فردی ۸۰,۰۰۰ دلار بیت کوین را که اشتباهی دریافت کرده بود پس داد!

فردی ۸۰,۰۰۰ دلار بیت کوین را که اشتباهی دریافت کرده بود پس داد!

«کیث مالی چونگ» (Keith Mali Chung)، رئیس شرکت بلاک چینی «لوپ بلاک نتورک»، ۸۰,۰۰۰ دلار بیت کوینی را که به اشتباه به کیف پولش ارسال شده بود، پس داد.

به‌نقل از «کوین تلگراف»، چونگ که با نام کاربری Bitcoin Keith در توییتر فعالیت دارد، ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) نوشت:

حجم بسیار زیادی بیت کوین از طرف فردی برای من ارسال شد؛ حتما اشتباه شده و فردی که قبلا با آن تراکنش داشتم، این مبلغ را برایم ارسال کرده است. با احترام، زمان تراکنش، آدرس و مبلغ دقیق تراکنش را برایم ارسال کنید.

فردی 80,000 دلار بیت کوین را که اشتباهی دریافت کرده بود پس داد!
کیث مالی چونگ

روز بعد چونگ اعلام کرد که مبلغ دقیق تراکنشی که به اشتباه سر از حساب او در آورده بود، ۷.۸ بیت کوین است. در زمان نگارش این خبر، مبلغ تراکنش نزدیک به ۸۰,۰۰۰ دلار است. وی همچنین اعلام کرد که فرستنده تراکنش خودش را معرفی کرده و می‌تواند سرمایه‌هایش را پس بگیرد. او در ادامه افزود:

در آفریقا، محل استقرار من، ۸۰ درصد از معاملات ارزهای دیجیتال من از طریق واتس‌اپ صورت می‌گیرد و یکی از افرادی که قبلا با من تراکنش داشته، به اشتباه ۷.۸ بیت کوین را به حساب کیف پول بلاک چینی من واریز نموده است. این خبر را منتشر کردم و او هم من را پیدا کرد.

این اقدام چونگ باعث به راه افتادن موجی از واکنش‌های مثبت در فضای مجازی شد؛ تا جایی که در توییتر او را «نیکوکار خوب آفریقایی-نیجریه‌ای» نامیدند. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفته بود در صورتی که فرستنده تراکنش را پیدا نکند، بیت کوین‌ها را برای بایننس ارسال خواهد کرد؛ چرا که بایننس می‌تواند از این مبلغ در کارهای انسان دوستانه‌اش استفاده کند.

طبق آخرین گزارش کوین تلگراف که اوایل هفته جاری به بررسی پیشرفت‌های بلاک چین در نیجریه پرداخته بود، آمده است که قانون‌گذاران این کشور رفته رفته به مزایای پروتکل‌های غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتماد پی می‌برند و ارزش آنها را در بهبود شفافیت در موسسات و نهادهای نظارتی را درک می‌کنند.

«سولومون آدائلو» (Solomon Adaelu)، عضو مجلس نیجریه، ماه جولای (تیر) از ضرورت ایجاد نقشی پیشرو برای نیجریه در خصوص استفاده از بلاک چین در آفریقا صحبت کرده بود. وی در صحبت‌هایش افزود:

بلاک چین برای آفریقاست و آفریقا هم باید از این فرصت استفاده کند تا در پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی خود را به دیگر کشورهای دنیا برساند. نیجریه باید در قاره آفریقا پیشرو باشد و به «غول آفریقا» تبدیل شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
صادق
صادق
3 سال قبل

من هم همیشه قبل خواب به این فکر میکنم که میشه یکی اشتباهی چندهزارتا بیت برام بفرسته???

امیر کریمی
امیر کریمی
4 سال قبل

منم ادرس اشتباه فرستادم حالا نمیدونم چطوری باید پس بگیرم

مسعود
مسعود
4 سال قبل

شماها چقدر ساده اید

passenger
passenger
4 سال قبل
پاسخ  مسعود

بد بین نباشیم

شاهی
شاهی
4 سال قبل

دمت گرم. گرچه وظیفه اش بوده ولی بازم خیلیه

رضا
رضا
4 سال قبل

یه کار تبلیغاتی بدون هزینه برای شرکتش رفیقش پول رو ریخته به حسابش(اشتباهی?) اونم برش گردونده ملت تیزن

امین●
امین●
4 سال قبل

خوب برگردونه به آدرسی که فرستنده براش فرستاده?

علی
علی
4 سال قبل

ما شانس داریم این یارو هم شانس داره
چقدر خوب ، چقدر انسان دوست