ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > تحلیل هفتگی > تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن)
تحلیل هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن)

لایت کوین همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

در صورتی که شکسته شدن مقاومت ۴۷.۲۴ همچنان حفظ شود و تثبیت قیمت بر روی آن انجام شود، هدف بعدی برای لایت کوین ۵۶.۹ دلار خواهد بود. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی (RSI) همگی از صعودی بودن لایت کوین خبر می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اما در صورتی که لایت کوین موفق نشود بر روی ۴۷.۲۴ دلار تثبیت قیمت را انجام دهد، تریدرها می‌توانند حد ضرر را بر ریو ۴۰ دلار تنظیم کنند. شکسته شدن این سطح می‌تواند لایت کوین را تا ۳۵ دلار پایین بکشد. حمایت بحرانی بعدی لایت کوین در سطح ۲۷.۷ دلار قرار دارد.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است، همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

قیمت ۴۷ دلار برای لایت کوین یک مقاومت به شدت قدرتمند است. به همین منظور ما انتظار داریم که در چند روز آینده شاهد تثبیت یا اصلاح قیمت باشیم. معامله‌گرانی که موقعیت بلند مدت خود را حفظ کرده‌اند می‌توانند در توقف ضرر خود را برای بالای قیمت ۳۳ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

لایت کوین حمایتی قدرتمند در قیمت ۴۰ دلار خواهد داشت. اگر این ارز دیجیتال بتواند از حمایت خود دفاع کند و جهشی سریع از آن سطوح داشته باشد، دوباره تا مقاومت ۴۷ دلار صعود خواهد کرد. در صورت شکسته شدن مقاومت ۴۷ دلار می‌توانیم انتظار صعود تا ۵۶ دلار را داشته باشیم.

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه و میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه به تدریج بالا رفته‌اند. شاخص RSI برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۸ در سطوح خرید بیش از حد قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که احتمال تغییر در روند وجود دارد.

دیدگاه صعودی ما در صورتی که لایت کوین به زیر خطوط میانگین متحرک سقوط کند، نامعتبر خواهد شد. در چنین موردی احتمالا سقوط به ۲۷ دلار و پس از آن به ۲۳ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

لایت کوین مقاومت ۳۳ دلار را در ۲ فوریه در جهت رو به بالا شکست اما هنوز نتوانسته تا مقاومت بعدی در ۳۶.۴۳ دلار افزایش یابد.

نشانه مثبتی که در حال حاضر وجود دارد، تثبیت قیمت بر روی سطح ۳۳ دلار است. در صورتی که لایت کوین روند صعودی خود را حفظ کند با مقاومت‌های ۳۴.۴۳ و ۴۰.۷۸ روبرو می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در دیدگاه نزولی اگر لایت کوین به زیر سطح ۳۳ دلار سقوط کند و میانگین‌های متحرک را رو به پایین بشکند، نشانه منفی قدرتمندی را شاهد خواهیم بود.

حمایت دیگری که مانع از ریزش هر چه بیشتر لایت کوین می‌شود، خط روند نسبتا ضعیفی است که شکل گرفته و در محدوده ۲۷.۷ تا ۲۹.۳۴ دلار قرار خواهد داشت.

شکسته شدن این محدوده نشانه منفی قدرتمندی خواهد بود که می‌تواند لایت کوین را تا پایین‌ترین قیمت رقم خورده ۱۲ ماه اخیر یعنی ۲۳.۱ دلار پایین بکشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۹ بهمن ۱۳۹۷

تلاش صورت گرفته از سوی گاوها برای بالا بردن قیمت بر روی سطح ۳۳ دلار با شکست مواجه شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در حال حاضر خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت لایت کوین را به زیر حمایت‌های ۲۹.۳۵ دلار و ۲۷.۷ دلار بکشانند.

در صورت تداوم وضعیت نزولی بازار می‌توان انتظار شکسته شدن حمایت‌های فوق را داشت. ازا ین رو توصیه می‌شود تریدرها حدضرر را بر روی ۲۷.۵ دلار قرار دهند. چرا که در صورت شکسته شدن این حمایت امکان ریزش تا پایین‌ترین قیمت رقم زده یعنی ۲۳.۱ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ بهمن ۱۳۹۷

خرس‌ها به لایت کوین اجازه عبور از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA)‌ را نمی‌دهند. از سوی دیگر حمایت ۲۹ دلاری لایت کوین بسیار قدرتمند است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر حمایت نقره ارزهای دیجیتال در قیمت ۲۹ دلار شکسسته شود می‌توانیم انتظار سقوط تا ۲۷ دلار و پس از آن ۲۳ دلار را داشته باشیم. اگر قیمت لایت کوین به ۲۳ دلار برسد روند نزولی ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر اگر این ارز دیجیتال بتواند به بالای خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) برسد، می‌توانیم انتظار رشد قیمت تا ۳۶ دلار را داشته باشیم. مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ دی ۱۳۹۷

لایت کوین میانگین متحرک نمایی و ساده را در جهت رو به پایین شکسته که از عدم تقاضای کافی در قیمت‌های فعلی برای این ارز دیجیتال خبر می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

لایت کوین در حال حاضر تلاش می‌کند از حمایت اساسی ۲۹.۳۴ دلار اصلاح قیمتی خود را انجام دهد.

قدرت اصلاح قیمتی که در حال رخ دادن است، بیانگر حرکت رو به بالا یا رو به پایین لایت کوین خواهد بود. در صورت ناکام ماندن گاوها در نگه‌داشتن حمایت ۲۷.۷ دلار، ریزش تا ۲۳.۱ دلار ادامه خواهد داشت. از این جهت، توصیه می‌شود تریدرها موقعیت خرید خود را با حدضرر ۲۷.۵ حفظ کنند.

در صورتی که روند صعودی قدرتمندی شکل گیرد و قیمت بر روی میانگین‌های متحرک تثبیت شود، بیانگر تقاضا در سطوح پایین‌تر قیمتی خواهد بود. در دیدگاه صعودی، رشد قیمت لایت کوین تا ۴۰.۷۸ دلار و پس از آن تا ۴۷.۳۴ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۷

لایت کوین الگوی سر و شانه برعکس را در ۶ ژانویه تکمیل کرد. این الگوی شکل گرفته هدف فعلی ۵۰ دلار را دنبال می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در صورتی که گاوها موفق شوند قیمت را بر روی سطح ۴۷.۲ دلار تثبیت کنند، احتمال صعود تا ۵۷ دلار وجود دارد.

میانگین‌های متحرک همدیگر را قطع کرده‌اند و تقاطع گاوی اتفاق افتاده است. شاخص قدرت نسبی RSI در منطقه مثبت قرار دارد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۲۷.۷ دلار سناریوی صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۷

هرگونه صعود مجدد در لایت کوین با مقاومت موجود در خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مواجه خواهد شد. از روز ۶ نوامبر تاکنون، لایت کوین در عبور از این مقاومت ناتوان بوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

الگوی صعودی سر و شانه معکوس در لایت کوین با عبور این ارز دیجیتال از قیمت ۳۶ دلار تکمیل خواهد شد. هدف این الگو ۴۹ دلار است. بنابراین معامله‌گران می‌توانند پس از عبور قیمت از ۳۶ دلار موقعیت‌های بلند مدتی روی لایت کوین ثبت کنند.

اگر لایت کوین نتواند از سطوح فعلی دفاع کند و به زیر ۳۰ دلار برسد، احتمال سقوط به ۲۸ دلار و پس از آن ۲۳ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ دی ۱۳۹۷

لایت کوین همانطور که انتظار می‌رفت در مواجهه با مقاومت ۳۶.۴ دلار متوقف شد.

انتظار می‌رود ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در سناریوی صعودی، با عبور از این مقاومت قیمت لایت کوین تا مرز ۴۷ دلار می‌تواند افزایش پیدا کند.

در دیدگاه نزولی، EMA-20 در تایم‌فریم روزانه اولین حمایت لایت کوین در محدوده ۳۰ دلار محسوب می‌شود.

در صورت شکسته شدن این حمایت، انتظار می‌رود نقطه توقف بعدی لایت کوین در ۲۶.۵ دلار باشد.

آخرین حمایت اساسی لایت کوین در قیمت ۲۲.۲ دلار خواهد بود که پس از شکسته شدن آن انتظار ریزش تا ۲۰ دلار از این ارز دیجیتال می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

لایت کوین در حال انجام اصلاح قیمتی قدرتمندی است و برای اولین بار پس از ۸ نوامبر از EMA-20 در تایم‌فریم روزانه عبور کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

انتظار می‌رود لایت کوین با مقاومت شدیدی در محدوده نزدیک به ۲۹.۳۴ دلار مواجه شود. اگر موفق به عبور از این سطح مقاومتی و تثبیت بر روی آن شود، انتظار رشد لایت کوین تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (MA-50) می‌رود.

در شاخص‌ قدرت نسبی نیز واگرایی مثبتی مشاهده می‌شود که نشانه مثبتی برای صعود لایت کوین است.

تریدرها می‌توانند منتظر باشند تا قیمت بر روی ۲۹.۳۴ دلار تثبیت شود. در صورت ناکام ماندن لایت کوین در عبور از این مقاومت، تا ۲۳.۰۹ دلار کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۰ آذر ۱۳۹۷

سطح قیمتی ۲۸ دلار در سه روز اخیر مانع از رشد لایت کوین شده است. عبور از این سطح می‌تواند لایت کوین را تا نزدیکی EMA-20 در تایم‌فریم روزانه هدایت کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در صورتی که لایت کوین در محدوده ۲۸ دلار نتواند خود را نگه دارد، انتظار ریزش تا پایین‌ترین قیمت ایجاد شده در ۷ دسامبر، یعنی ۲۳.۱ دلار، وجود دارد. حمایت اساسی بعدی برای لایت کوین ۲۰ دلار است

گرچه شاخص‌ها از نزولی بودن لایت کوین حکایت دارند اما واگرایی مثبت ایجاد شده نشانه مثبتی برای رشد این ارز دیجیتال خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

لایت کوین در شکستن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ناموفق عمل کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

به نظر می‌رسد لایت کوین به حمایت ۲۸ دلار بازخواهد گشت. شکسته شدن این حمایت به معنی سقوط لایت کوین تا قیمت ۲۰ دلار خواهد بود.

در صورت بازگشت روند و عبور از EMA-20 انتظار می‌رود لایت کوین تا ۴۷ دلار افزایش یابد.

شاخص‌ها نیز از برتری خرس‌ها خبر می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۶ آذر ۱۳۹۷

لایت کوین در بازار نزولی به تلف افتاده است. حمایت ۳۲ دلار دو روز گذشته برای این ارز دیجیتال شکسته شد و تا قیمت ۲۸ دلار کاهش یافت. خریداران تمایل زیادی برای خرید لایت کوین نشان نمی‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

حمایت بعدی که زیر سطح ۲۸ دلار قرار دارد، قیمت ۲۰ دلار است؛ اما انتظار می‌رود با وضعیت فعلی قدرت نسبی (RSI) در روزهای آتی شاهد اصلاح و رشد جزئی قیمت باشیم.

در صورت افزایش نرخ آن، لایت کوین با مقاومت مهمی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه روبرو می‌شود.

قبل از شروع روند جدید، احتمالاً شاهد حرکت جانبی قیمت لایت کوین برای مدتی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۹ آبان ۱۳۹۷

به نظر می‌رسد با شکسته شدن حمایت ۴۰ دلار در روز جاری، لایت کوین در جستجوی سطحی برای یافتن حمایت خود است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

تمامی شاخص‌ها از نزولی بودن لایت کوین حکایت دارند.

حمایت بعدی که لایت کوین با آن روبرو می‌شود، محدوده قوی حمایتی ۳۰ تا ۳۲ دلار است.

توصیه می‌شود پس از تثبیت قیمت و اطمینان از حمایت‌ها وارد معامله لایت کوین شوید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین پس از صعود کوتاه‌مدتی که هفته اخیر تجربه کرد در حال از دست دادن قدرت و کاهش قیمت است. با در پیش گرفتن روند فعلی احتمالاً نقره ارزهای دیجیتال دوباره محدوده حمایتی ۴۷.۲ تا ۴۹.۴۶ دلار را مورد آزمایش قرار دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

این محدوده در ۴ سقوط اخیر لایت کوین موثر واقع شده و انتظار داریم بار دیگر نیز از ریزش آن جلوگیری کند.

در صورتی که گاوها قدرت را به دست بگیرند و نشانه‌های افزایش تقاضا دیده شود، فرصت مناسبی برای خرید لایت کوین خواهد بود. در صورت شکسته شدن حمایت کلیدی ۴۷.۲۶ دلار، روند نزولی تا محدوده ۳۲ تا ۴۰ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین هم از حمایت بحرانی خود در ۴۹ دلار یک جهش نستبا بلند داشت و به مقاومت موجود در میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه رسید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

نقره ارزهای دیجیتال برای رشد دوباره، مقاومت قیمتی ۶۰ دلار را پیش رو دارد که در صورت رد شدن از آن می‌توانیم منتظر قیمت ۶۹ دلاری باشیم.

روند صعودی مناسب زمانی رقم خواهد خورد که قیمت لایت کوین از ۶۹ دلار رد شود.

همچنان قیمت ۴۷ دلار برای این ارز دیجیتال به عنوان یک حمایت بحرانی و به شدت قدرتمند عمل می‌کنند و معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر خود را روی این قیمت ثبت کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۸ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین که طی چند روز گذشته به روند کاهشی افتاده بود، در حال حاضر روی خط حمایت ۴۹ دلار قرار دارد. این حمایت در سه مورد گذشته هم اتفاق افتاده بود بنابراین، می‌توانیم از آن به عنوان یک حمایت قدرتمند یاد کنیم. با این حال در صورت شکسته شدن حمایت مذکور، سقوط به قیمت ۴۰ دلار و پس از آن ۲۹ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

ارز دیجیتال لایت کوین در صورتی که بتواند از حمایت دفاع کند و به قیمت ۶۰ دلار برسد، سیگنال مثبتی از روند صعودی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱ آبان ۱۳۹۷

لایت کوین به آرامی در حال نزدیک شدن به کف محدوده ۴۹.۵ – ۶۹ دلار است. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی نزولی بودن لایت کوین را نشان می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)شکسته شدن حمایت در این محوده، می‌تواند لایت کوین را به سوی قیمت ۴۰ دلار سوق دهد.

لایت کوین تنها در صورتی روی صعودی به خود می‌گیرد که از مقاومت اساسی ۶۹ دلار عبور کند. در این سناریو مقاومت بزرگ بعدی که این ارز دیجیتال با آن روبرو می‌شود سطح ۹۴ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

لایت کوین در حال ادامه دادن به روند نوسان خود در محدوده ۴۹.۵ – ۶۹.۳ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

سطح ۴۹.۵ دلار یک حمایت کلیدی برای لایت کوین به وجود آورده که برای سومین بار از ریزش آن جلوگیری کرده است. در صورت شکسته شدن این حمایت انتظار می‌رود لایت کوین تا ۴۰ دلار و حتی کمتر دچار ریزش شود.

در سناریوی نزولی ۶۹.۳ دلار یک مقاومت برای لایت کوین ایجاد کرده که انتظار می‌رود با عبور از ۷۰ دلار تا سطح ۹۴ دلار که یک مقاومت کلیدی است، این ارز دیجیتال رشد کند. در صورت عبور از قیمت ۹۴ دلار می‌توان گفت روند صعودی بلند مدت جدیدی برای لایت کوین آغاز شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

لایت کوین از تاریخ ۸ آگوست در بازه ۴۹.۴ دلار – ۶۹.۳ دلار در حال نوسان بوده است. شکست حمایتی یا مقاومتی از هر یک از این سطوح می‌تواند آغازگر حرکت قدرتمندی باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در صورت عبور لایت کوین از ۷۰ دلار و تثبیت قیمت، هدف بعدی برای این ارز دیجیتال ۹۴ دلار خواهد بود.

همچنین در سناریوی نزولی با شکست حمایت در قیمت ۴۹ دلار، امکان ریزش تا سطوح پایین‌تری وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

لایت کوین تثبیت قیمت را به خوبی انجام داده و پس از تماس آن با خط روند صعودی (خط سبز) در محدوده ۵۸.۵ تا ۶۰.۵ دلار، درباره حرکت بعدی آن باید تصمیم‌گیری کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه از ریزش لایت کوین در روزهای گذشته جلوگیری کرده و به واسطه خط روند صعودی که به وجود آمده، قیمت ۵۸.۵ دلار حمایت خوبی برای لایت کوین محسوب می‌شود.

در صورت بازگشت بازار نزولی، احتمال ریزش تا ۵۴.۵ دلار و پس از آن تا ۴۹.۵ دلار وجود دارد.

پس از تثبیت قیمت بر روی محدوده ۶۹.۵ دلار، با هدف خرید می‌توان وارد معامله شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳ مهر ۱۳۹۷

در هنگام نگارش این تحلیل، لایت کوین در مرز حمایت خود معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

ارز دیجیتال لایت کوین در محدوده ۴۹.۴۶۶ تا ۶۹.۲۷۹ دلار نوسان می‌شود. هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و شاخص RSI دروسط قرار دارد که نشان دهنده احتمال زیاد ادامه یافتن این محدوده است.

در دیدگاه نزولی در صورتی که لایت کوین به زیر ۴۹ دلار کاهش یابد، می‌توانیم انتظار سقوط تا ۴۰ دلار را داشته باشیم.

در دیدگاه صعودی اگر لایت کوین مقاومت ۶۹ دلار را بشکند، روی کاغذ احتمال افزایش قیمت تا ۸۹ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

لایت کوین در ۴۹ دلار یک حمایت بسیار قدرتمند دارد که شکسته شدن آن به شدت خطرناک خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر حمایت ۴۹ دلاری لایت کوین بشکند، احتمالا تا ۴۰ دلار سقوط را شاهد باشیم.

در روی دیگر سکه مقاومت لایت کوین در قیمت ۶۹ دلار قرار دارد که در صورت توانایی شکستن آن، می‌توانیم انتظار قیمت ۸۹ دلاری را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

لایت کوین در دو روز گذشته خودش را در بالای مرز ۵۲ دلار نگه‌داشته بود. در صورت کاهش قیمت به زیر ۵۲ دلار، حمایت بزرگ بعدی در ۴۹ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

هر دو میانگین متحرک به سمت پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم منفی است که همه نشان دهنده وضعیت بد لایت کوین هستند.

تنها زمانی شانس کسب سود برای معامله گران وجود دارد که قیمت از خط روند نزولی در قیمت ۶۲ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

نقره ارزهای دیجیتال، لایت کوین نشانه هایی از چرخش را نشان می دهد و اکنون سعی دارد که از خط روند نزولی و میانگین متحرک ساده (SMA) ‍‍پنجاه روزه عبور کند. این مقاومت در قیمت ۶۸ دلار قرار دارد که اگر موفق به عبور از آن شود احتمال افزایش قیمت آن تا ۷۴ دلار زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

بعد از شکستن مقاومت ۶۸ دلار اگر لایت کوین بتواند از ۷۴ دلار عبور کند و سه روز بالای آن بماند، احتمال رسیدن به ۹۴ دلار هم وجود خواهد داشت.

در دیدگاه نزولی حمایت قدرتمندی در ۵۸ دلار برای لایت کوین بسته شده است که افت قیمت به زیر آن به معنای دور جدیدی از فروش است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۶ شهریور ۱۳۹۷

لایت کوین طی ۱۶ روز گذشته در یک محدوده خاص خرید و فروش می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

مقاومت بزرگی در قیمت ۶۲ دلار در انتظار لایت کوین خواهد بود که در صورت شکستن آن می تواند تا قیمت ۷۴ دلار رشد کند. در صورت شکستن مقاومت ۷۴ دلار می توانیم شاهد قیمت ۹۴ دلاری این ارز دیجیتال باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین در روند نزولی قرار دارد، زیرا هر دو میانگین‌های متحرک شیب منفی دارند و RSI نیز در قلمرو منفی است. با این وجود یک حمایت بزرگ در EMA بیست روزه شکل گرفته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر خرس‌ها (اتفاقات نزولی) قیمت لایت کوین را به زیر حمایت ۴۹ دلار برسانند، لایت کوین به روند نزولی خود ادامه خواهد داد و احتمالا به ۴۰ دلار می‌رسد. لایت کوین در قیمت ۵۸ دلار یک مقاومت بزرگ دارد که در صورت شکسته شدن آن یک رشد کوتاه قیمت در بازار شکل خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین در قیمت های ۴۸ تا ۵۲ دلار از یک حمایت قوی برخوردار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

شاخص RSI وارد قلمرو فروش بیش از اندازه شده است؛ از این رو می توان انتظار یک افزایش قیمت را داشت. هر افزایش قیمتی با مقاومت در قیمت ۵۷ دلار مواجه خواهد شد.

حمایت بزرگ لایت کوین در این سطوح فرصت خوبی را برای سرمایه‌گذاری میان مدت فراهم کرده است. سرمایه گذاری کوتاه مدت هم در این سطوح مناسب به نظر می‌رسد اما ریسک بیشتری دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین یک حمایت بسیار قدرتمند در ۷۴ دلار دارد که اگر بشکند، سقوط نسبتا بزرگی در انتظارش خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر قیمت لایت کوین به زیر ۷۴ دلار برسد و تا یکی دو روز نتواند دوباره به بالای این قیمت بازگردد، می‌توانیم منتظر کاهش قیمت تا ۵۷ دلار باشیم.

در وضعیت فعلی هیچگونه معامله‌ای توصیه نمی‌شود. کم ریسک ترین حالت برای سود زمانی است که قیمت این ارز دیجیتال از ۹۱ دلار بگذرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۹ مرداد ۱۳۹۷

پس از اینکه لایت کوین، نقره ارزهای دیجیتال در شکستن مقاومت ۹۱ دلار نا موفق بود، به نزدیکی ۸۰ دلار در حال سقوط است. اگر لایت کوین نتواند از سطوح ۸۰ دلار حمایت کند، باید منتظر سقوط تا ۷۴ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

احتمالا لایت کوین در چند روز آینده بین ۷۴ تا ۹۱ دلار در نوسان خواهد بود. اگر این ارز دیجیتال بتواند مقاومت سنگین ۹۱ دلار را شکست دهد یک موج جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر در دیدگاه نزولی عدم توانایی حفاظت از حمایت ۷۴ دلار می‌تواند منجر به سقوط تا ۵۷ دلار گردد.

تا زمانی که این ارز دیجیتال در محدوده‌‌ای که ذکر کرده‌ایم قرار داشته باشد، هیچگونه خرید و فروشی پیشنهاد نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ مرداد ۱۳۹۷

لایت کوین در حال حاضر در محدوده ۷۴ تا ۹۱ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر قیمت لایت کوین از ۹۱ دلار عبور کند، این ارز دیجیتال می‌تواند به سطح ۱۰۷ دلار صعود کند. خط روند نزولی نیز در این سطح است.

هنگامی که گاوها در مقیاس این مقدار، ارز دیجیتال احتمالا شروع یک روند صعودی جدید خواهد شد. بنابراین، ما باید صبر کنیم تا قیمت به بالاتر از ۱۰۸ دلار برسد و پیشنهادی برای هر معاملهای بر روی آن نگهداری شود.

در دیدگاه نزولی اگر لایت کوین به زیر ۷۴ دلار کشیده شود، احتمال سقوط تا ۵۷ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین از EMA بیست روزه عبور کرده است که به معنای عبور از مقاومت اصلی است. آخرین باری که این ارز دیجیتال از EMA بیست روزه عبور کرده بود به ۱۰ می‌ بر می‌گردد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

با عبور لایت کوین از EMA، احتمال صعود قیمت لایت کوین تا ۹۱ دلار زیاد است و پس از عبور از ۹۲ دلار به احتمال زیاد یک الگوی دو کف شکل خواهد گرفت که هدف آن ۱۰۸ دلار است.

نقره ارزهای دیجیتال احتمالا در منطقه ۱۰۲ تا ۱۰۷ دلار با یک مقاومت بزرگ مواجه شود. در صورت اقدام به خرید توقف ضرر خود را در ۷۴ دلار تنظیم کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین در عبور از کانال نزولی موفق بود اما نتوانست خود را به بالاتر از EMA بیست روزه برساند. این نشان دهنده کم بودن علاقه به خرید در میان سرمایه گذاران است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

ما پیش بینی می کنیم که لایت کوین طی چند هفته درگیر یک فرایند پایه سازی باشد و پس از آن یک روند صعودی جدید آغاز خواهد شد.

در صورت کاهش قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۷۴ دلار، دیدگاه بالایی ما نامعتبر می‌شود. در حال حاضر، خرید برای تریدرها بسیار پر ریسک قلمداد می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین در ۸۷ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد. گذشتن از این مقاومت و دوام چند ساعته آن می‌تواند قیمت را تا سطوح ۱۰۰ دلار پیش ببرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

این ارز دیجیتال، در سطح ۷۴ دلار یک حمایت به شدت قدرتمند دارد، شکست آن باعث یک سقوط شدید خواهد شد.

ریسک خرید در این وضعیت بالاست اما کمترین ریسک خرید در قیمت ۸۸ دلار و با توقف ضرر (StopLoss) در ۷۴ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۵ تیر ۱۳۹۷

لایت کوین در ۷۵ دلار با یک حمایت قوی مواجه شد. با کاهش قیمت لایت کوین به زیر ۷۵ دلار، حمایت بعدی ۶۷ دلار خواهد بود. شاخص RSI در یک محدوده فروش بیش اندازه قرار داد؛ از اینرو، پیش‌بینی می کنیم قیمت لایت کوین بین ۶۷ تا ۷۵ دلار در منطقه حمایت نوسان داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اولین نشانه ی خرید زمانی است که قیمت لایت کوین از سطح خط روند نزولی و میانگین متحرک نمائی (EMA) عبور یعنی حدود ۸۴ دلار عبور کند. در دیدگاه نزولی امکان سقوط تا ۶۷ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

لایت کوین/ دلار

لایت کوین همچنان در یک محدوده تنگ خرید و فروش می‌شود. عدم رشد قیمت ادامه دار نشان دهنده عدم خرید در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

در دیدگاه صعودی، هدف ۱۶۰ دلار و پس از آن در ۱۸۰ دلار است. در دیدگاه نزولی، حمایت در ۱۴۱ دلار قرار دارد و در صورت شکست شدن حمایت، باید منتظر قیمت ۱۲۷ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

لایت کوین/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

امروز لایت کوین توانست بر الگوری مثل متقارن غلبه کند. در چارت‌ها الگوی فنجان و دسته مشاهده می‌شود و به احتمال فراوان به زودی در ۱۴۵ دلار با مقاومت مثلث نزولی روبرو خواهیم شد.

پس از شکستن مقاومت ۱۴۵ دلار، هدف بعدی احتمالا ۱۶۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

لایت کوین/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

لایت کوین در سقوط بزرگ بیشتر ارزهای دیجیتال از خود قدرت بیشتری نشان داد با این حال لایت کوین هم طبیعتا نمی‌تواند تحت تاثیر این سقوط بزرگ قرار نگیرد.

یک حمایت بحرانی به شدت قوی در محدوده ۱۱۴ تا ۱۰۷ دلار برای لایت کوین وجود دارد. در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمالا قیمت نقره دیجیتالی تا ۸۴ دلار سقوط خواهد کرد. برای یافتن نشانه‌های صعودی باید کمی صبر کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

در اوایل فوریه، بیت کوین که در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، سقوطی وحشتناک تا ۶,۹۰۰ دلار داشت. طبق بررسی‌های انجام شده، جستجوهای گوگل این سقوط محبوبیت بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. بر اساس داده‌های Google Trends، آمار جستجوی گوگل به پایین‌ترین از اکتبر سال گذشته میلادی رسیده است.

این نشان می‌دهد که فاز یک شبه پول دار شدن به پایان رسیده است و سرمایه گذاران عجول بازار را ترک کرده‌اند. در حال حاضر تنها افرادی که بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند، باقی مانده‌اند.

هنگامی که اخبار منفی نتواند قیمت‌ها را به پایین حمایت‌ها ببرد،نشان دهنده ضعف خرس‌ها (موارد نزولی) است. مراحل اولیه یک حرکت صعودی همیشه باعث نگرانی است.. همانطور که قیمت‌ها در حال بهبودی هستند باز هم سر و کله سفته بازان کوتاه مدت پیدا می‌شود.

طی چهار روز گذشته لایت کوین در محدوده ی مشخصی خرید و فروش می‌شود. قیمت تقریبا به انتهای مثلث نزولی رسیده است.

 

لایت کوین/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر گاوها از خط روند نزولی (downtrend) و میانگین نمائی ۲۰ روزه عبور کنند، می‌توان انتظار حرکت لایت کوین به طرف ۲۵۰ دلار را داشت. توصیه خرید در بالای ۲۰۰ دلار است. فروش اضطراری باید در سطوح ۱۶۵ دلار باشد.

اگر قیمت به زیر ۱۸۰ دلار کاهش پیدا کند، احتمال سقوط تا ۱۶۰ دلار بالاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

لایت کوین یکی از معدود ارزهای دیجیتالی است که در در حال حاضر روی هر دو میانگین متحرک خرید و فروش می‌شود. این باید باعث صعودی شدن در آن می‌شد اما این اتفاق رخ نداد.

لایت کوین/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

گاوها اکنون در تلاش برای صعود هستند، این ارز دیجیتال در ۲۲۰ دلار مقاومت قوی دارد. رد شدن از ۲۲۰ دلار می‌تواند یک جهش تا ۲۴۰ دلار را مهیا سازد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳ اسفند ۱۳۹۶

لایت کوین/ دلار

در وضعیت فعلی لایت کوین از ارزهای دیجیتال دیگر قوی تر به نظر می‌رسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

قیمت احتمالا در مرز ۲۱۴ دلار با حمایت روبرو می‌شود. توقف ضرر را در ۲۱۰ دلار تنظیم کنید. اگر این ارز دیجیتال به بالای ۲۴۰ دلار برسد، احتمالا شاهد یک جهش خوب باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر قیمت از ۱۷۵ دلار عبور کند، در میانگین متحرک نمائی ۲۰ (EMA20) مقاومت پاک خواهد شد.

در صورت تداوم کوتاه مدت قیمت در ۱۷۸ دلار یک موقعیت بلند مدت را پیشنهاد می‌کنیم.

توقف ضرر را در ۱۳۰ دلار در نظر بگیرید.

از دیدگاه صعودی، مقاومتی در ۲۰۰ دلار وجود دارد. در صورت عدم موفقیت در عبور از این مقاومت باید برای مدتی خارج شوید.

اگر گاوها موفق به گذر از ۲۰۰ دلار شوند،‌هدف بعدی ۳۰۷ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

لایت کوین / دلار

پس از شکسته شدن حمایت بحرانی در ۱۷۵ دلار، گاوها حتی نتوانستند از سطح ۱۴۰ دلار حفاظت کنند و و قیمت به ۱۰۷ دلار کاهش یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

خرید شدید در قیمت پایین می تواند لایت کوین را تا مقاومت ۱۷۵ دلار پیش ببرد. از دیدگاه دیگر این ارز صعیف شده است و در صورت کاهش به زیر ۱۰۷ دلار، تا ۸۴ دلار سقوط می‌کند. هیچ توصیه ای برای ترید در این ارز نداریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

لایت کوین/ دلار

لایت کوین از ۲۰۵ دلار عبور کرد اما طبق پیشبینی ها نتوانست به ۲۲۵ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

خرس ها در حال تلاش برای شکستن سطح حمایت بحرانی ۱۷۵.۱۹ دلار هستند. اگر موفقیت آمیز باشد، ممکن است قیت تا ۱۴۰ دلار کاهش یابد.

در کوتاه مدت، اولین علامت صعود زمانی خواهد بود این ارز محبوب از ۲۱۵ دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ دی ۱۳۹۶

لایت کوین زیر الگوی مثلث متقارن و همچنین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه وارد فاز نزولی شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

گاوها برای صعود دوباره نتوانستند در سطوح ۱۷۵دلار از آن حمایت کنند. بنابراین احتمال سقوط قیمت تا ۱۰۰ دلار وجود دارد. در حال حاضر هیچ تریدی را برای تریدرهای کوتاه مدت، توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۶

نشانه های خوبی از رشد قیمت وجود دارد. لایت کوین در محدوده ۲۶۰ – ۲۶۵ دلار حمایت می شود. توقف ضرر را در ۲۵۸ دلار در نظر بگیرید. اگر قیمت بتواند از ۲۶۵ دلار عبور کند،‌ احتمالا تا هدف ۳۷۵ دلار به پیش خواهد رفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۶

در تحلیل هفته قبل خرید را هنگام رسیدن قیمت به ۳۰۰ دلار پیشنهاد کرده بودیم که به این قیمت نرسید و سقوط نسبتا شدیدی را تجربه کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

با توجه به دادهای نمودار افزایش قیمت به بالای ۲۴۰ دلار، باعث حرکت دوباره این ارز خواهد شد. ریسک خرید در بالای ۲۴۰ بسیار پایین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ دی ۱۳۹۶

اگر قیمت از سطح حمایت ۳۰۰ دلار رد شود و خط روند نزولی را از بین ببرد، نشان دهنده حرکت صعودی است. اگر قیمت از ۳۰۰ دلار گذشت، می توانید خرید را در ۳۰۲ و حد ضرر را در ۲۲۰ دلار در نظر بگیرید. هدف اصلی و فروش برای ترید کوتاه مدت (حدود پنج روز) می تواند در ۳۶۰.۰۰ دلار باشد اما برای احتیاط قبل از این سطح فروش را انجام دهید. هدف بلند مدت ۴۰۰ دلار هم دور از دسترس نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

لایت کوین به زودی ۵۰۰ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

الگوی مثلث صعودی نشان از حرکت روبه بالا دارد. اگر قیمت سطح مقاومت را از بین می برد و در بالای خط این الگوی حرکت کند، نشان از سیگنال خرید دارد. ورود باید در ۳۳۰.۰۰ و با حد ضرر ۲۸۰ دلار باشد. هدفگذاری سود بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ دلار است. اگر قیمت پایین تر از مثلث بماند، انتظار داریم تا ۲۶۰ دلار افت کند.
همچنین تریدرهای بزرگ در توییتر و سایت های ترید اعتقاد دارند که اصلاح قیمت تمام شده است و لایت کوین به زودی به ۵۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

انتظار داشتیم که سطوح ۳۱۲ تا ۳۴۰ دلار احتمالا به عنوان یک مقاومت قوی عمل خواهند کرد که اتفاق افتاد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)
لایت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمتش در ۳۴۲.۲۳۷ دلار، یک افت قیمت را آغاز کرد.

این افت قیمت یک حمایت قوی در ۲۴۳.۸۳ و ۲۱۳.۴۷۳ دلار دارد، که به ترتیب سطوح اصلاحی ۳۸.۲ و ۵۰ درصد هستند که از افزایش قیمت از ۸۴.۷۰۸ به ۳۴۲.۲۳۷ دلار به دست آمده است.

قطعا پس از افزایش قیمت شدیدی مثل این باید انتظار اصلاح قیمت را داشت. بنابراین برای سطح فعلی تا کامل شدن اصلاح، تریدی را پیشنهاد نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

همانطور که انتظار داشتم، لایت کوین ابتدا در میانگین نمایی ۲۰ روزه، افت قیمت داشت و بعد از آن خرید شدید رکورد قیمتی جدیدی رساند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

عبور از کانال هدف ۱۵۴ دلاری داشت و لایت کوین بالاتر از آن به ۱۵۷.۳۶ دلار رسید. از آنجایی که قیمت به هدفگذاری تعیین شده رسیده است، بهتر است کمی از سودتان در این موقعیت باقی بماند.

پیش بینی می کنم پس از اینکه گاو ها برای صعود بیشتر تلاش کردند، چند روز تثبیت قیمت داشته باشیم. احتمالا پس از تثبیت باید یک افزایش قیمت داشته باشیم، مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد.

این ارز دیجیتال احتمالا در ۱۴۰.۲۲ و ۱۲۹.۶۱۲ دلار با حمایت روبرو خواهد شد که سطح اصلاحی ۲۳.۶ و ۳۸.۲ درصد فیبوناچی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

لایت کوین یکی دیگر از ارزهایی است که قدرت زیادی از خود نشان می‌دهد. این ارز در ۳ دسامبر به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۰۶.۳۳۴ دلار رسید. با این وجود، برای این ارز عبور از خط مقاومت کانال صعودی بسیار مشکل است. همچنین شاخص RSI هم در حال ایجاد یک واگرایی منفی است که یک روند نزولی را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

اگر لایت کوین در عرض یک یا دو روز آینده از مقاومت بالایی نگذرد، احتمالا در میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه سقوط خواهد کرد.

در روی دیگر سکه، اگر از مقاومت بالایی در سطح ۱۰۵ دلار شکست بخورد، احتمالا لایت کوین روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و به سطح ۱۲۵ دلار خواهد رسید. اگر قیمت از ۱۰۵ دلار عبور کرد می توانید با احتیاط به آن وارد شوید و تا ۱۲۰ دلار در آن بمانید.

در سطوح فعلی خرید خیلی مناسب نیست. فعلا هیچ گونه تریدی را برای آن توصیه نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۸ آذر ۱۳۹۶

در آنالیز قبلی، من بازگشت احتمالی لایت کوین به بالاترین قیمت را پیشبینی کرده بودم، که درست از آب درآمد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 19 فوریه (30 بهمن)

با این حال، فقط تریدرهای چابک از افزایش قیمت بهره مند شدند، زیرا لایت کوین در همان روز به حدود ۷۶ دلار کاهش یافت.

اخبار مثبت این است که متوسط متحرک نمائی ۲۰ روزه (EMA) شکسته نشده است، و این به معنای ادامه روند صعودی است.

افزایش قیمت بعدی با مقاومتی در ۹۳ دلار و بالاترین قیمت تاریخش مواجه خواهد شد . از سوی دیگر، کاهش قیمت احتمالا در EMA بیست روزه حمایت خواهد شد. با این حال، اگر این حمایت هم شکسته شود، احتمال کاهش قیمت به ۶۴ دلار هم وجود دارد.

تا اتمام نوسانات از هرگونه تریدی در این ارز خودداری کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۶ آذر ۱۳۹۶

لایتکوین توسط دش به رتبه ششم رانده شد. آیا این ارز رمزگذاری شده از سطح فعلی صعود می یابد و به موقعیت پیشین خود بازمیگردد؟

من در سطح ۶۰٫۴ دلار اقدام به خرید لایتکوین کردم. نرخ این ارز دیجیتال پس از شکست مقاومت سطح ۷۲ دلار دوباره به حرکت درآمده است.
با این حال ممکن است بمدت یک یا دو روز شاهد تثبیت نرخ آن در سطح فعلی باشیم. چرا که این مقاومت نهایی این ارز دیجیتال پیش از اینکه با نوسانات افزایشی خود وارد چالش شود، می باشد.
بنابراین توصیه می کنم حدود توقف ضرر خود را در سطح ۷۰ دلار حفظ کنید. چنانچه نرخ لایتکوین طی دو روز از ۸۴ دلار فراتر رفت، بخشی از سود خود را حفظ کرده و حدود توقف ضررتان را در این سطح نگاه دارید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱ آذر ۱۳۹۶

من در تحلیل قبلی خرید این ارز را به نرخ ۶۰٫۴ دلار توصیه کردم چراکه لایتکوین از محدوده ۴۴ تا ۵۷ دلار گذر کرده بود.

نرخ هدف معادل ۷۱ دلار بود که در ۱۶ نوامبر(۲۵آبان) به آن دست یافت. من فروش ۵۰ درصد ارز خریداری شده را به نرخ هدف توصیه کردم چراکه انتظار دارم آن به سطح ۸۲ دلار افزایش یابد.
من دیدگاه صعودی خود را تغییر خواهم داد، اگر این ارز دوباره به این محدوده سقوط کند. در مورد حفظ این ارز در نقطه سربسر فکر کنید. من بمحض اینکه لایتکوین به بالای ۷۵ دلار برسد، حد توقف ضرر خود را تا نرخ ۶۴ دلار افزایش خواهم داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

گرچه ما تاکنون در لایت کوین موفقیت چشمگیری مشاهده نکرده ایم، اما این ارز حداقل از ۴۴ دلار به ۵۷٫۷ دلار رسیده است. به این ترتیب آیا باید آن را خریداری کنیم؟

تلاش های لایت کوین برای خروج از این محدوده با فشار فروش در سطوح بالاتر مواجه شده است. با این حال، گاو ها فشار خرید خود را حفظ کرده‌ و این امر باعث افزایش احتمال بالا رفتن قیمت شده است.
الگوی هدف مورد نظر، خروج از محدوده ۷۱ دلار است.پ
پیشنهاد ما خرید لایت کوین با قیمت فعلی ۶۰٫۴ دلار با حد ضرر ۵۲ دلار است. ما قصد نداریم در صورت سقوط دوباره به این محدوده، به خرید سهام ادامه دهیم.
لطفاً ۵۰ درصد سود را در ۷۱ دلار رزرو کرده و حدود ضرر را برای مابقی، به منظور سر به سر شدن، افزایش دهید، زیرا انتظار داریم که با افزایش قیمت، به سطح ۸۰ دلار برسیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ آبان ۱۳۹۶

روز گذشته لایتکوین در تلاش بود که مقاومت بالای ۵۸ دلار را در هم شکند. با این حال دلالان  نرخ آنرا به محدوده خود بازگرداندند.

این ارز رمزگذاری شده مجددا به محدوده ۴۴ تا ۵۷٫۷ دلار بازگشت.
نرخ این ارز تنها در صورت شکست محدوده و نزدیک به بالاترین انتهای آن افزایش خواهد یافت. ما خرید لایتکوین را با نرخی معادل بیش از ۵۷٫۷ دلار توصیه می کنیم. هدف نهایی ما برابر با ۷۱ دلار است. نقطه توقف ضرر این معامله می تواند با نرخ ۵۱ دلار حفظ گردد.
و بالعکس چنانچه دلالان باعث کاهش نرخ این ارز گردند، می تواند به زیر پایین ترین انتهای محدوده خود که معادل ۴۴ دلار می باشد، سقوط کند. بنابراین توصیه می کنیم پس از آنکه پیش دلالان  این ارز را از این محدوده خارج کنند، اقدام به خرید آن کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ آبان ۱۳۹۶

لایت کوین سطوح خریدی را که در طی تحلیل پیشین در ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) توصیه نمودیم، رها نکرده و در نتیجه تاکنون بر مبنای این ارز موقعیت معاملاتی خود انتخاب نکرده ایم.

این ارز  نتوانست به سطح پشتیبان ۵۷٫۷ دلار برسد. لذا نرخ آن به محدوده ۴۴ تا ۵۷٫۷ دلار بازگشت.
نرخ پشتیبان این ارز ۵۰ دلار می باشد که به پایین ترین حد خود معادل ۴۴ دلار نیز کاهش خواهد یافت. گرچه این ارز  پیش از این نیز به ۴۴ دلار رسیده اما ما اکنون توصیه به خرید آن نمی نماییم. لازم است بمدت یک یا دو روز منتظر بمانیم و سپس زمانیکه نرخ آن در کمترین حد خود تثبیت شد اقدام به خرید نماییم.
اولین نشانه های صعود زمانی پدیدار می گردد که این ارز فراتر از خط روند نزولی رود و نرخ آن به بیش از ۵۸ دلار برسد. تا آن هنگام احتمالا بفروش گذارده خواهند شد و کاهش خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۷ مهر ۱۳۹۶

سقوط لایتکوین نقطه توقف ضرر(stop loss) ما را به نرخ ۶۱ و ۵۸ دلار رسانده است. هر دو positions عاملِ سر به سر شدن معامله خواهند بود.

لایتکوین مجددا به محدوده ۴۴ تا ۵۷٫۷ دلار سقوط کرده است. انتظار داریم حداقل سطح ۵۸ دلار حفظ گردد. اما فروش آن با سوددهی همراه خواهد بود. در حال حاضر این ارز  می تواند به سطح ۵۰ دلار و حتی زیر ۴۴ دلار سقوط نماید.

هنگامیکه (bearish view) این ارز در سطح بالای ۵۸ دلار ثابت شود، آنگاه دیدگاه ما در مورد آن از اعتبار ساقط خواهد شد. با این حال با وجود کاهش نرخ لایتکوین، ما به خرید آن اقدام نخواهیم نمود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ مهر ۱۳۹۶

لایت کوین در دراز مدت(long positions) در نرخ ۵۸ و ۶۱ دلار مورد معامله بوده است. سود هدف ما معادل ۷۱ دلار بوده و این ارز طی روز گذشته به فراتر ۷۰٫۴۶۶ دلار رسیده است.

گرچه ما حداقل سود ۳۰ درصد معادل ۷۰ دلار را پیشبینی نموده ایم اما معامله این ارز را توصیه نمی کنیم.
این ارز در حال حاضر در سطح ۷۰ دلار بفروش می رسد و امروز قیمت خرید آن به سطح ۶۲ دلار کاهش یافت.
در حال حاضر نرخ این ارز احتمالا مجددا افزایش خواهد یافت. با این حال معامله گرانی که مایل به معامله آن به نرخ ۵۸ و ۶۱ دلار هستند لازم است جهت سر به  سر شدن معامله خود stop loss خود را بالا برند. ما نمیخواهیم اکنون که در نزدیکترین نقطه به هدف بسر می بریم، موقعیت خود را از دست دهیم.
چنانچه این ارز دیجیتال به ۶۷ دلار نزول نیابد، مجددا به سطح ۵۸ دلار سقوط خواهد کرد.
با این حال چنانچه لایت کوین به نرخ ۷۰ دلار افزایش یافت، لطفا ۳۰ درصد آنرا بفروش رسانده و باقیمانده را جهت سر بسر شدن با حفظ حد توقف ضرر نگهداری کنید. لازم است ما هنگامیکه لایت کوین به سطح ۷۱ دلار رسید، حد توقف ضرر را بالا بریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن)

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
فرشاد
فرشاد

میشه چنذتا سایت خارجی برای تحلیل تکنیکال بدین

محسن
محسن

سلام
من روی ۲۴۸ لایت کوین رو فروختم
الان روی ۲۵۸ بخرم یا صبر کنم بیاد پایین؟

مصطفی ت
مصطفی ت

به نظرتون با یک یکو خورده ای میلیون چه ارزی بگیرم بهتره
بیت کوین اینا که نمیصرفه با اونقدر پول نه؟

بابک ب
بابک ب

Ripple بخر

پوراکبری
پوراکبری

سلام میشه در ارتباط با کیف پول خیلی امن و ریپل کمک کنید اینکه چطور میشه ریپل گرفت

سعید احمدی
سعید احمدی

سلام
کیف پول cryptonator رو نصب کن وب سایت هم داره و توش اکانت بساز
بعد مقداری بیت کوین بخر از صرافی های داخلی مثلا فرهاد اکسچنج با wmiran و به آدرس بیت کوین کیف پولت بفرست
بعد تو ارزهای پشتیبانی شده کیف پولت ریپل رو انتخاب کن و کیف پول براش بساز
دو نکته
اول اینکه کیف پول ریپل رو باید از وب سایت بسازی و نرم افزار موبایل این یکی رو نمیسازه
دوم اینکه حدود۲۰ ریپل اگه اشتباه نکنم از موجودیت تو کیف پول بلاک میشه و قابل دسترسی نیست که این مربوط به خود ریپل هست وبه کیف پولت ربطی نداره
بعد توقسمت اکسچنج نرم افزار بیت کوینها رو به ریپل چنج کن
من حدود ۲۶ ریپل و ۲۸۰۰ داگ ای کوین به همین روش گرفتم
الان هم میخوام کمی بیت کوینم رو به لایت کوین چنج کنم با همین کیف پول
این کیف پول روسی هست و احتمال تحریم کردن وبلاک کردن حساب هامون توش خیلی کمه
موفق ابشید

علوی
علوی

سلام.برای افتتاح حساب لایت کوین وکیف پول لطفاراهنمایی بکنید

رضا فرهنگ
رضا فرهنگ

نرم افزار تحلیتون چی هست؟؟؟

بهنام
بهنام

سلام من میخوام بیت کویین و لایت کویین خریداری کنم اما نمیدونم چجوری ،ممنون میشم راهنمایی کنید

احمد
احمد

درود وقت بخیر، به نظر شما بین ارزهای LiteCoin, IOTA, ByteCoin, Monero, Etherium روی کدام سرمایه گذاری (زمان/ هزینه/تحلیل) کنم بهتره ؟ یا اینکه تخم مرغ هارو یکجا نخوابونم…

رهاورد
رهاورد

رشد بقيه ارزهاي ديجيتالي هيجاني نيست. فقط بيت كوين هست كه با اين همه طرفداري كه پيدا كرده تا اخر دسامبر ٢٠١٧ بيست هزار دلارميرسه و حتي ممكنه رد بكنه اين مرز رو.