مردم برای محافظت از سرمایه‌هایشان بیت کوین می‌خرند

مردم برای محافظت از سرمایه‌هایشان بیت کوین می‌خرند

جرمی آلر (Jeremy Allaiire)، مدیرعامل کمپانی خدمات مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال سرکل اظهار امیدواری کرد که بیت کوین، علی‌رغم نوسانات اخیرش، پناهگاه مطمئنی برای سرمایه‌گذاران باشد.

به نقل از کوین‌تلگراف، او این اظهارات را در برنامه تلویزیونی اسکواک باکس (Squawk Box) شبکه CNBC اعلام کرد و توضیح داد:

به‌ طور قطع ایده یک دارایی خودمختار و مستقل دیجیتال مثل بیت کوین، برای کسانی که می‌خواهند سرمایه خود را در جایی نگهداری کنند که کنترل آن در دست‌ خودشان باشد، جذابیت زیادی دارد. این [ویژگی بیت کوین] می‌تواند علاقه بسیاری از مردم به این ارز را در ده سال اخیر، توجیه کند.

این همان فرضیه معروف طلای دیجیتال است و من معتقدم که بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی بیت کوین و افرادی که به‌طور خاص در محیط یا منطقه‌ای زندگی می‌کنند که نگرانی زیادی در مورد کنترل سرمایه‌هایشان دارند، در این فضا حضور دارند. این فرضیه یکی از مهم‌ترین عوامل پشت پرده موفقیت بیت کوین در طی هشت سال گذشته بوده است.

مردم برای محافظت از سرمایه‌هایشان بیت کوین می‌خرند

طبق گفته‌های آلر نوسانات اخیر نتیجه هجوم مردم برای کسب سود بیشتر پس از ماه اول بازار صعودی اخیر بوده است. او خاطرنشان می‌کند:

هفته گذشته هفته بسیار پر ریسکی برای بازار سهام بوده است، در حالی‌ که این فضا قبلا جولانگاه بسیاری از مالکان دارایی‌های دیجیتالی بود که سبدهای سرمایه‌گذاری گسترده‌تر آن‌ها دچار زیان شده بود.

اما آلر می‌گوید که انتظار کمی سودآوری از بیت کوین به دلیل سال بسیار خوبی که تاکنون پشت سر گذاشته است، اصلاً دور از انتظار نیست. او افزود:

رشد ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی بیت کوین در ۹ ماه گذشته آن را به فضایی مناسب برای سودآوری تبدیل کرده است. بسته به اینکه چه نوع نگهدارنده‌‌ای هستید، شاید شاهد رفتارهایی در زمان نوسانات کنونی بازار باشید که کمی با رفتارهای گذشته آن متفاوت است.

مدیرعامل سرکل همچنین خاطر نشان کرد که ارزهای دیجیتال یکی از اقلامی هستند که تحت نظر سرمایه‌گذاران قرار دارند. طبق گفته‌های او، دارایی‌های دیجیتال در حال تبدیل به یکی از موضوعات عمده مطرح در سطح جهان هستند و دلیل آن تنها رشد مداوم ارزهای دیجیتال بزرگی ماندن بیت کوین نیست و به ارزهای باثباتی مثل UDC Coin و لیبرا هم مربوط می‌شود.

براساس گزارش‌های قبلی، تام لی، تحلیل‌گر ارشد کمپانی فاندسترت (Fundstrat) هم از تبدیل شدن بیت کوین به پناهگاه امن سرمایه‌گذاران اطمینان دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه