atlasarzdigital

بیت کوین کش یک‌ساله شد

بیت کوین کش یک‌ساله شد

امروز اول آگوست  (10 مرداد) سالگرد «مستقل شدن بیت‌کوین کش» از شبکه‌‌ی بیت‌کوین است که در اول آگوست سال 2017 به وقوع پیوست. در این یکسال شبکه‌ی بیت‌کوین کش که و جامعه‌ی آن سال بسیار پر باری داشتند، و این ارز غیرمتمرکز موفقیت‌هایی همچون ارتقاء شبکه‌ی خود، پذیرش بسیار بالا توسط بازرگانان و برنامه‌‌های بسیار‌‌ کاربردی داشته است.

10 مرداد 2017، مستقل شدن بیت‌ کوین کش از شبکه‌ی بیت‌ کوین

بیت کوین کش یک‌ساله شد

مجادله بر سر موضوع مقیاس‌پذیری بیت‌کوین باعث شد که افرادی خواهان جدا شدن از این شبکه‌ و تاسیس شبکه‌ی مستقل خود شوند. در یک آگوست 2017 بعد از اینکه‌ بلاک‌ چین بیت‌کوین به بلاک 478,558 رسید، توسعه دهندگان بیت کوین کش شبکه‌ی جدیدی از شبکه‌ی هسته‌ی اصلی بیت‌کوین (Bitcoin core) را انشعاب دادند و با پیوستن ماینرها به آن هسته در دو پروتکل جداگانه شکل گرفت. با وجود اینکه‌ بسیاری از حامیان شبکه‌ی اصلی بیت‌ کوین معتقد به شکست شبکه‌ی بیت‌کوین کش بودند ولی بیت‌کوین کش به آن‌ها ثابت کرد که آن‌ها اشتباه می‌کنند. در همان هفته‌های اول این انشعاب قدرت هش رو به افزایش رفت که در نتیجه با سخت شدن سختی شبکه قیمت این ارز هم در میان ارز‌های دیجیتال برتر قرار گرفت.

سود 145 درصدی یکساله !

بیت کوین کش یک‌ساله شد

در 13 آگوست 2017 قیمت هر واحد بیت‌کوین کش 310 دلار بوده است ولی در امروز قیمت آن حدود 760 دلار است؛ که نشانه‌ی افزایش 145 درصدی آن نسبت به سال گذشته است. علاوه بر این‌ها در دسامبر 2017 که بسیاری از ارزهای دیجیتال به رکورد خود رسیدند بیت‌کوین کش به رکورد قیمت‌ 3,000 دلار و حتی 4,000 دلار در بعضی از صرافی‌ها رسید. جورج کیوادز یکی از کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال و طرفداران بیت‌کوین کش، آن زمان همه‌ی بیت‌کوین خود را به قیمت هر واحد 668 دلار فروخت و کسانی که بیت‌کوین‌هایش را خریدند احمق خطاب کرد.

بیت کوین کش یک‌ساله شد

نمودار قیمت یک ساله‌ی بیت‌کوین کش

ارتقاء DAA (الگوریتم تعدیل سختی) در ماه نوامبر موفقیت آمیز بود

در ماه‌های اول خدمات پشتبانی بیت‌کوین کش رو به افزایش رفت، کیف پول‌های مختلفی برای نگهداری آن بوجود آمد و صرافی‌های زیادی تبادل این ارز را فراهم کردند. در 13 نوامر آپدیت برای پروتکل شبکه‌ی غیرمنمرکز آن موفقیت‌آمیز بود که الگوریتم DAA یا تعدیل سختی شبکه را به یک سیستم پایدارتر تبدیل کرد. در آن روز ساعت 16 به وقت شرقی حدود 504031 بلاک به این الگوریتم ارتقاء پیدا کرد و سود‌آوری استخراج بین این بیت‌کوین کش و بیت‌کوین از زمان فورک هنوز باقی مانده است.

بیت کوین کش یک‌ساله شد

مقایسه‌ی روزانه‌ی سودآوری بیت‌کوین کش در برابر بیت‌کوین

رشد نرخ‌هش و افزایش تعهد به این نوآوری

از یک آگوست بیش از 63,000 بلاک توسط ماینر‌ها پردازش شده است و چیزی حدود 6000 بلاک‌ بیشتر از بلاک‌های بیت‌کوین است. در 4 اگوست 2017 نرخ هش 339 پتا هش بر ثانیه بوده است و تا به امروز این نرخ به 4.5 تا 5 اگزاهش رسیده است؛ همچنین حدود هشت استخر استخراج شناخته شده و سه استخر ناشناس وجود دارد. آلهاندرو دلاتور از سایت BTC.COM، معنقد است که بیت‌کوین کش سال بسیار خوبی را داشته است.

بیت کوین کش یک‌ساله شد

نرخ هش‌ریت بیت‌کوین کش در این یکسال

بیت کوین کش یک‌ساله شد

آلهاندرو مدیر توسعه‌ی تجاری سایت BTC.COM

با توجه به افزایش قیمت این ارز، نوآوری‌های زیادی در بازار این ارز بوجود آمده است؛ از جمله‌ برنامه‌ی شبکه‌ی اجتماعی غیرمتمرکز Memo و یک لایه پروتکل قرارداد هوشمند به نام Wormhole که با استفاده از Omni Layer ساخته شده است، Omni Layer یک نرم افزار مورد استفاده توسط شرکای مالی تتر برای پشتیبانی از تراکنش هاست.

آلهاندرو درباره‌ی پیشرفت یکساله‌ی بیت‌کوین کش می‌گوید:

 

 

ما معتقدیم که توسعه‌ی شبکه‌ توسط جامعه‌ی بیت‌کوین کش می‌تواند بسیار موثر باشد و ایجاد تغییر باعث پذیرش بیت‌کوین کش در بسیاری از صرافی‌ها می‌شود که دلیل اصلی ایجاد این انشعاب (Fork) از شبکه‌ی بیت‌کوین بوده است.

یک سال از خلق بیت‌کوین کش می‌گذرد که در این یک سال 19 سرویس توسعه‌دهنده، 14 پروژه‌ی مختلف و 41 صرافی بوجود آمده است و در سال دوم، BTC.COM هنوز به جامعه‌ی بیت‌کوین کش کمک می‌کند و امسال بجای فقط سرمایه‌گذاری به روش‌های توسعه‌ی مبادله و ذخیره‌سازی بین تاجران هم تمرکز خواهد شد.

افزایش چهار برابری سایز بلاک

بیت کوین کش یک‌ساله شد

سایز بلاک در بیت‌کوین کش بزرگترین سایز در تاریخ بلاک‌چین است

پس از ارتقاء شبکه به الگوریتم تعدیل سختی، شبکه‌ی بیت‌کوین کش در تاریخ 15 می 2018 هم یکبار دیگر ارتقاء پیدا کرد. این تغییر شامل 4 برابر شدن سایز هر بلاک یعنی از 8 مگابایت به 32 مگابایت بود. نتیجه‌ی این افزایش یعنی بزرگترین سایز بلاک در تاریخ بلاک‌چین و دوباره فعال کردن یکسری از آپ‌کد‌های ساتوشی بود و داده‌های شبکه را افزایش سایز داد. این افزایش سایز و تغییر در آپ‌کد‌ها باعث افراط بعضی از توسعه دهندگان شد نتیجه‌ی آن ساخت شبکه‌های احتماعی، سایت‌های شرطبندی بدون‌ پشتوانه و اسمارت کانترکت‌های کلاهبرداری بود.

 

تراکنش‌ها و پذیرش توسط تاجران

در طول این یک سال جامعه‌ی بیت‌کوین کش توانسته از طیف عظیمی از سرمایه و توسعه‌دهندگان را به سمت خود جلب کنند هر چند که مورد نقد و بدبینی هم قرار گرفته است. به هر حال شبکه‌ی بیت‌کوین کش در طول این سال از جنبه‌هایی مانند نرخ‌هش، قیمت و پذیرش رو به رشد بوده است. همچنین تراکنش‌های آن به طور چشم‌گیری افزایش داشته است؛ برای مثال در بازه‌‌ی زمانی 1 آگوست تا 1 اکتبر تعداد میانگین تراکنش‌های روزانه 6,000 تا 12,000 بوده است ولی از تاریخ اکتبر تا فوریه‌ی 2018 تعداد تراکنش‌های روزانه میانگین 20,000 تا 60,000 بوده است البته در آخرین بررسی‌ها تعداد تراکنش‌های روزانه رکورد بین 25,000 تا 80,000 را به ثبت رسانده است.

بیت کوین کش یک‌ساله شد

نمودار تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین کش تا به امروز

با توجه به بیشتر بودن نرخ کارمزد در بیت‌کوین روز به روز به تاجرانی که بیت‌کوین‌ کش را می‌پذیرند افزوده می‌شود؛ همچنین از طریق سایت مارکو‌ کوین می‌توان فروشگاه‌ها و تاجرانی که این ارز را می‌پذیرند را پیدا کرد.

مبنع:news.bitcoin.com

 

 

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مویوم
مویوم
2 سال پیش

یادش بخیر چه روزهای پر سودی داشتیم در روزهای اولیه بیتکوین کش

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بیت کوین کش یک‌ساله شد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x