شرکت سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری Ruffer هم بیت کوین خرید

شرکت سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری Ruffer هم بیت کوین خرید

شرکت مدیریت سرمایه چند میلیارد دلاریِ رافر (Ruffer) روز سه‌شنبه اعلام کرد یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌اش بیت کوین خریده است.

به گزارش The Block، این شرکت که دفتر مرکزی آن در جزیره گرنزی بریتانیا واقع است و طبق داده‌های وب‌سایت رسمی آن، بیش از ۲۰ میلیارد پوند سرمایه تحت مدیریت خود دارد، روز ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) این خرید را که در ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) انجام شده بود، افشا کرد. این خبر را بورس لندن منتشر کرد.

این شرکت در این خصوص اعلام کرد:

یکی از دارایی‌هایی که به‌وسیله یکی از مدیران متخصص در صندوق سرمایه‌گذاری چندراهبردی رافر به صندوق اضافه شده است، بیت کوین بوده است. این در درجه اول یک اقدام تدافعی است که در ماه نوامبر پس از اقدام برای کاهش وابستگی شرکت به طلا انجام شد.

این شرکت در ادامه می‌گوید:

وابستگی شرکت به بیت کوین در حال حاضر حدود ۲.۵٪ از سبد دارایی است. ما به این [اقدام] به‌عنوان یک سیاست کاهش ریسک کوچک، اما قدرتمند در برابر کاهش روزافزون ارزش ارزهای بزرگ جهان نگاه می‌کنیم. بیت کوین به [بخش زیادی از] سرمایه‌گذاری این شرکت در طلا و اوراق قرضه تأثیرگذار از تورم تنوع می‌بخشد و به‌عنوان پوششی برای برخی از خطرات پولی و مربوط به بازار عمل می‌کند.

در حال حاضر مشخص نیست که این شرکت چه مقدار بیت کوین خریداری کرده است، اما یک حساب سرانگشتی می‌تواند به ما در حدس میزان این «سیاست کاهش ریسک کوچک، اما قدرتمند» کمک کند.

فرمی که در ماه فوریه (بهمن ۹۸) در بورس لندن ثبت‌ شده است نشان می‌دهد «صندوق سرمایه‌گذاری چندراهبردی رافر» تا ۳۱ دسامبر حدود ۵۵.۴ میلیون پوند (۷۴ میلیون دلار) وجه قابل‌سرمایه‌گذاری برای خود در نظر گرفته است.

همچنین یک فرم موقت در بورس بین‌المللی (TISE) واقع در جزیره گرنزی که روز ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) منتشر شده است نشان می‌دهد که این صندوق سرمایه‌گذاری به‌طور کلی ۱.۱۳ میلیارد پوند، معادل حدود ۱.۵ میلیارد پوند سرمایه‌گذاری انجام داده است. طبق این ارقام،‌ صندوق سرمایه‌گذاری رافر ۳۷.۵ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی
علی
۳ سال قبل

امروز چهاشنبه 26 آذر 99 ساعت 17:20 قیمت بیت 20200
بالاتر از اینم از همین الان میره