ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > تحلیل هفتگی > تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم ۱۴ آگوست (۲۳ مرداد)
تحلیل هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم ۱۴ آگوست (۲۳ مرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)Reviewed by محمد آذرنیوار on Aug 14Rating: 5.0

اتریوم یکی از بزرگترین سقوط های خود را تجربه می‌کند. عدم تمایل به خرید در سرمایه‌گذاران باعث شد تا ملکه ارزهای دیجیتال، سطوح حمایتی بزرگی را بشکند و به سقوط ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

شاخص RSI در این وضعیت جالب نیست و حمایت خرید پایین است. احتمال سقوط تا حمایت ۲۶۰ دلار بسیار بالاست اما در آن سطوح بعید به نظر می‌رسد که باز هم حمایت شکسته شود و می‌تواند فرصت کم ریسکی را برای خرید فراهم کند اما در صورت شکستن این حمایت نیز قیمت می‌تواند تا ۲۲۰ دلار هم سقوط کند.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است ،همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

اگر چه طی سه روز گذشته قیمت اتریوم از حمایت ۴۰۴ دلار هم پایین‌تر رفته بود اما در هر بار، دوباره این ارز دیجیتال در بازگشت به حمایت موفق بود. با این حال، گاو‌ها برای افزایش قیمت بیشتر ناتوان هستند و این ارز دیجیتال همچنان در روی خط حمایت خرید و فروش می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

تثبیت چند روزه قیمت در پایین‌ترین حد ممکن، نشان دهنده تقاضای کم برای خرید است. چنین مدلی معمولا منجر به شکست می‌شود. میانگین متحرک و شاخص RSI هم نشان از نزولی بودن بازار دارند.

در دیدگاه نزولی اگر قیمت اتریوم به زیر ۴۰۰ دلار برسد، احتمال سقوط تا ۳۵۸ دلار بسیار زیاد است و از دیدگاه صعودی اگر قیمت اتریوم به بالای مقاومت ۴۲۵ دلار برسد، می‌توان امیدوار بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۹ مرداد ۱۳۹۷

اتریوم در شش روز گذشته در فرار از میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه ناتوان بوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

احتمال سقوط اتریوم به خط حمایت ۴۴۰ دلار زیاد است که از یک حمایت قوی برخوردار است. در صورت شکسته شدن حمایت ۴۴۰ دلار قیمت اتریوم به حمایت بعدی ۴۰۴ دلار کشیده خواهد شد.

در دیدگاه صعودی اگر قیمت این ارز دیجیتال به بالای ۵۰۰ دلار برسد، یک افزایش قیمت ادامه دار مناسب برای کسب سود شکل خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲ مرداد ۱۳۹۷

اتریوم در حال سقوط تا حمایت ۴۴۰ دلار است، اما همچنان تلاش می‌کند تا به ۴۷۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

اتریوم یک مقاومت قدرتمند در ۵۱۵ دلار خواهد شد. پس اگر این ارز دیجیتال به بالای آن برسد، احتمالا تا ۵۵۰ و سپس تا ۶۰۰ دلار صعود خواهد کرد.

کسانی که قصد خرید دارند می‌توانند درنزدیکی حمایت (۴۴۰ دلار) پس از مشاهده روند صعودی و یا در هنگام عبور قیمت از مقاومت خرید نمایند. اگر قیمت اتریوم به زیر ۴۴۰ دلار برسد احتمال سقوط آن تا ۴۰۰ دلار بسیار بالاست و در صورت کاهش قیمت به زیر ۴۰۰ دلار باید منتظر قیمت ۳۵۸ دلاری آن باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

اتریوم قدرتمند به نظر می‌رسد زیرا از EMA (میانگین متحرک نمائی) بیست روزه گذشته است. حالا مطابق با نمودارها، ملکه ارزهای دیجیتال می‌تواند تا مقاومت ۴۹۶٫۳۶ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

اگر گاوها (اتفاقات صعودی) بتوانند اتریوم را به بالای ۵۰۰ دلار برسانند، احتمال صعود تا ۶۰۰ دلار (با یک مقاومت کوچک در ۵۵۰ دلار) وجود خواهد داشت. بنابراین، بهترین موقعیت برای خرید و کسب سود مناسب وقتی است که قیمت اتریوم از ۵۰۰ دلار عبور کند. توقف ضرر باید در ۴۰۰ دلار در نظر گرفته شود. البته همانطور که گفتیم در صورت عبور اتریوم از مرز ۵۰۰ دلار، در قیمت ۵۵۰ دلار یک مقاومت جزئی وجود دارد بنابراین تریدرها باید برای تعیین زمان فروش احتیاط کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

اگرچه قیمت اتریوم هم در هفته گذشته صعودی بود اما نتوانست برای یک رشد باثبات به مرز ۵۰۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

طبق تحلیل قبلی اگر اگر گاوها (موارد صعودی) قیمت را به بالای میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه (۵۰۰ دلار) ببرند، میتوان انتظار صعود به ۵۵۰ دلار و پس از آن ۶۰۰ دلار را داشت.

بنابراین، پیشنهاد ما در تحلیل قبلی پابرجاست : تریدرها می‌توانند در مرز ۵۰۰ دلار، وارد یک موقعیت بلندمدت شوند و حد ضرر (StopLoss) خود را در ۴۰۰ دلار در نظر بگیرند. پیشنهاد می‌شود که در صورت اقدام به خرید، فقط از ۴۰ درصد سرمایه ترید خود استفاده کنید زیرا در این موقعیت سود استفاده از تمام دارایی به ریسک‌های آن نمی‌ارزد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

در دیدگاه نزولی اگر قیمت اتریوم از سطوح فعلی به عقب بازگردد و به کمتر از ۴۰۰ دلار برسد، شاهد یک سقوط به یک حمایت بحرانی جدید در ۳۵۸ دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

در دیدگاه صعودی اگر گاوها (موارد صعودی) قیمت را به بالای میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه (۵۰۰ دلار) ببرند، میتوان انتظار صعود به ۵۵۰ دلار و پس از آن ۶۰۰ دلار را داشت.

بنابراین، تریدرها می‌توانند در نزدیکی ۵۰۰ دلار، وارد یک موقعیت بلندمدت شوند و حد ضرر (StopLoss) خود را در ۴۰۰ دلار در نظر بگیرند. پیشنهاد می‌شود که در صورت اقدام به خرید، فقط از ۴۰ درصد سرمایه ترید خود استفاده کنید زیرا در این موقعیت سود استفاده از تمام دارایی به ریسک‌های آن نمی‌ارزد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۵ تیر ۱۳۹۷

اتریوم در ۲۴ ژوئن به سطوح ۴۲۱ دلار افت قیمت داشت، اما گاوها (موارد نزولی) توانستند قیمت ملکه ارزهای دیجیتال را به نزدیکی های ۴۵۰ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

اتریوم در قیمت بالاتر از پایین ترین قیمت آن در ماه آوریل معامله می‌شود که ثبات بیشتری نسبت به بیت کوین از خود نشان داده است. واگرایی شاخص RSI یکی دیگر از نشانه‌های مثبت در بازار اتریوم است.

انتظار می‌رود که یک جهش در انتظار اتریوم باشد. بنابراین، پس از عبور از میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه می‌توانید یک موقعیت طولانی را با حد ضرر ۴۲۰ دلار آغاز کنید.

اگر قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۴۲۰ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود و در این صورت احتمال کاهش قیمت اتریوم به ۳۵۸ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می‌توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی (cashless society) تاکید دارد.

اتریوم/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

قیمت ۷۰۰ دلار یک مانع بزرگ برای گاوها (صعود) است. اگر قیمت اتریوم از آن بگذرد، احتمالا تا ۷۴۵ دلار پیش خواهد رفت و بازهم با یک مقاومت کوچک روبرو خواهد شد.

با عبور قیمت از ۷۴۵ دلار، اتریوم این پتانسیل را دارد که به ۹۰۰ و پس از آن ۱,۰۰۰ دلار برسد. در دیدگاه نزولی، ۶۷۹ دلار یک حمایت قوی است که در صورت شکست آن، سقوط به زیر ۶۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

اتریوم/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

ملکه ارزهای دیجیتال حمایت خوبی در ۵۰۰ دلار دارد. از دیدگاه نزولی شکست این حمایت، می‌تواند قیمت را تا ۴۸۰ دلار به پایین بکشاند.

از طرف دیگر با عبور قیمت از مقاومت ۵۱۷ دلار، احتمال صعود تا ۵۳۴ دلار بسیار زیاد است. هرگونه خرید و فروش در سطوح فعلی، ریسک بالایی دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

اتریوم/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

در ۳۵۸ دلار یک حمایت قوی وجود دارد،‌در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمال سقوط اتریوم تا ۳۰۰ دلار دور از ذهن نیست.

پس از این دوره نزولی شدید چند روزه که قیمت اتریوم از ۸۷۰ دلار به ۳۵۸ دلار کاهش یافت، بازار اتریوم بسیار کم تقاضا شده است.

تا زمان تغییر روند کوتاه مدت بازار، هیچ گونه تجارتی پیشنهاد نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

در اوایل فوریه، بیت کوین که در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، سقوطی وحشتناک تا ۶,۹۰۰ دلار داشت. طبق بررسی‌های انجام شده، جستجوهای گوگل این سقوط محبوبیت بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. بر اساس داده‌های Google Trends، آمار جستجوی گوگل به پایین‌ترین از اکتبر سال گذشته میلادی رسیده است.

این نشان می‌دهد که فاز یک شبه پول دار شدن به پایان رسیده است و سرمایه گذاران عجول بازار را ترک کرده‌اند. در حال حاضر تنها افرادی که بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند، باقی مانده‌اند.

هنگامی که اخبار منفی نتواند قیمت‌ها را به پایین حمایت‌ها ببرد، نشان دهنده ضعف خرس‌ها (موارد نزولی) است. مراحل اولیه یک حرکت صعودی همیشه باعث نگرانی است.. همانطور که قیمت‌ها در حال بهبودی هستند باز هم سر و کله سفته بازان کوتاه مدت پیدا می‌شود.

اتریوم/ دلار

قیمت ۶۵۴٫۰۲ دلار ثابت کرد که یک حمایت قوی برای اتریوم است. در سه چهار روز گذشته، قیمت در محدوده بین ۷۴۵ تا ۶۵۴ دلار بالا و پایین می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

اگر گاوها (موارد صعودی) از پس این محدوده برآیند، امکان صعود تا ۸۰۰ دلار وجود دارد; جایی که با مقاومتی از میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه و خط مقاومت کانال نزولی روبرو خواهد شد.

پس از عبور از این مقاومت‌ها، مقاومت بعدی در ۹۰۰ دلار از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خواهد بود. ریسک این روزهای اتریوم نسبت به خریدش منطقی نیست با این حال تریدرها می‌توانند بالای مقاومت‌ها و محدوده‌های ذکر شده خرید کنند و پس از سود، سریعاً اقدام به فروش کنند.

در صورت کاهش قیمت به زیر ۶۵۴ دلار، احتمال سقوط تا ۵۶۵ دلار بالا است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

اتریوم/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

اگر اتریوم شکست بخورد و در زیر خط روند (trendline) الگوی مثلث صعودی که در تصویر مشخص شده است، قرار بگیرد، احتمال ادامه سقوط تا سطوح ۷۸۰ دلار زیاد است. بنابراین، تریدرهای کوتاه مدت در مرز ۸۳۰ دلار باید خود را برای فروش اضطراری آماده کنند.

نشانه‌های مثبت از صعود زمانی رخ خواهد داد که ملکه ارزهای دیجیتال، اتریوم بتواند مقاومت ۹۸۰ دلار را شکست دهد و از آن عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۳ اسفند ۱۳۹۶

اتریوم را از دو دیگاه مثبت صعودی و منفی نزولی بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

در دیدگاه نزولی، قیمت می‌تواند تا محدوده بین ۷۷۲ تا ۷۸۰ دلار برسد. سطح ۷۷۲ دلار یک حمایت قوی دارد.

در دیدگاه صعودی با افزایش قیمت به بالای ۱۰۰۰ دلار، احتمالا شاهد یک رشد قیمت کوچک باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

پس از یک شیب دو روزه دهم و یازدهم فوریه، اتریوم هم در حال تلاش برای حرکت روبه بالا است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

قیمت احتمالا در ۹۱۱ دلار از میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه و ۹۸۰ دلار از میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه با مقاومت روبرو خواهد شد. از دیدگاه مثبت قیمت با عبور از مقاومت می‌تواند تا ۱,۰۵۰ دلار صعود کند.

در صورت عدم موفقیت گاوها، اتریوم در ۷۷۵ دلار حمایتی قوی خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

اتریوم / دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

دیروز (۱۳ بهمن)، اتریوم/ دلار در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه (EMA) و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA)، زیر خط روند صعودی قرار داشتند. این ارز نهایتا در ۷۶۸ دلار با حمایت روبرو شد.

دومین ارز دیجیتال بازار، احتمالا در صعود دوباره با مقاومتی در سطوح ۱,۰۲۵ دلار مواجه خواهد شد. در سطوح فعلی، نسبت سود آن به ریسکش نمی‌ارزد. بنابراین، ما هیچگونه تریدی را در این سطوح توصیه نمی‌کنیم.

با این حال، اگر افت قیمت بعدی بین سطوح ۸۲۰ تا ۷۷۰ دلار باشد، یک موقعیت بلند را با فروش اضطراری در ۷۰۰ دلار پیشنهاد می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

اتریوم/دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

از ۱۰ دسامبر به بعد، قیمت به حمایت خط روند بازگشته که باعث یک حمایت قوی شده است.

در سه روز گذشته، گاوها تلاش کردند تا حمایت خط روند را حفظ کنند. به عقیده من گاوها در منطقه حمایتی ۸۴۵ تا ۹۰۰ دلار به شدت دفاع خواهند کرد. طبق تصویر،‌ نشانه های تغییر روند در اتریوم، فقط بعد از عبور از خط روند پایینی نمایان می‌شود.

اگر منطقه پشتیبانی فوق الذکر شکسته شود، احتمال کاهش تا ۷۷۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۷ دی ۱۳۹۶

همانطور که در تحلیل قبل گفتیم، خرید برای تریدرهای کوتاه مدت بسیار ریسکی بود و به اصلاح قیمتی بزرگ و شاید حیاتی رسیدیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

طبق بازه های زمانی قبلی، شاخص RSI نشان دهنده یک رشد نزولی است.

اگر قیمت حداکثر تا ۹۴۰ دلار کاهش داشته باشد و حمایت خوبی در آن سطح از آن شود، می تواند یک بازگشت صعودی احتمالا کوچک داشته باشد.
اما اگر قیمت از این مقاومت هم عبور کند، تریدرهای کوتاه مدت باید دست نگهدارند تا در بهترین زمان خرید کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۸ دی ۱۳۹۶

کوتاه مدت : ریسک بزرگ

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

اتریوم رشد قیمت بسیار خوبی داشت. به دلیل عبور از سطوح مقاومت ۱۲۰۰ دلار، اتریوم می تواند تا سطوح ۱۳۱۰ دلار هم افزایش یابد و پس از آن باید منتظر یک اصلاح قیمت باشیم.

در حال حاضر خرید برای تریدرهای کوتاه مدت بسیار ریسکی است اما تریدرهای بلند مدت در اصلاح قیمت فرصت خوبی برای خرید خواهند داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۱ دی ۱۳۹۶

رشد احتمالی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

میانگین متحرک نمائی بیست روزه یک حمایت قوی ایجاد کرده است. اگر این سطح حمایت شکسته شود، احتمالا تا ۶۴۶ دلار و بعد از آن تا ۶۰۰ دلار شاهد سقوط قیمت باشیم. در غیر این صورت احتمال رشد تا ۷۷۰ دلار وجود دارد.

در سایت ها و صفحات اجتماعی هم،‌ اکثر تریدرهای بزرگ، در یک هفته الی ده روز آینده، رشد قیمت تا محدوده ۱۰۰۰ دلار را پیشبینی کرده اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۴ دی ۱۳۹۶

نسبت به ارزهای دیگر، در کاهش قیمت ها، اتریوم با ثبات تر از بقیه بود و سطح مقاومت به اندازه کافی قدرتمند است. امروز (۴ دی) الگوی جفت کف تکمیل شد و پس از عبور از مقاومت ۷۱۱ دلار احتمالا تا سه روز آینده شاهد صعود قیمت تا سطح ۸۴۰ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

رشد قیمت ولی ریسکی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

پس از یک شب خوب برای گاوها، احتمالا به دلیل اصلاح قیمت بیت کوین، اتریوم هم یک کاهش قیمت نسبتا شدید را تجربه کرد. حالا اتریوم از سطح حمایت ۷۰۹ دلار در حال تغییر روند است.( فیبوناچی اصلاحی ۶۱٫۸٪، فیبوناچی توسعه ۱۰۰٪، حمایت همپوشانی افقی) و احتمالا یک جهش بزرگ در این قیمت شروع شود. احتمالا تا هفته بعد شاهد قیمت ۱۰۰۰ دلار باشیم. ترید در این سطح را ریسکی می دانم و با حدد ضرر ۶۵۳ دلار ترید کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

اتریوم از هدفگذاری ما در تحلیل قبلی، یعنی ۶۵۲ دلار عبور کرد و به ۷۸۴٫۷۷ دلار رسید. افزایش قیمت حدود ۸۹ درصدی در یک هفته!!

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

در حال حاضر، نمودار اتریوم، الگوی شمعدانی Doji را تشکیل داده است که نشان دهنده کنار گذاری است. کنار گذاری یا tiredness وضعیتی است که بیشتر تریدرهای یک سهام یا ارز برای مدتی از سرمایه گذاری در آن کنار می کشند.

ما انتظار داریم که این ارز به ۶۴۳٫۵۲ دلار یا ۵۹۹٫۸۹ دلار، یعنی سطوح ۳۸٫۲ و ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی بازگردد.

ترید بعدی مستلزم یکی از این دو مورد است :
۱- افت قیمت متوقف شود
۲- اتریوم یکبار دیگر از بالاترین قیمتش، یعنی ۷۸۴ دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

اتریوم از زمان شکستن الگوی مثلث صعودی، بین ۳۹۰ تا ۴۸۰ دلار تثبیت شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

برای دومین بار، سطح ۳۹۰ دلار به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرد. خرس ها (موارد نزولی) در پایین آوردن قیمت به زیر ۳۹۰ دلار ناتوان هستند. گاوها (موارد صعودی) هم سعی در عبور از ۴۸۰ دلار را دارند که اگر موفقیت آمیز باشد و بتواند از ۴۸۰ عبور کند، احتمالا به هدف الگو یعنی ۶۵۲ دلار خواهد رسید.

از سوی دیگر، اگر خرس ها بتوانند این ارز را به زیر سطوح حمایت ۳۹۰ دلار ببرند، هدفگذاری صعودی به تعویق خواهد افتاد بنابراین تریدرها می توانند استاپ لاس یا توقف ضرر خود را در ۳۹۰ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

در آنالیر قبلی، برای اتریوم الگوی هدف ۶۵۲ دلار را پیش بینی کرده بودم. بعضی از کاربران معتقد بودند که این قیمت در ماه دسامبر سال جاری به دست می آید. به نظر نمی‌رسد. الگوی مثلث صعودی طی یک دوره ۷ ماهه شکل گرفته است. بنابراین، اتریوم برای رسیدن به ۶۵۰ دلار به حداقل دو الی سه ماه زمان نیاز دارد. چیز دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که همه حرکت ها به اهدافی که برای آن ها تعیین شده بود نرسیده اند. تریدرها همیشه باید با استاپ لاس مناسب موقعیت خود را حفظ کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

 

بازگشت از ۳۸۸٫۵۵ دلار، بازگشتی قدرتمند بود. با این حال، این ارز نمی تواند از سطح ۴۸۰ دلار عبور کند.

اتریوم زیر میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه شکست خورد . البته این ارز یک حمایت قوی بین ۳۸۸ تا ۴۰۰ دلار دارد. انتظار دارم که این سطح پایدار بماند.

با این وجود، من هیچ خریدی را به شما پیشنهاد نمی کنم. باید کمی صبر کنید تا دوباره این ارز بتواند تقاضا را بدست بگیرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۸ آذر ۱۳۹۶

خوشبختانه، با رشد قیمت خوبی که اتریوم در هفته ی گذشته داشت، حدود ۵۰ درصد سود به تریدرهای این ارز در هفته ی گذشته رسید. من انتظار داشتم که قیمت بشکند، اما انتظار سقوط قیمت به زیر ۳۹۳ دلار را نداشتم. بنابراین، توقف ضرر (Stop loss) را در ۳۹۰ دلار پیشنهاد کردم. من اشتباه کرده بودم و توقف ضرر دیروز انجام شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم 14 آگوست (23 مرداد)

با این حال، الگوی مثلث صعودی هنوز دست نخورده است. اگر اتریوم موفق شود در بالاتر از سطح ۳۹۳ دلار باقی بماند، احتمالا دوباره روند صعودی خود را از سرخواهد گرفت و برای رسیدن به هدفگذاری الگو در ۶۵۲ دلار تلاش خواهد کرد.

در روی دیگر سکه، اگر این ارز دیجیتال نتواند خودش را در ۳۹۰ نگهدارد و از قیمتش بازهم کاسته شود، احتمالا کاهش قیمت تا ۳۵۰ دلار ادامه خواهد داشت. و در پایین تر هم ممکن است به ۲۹۰ دلار کاهش یابد.

من ترجیح می دهم قبل از هر تریدی در این ارز، در حاشیه قرار بگیرم و شرایط دو روز آینده را بررسی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۶ آذر ۱۳۹۶

ما تا آخرین لحظه شاهد یک مثلث متقارن در نمودار بودیم. اما این هفته یک الگوی مثلثی صعودی خواهیم داشت. این مسئله نشان می دهد که نمودارها ماهیتا پویا هستند و این ساختار در زمان واقعی خود به پیشرفت خواهد رسید.

خوانندگان ما وقتی اقدام به خرید به نرخ ۳۱۵ دلار کنند، سود هنگفتی را بدست آوردند. با توجه به عقیده من در مورد کسب سود در موقعیت های بحرانی ما ۵۰ درصد سود خرید اولیه خود را حفظ کرده ایم. آیا لازم است جهت حفظ این موقعیت سود خود را در این سطح نگاه داریم یا منتظر افزایش قیمت اتریوم بمانیم؟
هدف این الگو از شکست این کانال صعودی نرخ صعودی معادل ۶۵۲ دلار است.
با این حال بعید بنظر می رسد سیر مستقیمی رو به این سطوح داشته باشیم و قطعا در چند روز آینده شاهد افزایش قیمت بیش از ۴۲۰-۴۷۰ دلار خواهیم بود.
بنابراین توصیه من این است که ۵۰ درصد سود خود را در این سطح حفظ کنید و مابقی را در جهت توقف ضرر نگهداری کنید. من حدود توقف ضرر خود را طی چند روز آینده بالا خواهم برد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۱ آذر ۱۳۹۶

من در روز ۱۳ نوامبر(۲۲ آبان) خرید اتریوم را به محض اینکه از سطح ۳۱۵ دلار گذشت و تثبیت شد را توصیه کردم. این معامله در ۱۴ نوامبر صورت گرفت.

پیشنهاد می کنم ۵ درصد سود به نرخ ۳۶۷ دلار را حفظ کنید. نرخ تا ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان) در این سطح باقی مانده و من ۵۰ درصد از سود حاصل از خرید و فروش خود را حفظ می کنم تا به نقطه سربسر برسم چراکه نرخ اتریوم می تواند تا ۳۷۸ دلار افزایش یابد.
این ارز در این سطح با مقاومت خط نزولیِ مثلث متقارن مواجه خواهد شد. با این وجود اگر به گونه ای مدیریت شود که از این سطح گذشته و به فراتر از آن برسد، نرخ آن دوباره به جنبش در خواهد آمد.
هدف نقطه شکست این مثلث متقارن نرخ ۶۴۵ دلار است.
من مایلم از این حرکت بهره ببرم اگر تحقق یابد. از این رو حد توقف ضرر(stop loss) را با حفظ ۵۰ درصد از خرید در نقطه سربسر حفظ خواهم کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

چند ماه پیش، اتریوم، ارز محبوب معامله گران بود. اما از اواخر ماه گذشته، هیچ سود قابل توجهی برای خریداران نداشته است. آیا می توان گفت که سناریوی آن در حال تغییر است؟

تاکنون اتریوم در محدوده ی ۲۸۰ دلار تا ۳۱۵ دلار معامله می شد. گاوها (bulls) در دو موقعیت مختلف موفق به شکست مقاومت شدند، اما آن ها نمی توانستند به این روند بالا رفتن قیمت ها ادامه دهند.
با این حال، موفقیت این روند برای بار سوم نیز محتمل است. بنابراین، توصیه می شود که ارز رمزنگاری شده با مبلغی در حدود ۳۱۵ دلار خریداری شود. همچنین حد ضرر برای جلوگیری از زیان باید در ۲۸۰ دلار نگه داشته شود.
هدف اولیه ۳۵۳ دلار است؛ با این حال، انتظار می رود که معیار شکسته شود. بنابراین، هنگامی که قیمت ها به ۳۵۳ دلار می رسند، لطفاً برای سر به سر شدن، حدود ضرر را بالا ببرید. ۵۰ درصد سود را در ۳۶۷ دلار، رزرو کرده و روند بالا بردن حدود ضرر را دنبال کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۴ آبان ۱۳۹۶

اتریوم معامله گران ما را تا مرز سکته قلبی پیش برد. نرخ آن به یکباره از ۲۷۵ دلار به نزدیک ۳۲۰ دلار افزایش یافت و اکثر ما نتوانستیم در مورد آن اقدامی کنیم.

بهره مندی از این معاملات بی ثبات امر دشواری است. گاهی سطوح پشتیبان در هم شکسته می شود و گاهی حفظ می گردد. نرخ این ارز رمزگذاری شده به مدت چند روز متمادی کاهش یافت. بنابراین نمی توان انتظار داشت که اکنون دچار کاهش شدید گردد.
با این وجود اتریوم پس از این افزایش سریع نرخ از اکثر سود خود دست کشیده و به زیر سطح ۳۰۰ دلار سقوط کرده است.
این ارز دیجیتال احتمالا در حال حاضر با مقاومتی در میانگین نمایی متحرک ۲۰ روزه (EMA) و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) مواجه می گردد. نرخ آن تنها نزدیک به ۳۱۵ دلار افزایش خواهد یافت. تا آن زمان نمی توانیم بر این ارز دیجیتال اطمینان کنیم.
در روند خطیِ سیر نزولی پشتیبان توانمندی جهت حفظ این ارز شده محسوب می شود. با این حال همچنان که قیمت زیر دو میانگین متحرک قرار دارد، ما آن را سطح مطلوبی جهت برگزیدن موضع معاملاتی نمی دانیم.
به همین دلیل است که ما در حال حاضر هیچ معامله ای را با اتریوم توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲ آبان ۱۳۹۶

انتظار بر این بود که اتریوم محدوده پشتیبان خود را در سطح ۲۵۷ تا ۲۸۶ دلار حفظ نماید. اما به نظر می رسد این ارز برنامه های دیگری در پیش دارد.

ما با دقت بیشتر متوجه شدیم اتریوم یک الگوی مثلث متساوی الاضلاع بزرگ را شکل داده است. می توانیم این پشتیبان روند خط را به دو صورت ترسیم نماییم(هر دو صورت طی نمودار رسم شده است).
اولین سطح پشتیبان معادل ۲۵۷ دلار می باشد. ما شاهد پشتیبان خط روند و همچنین پشتیبان افقی آن بوده ایم و هنوز بر این باوریم که این ارز در تلاش خواهد بود که این سطح را حفظ نماید. با این حال چنانچه این سطح شکسته شود، پشتیبان بعدی در محدوده ۲۵۲ تا ۲۴۰ دلار خواهد بود.

ما بر این باوریم که اقدام به خرید باید در این سطوح بحرانی پدیدار گردد و پیش از توصیه به هر معامله ای منتظر بروز نشانه هایی از شکل گیری رو به پایین خواهیم ماند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۷ مهر ۱۳۹۶

ما انتظار داشتیم نوسانات اتریوم پس از انشعاب(fork) آن کاهش یابد. اما تصورمان اشتباه بود. نوسانات این ارز به هیچ وجه فروکش نکرد. نرخ این ارز به زیر سطح پشتیبان ۳۱۴ دلار نزول یافته و نزدیک به سطح بحرانی ۲۷۹ دلار کاهش داشت. گرچه دلالان از این فرصت استفاده کرده و اقدام به خرید این ارز با این سطح پشتیبان نمودند اما این ارز رمزگذاری شده هنوز در معرض خطر قرار دارد.

ما پس از آنکه نرخ اتریوم به بیش از ۳۱۵ دلار طی یک روز افزایش پیدا کرد، مجددا به آن به صورت مثبت خواهیم نگریست. تا آن زمان لازم است در کنار باقی بمانیم چرا که کاهش به زیر ۲۷۹ دلار آنرا به سطح ۲۵۰ دلار نیز خواهد رساند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم - ۲۵ مهر ۱۳۹۶

اتریوم  نسبت به فورک های خود از ثبات کمتری برخوردار بود و افزایش قیمت داشت. اکنون ما این رویداد را پشت سر گذاشتیم و انتظار داریم این بی ثباتی کاهش یابد.

ما هیچ موقعیتی(position) در اتریوم نداریم و در انتظار افزایش نرخ(breakout) فراتر از محدوده آن بسر می بریم. هر چند که این ارز رمزگذاری شده در تاریخ ۱۳ اکتبر(۲۱ مهر) به فراتر از محدوده خود رسید اما باعث گردید راه های پیش روی ما جهت ورود به هر گونه موقعیتی مسدود شود. همچنین ما بدلیل نوسانات شدید روزانه از آن دوری کردیم.
در حال حاضر اتریوم به نرخ ۳۵۰ دلار بفروش می رسد. گرچه در معاملات روزانه این سطح را شکسته اما قادر نخواهد بود بدانچه فراتر از آن است دست یابد.
چنانچه ما طی دو روز آینده شاهد افزایش قیمت فراتر از ۳۵۰ دلار نباشیم، نرخ ارزهای رمزگذاری شده به سطح ۳۱۶ دلار کاهش خواهد یافت همچنانکه در گذشته به چنین نرخی معامله می شده است.
به عبارت دیگر چنانچه دلالان بتوانند نرخ را در حد ۳۵۰ دلار حفظ کنند، اتریوم می تواند به ۳۹۰ دلار نیز برسد.
با این حال بدلیل اینکه ارز رمزگذاری شده در سطوح فعلی فاقد قدرت حرکت می باشد، هیچ معامله ای را از طریق این ارز توصیه نمی کنیم.

print

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم ۱۴ آگوست (۲۳ مرداد)

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

43
دیدگاه کابران

avatar
23 Comment threads
20 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
صادقآرشاپلکمیل مقدس زادهHosein Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
محمد
محمد

به نظرتون الان فایده داره برای اتریوم سرمایه گزاریم رو شروع کنم؟

عینی
عینی

سلام
روز شما بخیر
لطف میکنید برنامه های معتبر برای نصب بیت کوین و اتریوم معرفی کنید

Sinohe
Sinohe

لطفا اموزش تحلیل تکنیکال رو یه جا توی بخشهای اموزشی قرار بدین

اپل
اپل

درود بر شما
ضمن عرض خسته نباشید محمد جان
یک سوال مهم داشتم
تو این بازار پر هیاهو الان هر ریگ ۶ تایی ماینینگ rx580 شده ۲۷ تومن تقریبا میخوام دو تاشو بخرم و راستشم تمام سرماییمم هست!
یکی میگه وقتش کذشته یکیش میگه خوبه
خواهشمندم شما بفرمایید چیکار کنم بخرم و راه بندازم یا نه؟
امروز ۱۰/۵/۹۷ هستیم و دلار امروز به بالای۱۲ هزار تومان رسیده!

صادق
صادق

واقعا کسی نیست جواب بده؟ این سوال خیلی از ماست

Hosein
Hosein

سلام
اقای آذرنیوار
میدونم که شما فقط ترجمه میکنید
دستتون هم درد نکنه
ولی خیلی تحلیل ها مسخره تحلیل میکنن
خیلی دید تحلیلیشون بده
نمیدونم این تحلیل ها رو از کجاشون در میارن
میخان جو الکی بدن
موفق باشید

آرش
آرش

سلام ببخشید تحلیلی برای اتریوم دارید که کی به رو۵۰۰میرسه؟

بیژن بهمنی
بیژن بهمنی

آقای آذرنیوار

با سلام

احتراماً، ضمن تشکر از جنابعالی بخاطر زحمات بی شائبه ای که در این زمینه متحمل میشوید و اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان قرار میدهید، خواهشمند است بنده را راهنمایی فرمایید.

من به Binary Options علاقه مندم و مایلم در این زمینه فعالیت کنم، لذا احتیاج به مطالعه، تحقیق و بخصوص یادگیری تحلیل تکنیکال افزایش یا کاهش ارز EUR/USD دارم، موجب امتنان خواهد بود در صورتیکه بنده را راهنمایی فرمایید.

آیا وبسایت آموزشی، مقاله، کتاب، مرکز آموزشی و یا استاد حاذق در این زمینه سراغ دارید که به من معرفی بفرمایید و آیا اصلاً کسی در این زمینه میتواند موفق باشد و یا همواره با شکست مواجه میشوند؟

با تشکر و تقدیم احترام
۱۳۹۶٫۱۲٫۰۳

امین
امین

سلام خسته نباشید ممنون میشم فرایند خرید از سایت های خارجی مث چنجر با پرفکت مانی کاملا توضیح بدید

امین
امین

تحلیل جدیدتون رو بزنید

هادی
هادی

سلام
یه توضیحی درباره المان های نمودار میدین؟
هیچ ایندکسی نداره

سعید
سعید

آقا محمد ممنون از تحلیل،
به نظرتون بعد از ۱۳۱۰ دلار تا چقدر میتونه کاهش قیمت داشته باشه!؟

حسین
حسین

سلام اقای اذرنیوار شما که میگید میتونید ارز هاتون رو تو سایت جنجلی تبدیل کنید خوب میشه بگید که از کجا میتونم بیت کوین بخرم و بعد تبدیل کنم ؟

سحر
سحر

ممکنه پاسخ این سوال رو بدید

شهریار
شهریار

سلام
من در حال حاضر مقداری ارز ریپل در Cryptonator دارم و میخواستم بدونم آیا خود این سایت قابل اعتماده؟
و اگر ممکنه یک کیف پول چند منظوره که ripple رو هم میتونه پشتیبانی کنه به من معرفی کنید چون متاسفانه jax , exodus ریپل رو پشیبانی نمیکنن و خیلی برام مهمه که کیف پول ریپلم چند منظوره باشه
متشکرم

حسین
حسین

اقای اذرنیوار چرا جواب بنده رو نمیدین؟

حسین
حسین

سلام اقای محمد اذرنیوار از راهنماییتون متشکرام
میشه بهم یک سایت قابل اعتماد برای خرید ارز دیجیتال وهمین طور یک نرم افراز برای خرید ارز بهم معرفی کنید ممنون

navid
navid

salam,tahlilay jadido key mizarid??

حسین
حسین

سلام اقای محمد اذرنیوار من میخواستم یک نرم افزار برای کیف پول معرفی کنید که امنیت بالایی داشته باشه و همین طور قابلیت اینو داشته باشه که چند تا ارز بشه داخلش گزاشت ممنون میشم

حميدرضاكاشانب
حميدرضاكاشانب

سلام…!
به نظرتون الان بیت کوین بخرم یا اتریم…؟!

alireza FX
alireza FX

ریپل بخر نگه دار تا ۵ سال دیگه حالشو ببر.!!!

شاهین
شاهین

ممنون از تحلیلتون
فکر کنم نموداری که در تحلیل بالا قرار دادید مربوط به اتریوم نیست

امین
امین

میشه یه منبع خوب برای یاد گیری نمودار تکنیال بهم پیشنهاد بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شهریار
شهریار

آقای آذرنیوار لطفا پاسخ بدید

شهریار
شهریار

اگر ممکنه ی خورده سریع تر پاسخ بنده رو بدید
چون واقعا نمیدونم cryptonator امنه یا ن…

سحر
سحر

اتفاقا برای من هم این سوال پیش اومده.
ممکنه که یه کیف پول با این ویژگی ها معرفی کنید که چندارزی باشه و ریپل رو در خودش داشته باشه؟؟؟

وحید رثایی
وحید رثایی

سلام روز بخیر
لطفا یه گروه هم برای مباحثه در تلگرام بسازید خیلی کمک میکنه
ممنون