دادگاه نیویورک فرجام خواهی بیتفینکس را رد کرد؛ تحقیقات بر سر پشتوانه تتر همچنان ادامه دارد

دادگاه نیویورک فرجام خواهی بیتفینکس را رد کرد؛ تحقیقات بر سر پشتوانه تتر همچنان ادامه دارد

دادگاه عالی نیویورک با درخواست فرجام بیتفینکس و تتر در ارتباط با پرونده دعوی ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه ازدست‌رفته مخالفت کرد. این پرونده توسط دادستانی نیویورک مطرح شده است و حکم اخیر دادگاه را می‌توان یک پیروزی برای آنها تلقی کرد. مدت‌هاست که بین تتر و دادستانی نیویورک کشمکش حقوقی وجود دارد. دادستانی می‌گوید که تتر ۸۵۰ میلیون دلار از پشتوانه خود را خرج کرده است، اما تتر این اتهامات را نمی‌پذیرد.

به گزارش کوین تلگراف، دادگاه عالی نیویورک طی حکمی اعلام کرده است که درخواست تجدیدنظر صرافی بیتفینکس و شرکت تتر مورد قبول واقع نشده است. در صورت اثبات اتهامات، تتر و بیتفینکس، مسئول از دست رفتن چیزی در حدود ۱ میلیارد دلار از سرمایه کاربران خواهند بود.

لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان نیویورک با شکایت از بیتفینکس و تعدادی دیگر از شرکت‌های تابعه آن، این شرکت‌ها را متهم کرده است که بیش از ۸۵۰ میلیون دلار از سرمایه کاربران را در پوشش سرمایه از دست‌رفته، پنهان کرده‌اند.

بیتفینکس ادعا می‌کند که این سرمایه‌ها پیش از آن که مقامات دولتی در نقاط مختلف دنیا آنها را توقیف کنند، در سپرده کریپتو کپیتال (Crypto Capital) قرار داشته است. کریپتو کپیتال یک شرکت پانامایی است که خود متهم به ارائه خدمات بانکی غیرقانونی به صرافی‌های ارزهای دیجیتال است. بیتفینکس همچنین اعلام کرده است که در تلاش برای بازگرداندن سرمایه‌هاست.

طی اعتراض بیتفینکس، نمی‌توان تنها با تکیه بر این مسائل که برخی از کارکنان بیتفینکس در نیویورک مشغول به کار هستند یا این صرافی به شهروندان نیویورکی خدمات ارائه می‌کند، ادعا کرد که حوزه قضایی دادگاه نیویورک شامل بیتفینکس هم می‌شود.

جیمز در اظهاراتی گفت:

رأی امروز مهر تأییدی بر مجوز ما در ارتباط با استفاده از بازوهای گسترده و قدرتمند خود در امر تحقیقات است تا به این وسیله از شهروندان نیویورک محافظت کنیم.

حتی ارزهای مجازی هم بالاتر از قانون نیستند. از تصمیم دادگاه خوشحال هستیم و همچنان به حفاظت از منافع سرمایه‌گذاران در این بازار ادامه خواهیم داد.

این خبر در حالی منتشر شده است که طبق تحقیق اخیر مساری (Messari)، ارزش بازار تتر به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است و جای پای خود را در رده سوم بازار ارزهای دیجیتال مستحکم‌تر کرده است.

داده‌های کوین مارکت کپ هم نشان می‌دهد که تتر بیشترین حجم معاملات بازار ارزهای دیجیتال را دارد و ۳۵ درصد تمام معاملات این بازار با استفاده از تتر صورت می‌گیرد. سهم بیت کوین و جفت‌های معاملاتی آن نیز ۲۶ درصد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه