ترون دارای بیشترین کاربر در برنامه‌های غیرمتمرکز/ اتریوم همچنان انتخاب اول توسعه دهندگان است

ترون دارای بیشترین کاربر در برنامه‌های غیرمتمرکز/ اتریوم همچنان انتخاب اول توسعه دهندگان است

بنا بر گزارش منتشرشده از سوی وب‌سایت تحلیلی برنامه‌ی غیرمتمرکز DApp.com در تاریخ ۹ آوریل (۲۰ فروردین)، ترون (TRX)، رو به رشدترین پایگاه کاربران برنامه‌ی غیرمتمرکز را دارد، در حالی که این روند برای اتریوم نزولی سیر می‌شود.

تعداد کاربران برنامه‌ی غیرمتمرکز در زنجیره‌ی اتریوم نسبت به سال گذشته، ۴ درصد کاهش یافته است. حدود ۷۲,۴۲۲ کاربر قدیمی همچنان در سال ۲۰۱۹ نیز از برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم استفاده می‌کنند. بیش از نیمی از حجم تراکنش‌های برنامه‌ی غیرمتمرکز اتریوم به صرافی‌های غیرمتمرکز (DEXs) مربوط شده و پس از آن برنامه‌های شرط بندی قرار دارند.

همچنین، گیمرها، فعال‌ترین کاربران برنامه غیرمتمرکز اتریوم هستند. فعالیت روزانه‌ی این گیمرها بیش از ۴۰ درصد و در سه ماهه‌ی اول سال، بیش از ۱۰ درصد بوده است. در این گزارش همچنین آمده است:

بازی‌های مبتنی بر اتریوم نیز در حال حاضر انجمنی پایدار متشکل از مخاطبینی وفادار تشکیل داده است.

ترون دارای بیشترین کاربر در برنامه‌های غیرمتمرکز/ اتریوم همچنان انتخاب اول توسعه دهندگان استطبق این گزارش، در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹، ۵۰۴ برنامه غیرمتمرکز به فهرست DApp.com اضافه شدند که بیش از نیمی از آن‌ها مبتنی بر اتریوم هستند. در ادامه‌ی این گزارش چنین گفته شده است که:

این امر بیانگر آن است که پلتفرم اتریوم همچنان انتخاب اول توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های خودشان محسوب می‌شود. در همین حال، شاهد روندی در توسعه‌ی چند زنجیره‌ای بوده‌ایم زیرا بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم روی زنجیره‌های چندگانه‌ای مانند اتریوم+ایاس و یا اتریوم+ترون گسترش می‌یابند.

تعداد کاربران DApp فعال در بلاک چین ترون بیش از ۳۰۰ هزار نفر تخمین زده شده، در حالی که این میزان برای ایاس، حدود ۲۶۰ هزار نفر است. همچنین، در پایان سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹، تعداد کیف پول‌های ترون از مرز ۲.۳ میلیون گذشت و حدود ۱۵.۴۶ درصد از آن‌ها با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل داشته‌اند.

گفته می‌شود که عامل اصلی افزایش تعداد کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز ترون، برنامه‌های شرط‌بندی بوده‌اند. حدود ۸۵ درصد از کاربران برنامه غیرمتمرکز ترون، در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹، با این برنامه‌ها تعامل داشته‌اند و این بدان معناست که این زنجیره، فعال‌ترین زنجیره در میان ۴ بلاک چین بوده است.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که از ۹۵ درصد از برنامه‌های غیرمتمرکز ایاس و همچنین بیش از ۸۰ درصد از برنامه‌های غیرمتمرکز استیم (STEEM) و ترون، در سه ماهه‌ی اول سال جاری تراکنش ثبت شده است. در زنجیره‌ی اتریوم که در تعداد برنامه‌هایی که میزبانی می‌کند حرف اول را میزند، حدود ۶۰۰ برنامه غیرمتمرکز وجود داشته که حتی یک تراکنش نیز در طول سه ماه گذشته ثبت نکرده‌اند.

به گزارش سایت خبرگزاری کوین تلگراف، اوایل این هفته، ترون از برنامه‌ی گسترش راه حل مقیاس‌پذیری برنامه غیرمتمرکز لایه‌ی دوم خود به نام سان نتوورک (Sun Network) خبر داد.

در پایان ماه مارس نیز، کارشناسان مختلفی اذعان داشتند که با توجه به تمایل و استفاده توسعه‌دهندگان از پروژه‌های دیگر، شبکه اتریوم دارد عرصه را به آن‌ها می‌بازد.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه