بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

این روزها در شبکه های اجتماعی به خصوص گروه های تلگرامی تب لینک های سایت pm7.com داغ است. سایتی که ادعا می کند با کمی تلاش، ثروتمند خواهید شد!!!

اصل موضوع چیست؟

سایتی به آدرس PM7.com یک ICO یا عرضه اولیه سکه برای فروش توکن‌هایش راه اندازی کرده است. اینکه توکن‌ها و برنامه‌ی این سایت چیست را در ادامه بررسی خواهیم کرد اما چیزی که باعث شده این سایت بر سر زبان‌ها بیافته طرح بازاریابی آن است.

در این طرح این سایت مدعی است که وقتی شخصی با لینک بازاریابی شما در سایت ثبت نام کند یا نرم افزار سایت را نصب کند، به شما و دوستتان هر کدام نفری ۲۰ دلار پاداش داده خواهد شد و پس از آن به صورت شبکه‌ای یا هرمی تا ۷ سطح بعد از شما، از ثبت نام دوستانتان درصدی سود خواهید برد.

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

طبق این طرح به عنوان مثال اگر شما ۷ نفر را دعوت کنید و آن ۷ نفر هر کدام هفت نفر دیگر سود شما در سطح ۷ سود شما ۷۴۰,۰۰۰ دلار خواهد بود!!!!! شبیه این جمله را در بازاریابی شبکه‌ای یا سیستم‌های غیرقانونی هرمی احتمالاً شنیده‌اید.

جالب اینجاست که بیش از ۷۰ درصد کاربران ثبت نامی ایرانی هستند و سایت به حدی پر بازدید بوده است که در کمتر از سه ماه الکسای سایت به ۶۰۰ ایران رسیده است. رتبه‌ای که سایت‌های کاربردی ایرانی برای رسیدن به آن سال‌ها تلاش می‌کنند در کمتر از سه ماه به این سایت خارجی رسیده است!!!

بررسی ICO ی PM7

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

عکس بالا را بارها و بارها ببینید. بدون اغراق طرح PM7 یکی از پیشرفته‌ترین طرح‌های پانزی و کلاهبرداری است که دیده‌ام!!!

از سایت شروع کنیم. در این سایت یک ICO اجرا شده که توکن‌هایی را به فروش می‌رساند اما در صفحه اصلی سایت چیزی که مشخص نیست کاربرد توکن ها است. به جای معرفی ICO، صفحه اصلی سایت به یک ماشین حساب برای محاسبه درآمد شما و اینکه چگونه ثروتمند می‌شوید اختصاص داده شده است !

در صفحه اول سایت با این عبارات مواجه می‌شوید:

  • به محض این که دوست شما این برنامه را با استفاده از لینک شما نصب کند یا در سایت ثبت نام کند، هر دو ۲۰ دلار به‌دست می‌آورید.
  • وقتی دوستان دوست شما در سایت ثبت نام کنند و یا نرم افزار را نصب کنند بازهم به شما پاداش می‌رسد!
  • وقتی دوست شما از توکن ها خرید کند به شما پاداش می‌رسد.
  • وقتی دوستان دوست شما از توکن ها خرید کنند به شما پاداش می‌رسد.
  • به همین ترتیب به شما تا ۷ سطح سود خواهد رسید…

در وایت پیپر یا گزارش عملکردی که در سایت منتشر شده است به جز تعریف و تمجید و پیش‌بینی قیمت آینده این توکن ها توضیح خاصی یافت نمی‌شود. هیچ ICO ی معتبری قیمت توکن های خود را پیش‌بینی نمی‌کند.

سایت مدعی است که در آینده پلتفرم‌های کاربردی عرضه خواهد کرد اما گزارش عملکرد به حدی زرد و بی محتواست که اگر وایت پیپر ICO های بزرگ را بخوانید می توانید به راحتی به تهی بودن گزارش PM7 پی ببرید.

چیزی که در گزارش‌های سایت زیاد می‌خوانید این است که قیمت هر توکن روزی به بالای ۱۰۰۰ دلار می‌رسد!!!!

توکنی که هیچ کاربردی ندارد و فقط یک قرارداد هوشمند مبتنی بر اتریوم است حتی ۰.۰۰۰۰۰۱ دلار هم ارزش ندارد و قیمت فعلی PM7، توسط سایت قیمت گذاری شده است نه عرضه و تقاضا.

هیچ رزومه‌ی قابل اسنادی از تیم توسعه دهنده‌ای که در سایت PM7 معرفی شده است وجود ندارد. فقط یکی از آن‌ها سابقه طراحی سیستم‌های پرداخت سایت‌های کوچک را دارد.

همانطور که در مقاله ی «انواع کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال؛ چگونه قربانی نشویم؟ + ویدیو» نوشتیم، یکی از اصلی ترین معیارهای بررسی یک ICO، تیم توسعه دهنده و هدف های آن است و تیم این ICO هیچ حساب معتبری در انجمن جهانی bitcointalk برای اعتبار سنجی ندارند.

بررسی پست های قدیمی صفحه توییتر این ICO نشان می دهد که این صفحه ابتدا متعلق به یک مجله تفریحی سلامت بوده است!

آیا مبالغ جمع آوری شده واقعا پرداخت می شود؟

فکرش را هم نکنید. علی رغم میل باطنی، برای بررسی این کلاهبرداری آشکار، مجبور شدم در سایت ثبت نام کنم. ۲۰ دلار در حساب کاربری من بابت ثبت نام آمد اما فقط عددی از ۲۰ دلار، نه پول واقعی.

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، مبالغ جمع آوری شده فقط به صورت عددی ثبت شده‌اند. سایت علنی می‌گوید برای دریافت مبالغ جمع آوری شده دوستان خود را به خرید توکن ها تشویق کنید.

با بررسی‌های انجام شده حداقل میزان خرید این توکن های بی ارزش ۴۰۰ واحد است که با قیمت فعلی هر ۴۰۰ واحد حدود ۰.۰۲ اتریوم فروخته می‌شود.

خوب توجه کنید. ۴۰۰ توکن بی ارزش که هیچ کاربردی ندارد به قیمت ۰.۰۲ اتریوم (حدود ۲۰ دلار) به فروش می‌رسد. زیرمجموعه شما باید ۲۰ دلار برای توکن های بی ارزش پرداخت کند تا حدود ۵ دلار مبلغ قابل برداشت دریافت کنید که آن هم اثباتی بر دریافتش نیست.

برای درک بهتر به این مثال توجه کنید:

بررسی کامل سایت و توکن PM7/ یک پانزی فوق پیشرفته !

من چندین تن خاک بی ارزش دارم. سایتی راه اندازی می‌کنم و به دروغ می‌نویسم که خاک من ضد سرطان است و تا چند سال دیگر قیمت آن به هر گرم ۱۰۰۰ دلار می‌رسد و شروع به فروش خاک‌های بی ارزشم می‌کنم.

در سایت سیستم شبکه‌ای راه اندازی می‌کنم و میگویم شما فقط دوستانتان را در سایت خاک فروشی من ثبت نام کنید و ۲۰ دلار هدیه بگیرید.

اما برای دریافت به حساب بانکی یا کیف پولتان شرطی می‌گذارم:

یا تا پایان پیش فروش صبر کنید تا به شما خاک (بی ارزش) را بدهم و یا اگر اکنون پورسانت خود را می‌خواهید، دوستانتان باید ۴۰۰ گرم از این خاک را از من خریداری کنند تا شما ۵ دلار از بیست دلار را دریافت کنید. حتی می‌توانم زیر همین قولم هم بزنم و در فرصتی مناسب ناپدید شوم.

ترفندی که این سایت در پیش گرفته، شبیه به شرکت‌های هرمی است با این تفاوت که بسیار راحت‌تر و قوی‌تر انجام شده است.

نتیجه

سایت PM7 یک پانزی فوق‌العاده پیشرفته است و باید بابت این فکر به کلاهبرداران محترم PM7 خسته نباشید گفت:)

با دیدن این سایت‌ها واقعاً نیاز تنظیم قوانین برای ICO ها حس می‌شود.

شاید اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، ضرب‌المثل «سنگ مفت، گنجشک هم مفت» در ذهن شما نقش بسته باشد اما کسانی که در این سایت فعالیت می‌کنند فقط وسیله‌ای برای پر کردن جیب کلاهبرداران و فروش توکن های بی ارزش هستند.

این سایت در هدف گذاری خود می‌خواهد از فروش این توکن های بی ارزش ۱۲.۵ میلیون دلار (حدود ۶۰ میلیارد تومان) پول به‌دست بیاورد که تاکنون ۸۰ درصد مسیر را پیموده است. همچنین مدیران این سایت از کاربران یک لیست ایمیل هدف ارزشمند دارند که می‌توانند برای کارهای بعدی‌شان مورد استفاده قرار دهند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

25 دیدگاه
مجتبی نادری
مجتبی نادری
۵ سال قبل

درود بر شما ممنون بابت اطلاعات خوبی که گذاشتین

ARMIN. NATO
ARMIN. NATO
۶ سال قبل

هر جور حساب کنیم پول مفته نمیدونم شما چه ایراری دارید که این سایت کلاه برداره اولا شما پولی بابت هیچ چیز نمیدید دوما ایمیلی که وارد میکنید پسوردشو میتونید یه چیز دیگه بزارید عضو بشید مگه از طریق گوگل پلی میخواد حساب باز کنید که ترس حک ایمیلتونو دارید

جلالی
جلالی
۶ سال قبل

یه طرح هرمی در ساده ترین و ابتدایی ترین و سخیف ترین شکل ممکنه، حالا نمیدونم چه اصراری به فوق پیشرفته بودنش دارید! فقط داره پول رو از طریق کریپتو از ملت میگیره!! پیشرفته بودنش در همین حده!
بعدم اینکه تو ایران محبوبه یکی اینکه ممکنه اصلا ار بیخ ایرانی باشه سازنده سایتش و دوم اینکه به هر حال اینجا یه مملکت جهان سومیه که ملت همیشه توهم پول دار شدن یک شبه داشتن و بخاطر سواد عمومی پایین همیشه طعمه این جور سیستم ها بوده و هستن، همین الان که درآستانه سال 97 هستیم شما یه نگاه به کامنتا بندازید خدارو شکر با وجود این همه دلیلی که تو این مقاله اومده بعد از سالها تجربه این مدل سیستم ها در همین مملکت هنوز یه عده آدم ساده متوهم نادان هستن که در کلاهبردار بودن این سایت تردید دارند که جای بسی شگفتی هست واقعا!!

بنده خدا
بنده خدا
۶ سال قبل

سلام اگر این سایت کلاهبرداری باشه با ایمیل هایی که از ما دستشونه چیکار میتونن بکنن ؟ یه توضیحی بدین با تشکر

محمد
محمد
۶ سال قبل

اصلا بحث تخصصی و قابل قبولب نبود . این شرکت گفته که 12.5 میلیون دلار برای پول pm7 سرمایه اولیه گذاشته و 2 میلیونش رو برای دون پاشی یا تبلیغ گذاشته و تا سال 2022 هم کل سرمایه به بالاتر از 1200میلیون دلار میرسه .نباید با شرکت هرمی هم مقایسه کر چون شما به جز ایمیل چیز دیگه ای به شخص نمیدی .

علی
علی
۶ سال قبل

حذف نکنیم بمونه خطرناک که نیس؟؟هیشکیم دعوت نکنیم؟

علی
علی
۶ سال قبل

چطور میشه اکانتو حذف کرد؟

الف زاده
الف زاده
۶ سال قبل

سلام واقعا عالی بود آقای آذرنیوار. بنده هم توی این سایت ثبتنام کردم بعدش گفتم بزار ببینم درباره این سایت چیزی نوشتن یا نه. تو گوگل سرچ میکردم که پست شما رو دیدم. واقعا کمکم کردید. خیلی ممنون

مجتبی
مجتبی
۶ سال قبل
آکام
آکام
۶ سال قبل
پاسخ  مجتبی

میشه ترجمه کنید

وحید
وحید
۶ سال قبل

جالب اینجاست که یکی دوماهه فقط چند ساعت مهلت ثبت نام مونده!!!!! نمیدونم این چند ساعت چرا تموم نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مجتبی
مجتبی
۶ سال قبل
پاسخ  وحید

تو سایت زیر چک کنید

https://icotracker.net/current

pm7 تا تاریخ زیر مهلت عضوگیری دارد.
17/12/2017
07:00:00
UTC - 04/03/2018