فردی در آمریکا برای خرید سلاح شیمیایی با بیت کوین دستگیر شد

فردی در آمریکا برای خرید سلاح شیمیایی با بیت کوین دستگیر شد

روز گذشته، یک مرد ۴۵ ساله آمریکایی ساکن میزوری به اتهام تلاش برای خریداری سلاح‌های شمیایی روی دارک وب با پرداخت ۱۵۰ دلار بیت کوین، دستگیر شد.

به گزارش کوین دسک، جیسون ویلیام سیه‌سر (Jason William Siesser) در دادگاه ناحیه‌ای غرب میزوری اعتراف کرد که دو بار طی تابستان سال ۲۰۱۸، تلاش کرده است تا با پرداخت ۵۲ دلار در قالب بیت کوین، دو شیشه کوچک از یک سلاح شیمیایی ناشناخته را خریداری کند.

بازپرسان این پرونده گفته‌اند که این ماده شیمیایی، بسیار سمی است و می‌توان از آن برای کشتن ۳۰۰ نفر استفاده کرد. بنابر شواهد به‌دست آمده، سیه‌سر به فروشنده این ماده شیمیایی گفته بود که قصد دارد بلافاصله از آن استفاده کند.

گفتنی است مأموران اف‌بی‌آی، در عرض چند دقیقه از تحویل بسته پستی به سیه‌سر در اواخر اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷)، وی را بازداشت کردند. وی همچنین به سرقت و جعل هویت نیز اعتراف کرده است. آن‌طور که پیداست، سیه‌سر آدرس پستی یک نوجوان را به‌عنوان آدرس گیرنده روی بسته پستی درج کرده بود تا از ردگیری احتمالی خود جلوگیری کند.

شایان ذکر است که بسته دریافتی سیه‌سر، حاوی ماده‌ای بی‌اثر است و به‌خودی خود نمی‌تواند یک سلاح شیمیایی قلمداد شود. علاوه‌براین، مأموران اف‌بی‌آی توانستند در محل زندگی سیه‌سر، سه ماده شیمیایی بالقوه‌ مرگبار (آرسنید کادمیوم، فلز کادمیوم و هیدروکلریک اسید) را کشف و ضبط کنند.

بنابر اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده، سیه‌سر دست‌کم با مجازات ۵ سال زندان روبه‌رو خواهد شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه