بیش از ۵۰ برنامه غیرمتمرکز روی بلاک چین ترون در حال اجراست

بیش از ۵۰ برنامه غیرمتمرکز روی بلاک چین ترون در حال اجراست

روز پنجشنبه ۲۹ آذر، جاستین سان موسس بنیاد ترون اعلام کرد که این شبکه بیش از ۵۰ برنامه غیرمتمرکز (dApp) را پشتیبانی می‌کند و برنامه‌ریزی شده در کوتاه‌مدت این تعداد را به ۸۰ عدد برساند.

اظهارات سان در پی گفته‌های قبلی او درباره رخداد مهم شبکه ترون یعنی رسیدن به ۱۰۰ میلیون تراکنش تنها در ۱۷۲ روز با میانگین ۵۷۸,۰۳۴ تراکنش در روز بود که ابتدای ماه جاری آن را عنوان کرد.

کاربرد برنامه‌های غیرمتمرکز ترون

در ماه آگوست، مارتین کاپلمان موسس بازار پیش‌بینی مبتنی بر اتریوم gnosis.pm اظهار داشت آمار مهمی که در اندازه‌گیری میزان رشد یک پروتکل قرارداد هوشمند باید اندازه‌گیری شود، میزان استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز و تعداد dAppهایی است که با یکدیگر تعامل دارند.

کاپلمان در این باره گفت:

اعدادی که ما به آن‌ها اهمیت می‌دهیم، میزان استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز است. در گام بعدی تعداد برنامه‌های غیرمتمرکزی که با یکدیگر تعامل دارند و بر روی یک پلتفرم از مزایای هم بهره می‌برند، برای ما اهمیت دارد. به عنوان یک اثر جانبی، نهایتاً قیمت اتریوم تابعی از تقاضا برای استفاده از این برنامه‌ها در محیطی قابل اعتماد، آزاد و متصل به هم می‌شود.

ترون نیز همانند اتریوم پروتکلی برای ایجاد قراردادهای هوشمند است و ارزش آن توسط اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز و کاربران فعالش تعیین می‌شود.

بیش از 50 برنامه غیرمتمرکز روی بلاک چین ترون در حال اجراست

با استناد به سایت DappRadar، پلتفرمی که اطلاعات مربوط به استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز را در پروتکل‌های قرارداد هوشمند مطرح فراهم می‌کند، ۳ برنامه غیرمتمرکز برتر در شبکه ترون به طور میانگین نزدیک به ۲,۳۰۰ کاربر دارند. ترون‌بت (TRONbet) با ثبت رکود ۲,۵۰۰ کاربر فعال و ۲ میلیون تراکنش روزانه در صدر لیست قرار دارد.

در مقابل سه برنامه غیرمتمرکز برتر اتریوم به طور میانگین پذیرای ۷۰۰ کاربر هستند. برنامه‌های غیرمتمرکز IDEX، فورک دلتا و My Crypto Heroes بزرگترین dAppهای اتریوم محسوب می‌شوند.

ایاس، دومین پروتکل ارزشمند قراردادهای هوشمند در بازار ارزهای دیجیتال که پشت سر اتریوم قرار گرفته است، در پروتکل خود بالاترین تعداد کاربران فعال را برای برنامه‌های غیرمتمرکز در اختیار دارد. بطور میانگین ۵,۰۰۰ کاربر یعنی بیشتر از مجموع شبکه‌های ترون و اتریوم در سه برنامه غیرمتمرکز EOS Knights، PRA CandyBo و ایاس‌بت (EOSBet) حضور دارند.

فراتر از اتریوم در کاربردی کردن برنامه‌های غیرمتمرکز

احتمالاً پس از مالکیت بیت‌تورنت توسط بنیاد ترون، میزان استفاده از dAppهای شبکه ترون اخیراً از اتریوم در تعداد کاربران و تراکنش‌های روزانه عبور کرده است.

ایاس و ترون چند ماه اخیر در توسعه خود بیشتر بر روی مسئله مقیاس‌پذیری با هدف حمایت هرچه بیشتر از برنامه‌های غیرمتمرکز در اکوسیستم خود تمرکز داشته‌اند.

بیش از 50 برنامه غیرمتمرکز روی بلاک چین ترون در حال اجراست

تیم ترون در این باره نوشت:

این هفته شاهد افزایش شدیدی در dAppهای شبکه ترون بودیم و البته بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز نیز در هفته‌های آتی به شبکه ترون اضافه خواهند شد. تعداد کاربران فعال روزانه دو برنامه غیرمتمرکز جدید ترون به نام‌های Tron Shrimp Farm و Ant Farmer رکورد جدیدی را رقم زده است. بر اساس داده‌های سایت DAppRadar، تعداد کاربران فعال روزانه برنامه Tron Shrimp Farm به ۱۵ هزار نفر رسید که از رکورد قبلی ثبت شده توسط ترون‌بت که ۲ هزار نفر بود، عبور کرد.

ترون رشد تند و تیزی را در تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز و کاربرانش، در سه‌ماهه نهایی سال جاری تجربه کرد. اما با در نظر داشتن اینکه شبکه اصلی آن در ماه می راه‌اندازی شد، اعلام نظر قطعی درباره پایدار ماندن سطح رشد شبکه آن در بلندمدت هنوز ممکن نیست.

منبع: ccn

 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
امیرعلی
امیرعلی
5 سال قبل

برنامه های غیر متمرکزی که به هیچ دردی نمی خورند و کاربرد چندان ندارن
در مقایسه با برنامه مشابه متمرکز ، خیلی هم کند هستند

بهنام
بهنام
3 سال قبل
پاسخ  امیرعلی

كاش ادمها اندازه ي دانششون اظهار نظر مي كردند