اظهار علاقه رهبر اقلیت جمهوری‌خواه به بیت کوین و مخالفت با پروژه فیس‌ بوک

اظهار علاقه رهبر اقلیت جمهوری‌خواه به بیت کوین و مخالفت با پروژه فیس‌ بوک

کوین مک‌کارتی (Kevin McCarthy)، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا، روز سه‌شنبه در گفتگو با شبکه CNBC اعلام کرد که به ذات غیرمتمرکز و همچنین امنیت بیت کوین علاقه‌مند‌ است.

به گزارش ‌سی‌ان‌بی‌سی، این سناتور جمهوری‌خواه، ضمن انتقاد از برنامه‌های فیس‌بوک برای عرضه لیبرا، درست پیش از برگزاری جلسه رسیدگی به این پروژه در کنگره آمریکا، گفت:

من بیت کوین و امنیت فناوری دفتر کل بلاک چین ارزهای دیجیتال را دوست دارم.

پشتیبان لیبرا سبد پول‌های ارائه شده توسط دولت خواهد بود، در مقابل، بیت کوین بسیار پر نوسان بوده و ارزش آن به عواملی مانند داشتن قدرت در انجام ناشناس پرداخت‌ها، پرداخت‌‌های جهانی و سرمایه بودن آن مربوط می‌شود.

هیچ‌کس نمی‌تواند بیت کوین را کنترل کند. البته مک‌کارتی در ادامه گفت که بیت کوین هنوز به جایگاهی که شایسته آن است نرسیده و به خطرات استفاده از ارزهای دیجیتال توسط خلافکاران و افرادی که به پول‌شویی می‌پردازند نیز اشاره کرد.

کوین مک‌کارتی (Kevin McCarthy)، رهبر اقلیت مجلس سنای آمریکا

کوین مک‌کارتی (Kevin McCarthy)، رهبر اقلیت جمهوریخواه

مک‌کارتی اذعان داشت که اگرچه لیبرا از ثبات بیشتری برخوردار است اما هنوز در مورد آن نگران است. او افزود:

من در فیس‌بوک نه یک مشتری بلکه یک محصول هستم. فیس‌بوک به این دلیل رایگان است که اطلاعات شما را در مقابل پول می‌فروشد. حالا آن‌ها می‌خواهند به دادوستدهای مالی هم وارد شوند. محصول آن‌ها در لیبرا بیت کوین نبوده و غیرمتمرکز نیستند.

مک‌کارتی در جلسه رسیدگی لیبرا که توسط کمیته بانکی برگزار شد، خواست تا این غول شبکه‌های اجتماعی، جلوی رفتار بالقوه ضد رقابتی خود را بگیرد. او در ادامه گفت:

من به دنبال تمرکززدایی هستم زیرا نگرانم که لیبرا به دنبال کنترل بازار باشد.

شرکت فیس‌بوک برای پاسخ به این نگرانی‌ها تصمیم دارد کنترل لیبرا را به دست یک کنسرسیوم غیرانتفاعی شامل شرکت‌ها و سازمان‌هایی ازجمله شرکت‌های پرداختی ویزا، پی پال و همچنین غول‌های دنیای فناوری مثل Ebay، Lyft، Spotify و Uber، بدهد.

پت تومی (Pat Toomey)، سناتور جمهوری‌خواه، ضمن مخالفت با دیدگاه دولت ترامپ و مک‌کارتی در مورد لیبرا، در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اعلام کرد که باید شانس ارائه این کوین دیجیتال به فیس‌بوک داده شود. او گفت:

نمی‌خواهم از ابتدا فرض بر این باشد که باید از توسعه نوآوری‌های جدید جلوگیری کنیم.

این سناتور اهل پنسیلوانیا در پایان افزود که می‌خواهد از نیت واقعی فیس‌بوک برای عرضه لیبرا مطلع شود زیرا فیس‌بوک اعلام کرده بود که این کار را برای کسب درآمد انجام نمی‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
حسین
حسین
4 سال قبل

اشتباه نوشتید دوست عزیز
کوین مکارتی رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکاست که قدرت زیادی هم نداره
لیندسی گراهام رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس سنای آمریکاست این دو تا جا به جا نوشتید

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  حسین

سلام
در متن هم اشاره شده که مک کارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه هستش