هک بزرگ در شبکه آیوتا؛ هشدار آیوتا به کاربران:‌ فعلا از کیف پول ترینیتی استفاده نکنید!

هک بزرگ در شبکه آیوتا؛ هشدار آیوتا به کاربران:‌ فعلا از کیف پول ترینیتی استفاده نکنید!

بنیاد آیوتا، نهاد غیر انتفاعی و ناظر بر شبکه توزیع‌شده آیوتا، به دنبال هک شدن کیف پول ترینیتی (Trinity)، به کاربران آیوتا هشدار داد که از این کیف پول استفاده نکنند.

به گزارش کوین دسک، این هشدار روز پنجشنبه و پس از آن منتشر شد که گزارش‌هایی در خصوص دزدی از این کیف پول دریافت شد.

به گفته آیوتا، گزارش‌هایی که روز چهارشنبه (۲۳ بهمن) به دست آنها رسیده است باعث شده تا به منظور بررسی بیشتر این موضوع نود تطبیق‌دهنده (Coordinator) را از دسترس خارج کنند.

این بنیاد در صدد برآورد خسارت‌ها و گستردگی شکاف امنیتی در خصوص نسخه قدیمی این کیف پول است. یافتن الگوی حمله هکرها و به اجرا گذاشتن تاییدِ دستی از دیگر برنامه‌های آیوتا برای پاسخ به این مشکل است. در بیانیه بنیاد آیوتا می‌خوانیم:

ابتدا صرافی‌ها به این مشکل واکنش نشان دادند و گزارش کردند که هیچ یک از سرمایه‌هایی که مورد نظارت قرار داشتند از صرافی منتقل یا نقد نشده‌اند. بیشتر مدارک حاکی از دزدی سید (Seed) است. دلیل این مشکل در دست بررسی است.

این نهاد در صحبت‌های پیشین خود عنوان کرده بود که چیزی در حدود ۱۰ کاربر توسط بنیاد آیوتا شناسایی شده‌اند و تمام آنها نیز از کیف پول ترینیتی استفاده کردند.

آیوتا در توییتر خود نیز عنوان کرده است که با مراجع قضایی و قانونی و همچنین متخصصین حوزه امنیت سایبری به منظور حل این مشکل و فهمیدن ابعاد آن همکاری می‌کند.

دومینیک شینر (Dominik Schiener)، از بنیان‌گذاران آیوتا، تا به اینجا به سوالات خبرنگاران نسبت به حواشی اخیر واکنشی نشان نداده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
سعید نجفی
سعید نجفی
۴ سال قبل

نرم افزار اندروید آیوتا مشکل داره

بابا نوروز
بابا نوروز
۴ سال قبل

سلام ادمین محترم. آیا سرمایه ما در این کیف پول امن باقی میمونه؟ چون الان اصلا بهش دسترسی نداریم. آیا اگه از ما سرقت شده باشه بهمون برمیگردونه بنیاد آیوتا؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۴ سال قبل

سلام
بله ظاهرا دارن مشکل رو حل میکنن
توییتر آیوتا رو دنبال کنید

https://twitter.com/iotatoken

کمال
کمال
۴ سال قبل

خداییش دیگه انقدر از یه خبر میگذره زمان نزارید ترجمه کنید
اونیکه ایوتا داشته از ۵شنبه تا حالا خبردار شده