۸۵ درصد از آدرس‌های بیت کوین هم‌اکنون در سود هستند؛ خبر بد برای قیمت!

۸۵ درصد از آدرس‌های بیت کوین هم‌اکنون در سود هستند؛ خبر بد برای قیمت!

براساس داده‌های شرکت اطلاعات بلاک ‌چین اینتو دِ بلاک (IntoTheBlock)، با توجه به بیش از دوبرابر شدن قیمت بیت کوین از کف ۳,۸۰۰ دلار که دو ماه پیش به آن رسیده بود، نزدیک ۸۵ درصد یا به‌عبارتی ۲۵.۷۸ میلیون آدرس بیت کوین اکنون در سود به‌سر می‌برند. این درحالی است که وضعیت کنونی بازار بیت کوین نسبت به افت قیمت پس از رویداد هاوینگ هشدار می‌دهد.

به گزارش کوین‌دسک و در زمان نگارش این خبر، ارز دیجیتال شماره‌ی یک بازار در حوالی قیمت ۱۰هزار دلار معامله می‌شود؛ چیزی حدود ۱۶۰ درصد بالاتر از کف قیمتی ۳,۸۶۷ دلاری ثبت‌شده در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸).

هنگامی می‌توان گفت یک آدرس در سود است که قیمت فعلی بیت کوین بالاتر از قیمتی باشد که آن آدرس بیت کوین را خریداری کرده یا به آن بیت کوین انتقال داده شده باشد.

۸۵ درصد از آدرس‌های بیت کوین هم‌اکنون در سود هستند
آدرس‌هایی که بیت کوین نگه‌داری می‌کنند

درحالی که ۸۵ درصد آدرس‌ها در سود هستند، ۱۰.۸ درصد یا ۳.۲۸ میلیون آدرس در ضرر به سر می‌برند. ۴.۱ درصد باقی‌مانده (۱.۲۴ میلیون) نیز در حالت تعادل قرار دارند که نه سود کرده‌اند و نه ضرر.

چنین شرایطی ممکن است در آینده‌ی نزدیک برای بیت کوین نشانه‌ی خوبی نباشد. با توجه‌ به اینکه اکثر آدرس‌ها در موقعیت سود قرار دارند، برخی انتظار دارند که در اواخر هفته یا پس از نصف شدن پاداش استخراج در ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت)، فشار فروش ایجاد شود.

اِد هیندی (Ed Hindi)، مدیر ارشد فناوری اطلاعات صندوق پوشش ریسک تیر کپیتال آربیتراژ اس‌پی (Tyr Capital Arbitrage SP) بیان کرد:

انتظار داریم که تعدادی از سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت پیش از هاوینگ برای تحقق سود خود در کوتاه‌مدت بهره ببرند.

در همین حال، بنیاد گلس‌نود (Glassnode) روز سه‌شنبه در توییتر اعلام کرد که بیش از ۸۰ درصد موجودی‌های بیت کوین در سود هستند و افزایش قابل‌توجه قیمت این ارز دیجیتال پیش از هاوینگ، می‌تواند فروش گسترده از سوی برخی از سرمایه‌گذاران را در پی داشته باشد؛ با این هدف که در کوتاه‌مدت سود خود را محقق کنند.

باتوجه به افزایش تعداد سرمایه‌گذاران خرد طی چند ماه گذشته، کاهش قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال پس از هاوینگ بیت کوین محتمل به‌نظر می‌رسد.

تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۰.۱ بیت کوین دارند، از ماه فوریه افزایش بسیاری داشت و طبق داده‌های وب‌سایت گلس‌نود به‌تازگی به رقم بی‌سابقه‌ی ۳،۰۱۴،۸۸۸ رسیده است.

رشد تعداد آدرس‌های بیت کوین حتی پس از کاهش قیمت آن از ۱۰هزار دلار به ۳،۸۶۷ دلار در نیمه اول مارس ادامه داشت. برخی از سرمایه‌گذارانی که بیت کوین را در قیمت زیر ۵هزار دلار خریداری کرده‌اند، اکنون بیش از ۱۰۰ درصد سود نصیبشان شده است.

این افزایش قیمت ممکن است باعث شود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرد در قیمت فعلی سودهای خود را برداشت کنند.

تأثیر احتمالیِ نصف‌شدن پاداش بلاک بر افزایش قیمت بیت کوین طی ماه‌های اخیر بحث بسیاری از محافل ارزهای دیجیتال بوده است.

در همین حال، مشارکت معامله‌گران بزرگ که با نام‌های نهنگ، تریدرهای دانه‌درشت یا معامله‌گران سازمانی شناخته می‌شوند، افزایش یافته است.

تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۱۰،۰۰۰ بیت کوین ذخیره کرده‌اند، از ماه آگوست ۲۰۱۹ (مرداد ۹۸) تا به‌حال افزایش داشته و به بالاترین میزان خود رسیده است.

این مقدار همچنین از اوایل مارس تاکنون بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.

معاملات و موقعیت‌های باز بیت کوین در بازار آتی بورس کالای شیکاگو (CME) روز پنجشنبه به رکورد ۴۸۹ میلیون دلار رسید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که معاملات باز CME عمدتاً به عنوان نماینده‌ای برای معامله‌گران دانه‌درشت و سازمانی درنظر گرفته می‌شود.

بنابراین به‌نظر می‌رسد که تریدرهای بزرگ عقیده دارند هاوینگ تا حدودی از پیش تأثیرش را بر قیمت گذاشته است و پس از این رویداد شاهد نوسانات شدیدی نخواهیم بود؛ همین عامل باعث خواهد شد که آن‌ها بیت کوین هایشان را بعد از هاوینگ بفروشند و قیمت آن را کاهش دهند.

هیندی همچنین اظهار داشت:

از آنجا که سرمایه‌گذاران سازمانی وارد بازی شده‌اند، استراتژی دیرینه و مستند «با شروع شایعه بخر و با آشکارشدن حقیقت بفروش» عاملی کلیدی در روند قیمتی کوتاه‌مدت خواهد بود.

اگرچه بیت کوین ممکن است پس از رویداد هاوینگ تحت فشار قرار بگیرد, اما تحلیل‌گران بازار معتقدند که کاهش قیمت آن موقت خواهد بود.

این موضوع به آن دلیل است که شرایط کنونی اقتصاد جهانی موجب شده تا سرمایه‌گذارانْ، بیت کوین را به دید پناهگاهی امن دربرابر تورم در نظر بگیرند.

کاهش ۵۰ درصدی سرعت گسترش عرضه‌ی بیت کوین پس از هاوینگ درحالی روی خواهد داد که همزمان بانک‌های مرکزیِ بسیاری از کشورها برای مقابله با اثرات منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد خود، میزان نقدینگی بی‌سابقه‌ای را به جامعه تزریق می‌کنند.

کِلِم چمبرز (Clem Chambers)، بنیان‌گذار و مدیرعامل وب‌سایت بازارهای مالی ADVFN.com نظر خود را این‌گونه اظهار کرده است:

اگر تورم ادامه پیدا کند، بیت کوین سر به فلک می‌کشد. اکنون در حال انباشت بیت کوین هستم.

ریچارد روزن‌بلوم (Richard Rosenblum)، هم‌بنیان‌گذار شرکت معاملاتی ارزهای دیجیتال جی‌اس‌آر نیز می‌گوید:

جوامع مختلف خرده‌فروش و بازارهای سنتی، سهم بسیار کمتری از بیت‌ کوین نسبت به سایر دارایی‌های سنتی در اختیار دارند.

تاکنون شرکت رنسانس تکنولوژی (Renaissance Technology) و معامله‌گر افسانه‌ای، پائول تودور جونز ( Paul Tudor Jones II) از تنها فعالان برجسته و شناخته شده‌ی بازارهای سنتی هستند که به سمت ارزهای دیجیتال آمده‌اند.

بنابراین سرمایه‌گذاران مشتاقِ بسیاری منتظر هستند تا با کاهش قیمت بیت کوین به این بازار ورود کنند.

داده‌های مربوط به گذشته نیز موقتی بودن ریزش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ را تأیید می‌کنند. تنها چهار هفته پس از دومین هاوینگ ارز دیجیتال برتر بازار که در تاریخ ۸ جولای ۲۰۱۶ (۱۸ تیر ۹۵) به وقوع پیوست، قیمت بیت کوین تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد، اما در ماه‌های بعدی به‌تدریج صعود کرد و در مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵) به رکورد تازه‌ی ۱،۱۶۰ دلار رسید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
حامد
حامد
۴ سال قبل

حسين آقا تحليلت عين واقعيت بود واقعا كارت درسته

محمد
محمد
۴ سال قبل

شروع شد الان همه میرن به سمت فروش
و کار عاقلانه همین هست
باید رفت روی تتر
شاید قیمت ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ بره بالا، شاید
اما اگر تندیل نشه احتمال ریزش تا ۷۵۰۰ یا ۶۵۰۰ دور از انتظار نیست

darkshah
darkshah
۴ سال قبل
پاسخ  محمد

آره منم یه ۸۰۰ًتا‌ بیت داشتم رو ۱۰ تا فروختم

ع م
ع م
۴ سال قبل
پاسخ  محمد

الان قیافه اونایی که هی میگن تا 300000 هزار دلار میره بالا دیدنیه، من که رو 10060 تا فروختم اونم 8.5 تا، اگه نمیفروختم یه 200 میلیونی ضرر میکردم.

احسان
احسان
۴ سال قبل
پاسخ  ع م

منم رو ۱۰هزار ۵تافروختم.بنظرت برمیگرده؟خرید کنیم یا منتظر بمونیم؟