برنامه عجیب تتر: عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه یوآن چین!

برنامه عجیب تتر: عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه یوآن چین!

تتر (Tether)، گرداننده ارز دیجیتال باثبات (استیبل کوین) USDT، در نظر دارد تا یک استیبل کوین با پشتوانه یوان چین عرضه کند. این خبر را یک رسانه محلی چینی به نام ChainNews اعلام کرد.

به نقل از کوین‌تلگراف و بنا بر اعلام ژائو دونگ، سهام‌دار صرافی بیتفینکس (که صادرکننده USDT است)، تتر قصد دارد در آینده‌ای نزدیک یک استیبل کوین جدید صادر کند. این استیبل کوین که با نماد CNHT عرضه خواهد شد، پشتوانه یوان چین دارد که در حساب‌های آفشور نگهداری می‌شوند.

ژائو همچنین اعلام کرد که پلتفرم مدیریت دارایی‌های دیجیتال تحت مالکیتش با نام RenrenBit، اولین شرکتی خواهد بود که در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کند. او همچنین اشاره کرد که تتر و صرافی ارزهای دیجیتال بیتفینکس با هم در یک راستا همکاری خواهند کرد چراکه دارای تیم مدیریتی مشابه هستند.

تتر تا این لحظه این خبر را به صورت رسمی تایید نکرده است.

در ماه آوریل ۲۰۱۹، پس از شکایت دفتر دادستان کل نیویورک از شرکت iFinex که مالک صرافی بیتفینکس و تتر است، تنش‌ها در رابطه با این شرکت افزایش یافت. شاکی پرونده بیتفینکس را به استفاده از ذخایر نقدی ارز دیجیتال باثبات تتر (USDT) برای جبران کسری ۸۵۰ میلیون دلاری بودجه‌اش، متهم کرد. یعنی بیتفینکس پولی را که قرار بوده به عنوان پشتوانه تتر بماند، برای استفاده خود برداشته است.

بیتفینکس و تتر اتهامات این پرونده را که هم‌اکنون توسط قاضی جوئل ام. کوهن (Joel M. Cohen) در حال پیگیری است، رد کردند.

برنامه تتر برای عرضه یک استیبل کوین با پشتوانه پول ملی چین، در حالی افشا شده است که چین و آمریکا در یک جنگ تجاری و ارزی به سر می‌برند و به عقیده تحلیل‌گران این اقدام تتر می‌تواند به جنگ ارزی بین آمریکا و چین مرتبط باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

یکی یاید برای خود یوان استیبل کوین درست کنه