افزایش چشمگیر میزان پذیرش بیت کوین در بین فروشندگان

افزایش چشمگیر میزان پذیرش بیت کوین در بین فروشندگان

با اینکه پذیرش بیت کوین با سرعت نه چندان بالایی در حال افزایش است و علیرغم این مسئله که پادشاه ارزهای دیجیتال به نسبت روزهای اوجش سقوطی محسوس را تجربه کرده است، تعداد فروشندگانی که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت می‌پذیرند با روندی ثابت رشد می‌کند.

به گزارش کوین دسک، بیل زیلک (Bill Zielke)، مدیر بخش بازاریابی بیت پی (BitPay) در اظهارنظری عنوان کرده است که بیت کوین گوی سبقت را از دیگر رقبا ربوده است. بیت پی یکی از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت در حوزه ارزهای دیجیتال است که حجم تراکنش‌هایش از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد. در صحبتی دیگر، سخنگوی بخش تجاری صرافی کوین بیس نیز عنوان کرد که این صرافی در سال گذشته میلادی ۱۳۵ میلیون دلار تراکنشِ مربوط به فروشندگان کالاهای مختلف را پردازش کرده است. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸، چیزی در حدود ۶۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

چینالایسیس (Chinalysis)، در گزارشی اذعان کرده است که نزدیک به ۴ میلیارد دلار تراکنشِ بیت کوین توسط سرویس‌های پرداخت در سال ۲۰۱۹ تکمیل شده است. سهم اتر و استیبل کوین‌ها از این بازار به نسبت بیت کوین ناچیز است. طبق گزارش‌ها افزایش این آمارها، کوین بیس را وادار کرده تا تمرکز بیشتری در سال جاری در این حوزه داشته باشد.

با این حال نباید فراموش کرد که تراکنش‌هایی که توسط کارت‌های اعتباری صورت می‌گیرند قابل قیاس با رقم ۴ میلیارد دلاری بیت کوین نیست. طبق گزارش سال گذشته اداره حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان آمریکا (CFPB)، تنها در سال ۲۰۱۸ حجم تراکنش‌هایی که از طریق کارت‌های اعتباری صورت گرفته‌اند، ۳.۷ تریلیون دلار بوده است.

ساهیل آمولی (Sahil Amoli)، مدیر بخش تجاری کوین بیس در این خصوص می‌گوید:

در سال ۲۰۲۰، تمرکز گسترده‌ای بر روی بخش تجاری خواهیم گذاشت. ایجاد یک تجربه مناسب و کامل برای کسب‌وکارها، اضافه شدن قابلیت‌های تحلیل آمار [فروش]، جهانی سازی خدمات در بخش‌های مختلف، افزودن ارزهای بیشتر و تعاملات بیشتر از جمله اهداف [ما] در سال جدید است.

ویل ریوز (Will Reeves)، مدیرعامل شرکت فولد (Fold) نیز عنوان کرده است که نرم‌افزار خرید آنلاین این شرکت طی تعطیلات پایان سال ۲۰۱۹ و داغ شدن بازار خرید سال نو، بیش از ۲,۰۰۰ تراکنش را پردازش کرده است که متعلق به فروشندگان مختلف بوده است. از این تعداد چیزی در حدود ۸۰ درصد آنها در بستر شبکه لایتنینگ (Lightning Network) انجام گرفته‌اند. او در ادامه افزود:

کاربران آمازون، استارباکس و سفورا (Sephora) بیشترین سهم از تراکنش‌های شبکه لایتنینگ را دارا بودند.

استرایک (Strike) که توسط زپ (Zap) ساخته شده است، از دیگر ارائه‌دهندگانی است که به کاربران امکان انجام تراکنش‌های دلاری از طریق شبکه لایتنینگ را می‌دهد. خدمات استرایک از هفته گذشته در اختیار کاربران قرار گرفته است.

یکی دیگر از فروشگاه‌های مشهوری که به سمت استفاده از ارزهای دیجیتال روی آورده است لولا لونا (Lola Luna) است. این اقدام لولا لونا، برای آن دسته از افرادی است که دوست ندارند خریدهایشان در فاکتورهای ارائه‌شده توسط بانک، نمایش داده شود. در این صورت آنها می‌توانند از گزینه خرید با بیت کوین استفاده نمایند. لولا لونا فروشگاهی است که در حوزه فروش وسایل شخصی فعالیت می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه