00: 00: 00
ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > تحلیل هفتگی > تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)
تحلیل هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)

لایت کوین همچنان در روند صعودی به سر می‌برد. خریداران پس از اینکه کانال صعودی را شکستند، در تلاش برای تثبیت قیمت بر روی مقاومت ۱۴۰ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

هر دو میانگین متحرک شیب مثبتی دارند و RSI در محدوده مثبت و نزدیک به اشباع خرید قرار گرفته است.

مقاومت بعدی لایت کوین پس از شکسته شدن ۱۴۰ دلار، در سطح ۱۵۸ دلار قرار دارد. در صورت شکسته شدن این سطح هم، صعود تا ۱۸۴ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند.

با حرکت قیمت به سطح بالاتر، احتمال اصلاح قیمت شدید نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. با این حال معامله‌گران می‌توانند EMA20 روزه (خط بنفش رنگ) را به عنوان اولین حمایت این ارز دیجیتال در نظر بگیرند.

حمایت‌های بعدی نیز به ترتیب MA50 (خط نارنجی رنگ) و کف کانال صعودی خواهد بود.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است، همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

لایت کوین در برخورد با EMA20 روزه واکنش مثبتی نشان داد و بار دیگر به روند صعودی برگشت. دفاع خریداران از خط حمایتی اول، نشانه مثبتی برای روند فعلی لایت کوین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

خریداران هم‌اکنون تلاش می‌کنند تا قیمت را دوباره به سمت محدوده ۱۲۱-۱۲۷ دلار هدایت کنند. در صورت موفقیت آن‌ها هدف بعدی که می‌توان منتظرش بود، ۱۵۸ دلار است.

همچنین لایت کوین در مسیر صعود با برخی مقاومت‌های جزئی در سطوح ۱۴۰ و ۱۴۷ دلار روبرو خواهد شد.

معامله‌گران باید مواظب واگرایی منفی تشکیل شده بر روی شاخص RSI باشند که در حال حاضر تنها نشانه منفی مشاهده شده بر روی نمودار لایت کوین است.

دیدگاه صعودی در صورتی که لایت کوین به زیر قیمت ۹۱ دلار سقوط کند، اعتبارش را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

لایت کوین موفق شد تا سطح ۱۲۰ دلار افزایش یابد. روند صعودی همچنان پایدار است و تا زمانی که میانگین‌های متحرک رو به بالا باشند و RSI در محدوده مناسبی باشد، این روند باقی خواهد ماند.

اما معامله‌گران باید مواظب واگرایی منفی شکل گرفته بر روی RSI باشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

شکسته شدن حمایت میانگین متحرک EMA 20 لایت کوین‌، می‌تواند آن را تا ۹۱ دلار پایین بکشد. از این رو بهتر است معامله‌گران حدضرر را بر روی ۹۰ دلار قرار دهند.

در صورتی که روند صعودی ادامه پیدا کند، می‌توان انتظار افزایش دوباره تا محدوده ۱۲۱ – ۱۲۷ دلار را داشت. شکسته شدن این محدوده احتمال رشد قیمت تا هدف ۱۵۸ دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ خرداد ۱۳۹۸

لایت کوین که تا چند ماه آینده پاداش استخراجش نصف می‌شود، توانست به خوبی از مقاومت ۹۱ دلار عبور کند و حالا برای شکستن مقاومت بعدی در قیمت ۱۰۷ دلار دندان تیز کرده است. اگر بتواند این مقاومت را هم بکشند، می‌توانیم انتظار رشد شدید تا ۱۵۸ دلار را داشته باشیم. خطوط میانگین متحرک و شاخص RSI هم هر دو در جهت مثبت هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در طول اصلاح قیمت قبلی، لایت کوین توانسته بود از حمایت ۸۴ دلار دفاع کند، پس می‌توانیم آن را به فال نیک گرفته و حمایت قدرتمندی در نظر بگیریم. با این حال اگر این حمایت ناموفق باشد، احتمال سقوط تا ۷۴ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

لایت کوین پس از اینکه مقاومت ۹۱ دلاری را شکست تا حدود ۱۱۰ دلار افزایش یافت. قیمت ۹۱ دلار تبدیل به حمایتی برای لایت کوین شده بود که نتوانست از آن دفاع کند. هم‌اکنون حمایت نقره ارزهای دیجیتال در قیمت ۸۴ دلار بسته شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که این ارز دوباره برای رد شدن از ۹۱ دلار تلاش کند که به نظر نمی‌رسد کار سختی باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

 

از دیدگاه نزولی، لایت کوین یک محدوده حمایتی بسیار قدرتمند بین ۸۴ تا ۷۴ دلار دارد که اگر شکسته شود، قیمت تا ۶۶ دلار جای سقوط خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

لایت کوین طی چند روز گذشته خود را در بالای خطوط میانگین متحرک نگاه داشته است و با توجه به نصف شدن پاداش استخراجش طی ماه‌های آینده، وضعیت بدی را از خود نشان نمی‌دهد. با این حال هر دو میانگین متحرک مسطح هستند و شاخص RSI هم در نزدیکی وسط قرار دارد بنابراین طی یکی دو روز آینده احتمالا شاهد تثبیت قیمت لایت کوین باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

مقاومت لایت کوین در ۹۱ دلار قرار دارد که خیلی وقت است شکسته نشده است بنابراین به عنوان یک مقاومت روانی از آن یاد می‌شود. با شکسته شدن مقاومت ۹۱ دلار، الگوی فنجان و دسته تشکیل می‌شود که هدفش قیمت ۱۵۸ دلار است. از دیدگاه نزولی حمایت لایت کوین در محدوده ۶۶ تا ۶۰ دلار بسته شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

لایت کوین از EMA 20 عبور کرده است که نشانه‌ای مثبت قملداد می‌شود. حالا احتمال رشد نقره ارزهای دیجیتال تا ۸۴ دلار وجود دارد و پس از عبور از آن، با مقاومت ۹۱ دلاری مواجه خواهد شد. با رد شدن قیمت از ۹۱ دلار الگوی فنجان و دسته کال می‌شود که هدف آن قیمت ۱۵۸ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از دیدگاه نزولی اگر لایت کوین در عبور از مقاومت‌های پیش‌رو ناتوان باشد، احتمالا طی چند روز آینده در یک رنج‌باوند معامله خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

لایت کوین طی دو روز گذشته در میانگین متحرک ساده ۵۰ (SMA)، یعنی حدود قیمت ۷۲ دلار با حمایت روبرو شده است. هر دو خط میانگین متحرک ساده مسطح هستند و شاخص RSI هم زیر نقطه وسط بوده که نشان از عدم میل به صعود است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

اگر لایت کوین بتواند از ۷۶ دلار عبور کند و خود به بالای کانال نزولی برساند، می‌توان امیدوار به رشد تا ۸۴ دلار و بالاتر از آن ۹۱ دلار بود.

از دیدگاه نزولی اگر نقره ارزهای دیجیتال نتواند از سطوح ۷۲ الی ۷۰ دلار دفاع کند، سقوط تا ۶۲ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

لایت کوین طی چند روز گذشته خودش را روی خط EMA 20 (طبق تصویر حدود ۸۰ دلار) نگهداشته است. این نشان می‌دهد که برای دفاع از این حمایت مصر است. خط EMA 20 رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI در بالای نقطه وسط قرار دارد. این نشان دهنده برتری گاوها است. اگر نقره ارزهای دیجیتال بتواند خود را به بالای ۸۴.۴ دلار برساند، می‌توان انتظار رشد سریع به محدوده ۹۱ تا ۱۰۰ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

شکسته شدن محدوده مقاومت ۹۱ تا ۱۰۰ دلاری باعث تکمیل شدن الگوی کف چرخشی (rounding bottom) می‌شود که هدف آن قیمت ۱۵۹ دلار است.

از دیدگاه نزولی اگر لایت کوین سقوط کند در قیمت ۷۴ دلار با حمایت روبرو خواهد شد. اگر این حمایت شکسته شود، سقوط دیگری تا ۶۲ دلار محتمل است. بنابراین زیر ۷۴ دلار می‌تواند نقطه خوبی برای توقف ضرر (فروش اضطراری) باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

لایت کوین نتوانست از مقاومت ۹۱ دلار گذر کند چون در قیمت‌های بالاتر با فروش مواجه می‌شود. اصلاح قیمت لایت کوین در خط EMA 20 متوقف شد. در حال حاضر لایت کوین در حال تلاش برای تثبیت در نزدیکی EMA 20 شروع مجدد حرکت صعودی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

خط EMA 20 در حال مسطح شدن است و شاخص RSI هم به نقطه وسط رسیده است که همه این‌ها نشان دهنده تثبیت قیمت در کوتاه مدت هستند.

هر رشد قیمت لایت کوین در رنج قیمت ۹۱ تا ۱۰۰ دلار با مقاومت روبرو می‌شود. اگر این مقاومت شکسته شود، به سمت اهداف بعدی یعنی ۱۵۹ و بالاتر از آن ۱۸۰ دلار حرکت خواهد کرد. از دیدگاه نزولی اگر قیمت لایت کوین به زیر ۷۶ دلار برسد، می‌توانیم انتظار سقوط تا ۶۲ دلار را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

لایت کوین در روز ۳ آوریل (۱۴ فروردین) از مقاومت ۹۱ دلاری گذشت اما در قیمت‌های نزدیک به ۱۰۰ دلار با فروش مواجه شد و تب شدید آن فروکش کرد. ما همچنان ۹۱ دلار را به عنوان مقاومت لایت کوین در نظر می‌گیریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

بازگشت لایت کوین از اوج در قیمت ۸۰ دلار با حمایت مواجه شد و اکنون در تلاش است تا بار دیگر بتواند از ۹۱ دلار عبور کند. با عبور لایت کوین از ۹۱ دلار، احتمال جهش به ۱۵۹ دلار دور از انتظار نیست. با این حال از دیدگاه نزولی، در صورت ناتوانی لایت کوین امکان سقوط به ۷۷ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۰ فروردین ۱۳۹۸

لایت کوین طی ۱۳ روز گذشته در یک رنج خاص در محدوده‌های بالا با قیمت تقریبا بدون تغییر معامله شده است. این یک نشانه مثبت بوده زیرا نشان می‌دهد که معامله‌گران هنوز امیدوار به سطوح بالاتر هستند و اقدام به فروش نکرده‌اند. اگر لایت کوین بتواند به بالای مقاومت ۶۲ دلار برسد، احتمالا حرکتی سریع به سطوح ۶۹ دلار خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

مووینگ اوریج‌ها متمایل به بالا هستند که امیدواری برای صعود را افزایش می‌دهند با این حال منفی بودن شاخص RSI می‌تواند بازی را خراب کند.

رسیدن به زیر خط روند صعودی (uptrend line – در تصویر) از الگوی وج (wedge) نشان می‌دهد که حرکت صعودی به اتمام رسیده است. اولین حمایت لایت کوین در خط MA 50 قرار دارد که پایین‌تر از آن احتمال سقوط تا ۴۷ دلار را افزایش می‌دهد. بنابراین تریدها می‌توانند توقف ضرر یا فروش اضطراری را در ۵۵ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

لایت کوین توانست به خوبی از مقاومت ۵۹ دلاری خود عبور کند. این ارز دیجیتال در میانه راه با یک مقاومت کوچک ۶۵ دلاری مواجه خواهد شد که با گذر از آن احتمالا تا سطوح ۶۹ دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در حالی که خطوط میانگین متحرک نشان از صعودی بودن می‌دهند، وضعیت شاخص RSI خیلی جالب نیست. به طور کلی معامله‌گران بلند و میان مدت می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۵۰ دلار در نظر بگیرند. از روی عکس می‌توانید خطوط حمایت و مقاومت لایت کوین را بررسی کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

مقاومت خیلی قدرتمند لایت کوین در ۶۳.۱۸ دلار بسته شده است و پس از آن یک مقاومت جزئی در ۶۷ دلار قرار خواهد داشت. حمایت بحرانی لایت کوین در ۳۷ دلار قرار دارد و معامله‌گران میان مدت می‌توانند توقف ضرر و فروش اضطراری خود را در این قیمت در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در صورت سقوط لایت کوین از قیمت ۵۵ دلار احتمال ادامه سقوط تا ۴۷ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

مقاومت قدرتمند لایت کوین همچنان در ۴۷ دلار بسته شده است. اگر این ارز دیجیتال بتواند مقاومت ۴۷ دلاری را بشکند، می‌توانیم انتظار رشد قیمت تا ۵۳ دلار را داشته باشیم و حتی در صورت شکسته شدن مقاومت ۵۳ دلاری، افزایش قیمت تا ۶۰ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

تریدرها می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۴۰ دلار تنظیم کنند زیرا در صورت رسیدن قیمت به زیر این سطح، دور جدیدی از روند نزولی آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ اسفند ۱۳۹۷

حمایت لایت کوین در ۴۷ دلار و مقاومت آن در ۵۲ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

با عبور قیمت از ۵۲ دلار این احتمالا بالاست که شاهد صعود قیمت تا ۶۰ دلار باشیم.

از سوی دیگر اگر حمایت لایت کوین در قیمت ۴۷ دلار شکسته شود، احتمال سقوط تا ۴۰ دلار وجود دارد. تریدرها می‌توانند توقف ضرر را در ۳۹ دلار تنظیم کنند. روند کوتاه مدت لایت کوین مثبت بوده اما در میان مدت هنوز روند نزولی پابرجاست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

لایت کوین همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

در صورتی که شکسته شدن مقاومت ۴۷.۲۴ همچنان حفظ شود و تثبیت قیمت بر روی آن انجام شود، هدف بعدی برای لایت کوین ۵۶.۹ دلار خواهد بود. شاخص‌های میانگین متحرک و قدرت نسبی (RSI) همگی از صعودی بودن لایت کوین خبر می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

اما در صورتی که لایت کوین موفق نشود بر روی ۴۷.۲۴ دلار تثبیت قیمت را انجام دهد، تریدرها می‌توانند حد ضرر را بر ریو ۴۰ دلار تنظیم کنند. شکسته شدن این سطح می‌تواند لایت کوین را تا ۳۵ دلار پایین بکشد. حمایت بحرانی بعدی لایت کوین در سطح ۲۷.۷ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

قیمت ۴۷ دلار برای لایت کوین یک مقاومت به شدت قدرتمند است. به همین منظور ما انتظار داریم که در چند روز آینده شاهد تثبیت یا اصلاح قیمت باشیم. معامله‌گرانی که موقعیت بلند مدت خود را حفظ کرده‌اند می‌توانند در توقف ضرر خود را برای بالای قیمت ۳۳ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

لایت کوین حمایتی قدرتمند در قیمت ۴۰ دلار خواهد داشت. اگر این ارز دیجیتال بتواند از حمایت خود دفاع کند و جهشی سریع از آن سطوح داشته باشد، دوباره تا مقاومت ۴۷ دلار صعود خواهد کرد. در صورت شکسته شدن مقاومت ۴۷ دلار می‌توانیم انتظار صعود تا ۵۶ دلار را داشته باشیم.

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه و میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه به تدریج بالا رفته‌اند. شاخص RSI برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۸ در سطوح خرید بیش از حد قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که احتمال تغییر در روند وجود دارد.

دیدگاه صعودی ما در صورتی که لایت کوین به زیر خطوط میانگین متحرک سقوط کند، نامعتبر خواهد شد. در چنین موردی احتمالا سقوط به ۲۷ دلار و پس از آن به ۲۳ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

لایت کوین مقاومت ۳۳ دلار را در ۲ فوریه در جهت رو به بالا شکست اما هنوز نتوانسته تا مقاومت بعدی در ۳۶.۴۳ دلار افزایش یابد.

نشانه مثبتی که در حال حاضر وجود دارد، تثبیت قیمت بر روی سطح ۳۳ دلار است. در صورتی که لایت کوین روند صعودی خود را حفظ کند با مقاومت‌های ۳۴.۴۳ و ۴۰.۷۸ روبرو می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در دیدگاه نزولی اگر لایت کوین به زیر سطح ۳۳ دلار سقوط کند و میانگین‌های متحرک را رو به پایین بشکند، نشانه منفی قدرتمندی را شاهد خواهیم بود.

حمایت دیگری که مانع از ریزش هر چه بیشتر لایت کوین می‌شود، خط روند نسبتا ضعیفی است که شکل گرفته و در محدوده ۲۷.۷ تا ۲۹.۳۴ دلار قرار خواهد داشت.

شکسته شدن این محدوده نشانه منفی قدرتمندی خواهد بود که می‌تواند لایت کوین را تا پایین‌ترین قیمت رقم خورده ۱۲ ماه اخیر یعنی ۲۳.۱ دلار پایین بکشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۹ بهمن ۱۳۹۷

تلاش صورت گرفته از سوی گاوها برای بالا بردن قیمت بر روی سطح ۳۳ دلار با شکست مواجه شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در حال حاضر خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت لایت کوین را به زیر حمایت‌های ۲۹.۳۵ دلار و ۲۷.۷ دلار بکشانند.

در صورت تداوم وضعیت نزولی بازار می‌توان انتظار شکسته شدن حمایت‌های فوق را داشت. ازا ین رو توصیه می‌شود تریدرها حدضرر را بر روی ۲۷.۵ دلار قرار دهند. چرا که در صورت شکسته شدن این حمایت امکان ریزش تا پایین‌ترین قیمت رقم زده یعنی ۲۳.۱ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲ بهمن ۱۳۹۷

خرس‌ها به لایت کوین اجازه عبور از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA)‌ را نمی‌دهند. از سوی دیگر حمایت ۲۹ دلاری لایت کوین بسیار قدرتمند است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

اگر حمایت نقره ارزهای دیجیتال در قیمت ۲۹ دلار شکسسته شود می‌توانیم انتظار سقوط تا ۲۷ دلار و پس از آن ۲۳ دلار را داشته باشیم. اگر قیمت لایت کوین به ۲۳ دلار برسد روند نزولی ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر اگر این ارز دیجیتال بتواند به بالای خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) برسد، می‌توانیم انتظار رشد قیمت تا ۳۶ دلار را داشته باشیم. مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۲۵ دی ۱۳۹۷

لایت کوین میانگین متحرک نمایی و ساده را در جهت رو به پایین شکسته که از عدم تقاضای کافی در قیمت‌های فعلی برای این ارز دیجیتال خبر می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

لایت کوین در حال حاضر تلاش می‌کند از حمایت اساسی ۲۹.۳۴ دلار اصلاح قیمتی خود را انجام دهد.

قدرت اصلاح قیمتی که در حال رخ دادن است، بیانگر حرکت رو به بالا یا رو به پایین لایت کوین خواهد بود. در صورت ناکام ماندن گاوها در نگه‌داشتن حمایت ۲۷.۷ دلار، ریزش تا ۲۳.۱ دلار ادامه خواهد داشت. از این جهت، توصیه می‌شود تریدرها موقعیت خرید خود را با حدضرر ۲۷.۵ حفظ کنند.

در صورتی که روند صعودی قدرتمندی شکل گیرد و قیمت بر روی میانگین‌های متحرک تثبیت شود، بیانگر تقاضا در سطوح پایین‌تر قیمتی خواهد بود. در دیدگاه صعودی، رشد قیمت لایت کوین تا ۴۰.۷۸ دلار و پس از آن تا ۴۷.۳۴ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۷

لایت کوین الگوی سر و شانه برعکس را در ۶ ژانویه تکمیل کرد. این الگوی شکل گرفته هدف فعلی ۵۰ دلار را دنبال می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در صورتی که گاوها موفق شوند قیمت را بر روی سطح ۴۷.۲ دلار تثبیت کنند، احتمال صعود تا ۵۷ دلار وجود دارد.

میانگین‌های متحرک همدیگر را قطع کرده‌اند و تقاطع گاوی اتفاق افتاده است. شاخص قدرت نسبی RSI در منطقه مثبت قرار دارد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۲۷.۷ دلار سناریوی صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۷

هرگونه صعود مجدد در لایت کوین با مقاومت موجود در خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مواجه خواهد شد. از روز ۶ نوامبر تاکنون، لایت کوین در عبور از این مقاومت ناتوان بوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

الگوی صعودی سر و شانه معکوس در لایت کوین با عبور این ارز دیجیتال از قیمت ۳۶ دلار تکمیل خواهد شد. هدف این الگو ۴۹ دلار است. بنابراین معامله‌گران می‌توانند پس از عبور قیمت از ۳۶ دلار موقعیت‌های بلند مدتی روی لایت کوین ثبت کنند.

اگر لایت کوین نتواند از سطوح فعلی دفاع کند و به زیر ۳۰ دلار برسد، احتمال سقوط به ۲۸ دلار و پس از آن ۲۳ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین - ۴ دی ۱۳۹۷

لایت کوین همانطور که انتظار می‌رفت در مواجهه با مقاومت ۳۶.۴ دلار متوقف شد.

انتظار می‌رود ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در سناریوی صعودی، با عبور از این مقاومت قیمت لایت کوین تا مرز ۴۷ دلار می‌تواند افزایش پیدا کند.

در دیدگاه نزولی، EMA-20 در تایم‌فریم روزانه اولین حمایت لایت کوین در محدوده ۳۰ دلار محسوب می‌شود.

در صورت شکسته شدن این حمایت، انتظار می‌رود نقطه توقف بعدی لایت کوین در ۲۶.۵ دلار باشد.

آخرین حمایت اساسی لایت کوین در قیمت ۲۲.۲ دلار خواهد بود که پس از شکسته شدن آن انتظار ریزش تا ۲۰ دلار از این ارز دیجیتال می‌رود.

[تعداد: 4    میانگین: 4.3/5]

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
فرشاد
فرشاد

میشه چنذتا سایت خارجی برای تحلیل تکنیکال بدین

محسن
محسن

سلام
من روی ۲۴۸ لایت کوین رو فروختم
الان روی ۲۵۸ بخرم یا صبر کنم بیاد پایین؟

مصطفی ت
مصطفی ت

به نظرتون با یک یکو خورده ای میلیون چه ارزی بگیرم بهتره
بیت کوین اینا که نمیصرفه با اونقدر پول نه؟

بابک ب
بابک ب

Ripple بخر

پوراکبری
پوراکبری

سلام میشه در ارتباط با کیف پول خیلی امن و ریپل کمک کنید اینکه چطور میشه ریپل گرفت

سعید احمدی
سعید احمدی

سلام
کیف پول cryptonator رو نصب کن وب سایت هم داره و توش اکانت بساز
بعد مقداری بیت کوین بخر از صرافی های داخلی مثلا فرهاد اکسچنج با wmiran و به آدرس بیت کوین کیف پولت بفرست
بعد تو ارزهای پشتیبانی شده کیف پولت ریپل رو انتخاب کن و کیف پول براش بساز
دو نکته
اول اینکه کیف پول ریپل رو باید از وب سایت بسازی و نرم افزار موبایل این یکی رو نمیسازه
دوم اینکه حدود۲۰ ریپل اگه اشتباه نکنم از موجودیت تو کیف پول بلاک میشه و قابل دسترسی نیست که این مربوط به خود ریپل هست وبه کیف پولت ربطی نداره
بعد توقسمت اکسچنج نرم افزار بیت کوینها رو به ریپل چنج کن
من حدود ۲۶ ریپل و ۲۸۰۰ داگ ای کوین به همین روش گرفتم
الان هم میخوام کمی بیت کوینم رو به لایت کوین چنج کنم با همین کیف پول
این کیف پول روسی هست و احتمال تحریم کردن وبلاک کردن حساب هامون توش خیلی کمه
موفق ابشید

علوی
علوی

سلام.برای افتتاح حساب لایت کوین وکیف پول لطفاراهنمایی بکنید

رضا فرهنگ
رضا فرهنگ

نرم افزار تحلیتون چی هست؟؟؟

بهنام
بهنام

سلام من میخوام بیت کویین و لایت کویین خریداری کنم اما نمیدونم چجوری ،ممنون میشم راهنمایی کنید

احمد
احمد

درود وقت بخیر، به نظر شما بین ارزهای LiteCoin, IOTA, ByteCoin, Monero, Etherium روی کدام سرمایه گذاری (زمان/ هزینه/تحلیل) کنم بهتره ؟ یا اینکه تخم مرغ هارو یکجا نخوابونم…

رهاورد
رهاورد

رشد بقيه ارزهاي ديجيتالي هيجاني نيست. فقط بيت كوين هست كه با اين همه طرفداري كه پيدا كرده تا اخر دسامبر ٢٠١٧ بيست هزار دلارميرسه و حتي ممكنه رد بكنه اين مرز رو.