پیشتازی لایت کوین با جهش ۱۵ درصدی در روز گذشته

پیشتازی لایت کوین با جهش ۱۵ درصدی در روز گذشته

لایت کوین، یکی از رقبای اصلی و دیرینه بیت کوین، روز گذشته بیش از ۱۵ درصد افزایش یافت تا قیمت آن به بیش از ۳ برابر ابتدای سال جاری میلادی برسد. فوربز در خبری که روز گذشته منتشر کرد، به برخی دلایل موثر در این جهش قیمتی پرداخت.

لایت کوین پس از تحمل فرازونشیب‌های بسیار در بازار نزولی سال ۲۰۱۸، مسیر خود را در ابتدای سال جاری با قیمت ۳۰ دلار آغاز کرد و با قدرت هر چه تمام ۵ ماه گذشته را به سمت اهداف بالاتر حرکت کرد، بطوریکه در حال حاضر قیمت هر واحد آن حدود ۱۰۰ دلار معامله می‌شود.

لایت کوین که در حال حاضر پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار محسوب می‌شود، در ماه آگوست امسال یعنی حدود ۲ ماه و نیم دیگر، پاداش بلاک‌هایش نصف خواهد شد. این رویداد که هاوینگ (halving) نام دارد، موجب کاهش عرضه شده و پاداش بلاک‌های لایت کوین را از ۲۵ واحد به ۱۲.۵ کاهش خواهد داد.

در حال حاضر به نظر می‌رسد معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص لایت کوین، تحت تاثیر نصف شدن پاداش بیت کوین که ماه می سال آینده (حدود یک سال دیگر) رخ خواهد داد، قرار گرفته‌اند.

پیشتازی لایت کوین با جهش 15 درصدی در روز گذشته

قیمت لایت کوین در یک سال اخیر – لایت کوین سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۳۰ دلار آغاز کرد

 

صحبت‌ها در بین دوستداران بیت کوین و سرمایه‌گذاران آن درباره پتانسیل رویداد هاوینگ بعدی شدت گرفته و از نظر آن‌ها این اتفاق می‌تواند آغازگر روند صعودی بیت کوین و بازگشت آن به قیمت تاریخی ۲۰ هزار دلار باشد.

بیت کوین از ابتدای تاریخ خود (از سال ۲۰۰۹) تاکنون شاهد دو رویداد نصف شدن پاداش بوده است. این اتفاق پس از استخراج هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک در بیت کوین به وقوع می‌پیوندد.

گفتنی است که پس از گذشت حدود ۱۲ ماه از اولین هاوینگ بیت کوین که در نوامبر ۲۰۱۳ اتفاق افتاد، قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۱,۱۷۰ دلار رسید. نصف شدن پاداش بعدی که در سال ۲۰۱۶ رخ داد هم در نهایت به قیمت خیره‌کننده ۱۹.۵ هزار دلاری بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ ختم شد.

همین آمار باعث شده تا ناظران بازار و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال، رویداد هاوینگ بعدی را از آن جهت که با کاهش عرضه BTC همراه خواهد بود، عاملی برای رشد قیمت بیت کوین بدانند.

برایان کالی، مدیر یکی از صندوق‌های پوششی بیت کوین در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی گفت:

[نصف شدن پاداش استخراج ارزهای دیجیتال] تنها یکسری روابط ساده اقتصادی هستند.

در این حین صرافی ارز دیجیتال هنگ‌کنگی اوککس اعلام کرده است که احتمالا در آینده نزدیک، شبکه لایتنینگ لایت کوین را پشتیبانی خواهد کرد. سایر توسعه‌های فنی که در شبکه لایت کوین در ماه‌های گذشته انجام شده نیز عاملی موثر در افزایش قیمت آن بوده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه