داده‌های گوگل نشان می‌دهد که ممکن است به‌زودی شاهد سیل سرمایه‌گذاران خرد به‌سمت بازار ارزهای دیجیتال باشیم

داده‌های گوگل نشان می‌دهد که ممکن است به‌زودی شاهد سیل سرمایه‌گذاران خرد به‌سمت بازار ارزهای دیجیتال باشیم

طی سالیان اخیر، بارها اثبات شده است که سرمایه‌گذاران خرد‌ بسیار قدرتمند و عامل پیشرانی برای ایجاد تحرک در بازار هستند. اولین نمونه بارز از قدرت آنها را نیز می‌توان در انتقال دارایی‌ها به بازار رمزارزها در اواخر سال ۲۰۱۷ (دی ۹۶) مشاهده کرد.

به گزارش کریپتو اسلیت، اوایل سال جاری نیز، سرمایه‌گذاران خرد قدرت خود را به رخ بازار کشیدند و ارتشی از آنها روی پلتفرم رابین هود (Robinhood) توانستند بهای چند سهام را افزایش دهند که از جمله آنها می‌توان به سهام شرکت ورشکسته هرتز (Hertz) اشاره کرد.

داده‌های جدید دریافتی از گوگل ترندز نشان می‌دهد که سیلی از سرمایه‌گذاران خرد در کمین فرصتی برای سرازیرشدن به بازار ارزهای دیجیتال هستند.

آن‌طور که پیداست، جست‌وجوی عبارت «خرید ارز دیجیتال» یا buy crypto در گوگل، افزایش چشم‌گیری داشته است؛ اتفاقی که نشان می‌دهد آن دسته از سرمایه‌گذاران زیرکی که هنوز وارد قلمروی ارزهای دیجیتال نشده‌اند، بدشان نمی‌آید شانسشان را در این بازار امتحان کنند.

امسال بازار رمزارزها ایام پرتلاطمی را از سر گذرانده است. بیت کوین، ارز دیجیتال شماره یک بازار، سال جاری را با بهایی در محدوده ۷,۰۰۰ دلار آغاز کرد و در ادامه توانست از آستانه ۱۰,۰۰۰ نیز عبور کند. سپس در اواسط ماه مارس (اسفند) با موجی از لیکوییدشدن موقعیت‌های خرید (لانگ) مواجه شد و در سقوطی ناباورانه به ۳,۸۰۰ دلار رسید.

از آن زمان، بیت کوین توانسته است روندی پیوسته و صعودی را طی کند و طی دو هفته پیش توانست با ثبت رکورد تازه‌ای در سال جاری تا آستانه ۱۲,۴۰۰ دلار نیز بالا برود.

اگرچه بیت کوین پس از دستیابی به این قیمت، افت‌وخیزهایی را تجربه کرده است، اما همچنان روز‌به‌روز بر شمار سرمایه‌گذارانی که خواهان ورود به بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال هستند، افزوده می‌شود.

داده‌های گوگل ترندز در مورد بسامد جست‌وجوی عبارت «buy crypto» نیز بر این فرضیه مهر تأیید می‌زند. گفتنی است حجم جست‌وجوی این عبارت و نظایر آن به بالاترین سطح از اواخر سال ۲۰۱۷ به این سو رسیده و بسیار بالاتر از آمار مربوط به اواخر ژوئن سال ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸) است.

داده‌های گوگل نشان می‌دهد که ممکن است به‌زودی شاهد سیل سرمایه‌گذاران خرد به‌سمت بازار ارزهای دیجیجتال باشیم
میزان جست‌وجو عبارت buy crypto

آرکین ریسرچ (Arcane Research)، مؤسسه تحقیقاتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال مدعی است که این داده‌ها نشان می‌دهد که گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران در حال آماده‌سازی خود برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. در گزارش پژوهشی این مؤسسه آمده است:

جست‌وجو برای عبارت «buy crypto» اکنون در بالاترین سطح از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، به این سو قرار دارد. گفتنی است ژانویه ۲۰۱۸، بازار ارزهای دیجیتال شاهد اوج تاریخی خود بود. این قطعاً نشانگر این است که سرمایه‌گذاران جدیدی کنجکاوند بدانند در بازار ارزهای دیجیتال چه خبر است. با این حال، هنوز با موج اشتیاق فزاینده‌ای که پیش‌تر در ژانویه ۲۰۱۸ از سوی سرمایه‌گذاران خرد مشاهده شد، فاصله زیادی داریم.

همان‌طور که داده‌ها از علاقه روزافزون سرمایه‌گذاران برای یادگیری نحوه خرید ارزهای دیجیتال حکایت دارد، اشتیاق مشابهی باعث شده است دفعات جست‌وجو برای عبارت خرید بیت کوین (buy Bitcoin) نیز افزایش یابد.

مؤسسه آرکین در توضیح این روند گفته است:

البته جست‌وجوی بیت کوین به‌تنهایی نتوانسته است به آماری مشابه با جست‌وجوی «خرید ارز دیجیتال» دست پیدا کند. گفتنی است دفعات جست‌وجو برای بیت کوین اکنون نسبت به اوج آن در ماه مه و وقوع هاوینگ، پایین‌تر است.

اگر اینها نشانه‌ای از سرازیر شدن سیلی از سرمایه‌گذاران خرد به بازار ارزهای دیجیتال باشد، بعید نیست که شاهد دور تازه‌ای از آغاز روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال باشیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی
مهدی
3 سال قبل

بازار کریپتو مقصد بعدی سرمایه گذاران کوچک و بزرگ خواهد بود چون جذابیت های خیلی خیلی زیادی داره و البته استقبال مردمی از بازار های سنتی در کل جهان هم داره کاهش پیدا میکنه
بخواید باور کنید یا نه این مارکت مقصد بعدی بسیاری از سرمایه گذاران هست و سود خوبی رو نصیب کسایی که زودتر وارد میشن میکنه