پس از هاوینگ بیت کوین: ماینرها دیگر فروشندگان بزرگ نخواهند بود

پس از هاوینگ بیت کوین: ماینرها دیگر فروشندگان بزرگ نخواهند بود

بعد از هاوینگ، صرافی­‌های ارزهای دیجیتال، بیت کوین­‌هایی را که از کارمزد معاملات به­‌دست آورده‌­اند، می‌فروشند و این موضوع ممکن است بیشترین تهدید را برای روند صعودی فعلی بیت کوین به همراه داشته باشد؛ چراکه ماینرها بیت کوین کمتری را استخراج خواهند کرد.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، برخی از معامله­‌گران انتظار دارند تا قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال پس از هاوینگ با سقوط همراه شود. طبق گفته­‌ی یکی از تحلیل­‌گران برجسته‌­ی شبکه، این احتمال وجود دارد که پس از هاوینگ، فشار فروش از جانب صرافی‌ها ایجاد ‌شود.

ویلی وو (Willy Woo)، هم­‌بنیان‌گذار هایپرشیت (Hypersheet) اظهار داشت که احتمالا صرافی‌­ها شروع به فروش بیت کوین­‌هایی می‌کنند که از کارمزد معاملات به‌­دست آمده است. صرافی­‌ها معمولا کارمزد معاملات را به شکل ارزهای دیجیتال دریافت می­‌کنند و برای پوشش هزینه­‌های عملیاتی خود، آن­ها را به فروش می­‌رسانند.

باتوجه به اینکه صرافی­‌های ارزهای دیجیتال ۱,۲۰۰ بیت کوین (۱۱.۶ میلیون دلار) در روز از طریق کارمزدها کسب می‌­کنند، احتمال می­‌رود این مسئله سرعت روند صعودی بیت کوین را کُند کند.

پس از وقوع هاوینگ بیت کوین، مقدار بیت کوین استخراج شده­‌ی ماینرها در مقایسه با چهار سال گذشته نصف می‌­شود.

پس از هاوینگ بیت کوین: ماینرها دیگر فروشندگان بزرگ نخواهند بود
تاریخچه‌ی درآمد ماینرهای بیت کوین

طبق تخمین وو، درآمد ماینرها از ۱,۸۰۰ واحد به ۹۰۰ واحد بیت کوین در روز می‌­رسد.

هنگامی که درآمد ماینرها نصف شود، جامعه‌­ی استخراج حدود ۳۳ درصد بیت کوین کمتری را نسبت به صرافی‌‌ها کسب خواهد کرد.

دراین‌­صورت، خطر فروش گسترده پس از هاوینگ از سوی صرافی­‌ها، بیش از ماینرها خواهد بود.

وو بیان می‌­کند:

پس از وقوع هاوینگ ۲۰۲۰ ماینرها دیگر بزرگ‌ترین فروشندگان بیت کوین نخواهند بود، بلکه این صرافی­­‌ها هستند که به‌عنوان رهبر فروشندگان، سکان را به دست خواهند گرفت. بزرگترین فشار فروش بر بیت کوین به زودی از سوی صرافی‌­ها خواهد بود؛ زیرا آن­‌ها بیت کوین­‌های به دست آمده از کارمزد معاملات را به پول فیات تبدیل خواهند کرد.

پس از هاوینگ بیت کوین: ماینرها دیگر فروشندگان بزرگ نخواهند بود
علیرغم کاهش درآمد ماینرها، حجم مبادلات بیت کوین افزایش می‌یابد

او تاکید کرد که اصطلاح «فشار فروش» اغلب در بازار ارزهای دیجیتال اشتباه به کار برده می‌شود. هنگامی که یک معامله‌گر در صرافی، بیت کوین خرید و فروش می­‌کند، سفارش­‌ها با یکدیگر جفت می‌شوند. دشوار است که چنین معاملاتی را به­‌عنوان حجم خرید یا فروش طبقه‌­بندی کرد.

این تحلیل­‌گر اظهار داشت:

تنها دو فشار فروش وجود دارد که جفت ندارد: ۱- ماینرهایی که عرضه را کم کرده و به بازار می­‌فروشند؛ این به نوعی مالیات پنهانی است که از طریق تورم صورت می­‌گیرد. ۲- صرافی­‌هایی که از معامله­‌گران مالیات دریافت کرده و به بازار می‌فروشند.

اما برخی عقیده دارند که فشار تبدیل کارمزدها به نقدینگی را نیز باید در محاسبه قیمت، وارد کرد.

سرمایه‌­گذار مشهور بیت کوین با نام مستعار «I am Nomad» اظهار داشت که تمام صرافی­‌های بزرگ ارزهای دیجیتال هم­‌اکنون نیز درصد زیادی از بیت کوین­‌های کسب شده از طریق دریافت کارمزد را یا از طریق بازار یا با دید بلندمدت به پول نقد تبدیل می­‌کنند و این اتفاق جدیدی نیست.

ممکن است بازار همین حالا هم تاثیر تبدیل کارمزدها به نقدینگی را در قیمت بیت کوین وارد کرده باشد. اگر این سناریو درست باشد، قطعا آسیب آن به بازار کمتر خواهد بود.

این سرمایه‌­گذار این‌گونه اظهارنظر می‌کند:

تمام صرافی‌های بزرگ درصد بالایی از درآمدهای حاصل از کارمزد را از قبل به پول نقد تبدیل کرده‌­اند (از طریق بازار یا در بلندمدت). از این موضوع به خوبی اطلاع دارم؛ چرا که خودم در طرف خرید این معاملات بوده‌­ام. این مسئله نشان‌­دهنده‌­ی فشار فروش جدیدی نیست و نباید از آن واهمه‌ داشت. همیشه به همین روال بوده است.

اگر صرافی­‌ها به‌­طور منظم درآمدهای حاصل از کارمزد خود را به پول نقد تبدیل کنند، احتمال اعمال فشار فروش سنگین بر روند قیمت بیت کوین پس از هاوینگ بسیار کم است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
یعقوب رامبخش
یعقوب رامبخش
4 سال قبل

بنظرمن فکرنکنم صرافیهابه این زودی سرمایه بدست امده روواردبازارکنن.ایناهم کمی صبرمیکنن تابیت کوین توبازارکمتربشه وقیمتش بالاتربره بعدبه فروش بیت کوینهااقدام کنن.اگربیت کوین دربازارخیلی کم بشه احتمال داره تا20000دلاربرسه خب پس صرافیهاهم حتمابه این موضوع فکرمیکنن.فکرنکنم بعدازهاوینگ قیمت بیت کوین پایین بیاد.

شاهین
شاهین
4 سال قبل

درحال حاضرچیزیکه نامعلومه سرنوشت ماینراس چون
ظاهراسازندگان دستگاهای استخراج بخاطراوضاع بداقتصادی وکوروناازساخت دستگاهای جدیدوقویترعقب موندنوماینرهارورهاکردن

اس بی
اس بی
4 سال قبل

نکته ریز و خوبی بود که کمتر کسی دقت کرده است
بیشتر دستکاری های و آسیب و عدم اطمینان سرمایه گزارانی که میخواهند پول در بازار بخوابونند برای سرمایه گزاری و سرقت اموال مردم در دنیا ارز دیجیتالی مستقیما در درجه اول از صرافی ها هست حدود 95 در آن و فقط 5 درصد باقی از توسعه دهندگان بازار هست و همان 5 درصد توسعه دهندگان هم از قبل با صرافی ها هماهنگی یک پروژه اسکم یا کلاه برداری را هم دارند
نکته دوم این است همین صرافی بیت فاینکس اخیرا 600 میلیون دلار تتر بی ارزش و بدون پشتوانه حاصله در این چند روز چاپ کرده و روانه بازار کرده که بیشترین آسیب را دوباره هرچند کم یا زیاد به بازار وارد میکند