سرمایه‌گذار مطرح ارزهای دیجیتال: ترون و ایاس در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌اند

سرمایه‌گذار مطرح ارزهای دیجیتال: ترون و ایاس در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌اند

براک پیرس (Brock Pierce)، موسس بلاک چین کپیتال، یکی از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، درباره ایاس (EOS) و ترون (Tron) اظهار داشت که این دو پروتکل مبتنی بر بلاک چین قراردادهای هوشمند بر اساس تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز و کاربران فعالی که در اختیار دارند، در حال رونق و پیشرفت هستند.

در سال گذشته ایاس و ترون به عنوان گزینه جایگزینی برای اتریوم، بر روی مسئله مقیاس‌پذیری تمرکز کردند تا از این جهت اکوسیستم بهینه‌تری برای توسعه‌دهندگان ایجاد کنند.

هرچند اتریوم به عنوان اولین پروتکل قرارداد هوشمند هنوز قسمت عمده بازار را در اختیار دارد، با استناد به گزارش سایت Dapp.com می‌توان فهمید که ایاس و ترون در حال تجربه میزان سریعی از پیشرفت هستند و فاصله خود را با اتریوم هر روز کمتر می‌کنند.

سرمایه‌گذار مطرح ارزهای دیجیتال: ترون و ایاس در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌اند

توسعه‌دهندگان، جذب وعده‌های مقیاس‌پذیری جذاب ایاس و ترون

طبق سایت Dapp.com، ایاس رکورد بیشترین تعداد تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای را در سال ۲۰۱۸ بین تمام شبکه‌های بلاک چین قرارداد هوشمند به خود اختصاص داده و از این جهت به رتبه بهتری در مقایسه با اتریوم، ترون، کاردانو و استیم دست یافته است.

پژوهشگران سایت در این باره نوشته‌اند:

ایاس طی نیمه‌‌ای از سال ۲۰۱۸ به بزرگترین بلاک چین از جهت مقادیر تراکنش و حجم تراکنش‌ها تبدیل شد. ۹۷ درصد تراکنش‌های قرارداد هوشمند به قمارهای آنلاین و ۷۵ درصد از حجم تراکنش‌ها با بازی‌های شرط بندی در ارتباط بود.

ایاس، ترون و دیگر پروژه‌های بلاک چین که بر روی مسئله مقیاس‌ پذیری تمرکز کرده‌اند، با اعطای قدرت بیشتر به گروهی از نودها نسبت به دیگر افراد حاضر در شبکه، به حجم بالایی از میزان تراکنش‌های روزانه دست یافته‌اند.

در ایاس و ترون گروهی از نودها تحت عنوان مسترنود (Masternode) فعالیت می‌کنند که نقش‌های کلیدی شبکه را به عهده دارند و بر روی رشد و پایداری شبکه بلاک چین در بلندمدت تاثیرگذار هستند.

پژوهشگران حول این موضوع گفته‌اند:

مسترنودهای ایاس نقش کلیدی گسترش اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز ایاس را بر عهده دارند. آن‌ها ابزارهای مختلفی برای تسهیل راه‌اندازی حساب کاربری و قرض دادن منابع، توسعه داده‌اند. و بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز ایاس توسط مسترنودها توصیه شده یا بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

یکی از انتقادات رایج وارد به این دو پروژه، وجود گروهی از نودهای گرداننده شبکه است که اختیار و قدرت بیشتری نسبت به بقیه دارند و سبب به وجود آمدن سطح بالایی از تمرکز در مقایسه با ارزهای دیجیتال غیرمتمرکزتری مانند اتریوم و بیت کوین شده‌اند.

پیش از این نیک سابو (Nick Szabo)، از پیشگامان ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند، نگرانی خود را درباره قدرت ایاس برای مسدود کردن کیف پول‌ها یا سرمایه‌های آن‌ها بر اساس ضوابطی که توسط گروه خاصی از افراد تعیین می‌شود، ابراز کرد.

سابو توضیح داد:

در ایاس، برخی افراد کاملاً غریبه می‌توانند چیزی که کاربران فکر می‌کنند پول خودشان است را مسدود کنند. تحت پروتکل ایاس، شما باید به سازمان مشروطه‌ تشکیل شده از افراد غریبه‌ای اعتماد کنید که شاید هیچوقت امکان شناخت آن‌ها را پیدا نکنید. ساختار ایاس از نظر اجتماعی مقیاس‌پذیر نیست و این یک رخنه امنیتی محسوب می‌شود.

از این رو، در حالی که بلاک چین‌های تمرکزیافته بر روی مسئله مقیاس‌پذیری می‌توانند به ظرفیت بالایی از حجم تراکنش‌ها دست یابند، بین مقیاس‌پذیری و غیرمتمرکزسازی باید موازنه‌ای صورت گیرد.

برای توسعه‌دهندگان و به خصوص تیم‌هایی که بر روی برنامه‌های غیرمتمرکز کار می‌کنند، مقیاس‌پذیری در پردازش مقادیر عظیم داده در بازه‌های زمانی کوتاه، یک امر حیاتی محسوب می‌شود. طی سه ماه اخیر، ایاس و ترون در جذب توسعه‌دهندگان و برنامه‌های غیرمتمرکزی که در پردازش داده و ظرفیت آن نیازمند انعطاف‌پذیری هستند، موفق عمل کرده‌اند.

رویکرد سلطه جوی ترون

محققان سایت Dapp.com تاکید کردند که ترون، پروژه‌ای که توسط جاستین سان هدایت می‌شود، به طور مصرانه‌ای در مسیر مقبولیت هرچه بیشتر پروتکلش گام برمی‌دارد.

در این گزارش عنوان شده که ترون پروژه ۲ میلیارد دلاری به راه انداخته و صدها میلیون دلار برای ترویج اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز خود صرف می‌کند. از طرفی این موضوع توسط جاستین سان نیز تایید شده است.

سرمایه‌گذار مطرح ارزهای دیجیتال: ترون و ایاس در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌اند

تا به اینجای کار روش ترون پاسخگو بوده است. در سه ماه اخیر، ارزش ترون در برابر دلار و بیت کوین عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان داده است. هرچند باید منتظر ماند و دید که آیا قدرت ترون به صورت پایدار عمل خواهد کرد؛ به خصوص که تحلیلگران معتقدند بازار نزولی در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهد یافت و از این نظر باید عملکرد قیمت ترون را طی سال جاری زیرنظر داشت.

هرچند ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که قیمت ترون نسبت به بالاترین قیمت دست یافته‌اش بیش از ۸۹ درصد کاهش داشته است. طی سال گذشته پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، از این حیث نسبت به ایاس و ترون عملکرد قیمتی بهتری نشان داده است.

منبع: ccn
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
محمود پیراسته
محمود پیراسته
5 سال قبل

ترون هیچ اینده ای نداره ولی ایاس که همین 2 هفته پیش هم بروزرسانی داشت محکم رو به جلو میره
ارز اینده نه بیت کوین هست نه اتریوم بله ایاس ارز اینده هست

احسان
احسان
5 سال قبل

امیدوارم همه ارزها برای سرمایه گذاران خوب بشه و همه منتفع بشن ولی معلومه که تخم مرغهات رو تو یه سبد گذاشتی که کاری اشتباه است سعی کن سبدت رو متنوع کنی .

MOHAMMAD
MOHAMMAD
5 سال قبل

معلومه ایاس هولد کردی ولی درصد ها یه چیزه دیگه میگه