فروش ۲۳۰ میلیون دلار بیت کوین توسط صرافی Mt.Gox طی شش ماه‌ گذشته !

فروش ۲۳۰ میلیون دلار بیت کوین توسط صرافی Mt.Gox طی شش ماه‌ گذشته !

صندوق اعتماد صرافی Mt Gox که هم‌اکنون فعالیت آن متوقف شده، جزئیات بیشتری را در مورد برنامه فروش ارز دیجیتال منتشر کرده است. این برنامه در پی ورشکستگی این صرافی و به‌عنوان بخشی از روند توان‌بخشی به شرکت Mt Gox در نظر گرفته شد.

بر اساس یک رأی قبلی در دادگاه ژاپن، صرافی Mt Gox ملزم به اتخاذ رویکرد بازسازی مدنی و پرداخت خسارت به سرمایه‌گذاران مال باخته شد.

روند بازسازی مدنی یا Civil Rehabilitation Proceeding یک رویکرد قانونی در دادگاه‌های ژاپن است که Mt Gox بر اساس آن موظف به بازگرداندن دارایی‌هایی شد که در جریان ورشکستی این شرکت میان سهام‌داران آن توزیع شده بودند.

روز گذشته، نوبواکی کوبایاشی در مقام وکیل مدافع Mt Gox ضمن انتشار یک اعلامیه در وب‌سایت رسمی این شرکت اعلام کرده است که از ۱۸ مارس تا زمان اجرای دستور دادگاه در تاریخ ۲۲ ژوئن، بالغ‌بر ۲۳۰ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش به ارز فیات تبدیل شده است.

بر اساس اعلامیه مذکور، صندوق اعتماد Mt Gox تا این لحظه موفق به فروش ۲۴۶۸۵٫۰۰۷۶۲ بیت کوین و ۲۵۳۳۱٫۰۰۷۶۱ بیت کوین کش شده است که معادل تقریبی آن به ترتیب ۲۵ میلیارد ین ژاپن و ۲۳۰ میلیون دلار آمریکاست.

فروش 230 میلیون دلار بیت کوین توسط صرافی Mt.Gox طی شش ماه‌ گذشته !

بیشتر بخوانید: به بهانه سقوط اخیر بیت کوین ; نگاهی به فراز و نشیب های بزرگ تاریخ بیت کوین

پس از اتمام این فروش، موجودی صندوق Mt Gox به نزدیک ۷۰۰۵۹ میلیون ین ژاپن/ ۶۲۱ میلیون دلار آمریکا رسید. نوبواکی در این اطلاعیه درباره هدف راه‌اندازی یک صندوق اعتماد توسط Mt Gox برای پرداخت فیات به طلبکاران توضیح داده است.

وی ضمن تشریح فروش جمعی (sell-off) ارزهای دیجیتال پیش از آغاز روند بازسازی مدنی نوشته است که انجام این کار برای تأمین منابع مالی موردنیاز در جبران خسارت‌های ناشی از ورشکستی لازم و مناسب بود.

فروش 230 میلیون دلار بیت کوین توسط صرافی Mt.Gox طی شش ماه‌ گذشته !

بسیاری از طلبکاران مایلند خسارت خود را در قالب پول فیات از این شرکت دریافت کنند و این خسارت از موجودی صندوق به آن‌ها پرداخت بشود. اما از آن جایی که ارزش بیت کوین و بیت کوین کش از زمان توقف فعالیت Mt Gox در سال ۲۰۱۴ چندین برابر شده است، عده‌ای برای دریافت خسارت خود به‌صورت ارز دیجیتال درخواست داده‌اند. خبر بد برای گروه اول این است که این Sell off ها تنها با استقبال بخشی از جامعه ارز دیجیتال روبرو شده‌اند؛ زیرا برخی معتقدند که این فروش‌های جمعی یکی از عوامل نزول بازار ارزدیجیتال از ابتدای سال جاری تاکنون و همچنین بروز الگوهای خرسی در نمودارهای قیمتی هستند.

بنا بر گزارش کوین دسک در ماه مارس، صندوق اعتماد Mt Gox در ماه‌های گذشته ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش به صرافی‌ها فروخته است. با این حال کوبایاشی در این خصوص تأکید ورزیده است که روند انجام این فرایند تأثیر منفی در بازار نخواهد داشت.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه