بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

این روزها در شبکه های اجتماعی به خصوص گروه های تلگرامی تب لینک های سایت pm7.com داغ است. سایتی که ادعا می کند با کمی تلاش، ثروتمند خواهید شد!!!

اصل موضوع چیست؟

سایتی به آدرس PM7.com یک ICO یا عرضه اولیه سکه برای فروش توکن‌هایش راه اندازی کرده است. اینکه توکن‌ها و برنامه‌ی این سایت چیست را در ادامه بررسی خواهیم کرد اما چیزی که باعث شده این سایت بر سر زبان‌ها بیافته طرح بازاریابی آن است.

در این طرح این سایت مدعی است که وقتی شخصی با لینک بازاریابی شما در سایت ثبت نام کند یا نرم افزار سایت را نصب کند، به شما و دوستتان هر کدام نفری 20 دلار پاداش داده خواهد شد و پس از آن به صورت شبکه‌ای یا هرمی تا 7 سطح بعد از شما، از ثبت نام دوستانتان درصدی سود خواهید برد.

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

طبق این طرح به عنوان مثال اگر شما 7 نفر را دعوت کنید و آن 7 نفر هر کدام هفت نفر دیگر سود شما در سطح 7 سود شما 740,000 دلار خواهد بود!!!!! شبیه این جمله را در بازاریابی شبکه‌ای یا سیستم‌های غیرقانونی هرمی احتمالاً شنیده‌اید.

جالب اینجاست که بیش از 70 درصد کاربران ثبت نامی ایرانی هستند و سایت به حدی پر بازدید بوده است که در کمتر از سه ماه الکسای سایت به 600 ایران رسیده است. رتبه‌ای که سایت‌های کاربردی ایرانی برای رسیدن به آن سال‌ها تلاش می‌کنند در کمتر از سه ماه به این سایت خارجی رسیده است!!!

بررسی ICO ی PM7

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

عکس بالا را بارها و بارها ببینید. بدون اغراق طرح PM7 یکی از پیشرفته‌ترین طرح‌های پانزی و کلاهبرداری است که دیده‌ام!!!

از سایت شروع کنیم. در این سایت یک ICO اجرا شده که توکن‌هایی را به فروش می‌رساند اما در صفحه اصلی سایت چیزی که مشخص نیست کاربرد توکن ها است. به جای معرفی ICO، صفحه اصلی سایت به یک ماشین حساب برای محاسبه درآمد شما و اینکه چگونه ثروتمند می‌شوید اختصاص داده شده است !

در صفحه اول سایت با این عبارات مواجه می‌شوید:

  • به محض این که دوست شما این برنامه را با استفاده از لینک شما نصب کند یا در سایت ثبت نام کند، هر دو 20 دلار به‌دست می‌آورید.
  • وقتی دوستان دوست شما در سایت ثبت نام کنند و یا نرم افزار را نصب کنند بازهم به شما پاداش می‌رسد!
  • وقتی دوست شما از توکن ها خرید کند به شما پاداش می‌رسد.
  • وقتی دوستان دوست شما از توکن ها خرید کنند به شما پاداش می‌رسد.
  • به همین ترتیب به شما تا 7 سطح سود خواهد رسید…

در وایت پیپر یا گزارش عملکردی که در سایت منتشر شده است به جز تعریف و تمجید و پیش‌بینی قیمت آینده این توکن ها توضیح خاصی یافت نمی‌شود. هیچ ICO ی معتبری قیمت توکن های خود را پیش‌بینی نمی‌کند.

سایت مدعی است که در آینده پلتفرم‌های کاربردی عرضه خواهد کرد اما گزارش عملکرد به حدی زرد و بی محتواست که اگر وایت پیپر ICO های بزرگ را بخوانید می توانید به راحتی به تهی بودن گزارش PM7 پی ببرید.

چیزی که در گزارش‌های سایت زیاد می‌خوانید این است که قیمت هر توکن روزی به بالای 1000 دلار می‌رسد!!!!

توکنی که هیچ کاربردی ندارد و فقط یک قرارداد هوشمند مبتنی بر اتریوم است حتی 0.000001 دلار هم ارزش ندارد و قیمت فعلی PM7، توسط سایت قیمت گذاری شده است نه عرضه و تقاضا.

هیچ رزومه‌ی قابل اسنادی از تیم توسعه دهنده‌ای که در سایت PM7 معرفی شده است وجود ندارد. فقط یکی از آن‌ها سابقه طراحی سیستم‌های پرداخت سایت‌های کوچک را دارد.

همانطور که در مقاله ی «نحوه اعتبار سنجی ICO ها و تشخیص کلاهبرداری» نوشتیم، یکی از اصلی ترین معیارهای بررسی یک ICO، تیم توسعه دهنده و هدف های آن است و تیم این ICO هیچ حساب معتبری در انجمن جهانی bitcointalk برای اعتبار سنجی ندارند.

بررسی پست های قدیمی صفحه توییتر این ICO نشان می دهد که این صفحه ابتدا متعلق به یک مجله تفریحی سلامت بوده است!

آیا مبالغ جمع آوری شده واقعا پرداخت می شود؟

فکرش را هم نکنید. علی رغم میل باطنی، برای بررسی این کلاهبرداری آشکار، مجبور شدم در سایت ثبت نام کنم. 20 دلار در حساب کاربری من بابت ثبت نام آمد اما فقط عددی از 20 دلار، نه پول واقعی.

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، مبالغ جمع آوری شده فقط به صورت عددی ثبت شده‌اند. سایت علنی می‌گوید برای دریافت مبالغ جمع آوری شده دوستان خود را به خرید توکن ها تشویق کنید.

با بررسی‌های انجام شده حداقل میزان خرید این توکن های بی ارزش 400 واحد است که با قیمت فعلی هر 400 واحد حدود 0.02 اتریوم فروخته می‌شود.

خوب توجه کنید. 400 توکن بی ارزش که هیچ کاربردی ندارد به قیمت 0.02 اتریوم (حدود 20 دلار) به فروش می‌رسد. زیرمجموعه شما باید 20 دلار برای توکن های بی ارزش پرداخت کند تا حدود 5 دلار مبلغ قابل برداشت دریافت کنید که آن هم اثباتی بر دریافتش نیست.

برای درک بهتر به این مثال توجه کنید:

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

من چندین تن خاک بی ارزش دارم. سایتی راه اندازی می‌کنم و به دروغ می‌نویسم که خاک من ضد سرطان است و تا چند سال دیگر قیمت آن به هر گرم 1000 دلار می‌رسد و شروع به فروش خاک‌های بی ارزشم می‌کنم.

در سایت سیستم شبکه‌ای راه اندازی می‌کنم و میگویم شما فقط دوستانتان را در سایت خاک فروشی من ثبت نام کنید و 20 دلار هدیه بگیرید.

اما برای دریافت به حساب بانکی یا کیف پولتان شرطی می‌گذارم:

یا تا پایان پیش فروش صبر کنید تا به شما خاک (بی ارزش) را بدهم و یا اگر اکنون پورسانت خود را می‌خواهید، دوستانتان باید 400 گرم از این خاک را از من خریداری کنند تا شما 5 دلار از بیست دلار را دریافت کنید. حتی می‌توانم زیر همین قولم هم بزنم و در فرصتی مناسب ناپدید شوم.

ترفندی که این سایت در پیش گرفته، شبیه به شرکت‌های هرمی است با این تفاوت که بسیار راحت‌تر و قوی‌تر انجام شده است.

نتیجه

سایت PM7 یک پانزی فوق‌العاده پیشرفته است و باید بابت این فکر به کلاهبرداران محترم PM7 خسته نباشید گفت:)

با دیدن این سایت‌ها واقعاً نیاز تنظیم قوانین برای ICO ها حس می‌شود.

شاید اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، ضرب‌المثل «سنگ مفت، گنجشک هم مفت» در ذهن شما نقش بسته باشد اما کسانی که در این سایت فعالیت می‌کنند فقط وسیله‌ای برای پر کردن جیب کلاهبرداران و فروش توکن های بی ارزش هستند.

این سایت در هدف گذاری خود می‌خواهد از فروش این توکن های بی ارزش 12.5 میلیون دلار (حدود 60 میلیارد تومان) پول به‌دست بیاورد که تاکنون 80 درصد مسیر را پیموده است. همچنین مدیران این سایت از کاربران یک لیست ایمیل هدف ارزشمند دارند که می‌توانند برای کارهای بعدی‌شان مورد استفاده قرار دهند.

okex

25
دیدگاه کاربران

avatar
21 رشته دیدگاه‌ها
4 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
23 نویسندگان دیدگاه‌ها
مجتبی نادریلویجARMIN. NATOجلالیبنده خدا نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
مجتبی نادری
مجتبی نادری

درود بر شما ممنون بابت اطلاعات خوبی که گذاشتین

ARMIN. NATO
ARMIN. NATO

هر جور حساب کنیم پول مفته نمیدونم شما چه ایراری دارید که این سایت کلاه برداره اولا شما پولی بابت هیچ چیز نمیدید دوما ایمیلی که وارد میکنید پسوردشو میتونید یه چیز دیگه بزارید عضو بشید مگه از طریق گوگل پلی میخواد حساب باز کنید که ترس حک ایمیلتونو دارید

جلالی
جلالی

یه طرح هرمی در ساده ترین و ابتدایی ترین و سخیف ترین شکل ممکنه، حالا نمیدونم چه اصراری به فوق پیشرفته بودنش دارید! فقط داره پول رو از طریق کریپتو از ملت میگیره!! پیشرفته بودنش در همین حده!
بعدم اینکه تو ایران محبوبه یکی اینکه ممکنه اصلا ار بیخ ایرانی باشه سازنده سایتش و دوم اینکه به هر حال اینجا یه مملکت جهان سومیه که ملت همیشه توهم پول دار شدن یک شبه داشتن و بخاطر سواد عمومی پایین همیشه طعمه این جور سیستم ها بوده و هستن، همین الان که درآستانه سال 97 هستیم شما یه نگاه به کامنتا بندازید خدارو شکر با وجود این همه دلیلی که تو این مقاله اومده بعد از سالها تجربه این مدل سیستم ها در همین مملکت هنوز یه عده آدم ساده متوهم نادان هستن که در کلاهبردار بودن این سایت تردید دارند که جای بسی شگفتی هست واقعا!!

بنده خدا
بنده خدا

سلام اگر این سایت کلاهبرداری باشه با ایمیل هایی که از ما دستشونه چیکار میتونن بکنن ؟ یه توضیحی بدین با تشکر

محمد
محمد

اصلا بحث تخصصی و قابل قبولب نبود . این شرکت گفته که 12.5 میلیون دلار برای پول pm7 سرمایه اولیه گذاشته و 2 میلیونش رو برای دون پاشی یا تبلیغ گذاشته و تا سال 2022 هم کل سرمایه به بالاتر از 1200میلیون دلار میرسه .نباید با شرکت هرمی هم مقایسه کر چون شما به جز ایمیل چیز دیگه ای به شخص نمیدی .

علی
علی

حذف نکنیم بمونه خطرناک که نیس؟؟هیشکیم دعوت نکنیم؟

علی
علی

چطور میشه اکانتو حذف کرد؟

الف زاده
الف زاده

سلام واقعا عالی بود آقای آذرنیوار. بنده هم توی این سایت ثبتنام کردم بعدش گفتم بزار ببینم درباره این سایت چیزی نوشتن یا نه. تو گوگل سرچ میکردم که پست شما رو دیدم. واقعا کمکم کردید. خیلی ممنون

مجتبی
مجتبی

سلام جالب بود
ولی سایت زیر رو چک کنید لطفا
https://cryptocoin.news/icos/pm7-ico-review-introducing-affiliate-marketing-programs-through-the-blockchain-4789/

آکام
آکام

میشه ترجمه کنید

وحید
وحید

جالب اینجاست که یکی دوماهه فقط چند ساعت مهلت ثبت نام مونده!!!!! نمیدونم این چند ساعت چرا تموم نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مجتبی
مجتبی

تو سایت زیر چک کنید

https://icotracker.net/current

pm7 تا تاریخ زیر مهلت عضوگیری دارد.
17/12/2017
07:00:00
UTC – 04/03/2018

Rahman
Rahman

عالی بود، ممنون.

نوید
نوید

این شرکت به گفته خودش ۱ سال است که فعالیت میکنه و بر اساس بررسی ها ۱ سال و چند ماه این دامنه خریداری شده . ولی چرا بر خلاف اطلاعاتی که اینجا میبینید که سعی میکنه این شرکت رو موجه نشون بده :
https://foundico.com/ico/pm7.html
هیچ اطلاعات فنی از این شرکت به وضوح از طریق دامنه و هاست نمیشه بدست آورد ؟؟ و همه اطلاعات را پنهان کرده؟
دامنه های ثبت شده این شرکت بر روی سرور:
pm7tech.com
n1solution.com
pm7.com
pm7.pm
pm7tech.com
که اطلاعات فقط دامنه
pm7.pm
قابل مشاهده است .فردی با اسم “رد سول” و ایمیل : soliank@torba.com
خب با یه سرچ ساده میشه دید که این بابا سایت های دیگه ای هم داره :
finservice.in
retelephone.us
vhost.wf
moneygrampoint.in
point-coinstar.com
xpressmoney-order.com
4mobilephone.us
upcellphone.us
که تقریبا هیچ کدومش یه بیزنش آدمی زادی نیست از گرفتن شماره تلفن برای بازاریابی تا وعده تماس رایگان تا بیزنس هرمی تشویق برای فروش بلیط کنسرت.
اگر به من میگید که نه شرکت در انگلیس ثبت شده است و کلی آدم با مشخصات زیر این سایت لیست شده پس نظرتون رو جلب میکنم بخش کلاهبردارن رو در همون سایت رو ببنید، مثلا:
https://foundico.com/ico/graphene-power.html

علی
علی

سلام
خوب یه عده از دوستان ثبت نام کردن حالا تکلیفشون چیه مثلا با ایمیلشون چه میکنن

123
123

هیچ کار == چقدر ساده ای شما الان ایشون اصرار داره که بگه کلاهبرداره این سایته اگه کلاهبرداره دقیقا چقدر پول از ایرانیان تونسته بگیره؟؟ هیچی
چون هیچ کس پولی نداده

لویج
لویج

ایرانی جماعت پولی بابت این چیزها نمیده همه فقط ثبت نام کردن که دیگران هم ثبت کنن و امتیاز بگیرن تا ببینن آخرش چی میشه
فکر نکنم دو زار پول رد و بدل شده باشه

امید نارویی
امید نارویی

سلام
در مورد رمز ارز های جدیدی که اسکم نیستن ،وتو راهن یه مطلبی بنویسید…

atelo
atelo

سلام
کسایی رو میشناسم با داشتن مدرک فوق لیسانس کامپیوتر و مدرس دانشگاه بودن
این لینک کلاهبردار رو بدوستانشون معرفی میکنن .
مطالبتون بسیار مفید و آموزنده است
تشکر .

feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.