atlasarzdigital
Litecoin Litecoin

از این پس تحلیل‌های تکنیکال هفتگی را از اینجا دنبال کنید.

قیمت لایت کوین در چند روز گذشته بین میانگین‌های متحرک محبوس شده است. این حرکات عرضی نشان از احتیاط دو جبهه‌ی خریداران و فروشندگان در معاملات دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 20 نوامبر (29 آبان)

در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه، قیمت باری دیگر به ناحیه‌ی مقاومتی 62.0764 الی 66.1486 دلار برخورد خواهد کرد. قیمت لایت کوین احتمالاً پس از شکست سطح 66.1486 دلار به سمت بالا، شتاب حرکتی خواهد گرفت. در مقابل اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه بشوند، ریزش قیمتی تا ناحیه‌ی 47.1851 الی 50 دلار مورد انتظار خواهد بود. در صورت شکست این حمایت روند منفی ادامه‌دار خواهد شد.حد ضرر معاملات خرید نیز می‌تواند در قیمت 47 دلار قرار داده شود.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل‌های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه‌های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود‌، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است، همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند‌، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 21 آبان ۱۳۹۸

لایت‌کوین در تلاش برای پیدا کردن خریداران بالای قیمت ۶۲.۰۷۶۴ دلار است. قیمت باری دیگر تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین آمده است. اگر قدرت فروشندگان باعث کاهش قیمت تا زیر میانگین‌های متحرک شود، قیمت تا حمایت ۵۰ دلار پایین خواهد آمد. شکست سطح ۴۷.۱۸۵۱ دلار نیز نشانه‌ی قدرت گرفتن روند نزولی و استمرار آن می‌باشد. در هر صورت اگر حمایت ۵۰ دلاری حفظ شود، ممکن است قیمت چند روز به تحکیم جای پای خود در این سطح بپردازد. افقی شدن انتهای میانگین‌های ممتحرک و قرار گرفتن اندیکاتور RSI کمی بالاتر از ناحیه‌ی ۵۰ نیز این تحکیم قیمتی را تایید می‌کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت‌کوین 12 نوامبر (21 آبان)

از سوی دیگر اگر قیمت به میانگین‌های متحرک واکنش نشان دهد و بالای سطح ۶۶.۱۴۸۶ دلار تثبیت شود، حرکتی احتمالی تا قیمت ۸۰.۲۷۳۱ دلار خواهد داشت. حد ضرر معاملات خرید می‌تواند در قیمت ۴۷ دلار قرار داده شود و با مشاهده‌ی حرکت صعودی قیمت به سطوح بالاتر انتقال یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 15 آبان ۱۳۹۸

قیمت لایت‌کوین در چند روز گذشته بین دو میانگین متحرک خود محصور شده است که این موضوع نشان‌دهنده‌ی تعادل بین خریداران و فروشندگان است. این تعادل در صورت شکسته شدن سطح 63.3876 دلار به بالا به سمت خریداران می‌چرخد. در بالای این سطح یک رالی قیمتی صعودی تا سطح 80.2731 دلار محتمل است.

 تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 5 نوامبر (14 آبان)

از طرفی دیگر با شکسته شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین فروشندگان قدرت خواهند گرفت و در زیر این سطح احتمال دیده شدن ناحیه‌ی ۴۷.۱۸۵۱ الی ۵۰ دلار نیز محتمل خواهد بود. افقی شدن خطوط میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور RSI در محدوده‌ی میانی بازه‌ی خود نیز اشاره به تثبیت قیمتی در لایت‌کوین دارند. هر کونه شکست قیمت به زیر سطح ۴۷.۱۸۵۱ دلار نشان از ادامه‌ی روند نزولی دارد. معامله‌گران می‌توانند با قرار دادن حد ضرر خود زیر سطح ۴۷ دلار از موقعیت‌های خرید (Long position) خود مراقبت کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳۰ مهر ۱۳۹۸

رنج معاملاتی لایت کوین همچنان تنگ تر و تنگ تر می‌شود و هم‌اکنون قیمت بین خط EMA 20 (خط آبی در تصویر) و حمایت ۵۰ دلار جا خشک کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 22 اکتبر (30 مهر)
برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

اگر قیمت از طرف پایین رنج عبور کند و به زیر ۵۰ دلار برسد، سقوط به ۴۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود. منفی بودن شاخص RSI و رو به پایین بودن خطوط میانگین متحرک (EMA و MA) نشان می‌دهند که وضعیت چندان برای لایت کوین جالب نیست. از طرف دیگر به نظر می‌رسد که در نزدیک کف قیمت باشیم و سطح ۴۰ دلار آخرین کف نقره ارزهای دیجیتال باشد.

اولین نشانه تغییر روند از نزولی به صعودی زمانی است که قیمت بتواند از خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) عبور کند. اگر این مقاومت شکسته شود، جهش به ۸۰ دلار دور از ذهن نیست.

خط روند نزولی و خط MA 50 هر دو در نزدیک سطح 62 دلار قرار دارند بنابراین می‌توانیم قیمت ۶۲ دلار را مقاومت اصلی لایت کوین بدانیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ مهر ۱۳۹۸

لایت کوین تاکنون چندین بار برای عبور از خط MA 50 (خط قرمز در تصویر) تلاش کرده است که هر بار ناموفق بوده و این نشانه‌ای برای سقوط است. حمایت بحرانی نقره ارزهای دیجیتال در قیمت 50 دلار بسته شده است. شاخص RSI هم وضعیت جالبی از خود نشان نمی‌دهد و در محدوده منفی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 17 اکتبر (25 مهر)

کاهش قیمت به زیر 50 دلار موجب تداوم و تشدید روند نزولی می‌شود که می‌تواند قیمت را تا 40 دلار هم پایین بکشد.

از دیدگاه صعودی، اگر حمایت 50 دلاری حفظ شود، امید رسیدن قیمت به بالای رنج معاملاتی آغاز خواهد شد. روند صعودی زمانی خواهد آمد که قیمت بتواند از 63 دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ مهر ۱۳۹۸

لایت کوین طی چند روز گذشته در یک رنج معاملاتی کوچک بین 50 تا 58 دلار معامله شده است. این نشان می‌دهد که فشار فروش کاسته شده است اما همچنان خرید چندانی وجود ندارد. عبور قیمت از مرز 58 دلار اولین نشانه تغییر روند خواهد بود. روند صعودی اصلی زمانی آغاز خواهد شد که قیمت بتواند از خط روند نزولی (Downtrend line در تصویر) که در قیمت حدود 66 دلار قرار دارد، عبور کند. تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 8 اکتبر (16 مهر) از دیدگاه نزولی اگر قیمت لایت کوین به زیر 50 دلار برسد می‌توانیم انتظار ادامه سقوط تا 40 دلار را داشته باشیم. بنابراین معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر خود را در زیر 50 دلار در نظر داشته باشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۹ مهر ۱۳۹۸
لایت کوین تلاش می‌کند تا دوباره به سطوح بالا برگردد. اولین مانع این ارز دیجیتال برای رسیدن به این هدف، قیمت 62 دلار خواهد بود. هر دو خط میانگین متحرک رو به پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم در نزدیکی ناحیه اشباع فروش قرار دارد که وضعیت خوبی را نشان نمی‌دهند. تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر) اولین نشانه‌های صعودی وقتی خودشان را نشان می‌دهند که نقره ارزهای دیجیتال یعنی لایت کوین بتواند خودش را برای سه روز بالای 62 دلار نگه دارد. مقاومت اصلی لایت کوین در 80 دلار قرار دارد که در صورت عبور از آن، می‌توانیم شاهد جهشی به سمت 105 دلار باشیم.
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 26 شهریور ۱۳۹8
لایت کوین طی چند روز اخیر بسیار پرقدرت ظاهر شده است. این ارز دیجیتال برای ادامه صعودش باید بتواند از خط روند نزولی (Downtrend line در تصویر عبور کند) که در نزدیکی سطح 77 دلار قرار دارد. خط MA 50 (خط قرمز در تصویر) هم در نزدیکی این خط واقع شده است که با یکدیگر یک مقاومت سنگین را تشکیل داده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

اگر قیمت بتواند از خط روند نزولی عبور کند، یک جهش شدید را می‌توان متصور شد که قیمت را تا 106 دلار به پیش می‌برد. پس از 106 دلار، هدف 125 دلار خواهد بود. با توجه به قوی بودن مقاومت روی 77 دلار، نقره ارزهای دیجیتال کار سختی خواهد داشت. از دیدگاه نزولی، محدوده حمایت لایت کوین بین 62 تا 58 دلار بسته شده است که یک حمایت به شدت قدرتمند است و بعید به نظر می‌رسد که شکسته شود. ریسک خرید در این محدوده به شدت پایین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 12 شهریور ۱۳۹8
لایت کوین همچنان وضعیت خوبی ندارد اما احیا شدندش در این سطوح امیدواری را افزایش می‌دهد که شاید در کف قیمت هستیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

لایت کوین برای تغییر روند کوتاه مدت خود از نزولی به صعودی باید از یک مقاومت مهم عبور کند. این مقاومت چیزی نیست جز خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر که هم‌اکنون روی قیمت 72 دلار قرار دارد) پس از عبور از EMA 20 قیمت می‌تواند خیلی سریع تا MA 50 (خط قرمز در تصویر که هم‌اکنون روی قیمت 83 دلار قرار دارد) افزایش یابد. در قیمت 83 دلار یک مقاومت به شدت قدرتمند داریم زیرا خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) هم در این نقطه قرار دارد. اگر مقاومت 83 دلاری شکسته شود، می‌توانیم جهش تا 105 دلار را شاهد باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۵ شهریور ۱۳۹8
لایت کوین در دفاع از حمایت خود یعنی 69.9 دلار موفق عمل کرده است اما نتوانسته که از آن فاصله بگیرد. این نشان می‌دهد که در این وضعیت بین خریداران و فروشندگان تعادل برقرار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

اگر بار دیگر قیمت به مرز 69.9 دلار برگردد و در زیر آن بسته شود، کفه ترازو به سمت روند نزولی سنگینی خواهد کرد. پس از شکسته شدن حمایت، حمایت بعدی در 58 دلار قرار خواهد داشت. از دیدگاه صعودی اگر نقره ارزهای دیجیتال بتواند خودش را به بالای خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر که هم‌اکنون در قیمت 78 دلار قرار دارد) برساند، شاهد روند صعودی کوتاه مدت اما قدرتمندی خواهیم بود. مقاومت بعدی لایت کوین بعد از 78 دلار، در 83 دلار یعنی خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) قرار دارد. پس از شکسته شدن این مقاومت، قیمت می‌تواند تا 105 دلار صعود کند که مقاومت اصلی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 29 مرداد ۱۳۹8
لایت کوین دو روز پیش (18 آگوست) بار دیگر در سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد احیا شد. نقره ارزهای دیجیتال در خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) با مقاومت روبرو خواهد شد که اگر شکسته شود می‌توانیم انتظار رشد تا خط SMA 50 (خط قرمز در تصویر) را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

عبور قیمت از SMA 50 نشان می‌دهد که روند نزولی به اتمام رسیده است. اولین مقاومت در 105 دلار قرار دارد که با شکسته شدنش احتمال جهش تا بالاترین قیمت اخیر یعنی 145 دلار وجود دارد. از دیدگاه نزولی، حمایت بحرانی لایت کوین در 69 دلار بسته شده است که پایین‌تر از آن می‌تواند به سقوط تا 49 دلار منجر شود که سطح 78.6 درصد فیبوناچی اصلاحی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 22 مرداد ۱۳۹8
حمایت لایت کوین در 83 دلار بسته شده است و مقاومت آن در خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) واقع است که هم‌اکنون روی قیمت 92 دلار قرار دارد. اگر حمایت شکسته شود می‌توانیم منتظر قیمت 76 دلار باشیم و اگر مقاومت شکسته شود، می‌توانیم منتظرجهش تا 105 دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

مقاومت 105 دلاری بسیار قدرتمند است که اگرقیمت بالای آن بسته شود، هدف بعدی 140 دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 15 مرداد ۱۳۹8
لایت کوین با توجه به رویداد نصف شدن پاداش استخراجش، روز گذشته (14 مرداد) توانست تا 108 دلار هم بالا برود اما خیلی سریع دوباره قیمت آن کاهش یافت. محدوده مقاومت لایت کوین در بین 105 تا 110 دلار بسته شده است. مسطح بودن خط EMA 20 و قرار داشتن شاخص RSI در ناحیه وسط نشان می‌دهند که احتمالا طی یکی دو روز آینده شاهد یک تثبیت قیمت در نقره ارزهای دیجیتال باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

در صورت عبور قیمت لایت کوین از 110 دلار، روند صعودی خواهد شد. SMA 50 (خط قرمز در تصویر) هم در همین نقطه قرار دارد که اگر شکسته شود، قیمت می‌تواند به راحتی به 120 دلار برسد و با عبور از 120 دلار می‌توانیم انتظار جهش تا 140 دلار را داشته باشیم. بنابراین در بالای نقطه 110 دلار برای ورود مناسب است. از دیدگاه نزولی، حمایت قدرتمند لایت کوین در 90 دلار بسته شده است که اگر شکسته شود، سقوط تا 76 دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 8 مرداد ۱۳۹8
لایت کوین که کمتر از یک هفته به نصف شدن پاداش استخراجش باقی مانده است، وضعیت جالبی روی نمودارها ندارد. هر دو خط میانگین متحرک به سمت پایین میل می‌کنند و شاخص RSI هم محدوده منفی قرار دارد که نشانه‌های خوبی نیستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

از دیدگاه نزولی اگر قیمت لایت کوین به زیر 76 دلار برسد، می‌توانیم منتظر سقوط تا 69 دلار باشیم. از سوی دیگر، اگر قیمت لایت کوین بتواند به بالای خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) صعود کند، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد بود و روند صعودی کوتاه مدتی حکمرفا می‌شود. با رد شدن قیمت لایت کوین از خط روند نزولی، مقاومت بعدی در خط SMA (خط قرمز در تصویر) قرار خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 1 مرداد ۱۳۹8
خریداران نتوانستند لایت کوین را به بالای خط مقاومت EMA 20 (خط بنفش در تصویر) برسانند که یک نشانه نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

خط EMA 20 که در روند صعودی اخر به عنوان حمایت از آن یاد می‌شد، حالا نقش مقاومت را ایفا می‌کند. این نشان می دهد که احساسات بازار از خرید در کف به فروش در صعود تغییر کرده است. حمایت اصلی لایت کوین در محدوده بین 83.65 و 76 دلار قرار دارد. اگر قیمت لایت کوین به زیر 76 دلار برسد، می‌تواند تا 58 دلار سقوط کند. با این حال اگر از این حمایت دفاع شود، می‌توانیم بسیار امیدوار باشیم. با رسیدن قیمت لایت کوین به بالای 106 دلار می‌توانیم تایید کنیم که روند نزولی به صعودی تبدیل شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 25 تیر ۱۳۹8
لایت کوین به زیر کانال صعودی رسیده و هم‌اکنون در تلاش برای فاصله گرفتن از نقطه حمایت 83 دلاری است. خط EMA 20 رو به پایین میل می‌کند و شاخص RSI هم در نزدیکی منطقه اشباع فروش قرار دارد که نشانه‌های مثبتی نیستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

از دیدگاه نزولی اگر قیمت لایت کوین به زیر 83 دلار برسد، می‌توانیم انتظار سقوط تا 66 دلار را داشته باشیم. از دیدگاه صعودی، اگر لایت کوین دوباره وارد کانال صعودی که در تصویر مشخص است شود، می‌توانیم دوباره امیدوار به سطوح بالاتر باشیم. هر گونه جهش مجدد، در خط EMA 20 (خط بنفش در تصویر) با مقاومت روبرو خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 11 تیر ۱۳۹8
لایت کوین پس از برخورد با SMA-50 واکنش نشان داده و تا خط مقاومت کانال افزایش یافت، اما در شکست آن ناکام بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

خط میانگین متحرک EMA-20 روزه به حالت صاف درآمده و RSI در منطقه زیرین محدوده میانی قرار دارد. این نشانه‌ها به یک تثبیت قیمت آتی اشاره دارند که می‌تواند در محدوده 111 تا 141 دلار در روزهای آینده اتفاق بیافتد. در صورت شکسته شدن حمایت 111 دلاری، حمایت بعدی که می‌تواند موثر واقع شود کف کانال صعودی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 4 تیر ۱۳۹8
در حالی که لایت کوین روز 22 ژوئن به بالای 140 دلار رسید، این ارز دیجیتال در عبور از مقاومت 142 دلاری ناتوان بود. در حال حاضر گاوها تلاش می‌کنند تا لایت کوین را در بالای کانال صعودی نگه‌ دارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

خط مقاومت قبلی در این کانال حالا باید به عنوان یک حمایت قدرتمند عمل کند. اگر قیمت از این حمایت جهش داشته باشد، نقره ارزهای دیجیتال می‌تواند به هدفش یعنی 158 دلار و بالاتر از آن 184 دلار برسد. اگر دفاع از حمایت ناموفق باشد، لایت کوین دوباره به داخل کانال باز می‌گردد. این ارز دیجیتال در EMA 20 (خط بنفش در تصویر)، یک حمایت قوی دارد اما اگر شکسته شود، سقوطی تا SMA 50 ( خط قرمز در تصویر) محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 28 خرداد ۱۳۹8
لایت کوین همچنان در روند صعودی به سر می‌برد. خریداران پس از اینکه کانال صعودی را شکستند، در تلاش برای تثبیت قیمت بر روی مقاومت 140 دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

هر دو میانگین متحرک شیب مثبتی دارند و RSI در محدوده مثبت و نزدیک به اشباع خرید قرار گرفته است. مقاومت بعدی لایت کوین پس از شکسته شدن 140 دلار، در سطح 158 دلار قرار دارد. در صورت شکسته شدن این سطح هم، صعود تا 184 دلار می‌تواند ادامه پیدا کند. با حرکت قیمت به سطح بالاتر، احتمال اصلاح قیمت شدید نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. با این حال معامله‌گران می‌توانند EMA20 روزه (خط بنفش رنگ) را به عنوان اولین حمایت این ارز دیجیتال در نظر بگیرند. حمایت‌های بعدی نیز به ترتیب MA50 (خط نارنجی رنگ) و کف کانال صعودی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 18 خرداد ۱۳۹8
لایت کوین در برخورد با EMA20 روزه واکنش مثبتی نشان داد و بار دیگر به روند صعودی برگشت. دفاع خریداران از خط حمایتی اول، نشانه مثبتی برای روند فعلی لایت کوین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

خریداران هم‌اکنون تلاش می‌کنند تا قیمت را دوباره به سمت محدوده 121-127 دلار هدایت کنند. در صورت موفقیت آن‌ها هدف بعدی که می‌توان منتظرش بود، 158 دلار است. همچنین لایت کوین در مسیر صعود با برخی مقاومت‌های جزئی در سطوح 140 و 147 دلار روبرو خواهد شد. معامله‌گران باید مواظب واگرایی منفی تشکیل شده بر روی شاخص RSI باشند که در حال حاضر تنها نشانه منفی مشاهده شده بر روی نمودار لایت کوین است. دیدگاه صعودی در صورتی که لایت کوین به زیر قیمت 91 دلار سقوط کند، اعتبارش را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 11 خرداد ۱۳۹8
لایت کوین موفق شد تا سطح 120 دلار افزایش یابد. روند صعودی همچنان پایدار است و تا زمانی که میانگین‌های متحرک رو به بالا باشند و RSI در محدوده مناسبی باشد، این روند باقی خواهد ماند. اما معامله‌گران باید مواظب واگرایی منفی شکل گرفته بر روی RSI باشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

شکسته شدن حمایت میانگین متحرک EMA 20 لایت کوین‌، می‌تواند آن را تا 91 دلار پایین بکشد. از این رو بهتر است معامله‌گران حدضرر را بر روی 90 دلار قرار دهند. در صورتی که روند صعودی ادامه پیدا کند، می‌توان انتظار افزایش دوباره تا محدوده 121 – 127 دلار را داشت. شکسته شدن این محدوده احتمال رشد قیمت تا هدف 158 دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 4 خرداد ۱۳۹8
لایت کوین که تا چند ماه آینده پاداش استخراجش نصف می‌شود، توانست به خوبی از مقاومت 91 دلار عبور کند و حالا برای شکستن مقاومت بعدی در قیمت 107 دلار دندان تیز کرده است. اگر بتواند این مقاومت را هم بکشند، می‌توانیم انتظار رشد شدید تا 158 دلار را داشته باشیم. خطوط میانگین متحرک و شاخص RSI هم هر دو در جهت مثبت هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

در طول اصلاح قیمت قبلی، لایت کوین توانسته بود از حمایت 84 دلار دفاع کند، پس می‌توانیم آن را به فال نیک گرفته و حمایت قدرتمندی در نظر بگیریم. با این حال اگر این حمایت ناموفق باشد، احتمال سقوط تا 74 دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 28 اردیبهشت ۱۳۹8
لایت کوین پس از اینکه مقاومت 91 دلاری را شکست تا حدود 110 دلار افزایش یافت. قیمت 91 دلار تبدیل به حمایتی برای لایت کوین شده بود که نتوانست از آن دفاع کند. هم‌اکنون حمایت نقره ارزهای دیجیتال در قیمت 84 دلار بسته شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که این ارز دوباره برای رد شدن از 91 دلار تلاش کند که به نظر نمی‌رسد کار سختی باشد. تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)   از دیدگاه نزولی، لایت کوین یک محدوده حمایتی بسیار قدرتمند بین 84 تا 74 دلار دارد که اگر شکسته شود، قیمت تا 66 دلار جای سقوط خواهد داشت.
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 21 اردیبهشت ۱۳۹8
لایت کوین طی چند روز گذشته خود را در بالای خطوط میانگین متحرک نگاه داشته است و با توجه به نصف شدن پاداش استخراجش طی ماه‌های آینده، وضعیت بدی را از خود نشان نمی‌دهد. با این حال هر دو میانگین متحرک مسطح هستند و شاخص RSI هم در نزدیکی وسط قرار دارد بنابراین طی یکی دو روز آینده احتمالا شاهد تثبیت قیمت لایت کوین باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

مقاومت لایت کوین در 91 دلار قرار دارد که خیلی وقت است شکسته نشده است بنابراین به عنوان یک مقاومت روانی از آن یاد می‌شود. با شکسته شدن مقاومت 91 دلار، الگوی فنجان و دسته تشکیل می‌شود که هدفش قیمت 158 دلار است. از دیدگاه نزولی حمایت لایت کوین در محدوده 66 تا 60 دلار بسته شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 14 اردیبهشت ۱۳۹8
لایت کوین از EMA 20 عبور کرده است که نشانه‌ای مثبت قملداد می‌شود. حالا احتمال رشد نقره ارزهای دیجیتال تا 84 دلار وجود دارد و پس از عبور از آن، با مقاومت 91 دلاری مواجه خواهد شد. با رد شدن قیمت از 91 دلار الگوی فنجان و دسته کال می‌شود که هدف آن قیمت 158 دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

از دیدگاه نزولی اگر لایت کوین در عبور از مقاومت‌های پیش‌رو ناتوان باشد، احتمالا طی چند روز آینده در یک رنج‌باوند معامله خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 7 اردیبهشت ۱۳۹8
لایت کوین طی دو روز گذشته در میانگین متحرک ساده 50 (SMA)، یعنی حدود قیمت 72 دلار با حمایت روبرو شده است. هر دو خط میانگین متحرک ساده مسطح هستند و شاخص RSI هم زیر نقطه وسط بوده که نشان از عدم میل به صعود است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

اگر لایت کوین بتواند از 76 دلار عبور کند و خود به بالای کانال نزولی برساند، می‌توان امیدوار به رشد تا 84 دلار و بالاتر از آن 91 دلار بود. از دیدگاه نزولی اگر نقره ارزهای دیجیتال نتواند از سطوح 72 الی 70 دلار دفاع کند، سقوط تا 62 دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - 31 فروردین ۱۳۹8
لایت کوین طی چند روز گذشته خودش را روی خط EMA 20 (طبق تصویر حدود 80 دلار) نگهداشته است. این نشان می‌دهد که برای دفاع از این حمایت مصر است. خط EMA 20 رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI در بالای نقطه وسط قرار دارد. این نشان دهنده برتری گاوها است. اگر نقره ارزهای دیجیتال بتواند خود را به بالای 84.4 دلار برساند، می‌توان انتظار رشد سریع به محدوده 91 تا 100 دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 1 اکتبر (9 مهر)

شکسته شدن محدوده مقاومت 91 تا 100 دلاری باعث تکمیل شدن الگوی کف چرخشی (rounding bottom) می‌شود که هدف آن قیمت 159 دلار است. از دیدگاه نزولی اگر لایت کوین سقوط کند در قیمت 74 دلار با حمایت روبرو خواهد شد. اگر این حمایت شکسته شود، سقوط دیگری تا 62 دلار محتمل است. بنابراین زیر 74 دلار می‌تواند نقطه خوبی برای توقف ضرر (فروش اضطراری) باشد.

اطلاعات کلی لایت کوین
قیمت لایت کوین$75.18
حجم کل بازار$4,821,970,000
تسلط به بازار1.73%
حجم معاملات روزانه$5,684,120,000
بالاترین/پایین ترینقیمت 24 ساعت اخیر$76.10 / $72.60
بالاترین/پایین ترینقیمت 7 روز اخیر$0 / 0
رتبه در بازار#6
اوج قیمت دلاری $358.33
تغییرات از اوج تاکنون -79.01%
به تومان1,513,969 تومان
نرخ دلار4,225 تومان
18 December 2017
تاریخ اوج قیمت۲۷ آذر ۱۳۹۶
2 سال و 2 ماه قبل
اوج قیمت ریالی 1,851,150 تومان
تغییرات از اوج تاکنون -38.26%
به دلار$137.12
نرخ دلار13,500 تومان
16 June 2019
تاریخ اوج قیمت۲۶ خرداد ۱۳۹۸
8 ماه و 6 روز قبل
تغییرات 1 ساعته 0%
تغییرات 1 روزه 1.69%
تغییرات 7 روزه 4.27%
تغییرات 14 روزه -1.51%
تغییرات 30 روزه 37.08%
تغییرات 60 روزه 85.45%
تغییرات شش ماهه 3.23%
تغییرات یک ساله 45.49%
تغییرات دو ساله -64.07%
قیمت به بیت کوین1LTC = 0.007813BTC
تاریخ پیدایش2011-10-08
سختی استخراج6,198,028.308
کل بلاک های استخراج شده0
تراکنش ها بر ثانیه0
تعداد نودها0
متوسط کارمزد8.51844 LTC
الگوریتم هشScrypt
هش ریت173.99 Th/s
زمان ساخت بلاک2m 33s
ارز در دسترس/کل 64.1 Millions / 84 Millions

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 20 نوامبر (29 آبان) ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.