در هر دوره ای وقتی یک نوع سرمایه گذاری عمومیت پیدا میکنه دقيقأ زمانی که ابرسرمایه گذارها خروج میکنن چراکه حاشیه سود اون بازار نسبت به قبلتر که عمومیت نداشته کم میشه و به نظر شخصیم الان دقيقأ بازار کریپتو در موقعیتی قرار داره که باگذشت زمان هر روز بیشتر عمومیت پیدا میکنه ولی برای هلد کردن و سودهای نجومی گرفتن هرروز سخت تر میشه و به قل معامله گران روزانه ریسک به ریواردش بیشتر شده و خطر از دست دادن سرمایه بیشتر از چندین برابر شدنش هست مخصوصأ در سبک سرمایه گذاری انباشت یا هلد کردن
تصور کنیم برا یک انباشت هلد دوساله برنامه ریزی کرده بودیم و ارز لونا خرید کرده بودیم مسلمأ باگذشت یک سال از سرمایه گذاریمون الان سرمایه ما چندین برابر که نشده بود صفر هم شده بود با وضیعتی که برا ارز لونا به وجود اومد!البته خیلی ها میگن باید بدونی چی میگیری!ولی واقعیت اینه که هیچکس نمیدونه فرداش چه خواهد شد برای همین درمعامله گری چیزی به نام محاسبه ریسک وجود داره و تو این وضیعت اقتصاد جهانی میشه گفت از این پروژه ها و ارزها کم نیست که در سال های آينده اسامیشون به گوشمون بخورن همین الان وضیعت ارز معتبری که چندماه قبلتر ۲۰۰دلار بود نامشخص هست زیر بیست دلار رسیده بله ارز سولانا که نمیشه واقعأ به کسی که تو سبد سرمایه گذاری وهلدش چندتایی سولانا انباشت کرده گفت ارز نامعتبر و تحقیق نکرده ای رو انباشت کرده!اتفاق لونا برا هر کدوم از ارزها که امروز سرشون قسم میخوریم میتونه اتفاق بیفته چرا که وضیعت اقتصادی دنیا درحال حاظر در شرایط بدی هست و برا قياسش میتونم بگم مثل شرایط جنگی میمونه و همچین روندهای اقتصادی فقط در زمان اتفاق بحرانی مثل جنگ یا قحطی میتونه اتفاق بیفته بااین حال فدرال رزرو آمریکا طوری وانمود میکنه که انگار همه چیز آروم هست درحالی که نیست و بیشتر از این نمیتونه مخفی کاری کنه و مطمئنا در سال جدید میلادی و شمسی بیشتر اخبار های اقتصادی مبنی بر برشکسته شدن کسب وکارهای ریزودرشت خواهید شنید!
اون دسته از دوستانی که با علم ترید انجام میدن و کار اصلیشون معاملگری در فارکس و کریپتو هست روی صحبتم نیست چرا که اگه مسیر یادگیری رو درست طی کرده باشند تو بدترین شرایط میتونن سود کنن ولی عموم دوستانی که حرفه ای نیستند و قصد سرمایه گذاری دارند تو وضیعت فعلی که هیچکدوم از بازارها مناسب سرمایه گذاری نیستند ازمسکن که دورش تموم شده و ازاین به بعد باید رکود پیش بگیره تا همین کریپتو که یک کف و یک سقف بزرگ نهایت در پیش روی خود داره وبعدش سالیان سال باید در رکود به سرببره تا خودرو و کالاهای مصرفی که اسمشون ذات واقعیشون نشون میده و مصرفی هستند و همگی دارندگانش هلدر و فروشنده بهترین سرمایه گذاری نظر شخصیم تهیه و خرید تمام مایحتاج زندگی ازنیازهای کوتاه مدت مثل خرید یک موتور تا بلندمدت مثل خرید خانه و تهیه مابقی نيازهای روزمره زندگى از بهترین برندها و باکیفیت ترین ها میتونه درزمان فعلی برای پیشگیری از اقتصادبدآینده بهترین نوع سرمایه گذاری باشه چرا که درنهایت نیازها باید خریداری بشه و درحال حاظر که تمام بازارها ریسک از دست دادن سرمایه رو دارند میتونه بهترین زمان تهیه و خرید نیازها باشه که. اگه با هوش زکاوت همراه باشه شمارو درآینده از بی نیاز میکنه که خوداین مسله انباشت سرمایه رو همراه داره توشرایطی که خرید به صرفه نیست(آینده نزدیک)
سرمایه گذاری در رفع نیازها از مجهز کردن و نیازها درکسب و کار تا نیازهای خانه و زندگی و فردی تو شرایط فعلی بهترین گزینه میتونه باشه جای انباشت و هلد ارزهای که توی بهترین شرایط در ده سال پیش رو فقط یک صعود تاریخی خواهند داشت که مشخص هم نمیکنه کدوم ارز دقيقأ این سودچنصدبرابری رو خواهد داد درحالی که به راحتی هرکدوم مستعد لونا شدن هستند..
امیدوارم دوستانی که حرفه ای نیستند جدی بگیرند و سرمایه خودشون مراقبت کنند🙏
دوستدار تک تک هم وطن های عزیزم whiteshadow

علیرضا.م.موحد
علیرضا.م.موحد
1 سال قبل

این خردها بیشتر holder اند ولی نهنگها قیمتها را تعیین میکنند... .