صرافی‌های ارزهای دیجیتال در خصوص هاوینگ بیت کوین چه می‌گویند؟

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در خصوص هاوینگ بیت کوین چه می‌گویند؟

پیش‌بینی می‌شود هاوینگ یا همان نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، در ماه آینده رخ دهد. پس از هاوینگ، پاداش استخراج هر بلاک در شبکه بیت کوین نصف می‌شود و به رقم ۶.۲۵ واحد می‌رسد. خبرگزاری «The Block»، در گزارش تازه خود به سراغ صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال رفته تا دیدگاه آن‌ها را در خصوص هاوینگ جویا شود.

به گزارش «The Block»، صرافی‌های ارزهای دیجیتال انتظار دارند تا پس از هاوینگ افراد بیشتری وارد این حوزه شوند. هاوینگ که تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود تا کمیابی بیت کوین افزایش یابد.

«دیو ریپلی» (Dave Ripley)، مدیر ارشد اجرایی صرافی «کراکن» (Kraken) در این باره می‌گوید:

از نظر تاریخی، یک سال و نیم پس از هاوینگ شاهد افزایش قیمت بوده‌ایم. بنابراین، به احتمال بسیار زیاد شاهد ورود مشارکت‌کننده‌های جدیدی به بازار خواهیم بود.

ری یوسف (Ray Youssef)، مدیرعامل و از بنیان‌گذاران شرکت پکسفول (Paxful)، نیز مانند ریپلی فکر می‌کند. او معتقد است:

در پی دو هاوینگ گذشته افزایش بی‌سابقه‌ای در تقاضا و قیمت به وجود آمد. گفتنش دشوار است، ولی اگر الگوهای گذشته تکرار شوند، این رویداد کاربران جدید را به سوی بازار هدایت خواهد کرد.

بر اساس داده‌های کوین مترکیس (CoinMetrics)، در دو هاوینگ قبلی که در نوامبر ۲۰۱۲ (آذرماه ۹۱) و جولای ۲۰۱۶ (تیرماه ۹۵) رخ داد، در طی دوره‌ای یک‌ساله، قیمت بیت کوین به ترتیب بیش از ۸,۰۰۰ درصد و ۶۰۰ درصد افزایش یافت.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال در خصوص هاوینگ بیت کوین چه می‌گویند؟

صرافی ارز دیجیتال جمینی (Gemini)، در ارتباط با تاثیرات هاوینگ هم عنوان کرد:

انتظار داریم افراد بیشتری به بیت کوین توجه کنند و رویداد هاوینگ را در کنار سیاست‌های تسهیل کمّی که فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی به شدت از آن حمایت می‌کنند قرار دهند تا بتوانند به واقعیت درونی هر دوی آنها پی ببرند.

لنیکس لی (Lennix Lai)، مدیر بازارهای مالی صرافی اوککس (OKEx)، گفت که هاوینگ بیت کوین را می‌توان به‌عنوان نقطه‌ی مقابل سیاست‌های تسهیل کمی (تزریق پول) در حوزه ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. لی معتقد است که می‌توان هاوینگ را «انقباض کمی» دانست. او در ادامه می‌افزاید:

انتظار داریم که رقابت میان ماینرها بالا بگیرد. از آنجا که ماینرهایی که بیشترین بهره‌وری را دارند بر سایرین غلبه خواهند کرد، بر این باوریم که تقاضا برای محصولات و ابزارهای مالی مورد نیاز ماینرها افزایش خواهد یافت. ماینرها با کمک این محصولات می‌توانند ریسک هر گونه کاهش قیمت احتمالی و جریان خروج نقدینگی خود را مدیریت کنند

سانی جین (Sunny Jain)، مدیر ارشد محصولاتِ صرافی ارز دیجیتال کایبر سواپ (KyberSwap) نیز در اظهارنظری گفت:

هاوینگ می‌تواند باعث افزایش کلی تقاضا برای بیت کوین شود که احتمالاً منجر به افزایش حجم توکن‌های با پشتوانه بیت کوین، مانند WrappedBTC خواهد شد.

صرافی‌های دیگر نیز اعلام کردند که اگر وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا ادامه داشته باشد، ممکن است هاوینگ بیت کوین رویداد چندان پر اهمیتی تلقی نشود. بیت استمپ (Bitstamp) در این خصوص می‌گوید:

هاوینگ به‌ احتمال زیاد تحت‌الشعاع [کرونا] قرار می‌گیرد، اگرچه مطمئناً در درازمدت بازار را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه