پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

بر اساس گزارش وال استریت جورنال (WSJ) در روز ۲۵ نوامبر (۴ آذر)، ایالت اوهایو اولین ایالت آمریکایی شناخته شد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت مالیات خواهد پذیرفت.

بر اساس گزارش آمده در WSJ، این حرکت در ابتدا تنها شامل کسب‌وکارها خواهد شد؛ هرچند برنامه‌هایی جهت گسترش این نوع پرداخت برای اشخاص مالیات‌دهنده نیز در آینده وجود خواهد داشت.

از ابتدای هفته جاری، کسب‌وکارهای واقع در اوهایو قادر به ثبت‌نام برای پرداخت مالیات‌هایشان با ارز دیجیتال پیشرو یعنی بیت کوین خواهند بود. به نظر می‌رسد پرداخت‌های مالیات، از طریق درگاه‌های پرداختی سرویس BitPay انجام خواهد شد.

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

طبق گزارش وال استریت جورنال این حرکت دوستانه ارز دیجیتالی از سوی جاش مندل، خزانه‌دار ایالت اوهایو، آغاز شده است که در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشته به دنبال برافراشتن پرچمی برای اوهایو در پذیرش یک ارز دیجیتال ملی است.

من بیت کوین را به عنوان یک فرم قانونی از ارز می‌بینم.

مندل همچنین به این نشریه گفته که درباره ادامه‌دار بودن طرح ارائه شده برای ارزهای دیجیتال پس از پایان دوره او در ژانویه سال آتی، اطمینان دارد. به گزارش وال استریت جورنال، مندل به عنوان یک مقام رسمی ایالتی در گفتگو با روزنامه‌نگاران اذعان داشت که این اختیار را دارد که ارز دیجیتال را بدون نیاز به تاییدیه فرماندار یا کنگره، مشروع اعلام کند.

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

جاش مندل

در مقابل، در سال‌های گذشته چندین لایحه در دیگر ایالت‌های آمریکا برای پذیرش ارزهای دیجیتال ارائه شده اما قانون‌گذاران ایالتی تایید نهایی آن‌ها را به تأخیر انداخته‌اند.

به گزارش کوین‌تلگراف در ماه می، مجلس نمایندگان ایالت آریزونا لایحه مالیاتی را تصویب کردند که به شهروندان اجازه می‌داد مالیات خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند؛ اما در ادامه بروز اصلاحاتی مانع اجرای این لایحه شد.

در ماه فوریه نیز ایالت جورجیا لایحه‌ای را معرفی کرد که طبق آن ارزهای دیجیتال یک روش قانونی برای پرداخت مجوزها و مالیات‌های این ایالت در نظر گرفته می‌شد. در زمان نگارش این خبر، پیشرفت این لایحه ۲۵% گزارش شده و در حال بررسی در کمیسیون است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
Omid
Omid
۵ سال قبل

به خاطر اين حرفي كه زده شد مطمئن باشيد من همه بيتكوين هامو ميفروشم فكرشو بكن دولت ميخواد توي بيتكوين دخالت كنه چقدر ما ساده هستيم كه بايد با اين حرف ها خوشحال باشيم

سمندر
سمندر
۵ سال قبل

یه نگاه به قیافه این جاش مندل بکنید . بنده خدا بچه است و تو عالم هپروته :]

امير
امير
۵ سال قبل
پاسخ  سمندر

سمندريان شما مثل سقه سياه هستى همه پست هات منفى جالب اينجاست اين همه ديسلايك ميخورى باز روت كم نميشه دمه سنگ پا قزوين رو عشقه !

حسین
حسین
۵ سال قبل
پاسخ  سمندر

شما اگه ناراحتی میتونی وارد این سایت نشی انقدر هم منفی نبافی
بچه جان جلوی پیشرفت تکنولوژی رو نمیشه گرفت

امير
امير
۵ سال قبل

دوستان بيت كوين رشد چشمگيرى خواهد كرد تا انتها سال ٢٠٠٠٠ دلارو رد خواهد كرد تاريخ امروز يادتون باشه

Omid
Omid
۵ سال قبل
پاسخ  امير

به به چقدر اميدوار? ارزوي جوانان چقدر زيباست??

امیر
امیر
۵ سال قبل
پاسخ  امير

آفرین به این روحیه

علی
علی
۵ سال قبل

به امید روزی که همه ایالت های آمریکا قبول کنند

سارا
سارا
۵ سال قبل
پاسخ  علی

ولی این با فلسفه ی بیت کوین در تضاد بیت کوین بوجود جلوی دولت هارو بگیره اخه مالیات گرفتن کاملا برعکس هدفش بود

رضا
رضا
۵ سال قبل
پاسخ  سارا

با بیت کوین دیون دولتی را به جای پرداخت دلار واریز می کنند بجای یک پول فیزیکی ، نه این که بابت بیت کوین مالیات پرداخت کنند . این یعنی کمی مشروعیت دادن رسمی به بیت کوین و پایدار تر کردن ارزش آن