بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

نشانه های شروع روند صعودی در بازار توجه افراد زیادی را به سمت ارزهای دیجیتال جلب کرده و از میان تمام ارزهای دیجیتال، توکن هایی که قابلیت کسب درآمد در پلتفرم آنها وجود دارد، با توجه بیشتری از سوی کاربران روبرو شده‌اند. در ادامه این مقاله، به بررسی پروژه های برتری که با کار کردن در آن‌ها می‌توانید کسب درآمد خوبی داشته باشید، می‌پردازیم.

همانطور که در ادامه این مقاله خواهید دید، افراد زیادی به دنبال تامین آینده مالی خود بوده و در نتیجه در سایت های کوین‌مارکت‌کپ و سایر منابعی که در این زمینه وجود دارد، به دنبال توکن‌هایی با پلتفرم‌های کاربردی‌ای هستند که توسط آنها مردم می‌توانند کسب درآمد داشته باشند.

منظور از این استراتژی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها از طریق تخفیف، مانند آنچه توکن بایننس (Binance Coin) و سایر توکن‌های مشابه با آن ارائه می‌دهند، نیست. توکن‌های زیادی مانند BNB وجود دارد و خیلی از آنها بسیار خوب هستند. اما واقعیت این است که به مرور زمان تعداد افرادی که به دنبال توکن‌هایی هستند که بتوان آنها را در یک پلتفرم مورد استفاده قرار داد تا اینکه بتوان آن را در جایی خرج کرد یا با استفاده از آن تخفیف گرفت، رو به افزایش است. همانطور که هدف ارائه ارزهای دیجیتال نیز از ابتدا همین بوده است.

شاید بپرسید دلیل آن چیست؟ بسیاری از افراد باتجربه در فضای کریپتو معتقدند که نگهداشتن توکن‌ها، فقط با هدف سرمایه‌گذاری کافی نیست. آنها می‌خواهند به پلفترم‌های بلاک چینی دسترسی پیدا کنند که بتوانند با استفاده از این پلتفرم‌ها بیشترین پول ممکن را کسب کنند. از نظر این افراد، پیدا کردن توکن‌هایی که به آنها امکان دسترسی به پلتفرم‌های کسب درآمد را بدهد، بسیار حائز اهمیت است. کاربردی شدن چیزیست که می‌تواند در بلند‌مدت قیمت توکن را افزایش دهد.

همچنین در اینجا به معرفی پروژه‌هایی مثل فاست‌ها (Faucet) یا سایت‌های کلاهبرداری پانزی که جز از بین بردن وقت و هزینه، نتیجه دیگری ندارند، نمی‌پردازیم.

بهترین پلتفرم‌های کنونی بلاک چین برای کسب درآمد

بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

سه پلتفرم برتری که در حال حاضر به صورت فعال در زمینه ارائه مدلی برای کسب درآمد در پلتفرم خود کار می‌کنند، در ادامه بدون در نظر گرفتن ترتیب خاصی برای آن، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

مرورگر بریو (Brave)

تمرکز و توجه افراد زیادی در ماه‌های اخیر بر روی مرورگر بریو و توکن آن، یعنی بیسیک اتنشن توکن (BAT) بوده است. در حال حاضر نیز این توکن و پلتفرم کاربردی آن توجه زیادی را به خود جلب کرده است. محبوبیت این پروژه صرفا به این خاطر نیست که با استفاده از مرورگر آن، می‌شود بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتالدرآمد کسب کرد، بلکه این مرورگر در میان کسانی که به امنیت و حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهند و در نتیجه از طریق مرورگر بریو که نسخه اندروید و iOS آن در دسترس است، می‌توانند امنیت خود را بالا ببرند نیز بسیار محبوب و مورد توجه است. سیستم پاداش دهی استفاده شده در این مرورگر می تواند برای اهدای پاداش در وبسایتهای مختلف و یا به سازندگان ویدیوها در یوتیوب مورد استفاده قرار گیرد. به عبارتی دیگر می‌توان از طریق این مرورگر در ازای خدمات ارائه شده توسط وبسایت یا ویدیوی ساخته شده، توکن BAT دریافت کرده و از این طریق کسب درآمد کرد. پس از دریافت توکن‌های بت، به راحتی قابل تبدیل به بیت کوین یا فیات هستند.  توکن بت در صرافی معتبر کوین‌بیس (Coinbase) که سابقه و اعتبار خوبی در لیست کردن توکن‌هایی با پلتفرم‌های سودده دارد، قابل خرید و فروش است.

استیمیت (STEEM)

یکی دیگر از سه پروژه‌ای که می‌توان آن را به عنوان پروژه‌هایی با پلتفرم‌ سود‌ده دسته‌بندی کرد، استیمیت است. Steem که توکن پلتفرم استیمیت است، ارز دیجیتالی‌ست که در استیمیت، پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکزی  بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتالکه کاربران شرکت‌کننده را از طریق پرداخت‌های کوچکی که به آن‌ها انجام می‌شود، تشویق می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد، استیمیت را با ردیت مقایسه می‌کنند، اما تفاوت کلیدی و مهم بین این دو پلتفرم این است که در استیمیت، سازندگان می‌توانند از طریق کاربران، اهداف اصلی خود را تغییر دهند که این امر یک گام مهم و رو به جلو نسبت به پست‌هایی که قابلیت ثبت رای مثبت و منفی توسط کاربران، در آنها وجود داشت، به حساب می‌رود. بلاک چین استیمیت، با وجود صدها هزار کاربر، توکن‌های خود را از طریق ایجاد محتوای هوشمند توسط کاربران خود، تولید می‌کند. توکن‌های استیم (Steem) می‌تواند در صرافی‌های مختلفی از جمله Poloniex, Bitwala و Bittrex، تبدیل به بیت کوین، شود. اگر به دنبال پلتفرمی هستید که با نگه‌داشتن آن بتوانید درآمد کسب کنید، استیمیت باید در بالای لیست شما قرار بگیرد.

پروژه اعتبارات LBRY

برای توضیح این پروژه و پلتفرم آن، می‌توان گفت به عنوان پلتفرم غیرمتمرکزی برای به اشتراک‌گذاری محتوای ویدیویی ایجاد شده است. به کاربران در این پلتفرم از طریق توکن‌های LBC، هم برای تولید محتوا و هم برای تماشای محتواهای تولید شده، پاداش داده می‌شود. راه‌های دیگری که برای به دست آوردن توکن‌های LBC وجود دارد، شامل کمک به پروژه LBRY و استخراج آن می‌شود. برای شرکت در اکوسیستم LBRY، باید اپلیکیشن آن را که در همه نسخه‌های لینوکس، macOS، ویندوز و همچنین اندروید بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتالو iOS در دسترس است، دانلود کنید.

پس از جمع کردن و به دست آوردن توکن‌های LBC به روش‌های مختلف، می‌توان برای کسب سود بیشتر به ترید کردن آن پرداخت و یا فقط آنها را مستقیم به پول نقد تبدیل کرد. یا می‌‌شود آنها را نگه داشت و نوسانات آن را تماشا کرد و در بهترین قیمت ممکن آن را تبدیل به پول نقد کرد. برای تبدیل توکن LBC به بیت کوین می‌توان از صرافی‌های پولونیکس، بیت‌والا، بیترکس و چندین صرافی دیگر استفاده کرد و از آنجا برای تبدیل بیت کوین به فیات مورد نظر، بیت کوین معادل را به صرافی دلخواه انتقال داد.

پروژه هایوترمینال (Hiveterminal)

هایوترمینال در میان پروژه‌ها و پلتفرم‌های مطرح شده، رقیبی ست که کمتر نامی از آن برده می‌شود. اما ارزش بررسی کردن را دارد. روش کسب درآمد از طریق توکن‌های HVN بسیار متفاوت از سایر توکن‌هایی ست که تا اینجا مورد بررسی قرار گرفت. کاملا متفاوت. پلتفرم هایوترمینال، بستری ست که در آن سرمایه‌گذاران می‌توانند فاکتورهای مختلف را قبل از اینکه مبلغ آن به صورت کامل توسط بدهکاران آن در زمان مقرر پرداخت شود، با تخفیف خریداری کنند. با وجود ۴۰% نرخ تخفیف سالیانه، این پلتفرم بسیار شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. این پلتفرم، سطح دیگری از کسب درآمد با استفاده از پلتفرم‌های بلاک چینی را نشان می‌دهد. صورتحساب‌ها و فاکتورها در حال حاضر از طریق فیات خریداری می‌شوند.بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

شروع کار با این پلتفرم بسیار ساده است. می‌توان به عنوان خریدار صورتحساب (سرمایه‌گذار) در این پلتفرم ثبت‌نام کرد، حداقل ۵۰ توکن HVN برای دسترسی به هایوترمینال خرید و سپس برای خرید فاکتورها، به محض اینکه برای فروش ارسال می‌شوند، اقدام کرد (فراموش نکنید اگر بخواهید یک فاکتور را خریداری کرده و ضروری ست ۱% مبلغ فاکتور حتما با توکن HVN پرداخت شود).

رقابت برای خرید فاکتورها زیاد و حساس است و از آنجایی که این پلتفرم تازه راه‌اندازی شده، تاکنون کمتر از ۲۰ صورتحساب برای فروش در آن قرار گرفته است. اما انتظار می‌رود، حجم این صورتحساب‌ها در ماه‌های آینده افزایش یابد.

برخلاف روش‌های کسب درآمدی که در بالا ذکر شد، از آنجایی که هیچ عامل مرجعی وجود ندارد، احتمال کمی وجود دارد که بدهکار، پول خود را پرداخت نکند. با این‌وجود، هیچ نمونه‌ای از عدم پرداخت توسط بدهکار در این پلتفرم تاکنون ثبت نشده است. اما اگر این اتفاق نادر قرار باشد رخ دهد، پلتفرم هایوترمینال مشارکتی با یک موسسه جمع‌آوری بدهی برای بازیابی وجوه سرمایه‌گذاران دارد. با وجود تمام نکات گفته شده در مورد این پروژه، از آنجایی که این پلتفرم هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و میزان استفاده از آن هنوز با پذیرش عمومی روبرو نشده است، تنها زمان می‌تواند مشخص کند که این پلتفرم می‌تواند جایگاه خود را به عنوان یکی از پلتفرم‌های برتر کسب درآمد حفظ کند یا خیر.

لیستی که در اینجا برای پلتفرم‌هایی که می‌توان از طریق آنها کسب درآمد داشت، لیست کاملی نیست و قطعا تعداد توکن‌هایی که پلتفرم‌های کاربردی و سودده دارند بسیار زیاد است و پروژه‌های خوب بسیار زیادی دیگری نیز در این حوزه وجود دارند.

نتیجه‌گیری

بهترین پلتفرم‌های کسب درآمد در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

بسیاری از سرمایه‌گذاران و افراد متخصص در حوزه ارزهای دیجیتال بر این باورند که فقط توکن‌هایی در آینده خواهند ماند و قیمتشان در طولانی مدت افزایش می‌یابد که پلتفرم‌ آنها قابلیت کسب درآمد داشته باشد.

و همچنین می‌توان گفت از میان توکن‌هایی که در حال حاضر وجود دارند و امکان بدست آوردن توکن و به عبارتی کسب درآمد از طریق پلتفرم‌های آنها هست، سه پروژه بیسیک اتنشن توکن (BAT)، استیمیت (STEEM) و LBRY به عنوان پروژه‌های برتر در این زمینه هستند.

اما اگر بخواهیم ریزبینانه‌تر مطالب این مقاله را بررسی کنیم می‌توانیم انتقاداتی را تفکرات آن‌ها وارد کنیم.

در ابتدا اینکه هیچ دلیل منطقی‌ای وجود ندارد که ثابت کند فقط توکن‌هایی که قابلیت کسب درآمد در پلتفرم آنها وجود دارد، ارزششان در آینده افزایش می یابد یا حتی ارزششان نسبت به سایر توکن‌ها با افزایش بیشتری همراه خواهد شد. زیرا اصلا دلیل روی‌آوردن به ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها کسب درآمد نبوده است. شاید بهتر باشد بگوییم توکن‌های پلتفرم‌هایی در آینده رشد چشمگیرتری خواهند داشت که نیاز و مشکل اساسی‌تری در جامعه و به ویژه سیستم‌های مالی را حل کنند.

در ضمن فقط این سه پروژه نیستند که احتمال موفقیت زیادی در آینده دارند. شاید بتوان بیسیک اتنشن توکن را به عنوان یکی از پروژه‌های بسیار خوب در زمینه ارائه پلتفرمی برای ارائه تبلیغات هوشمند و کسب درآمد در نظر گرفت، اما پروژه‌های زیاد دیگری هم در حال کار هستند که شاید آینده‌ای درخشان تر از پروژه‌های معرفی شده داشته باشند، که از جمله می‌توان به قابلیت کسب درآمد با استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز که در بستر اتریوم راه اندازی می‌شوند، قابلیت به اشتراک گذاری منابع و فایل‌ها توسط پروژه بیت‌تورنت و .. اشاره کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

13 دیدگاه
حقوق
حقوق
3 سال و 9 ماه قبل

کاش به d.tube اشاره میکردین یک پلتفرم ویدیویی متن باز غیرمتمرکز الهام گرفته از بلاکچین استیم اما کاملا برتر از استیم هست و معایب استیم رو برطرف کرده و همینطور معایب یوتیوب مثل سانسور محتوا یا حذف سلیقه ای محتوا وجود نداره و بدون هیچ شرطی تمام کاربران جهان از همون لحظه ثبت نام میتونن به کسب درآمد بپردازن و قرار دادن ویدیو به سادگی انتخاب یک لینک هست یعنی شما یک لینک مثلا لینک یکی از ویدیوهای یوتیوب رو قرار میدید و به صورت خودکار عنوان و توضیحات ویدیو رو خود پلتفرم کپی میکنه کاربران وقتی شما رو upvote کنن dtc پاداش میگیرید dtc هم vp تولید میکنه که هنگام پست گذاری یا کامنت گذاری یا upvote و downvote کردن دیگران با تعیین درصد از سوی خودتون از 1 درصد تا 100 درصد مصرف میشه معایب استیم اینا هست 1.ثبت نام غیر رایگان هست یا به طور رایگان باید منتظر ایمیل تایید که ممکن هست تا دو هفته طول بکشه باشید 2.سرمایه شما باید به steempower تبدیل بشه که فرآیند powerdown و بازگشت سرمایه خودتون سه ماه زمان میبره 3.کاربران با downvote power بالا فقط با یک بار downvote شما تمام درآمدهای شما رو از بین میبرن یعنی درآمد فعالیتهای شما به صورت زنجیره ای به هم ارتباط دارن 4.برای فعالیتهای شما بعد از یک هفته هیچ درآمدی تعلق نمیگیره 5.هر پنج دقیقه یک پست میتونید منتشر کنید 6.تسلط کامل بر upvote power و downvote power خودتون ندارید مثلا نمیتونید یک باره مصرف کنید. درباره بریو هم ظاهرا برای برداشت درآمد احراز هویت لازمه که این بر خلاف ماهیت غیر متمرکز یک مرورگره و درباره lbry هم پاداشها بر پایه دونات هست یعنی تولید ثروت صورت نمیگیره و همینطور پستهای شما بعد از بررسی و تایید منتشر میشه که این هم برخلاف ماهیت اپلیکیشنهای غیرمتمرکز هست.

امید عظیمی
امید عظیمی
4 سال و 10 ماه قبل

سلام ممنون از مطلبتون من مرورگر بریو رو دانلود کردم و استفاده هم میکنم ولی تا حالا پاداشی به من نداده اگه میتونید راهنماییم کنید .
ممنون

فریما جلالی
فریما جلالی
4 سال و 10 ماه قبل

سلام
ممنون از نظرتون
تو قسمت Brave Rewards، گزینه اول که Ads هست رو فعال کنید و از قسمت Ads setting، مقدار maximum number of ads displayed رو، رو مقدار دلخواهتون (ترجیحا بیشترین مقدار که بیشترین پاداش رو دریافت کنید) قرار بدید.
اگر با این تنظیمات باز هم تبلیغی براتون نمایش داده نشد و پاداشی دریافت نکردید، به پشتیبانیشون ایمیل بزنید، چون خودشون هم تو یه توئیت اعلام کرده بودند بعضی از آدرس ها با مشکل مواجه شدند و تبلیغی براشون نمایش داده نمیشه.
ایمیل پشتیبانی مرورگر Brave:
[email protected]

سورنا
سورنا
4 سال و 10 ماه قبل

سلام مشکل اینجاست منم brave rewards رو پیدا نمیکنم. بعد چجوری میشه این توکن رو ب کیف پول انتقال داد. اصلا کدوم کیف پول پشتیبانی میکنه از این? ممنون میشم جواب بدین

بلک
بلک
4 سال و 10 ماه قبل

سلام
ممنون از مطلب خوبتون
اپلیکشن lbry رو به چه اسمی میشه دانلود کرد واسه ios. ؟

فریما جلالی
فریما جلالی
4 سال و 10 ماه قبل
پاسخ  بلک

سلام
ممنون از نظرتون
نسخه ios ش هنوز موجود نیست، با مراجعه به این لینک میتونید ایمیلتون رو وارد کنید که هر وقت نسخه ios منتشر شد، بهتون اطلاع بدن، نسخه های ویندوز، مک، اندروید و لینوکسش هم تو این لینک قابل دانلودن.
https://lbry.com/ios

Pirouz
Pirouz
2 سال و 8 ماه قبل

سلام خانم جلالی ببخشید میشه دراین رابطه کمک کنید با تا فوت فن کسب کاراینترنتی را یاد بگیریم

alireza sadafi
alireza sadafi
4 سال و 10 ماه قبل

سلام
ممنون
موضوع بسیار جالبی برای ترجمه بود اما اگر ترجمه همراه با درک کامل خواننده نباشه از کیفیت اون کاسته میشه
ببخشید این جا مطرح میکنم چون ایمیل وبسایت رو ندارم اگه امکانش هست ایمیل رو هم بفرمایید
از آنجایی که هیچ عامل مرجعی وجود ندارد، احتمال کمی وجود دارد که بدهکار، پول خود را پرداخت نکند.

فریما جلالی
فریما جلالی
4 سال و 10 ماه قبل
پاسخ  alireza sadafi

سلام
ممنون از نظرتون
بخش نتیجه گیری به صورت کاملا تالیفی بر اساس تحلیل مترجم نوشته میشه و اگر مترجم تسلط و درک کامل بر مقاله نداشته باشه قطعا نمیتونه این بخش رو بنویسه، منظور از جمله ای که براتون قابل درک نبوده اینه که به دلیل نبود یک سیستم مرجع و ناظر، احتمال اینکه فردی که در این پلتفرم به عنوان بدهکار تلقی میشه، بدهیش رو پرداخت نکنه، وجود داره.

مهدی
مهدی
4 سال و 10 ماه قبل

بیت تورنت حداقل 3 سال آینده قیمتش 1 دلار خواهد شد.

سورنا
سورنا
4 سال و 11 ماه قبل

سلام یعنی میگید سایت fauest کلاهبرداری میکنه???

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال و 10 ماه قبل
پاسخ  سورنا

خیر لزوما کلاهبرداری نمیکنه ولی 90 درصد کاربرا به حداقل میزان برداشت نمیرسن یا اگر هم برسن ارزش تایمی که گذاشتن رو نداره

سورنا
سورنا
4 سال و 10 ماه قبل

پیشنهاد خودتون واسه بهترین راه کسب ارزای دیجیتال چیه?