بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

یک بدافزار در حال تکامل روسی رصد شده که با توجه به شرایط رایانه، سعی می کند کیف پول بیت کوین آن را سرقت کند و در صورت نبود کیف پول یک فایل استخراج ارز دیجیتال روی دستگاه نصب می شود.

به گزارش سی نت، یک بدافزار در حال تکامل، تاکتیک جدیدی را برای سوءاستفاده از رایانه های کاربران به کار می گیرد. این بدافزار با توجه به شرایط قربانی به طور گزینشی باج افزار یا یک رمزگشا را روی دستگاه او نصب می کند.

اگر رایانه مبتلا به بدافزار حاوی کیف پول بیت کوین باشد، بدافزار فایل باج افزار رمزگذار (encrypting ransomware) را نصب می کند. اما اگر در رایانه فرد هیچ فولدری مرتبط با ارز دیجیتال نباشد، یک برنامه استخراج ارز دیجیتال روی دستگاه نصب می شود تا با استفاده از قدرت رایانه ارز دیجیتال تولید کند.

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

فایل استخراج کننده ارز دیجیتال آخرین افزودنی به تروژان Rakhni است. این یک خانواده بدافزار است که از ۲۰۱۳ وجود دارد و به طور مداوم طی این سال ها تکامل یافته است. به نظر می رسد سازندگان این بدافزار روش های سنتی حمله به رایانه را با موج استخراج ارز دیجیتال ترکیب کرده اند.

همچنین بخوانید: کلاهبرداری از طریق رمزارزها: طریقه دزدی بیت کوین های شما

اورخان مامدوف تحلیلگر بدافزار در کسپراسکای می گوید:

این نمونه دیگری از نگرش مجرمان به قربانیان خود است. آنها در هر حال سعی می کنند به طور مستقیم یا غیر مستقیم از قربانی باج بگیرند.

محققان کسپرسکی از روز ظهور این بدافزار تاکنون روند تکامل آن را بررسی کرده اند. بدافزار مذکور مانند نمونه های دیگر فرایند تبهکارانه خود را با ارسال یک ایمیل فیشینگ به قربانیان احتمالی آغاز می کند.

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

این حمله به خصوص بیشتر در روسیه متمرکز است، به طوری که بیش از ۹۵ درصد قربانیان در این کشور هستند و ایمیل های فیشینگ نیز در روسیه نوشته شده اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه