وزیر دارایی هلند: به جای ممنوع کردن ارزهای دیجیتال باید آنها را قانونمند کرد

وزیر دارایی هلند: به جای ممنوع کردن ارزهای دیجیتال باید آنها را قانونمند کرد

ووپکه هوکسترا (Wopke Hoekstra)، وزیر دارایی هلند، معتقد است که نظارت بر ارزهای دیجیتال بسیار مؤثرتر از ممنوع کردن آن است. او تأکید کرده است که باید قوانین مناسبی برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شود تا بتوان از خطرات ناشی از موضوعاتی مانند پول‌شویی جلوگیری کرد.

به گزارش کوین تلگراف، وزیر دارایی هلند در واکنش به سخنان یکی از مقامات این کشور که خواستار ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال شده بود، گفت که ممنوع کردن ارزهای دیجیتال راه‌حل مناسبی برای هلند نیست.

بر اساس گزارش خبرگزاری هلندی «NU.nl»، هوکسترا گفته است به جای آن‌که شهروندان هلند را به طور کامل از استفاده از ارزهای دیجیتال منع کنیم، باید چهارچوب‌های قانونی مشخصی را برای آن طراحی کرد.

با این حال وزیر دارایی هلند خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال را پذیرفته و گفته است که نگرانی‌های پیتر هاسکمپ (Pieter Hasekamp)، مدیر دفتر تجزیه‌و‌تحلیل‌های اقتصادی هلند را درک می‌کند. هاسکمپ همان مقامی است که پیش‌تر خواستار ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال شده بود. وزیر دارایی هلند همچنین تأکید کرده است که به‌منظور کاهش خطرات ناشی از موضوعاتی مانند پول‌شویی، باید اطمینان حاصل شود که قوانین مناسبی برای ارائه دهندگان خدمات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال در نظر گرفته شده است.

هوکسترا با اشاره به این‌که نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال در سطح اروپا مهم است، گفت:

 به نظر من در هلند نظارت [بر ارزهای دیجیتال] مؤثرتر از ممنوعیت کامل است.

هوکسترا گفته است که پیش از این در سال ۲۰۱۷ در رابطه با خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال هشدار داده و تأکید کرده است که سرمایه‌گذاران باید بدانند مسئولیت شرط‌بندی‌هایشان بر روی ارزهای دیجیتال کاملاً برعهده خودشان است.

هوکسترا در نوامبر ۲۰۱۷ (آبان ۹۶)، تنها چند هفته پیش از آن‌که بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار برسد، گفته بود:

[بیت کوین] خیلی خوب پیش می‌رود، اما در این راه فرازونشیب‌های بسیاری را دیده‌ایم.

همان‌طور که در بخش اخبار فوری ارزدیجیتال گزارش شده بود، پیتر هاسکمپ درتاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن گفته بود دولت هلند باید هرچه سریع‌تر استخراج، خرید‌و‌فروش و نگهداری بیت کوین را ممنوع اعلام کند. او با استناد به موارد رایجی که علیه ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود گفت که ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، هیچ‌یک از ۳ عملکرد اصلی پول، یعنی واحد اندازه‌گیری ارزش، وسیله پرداختی و ذخیره ارزش را ندارند.

برخی از بزرگ‌ترین منتقدان بیت کوین، از جمله نوریل روبینی (Nouriel Roubini)، اقتصاددان برنده جایزه نوبل، اعتراف کرده‌اند که بیت کوین می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش عمل کند. ذخیره ارزش یکی از عملکردهای اصلی پول در کنار اندازه‌گیری ارزش و استفاده برای مبادلات است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Kamran
Kamran
۳ سال قبل

به به🚀🚀🚀❤️

Kamran
Kamran
۳ سال قبل

🚀🚀🚀🚀

امیرحسین
امیرحسین
۳ سال قبل

💪