Bitcoin Bitcoin

از این پس تحلیل‌های تکنیکال هفتگی را از اینجا دنبال کنید.

به ارزدیجیتال بپیوندید

قیمت بیت‌کوین در چند روز گذشته پایین‌تر از سطح میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه معامله شده است. این نشان‌دهنده‌ی این موضوع است که خریداران حتی در این سطوح نیز تمایل به خریداری ندارند. سر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نیز به سمت پایین در حال خم شدن است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز وارد ناحیه‌ی منفی شده است. با شکست سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد فیبوناچی رالی اخیر در دو روز گذشته در قیمت ۸,۴۶۷.۵۴ دلار، احتمال ریزش قیمت تا سطح ۷,۹۵۲.۸۴ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 نوامبر (29 آبان)

در مقابل اگر قیمت روند منفی خود را بشکند، انتظار اینکه قیمت در بالای این سطح یک روند صعودی را آغاز کند وجود خواهد داشت. بنابراین قبل از اطمینان از صعودی شدن روند نیاز به بسته شدن قیمت در بالای روند منفی وجود دارد.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه‌ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است ،همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌کوین- ۲۱ آبان ۱۳۹۸

بیت‌کوین در هفته‌ی گذشته به حمایت بسیار مهم ۸,۷۷۷.۸۹ دلاری خود واکنش نشان داد و حتی در بالای قیمت ۹,۰۸۰ دلار نیز برای مدتی نوساناتی را تجربه کرد. در حال حاضر قیمت بار دیگر به این سطح حمایتی رجوع کرده است که اگر در این سطح نگه داشته نشود، احتمال ریزش تا قیمت ۸,۴۶۷.۵۴ دلار وجود دارد که این قیمت، سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی آخرین موج صعودی است. این ناحیه برای بیت‌کوین بسیار مهم قلمداد می‌شود زیرا در صورت شکسته شدن این سطح، ریزشی تا ۷,۲۹۷.۲۱ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت‌کوین 12 نوامبر (21 آبان)

در مقابل اگر قیمت از میانگین ساده‌ی ۵۰ روزه جهش قیمتی را تجربه کند، ری تست (Retest) یا دوباره دیده شدن سقف اخیر در قیمت ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. توصیه به انجام معامله پس از شکسته شدن روند منفی و بسته شدن قیمت در بالای این خط است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۵ آبان ۱۳۹۸

حمایت بیت‌ کوین در نزدیکی سطح ۸,۸۲۹.۰۵ دلاری است که سطح ۵۰ درصد اصلاحی رالی صعودی قیمتی اخیر آن نیز محسوب می‌شود. این حرکت نشانی از بازاری صعودی دارد، چرا که در نزدیکی‌ سطوح حمایتی قوی خریداران مشتاق به ورود به بازار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 5 نوامبر (14 آبان)

میانگین‌های متحرک نیز در آستانه‌ی تقاطع (کراس دادن) هستند و در زیر مقاومت قبلی ۸,۷۷۷.۸۹ دلار که اکنون به حمایت تبدیل شده است قرار دارند. اگر قیمت بیت‌ کوین از این سطح به بالا پرتاب شود، سقف ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلاری از جمله‌ی اهداف پیش رو مدنظر گرفته خواهد شد.

شکسته شدن این سطح (۱۰,۳۶۰.۸۹ دلار) باعث تداوم روند صعودی خواهد شد که در نهایت باعث رسیدن به قیمت ۱۳,۹۷۳.۵۰ می‌شود. بنابراین معامله‌گران با در نظر گرفتن حرکات قیمت در میانگین‌های متحرک و واکنش قوی به آنها می‌توانند وارد معامله‌ی خرید (Long Position) شوند. این جهش می‌تواند خیلی سریع به وقوع بپیوندد، بنابراین حد ضرر معامله می‌تواند در سطح ۸,۴۶۷.۵۴ دلار قرار بگیرد که سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی رالی آخر قیمتی است.

از سوی دیگر اگر این تحلیل با شکست مواجه شود و قیمت بیت‌کوین به دلار موفق به پیدا کردن حمایت بر روی میانگین‌های متحرک نشود، این حرکات باعث تاخیر در ادامه‌ی حرکت صعودی خواهد شد. حتی ممکن است منجر به تسویه‌‌ی موقعیت های خرید توسط بازیگران اصلی شود. در نهایت این حرکت باعث سقوط بیشتر قیمت به سطح ۸,۴۶۷.۵۴ دلار خواهد شد. در صورت از دست رفتن این حمایت، دیده شدن دوباره‌ی ناحیه‌ی حمایتی ۷,۷۰۲.۸۷ الی ۷,۲۹۷.۲۱ دلار نیز امکان پذیر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳۰ مهر ۱۳۹۸

بیت کوین دو روز پیش (۲۰ اکتبر) خیلی سریع از حمایت اصلی‌اش یعنی ۷,۷۰۰ دلار فاصله گرفت. این چهارمین بار است که این ارز دیجیتال موفق به دفاع از حمایت خود می‌شود که نشان می‌دهد خریداران در قیمت‌های نزدیک به ۷,۷۰۰ دلار انباشت می‌کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 22 اکتبر (30 مهر)
برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر این ارز دیجیتال برای ادامه صعود خود باید از مقاومتی که در خط EMA ۲۰ (خط آبی در تصویر) قرار دارد عبور کند. بنابراین می‌توانیم بگوییم بسته شدن قیمت بالای ۸,۳۰۰ می‌تواند موجب تداوم روند صعودی شود. در صورت موفقیت در عبور از مقاومت پیش رو، هدف بعدی ۸,۷۷۷ دلار خواهد بود.

پیش‌بینی می‌کنیم که محدوده بین ۸,۷۷۷ تا ۹,۰۸۰ دلار یک حمایت به شدت قدرتمند را تشکیل دهند. بنابراین در صورتی که قیمت بتواند ۹ هزار دلار را بشکند، موجی از امیدواری به بازار تزریق خواهد شد که می‌تواند قیمت را تا خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) بالا بکشاند و اگر خط روند نزولی هم شکسته شود، می‌توانیم انتظار رسیدن قیمت به سطوح ۱۱ هزار، ۱۲هزار و حتی ۱۳ هزار دلار هم باشیم. قیمت‌های مذکور هر کدام برای خود مقاومت‌های کوچکی هستند.

معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری را در قیمت زیر ۷,۷۰۰ دلار تنظیم کنند. از دیدگاه نزولی اگر بیت کوین نتواند از خط EMA ۲۰ عبور کند، دوباره تلاش‌ها برای شکستن حمایت ۷,۷۰۰ آغاز می‌شود و خطر شکسته شدنش از دفعات قبلی بیشتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ مهر ۱۳۹۸

اگر قیمت بیت کوین زیر ۸هزار دلار بسته شود، احتمال سقوطش به محدوده حمایت ۷,۷۰۲ تا ۷,۳۳۷ دلار بالاست که یک حمایت به شدت قدرتمند است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 17 اکتبر (25 مهر)

اگر حمایت ۷,۳۳۷ دلار شکسته شود که البته احتمالش خیلی کم است، حمایت بعدی در قیمت ۵,۵۳۳ دلار قرار خواهد داشت که سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۸.۶ درصد (نسبت به ۱۳,۹۰۰ دلار ) محسوب می‌شود.

اگر سطح ۷,۷۰۰ حفظ شود می‌توان به احیای قیمت امیدوار بود. روند صعودی اصلی زمانی رخ خواهد داد که قیمت بتواند به بالای ۸,۷۷۷ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ مهر ۱۳۹۸
بیت کوین در قیمت ۷,۳۳۷ دلار حمایت به شدت قدرتمندی داشت. قیمت ۷,۳۳۷ دلار نسبت به افزایش قیمت بیت کوین از کف ۳,۲۳۶ دلاری، فاصله ۶۱.۸ درصدی را نشان می‌دهد. بنابراین سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی هنوز شکسته نشده است و تا زمانی که قیمت بالای ۷,۳۰۰ دلار بماند، امیدها برای صعود شدید قیمت زنده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 8 اکتبر (16 مهر)

اولین نشانه از روند صعودی زمانی خواهد بود که قیمت از پرچم شیب‌دار (down sloping flag در تصویر) که در قیمت ۷,۴۵۱ دلار قرار دارد و همچنین از خط EMA ۲۰ (خط آبی در تصویر) که در قیمت ۸,۶۶۴ دلار قرار دارد، عبور کند. پس از عبور از EMA ۲۰، بیت کوین احتمالا صعودش را تا مقاومت بعدی ادامه می‌دهد. مقاومت بعدی خط MA ۵۰ (خط قرمز در تصویر) است که در قیمت ۹,۶۴۱ دلار بسته شده است. از دیدگاه نزولی اگر قیمت بیت کوین به زیر ۷,۳۳۷ دلار کشیده شود، روند صعودی شدیدی را حکمرفا خواهد کرد و احیای قیمت را تا مدت‌ها به تعویق خواهد انداخت. حمایت بعدی بیت کوین در صورت شکسته شدن حمایت فعلی، ۶,۹۳۳ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۹ مهر ۱۳۹۸

بیت کوین در نزدیک سطح ۷,۷۰۰ دلار با حمایت روبرو شد و فشار خرید دوباره قیمت را به سطوح بالا کشاند. این یک نشانه مثبت است، چون نشان می‌دهد که حتی قبل از رسیدن قیمت به محدوده حمایت بحرانی ۷,۴۵۱ تا ۷,۳۳۷ دلار، تقاضا افزایش می‌یابد. تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر) پادشاه ارزهای دیجیتال برای ادامه صعود خود در خط EMA ۲۰ (خط آبی در تصویر – قیمت ۹,۱۸۳ دلار) با مقاومت روبرو خواهد شد که اگر از آن عبور کند می‌تواند تا خط MA ۵۰ (خط قرمز در تصویر – قیمت ۹,۹۶۷ دلار) افزایش یابد. تریدرها می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری خود را بین ۷,۷۰۰ تا ۷,۳۰۰ دلار در نظر بگیرند. بعید است که حمایت قدرتمند بیت کوین در محدوده ۷,۴۵۱ تا ۷,۳۳۷ دلار شکسته شود، اما اگر این اتفاق رخ دهد، روند نزولی شدیدی بر بازار حکمفرما خواهد شد و احیای قیمت را تا مدت‌ها عقب می‌اندازد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
بیت کوین همچنان در داخل مثلث متقارن معامله می‌شود. این ارز دیجیتال هم‌اکنون در نزدیکی خط EMA ۲۰ (خط بنفش در تصویر – قیمت ۱۰,۲۸۰ دلار) قرار دارد که به عنوان یک مقاومت عمل می‌کند. در صورت ناتوانی در عبور از این مقاومت احتمال سقوط مجدد به زیر ده هزار دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

زیر ۱۰,۰۰۰ دلار، اولین حمایت بیت کوین در قیمت ۹,۸۷۳ بسته شده است که اگر شکسته شود، احتمال سقوط قیمت به زیر خط روند مثلث متقارن (خط زرد پایینی در تصویر) وجود دارد. بعد از سطح ۹,۸۰۰ حمایت بیت کوین در ۹,۰۸۰ دلار واقع شده است که به شدت قدرتمند است اما اگر شکسته شود، سقوط تا ۷,۴۰۰ دور از ذهن نیست. از دیدگاه صعودی، اگر قیمت بتواند خودش را به بالای مثلث متقارن (خط زرد بالایی در تصویر برساند) سیگنال ادامه روند صعودی را خواهد داد که می‌تواند قیمت را تا ۱۳,۹۷۳ دلار افزایش دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
 قیمت بیت کوین هم‌اکنون به بالای خط MA ۵۰ (خط قرمز در تصویر) رسیده است. باید صبر کنیم تا این قیمت در تایم‌فریم روزانه بسته شود. در صورت بسته شدن قیمت در بالای MA ۵۰ می‌توانیم انتظار رشد قیمت تا خط روند نزولی (خط زرد در تصویر) را داشته باشیم که در محدوده ۱۱,۰۵۰ دلار قرار دارد. به عبارت دیگر اگر بیت کوین بتواند تا چند ساعت خود را در مرز ۱۰,۴۰۰ نگه‌ دارد شانس صعودش بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

از دیدگاه نزولی، بیت کوین در قیمت ۹,۰۸۰ دلار حمایت بسیار قدرتمندی دارد که مدت‌هاست شکسته نشده است. انتظار داریم با توجه به احیای سریع قیمت بیت کوین، این حمایت حفظ شود اما اگر شکسته شود، سقوط تا ۷,۵۰۰ دلار محتمل خواهد بود. در صورتی که قیمت بتواند از خط روند نزولی (خط زرد در تصویر) عبور کند، می‌توانیم انتظار صعود شدید تا ۱۳,۹۷۳ دلار را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۵ شهریور ۱۳۹۸
بیت کوین در داخل یک مثلث متقارن (symmetrical triangle در تصویر) در حال معامله شدن است. هر دو خط میانگین متحرک رو به مسطح شدن هستند و شاخص RSI هم در زیر نقطه وسط قرار دارد. این شاخص‌ها نشان‌دهده تثبیت قیمت در کوتاه مدت هستند. تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر) مثلث متقارن اغلب اوقات به عنوان یک الگوی ادامه‌دار عمل می‌کند، بنابراین همچنان می‌توانیم به روند صعودی امیدوار باشیم. خارج شدن قیمت از مثل صعودی (عبور از خط زرد در تصویر) اولین نشانه ادامه روند رو به بالا خواهد بود. از طرف دیگر گاهی اوقات مثلث متقارن به عنوان یک الگوی برگشتی عمل می‌کند. حمایت کلیدی بیت کوین در ۹,۰۸۰ دلار بسته شده است که اگر به زیر آن برسد، می‌توانیم انتظار سقوط تا ۷,۴۵۱ دلار را داشته باشیم.
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
بیت کوین در سطوح پایین قیمتی از حمایت بسیار خوبی برخوردار است. از طرف دیگر بازگشت‌های قیمت، خیلی سریع اتفاق می‌افتند که نشانه مثبتی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

پادشاه ارزهای دیجیتال از حمایت بحرانی خود در ۹,۰۸۰ دلار یک بازگشت قیمت بسیار سریع را تجربه کرد. این نشان می‌دهد خریداران انتظار دارند که این حمایت حفظ شود. هر دو خط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) تقریبا میل به مسطح بودن دارند و شاخص RSI هم در نزدیکی ۵۰ است که به ما می‌گوید احتمالا در چند روز آینده بیت کوین در یک رنج (محدوده) خاص بالا و پایین می‌شود. نقطه پایین این محدوده قیمت ۹,۰۸۰ دلار و نقطه بالای آن ۱۲,۰۰۰ دلار است. هر حرکتی به زیر یا بالای این محدوده، احتمالا باعث سقوط یا صعود شدید خواهد شد. تا زمانی که بیت کوین در بالای ۹,۰۸۰ دلار قرار دارد، همچنان امیدها به رکورد شکنی قیمت در کوتاه مدت بالاست. در صورتی که قیمت بیت کوین به زیر ۹,۰۸۰ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد. چنین کاهشی باعث یک سقوط بسیار شدیدتر می‌شود که می‌تواند قیمت را تا ۷,۴۵۱ دلار هم ببرد و تا مدت‌ها رکوردشکنی را به تعویق بیاندازد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
بیت کوین طی دو روز گذشته خودش در بالای خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) نگه داشته اما در بازگشت سریع به سطوح بالا ناموفق بوده است. از آنجایی که خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در بالای ۵۰ قرار دارد، روند همچنان مثبت است. با این حال با توجه به این‌که قیمت نتوانست پس از رد شدن از خط روند نزولی، به سطوح بالاتر دست یابد، باید احتیاط کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

خطوط میانگین متحرک و خط روند نزولی هر دو در یک نقطه قرار دارند که باعث ایجاد یک حمایت قدرتمند در آنجا شده است. اگر بیت کوین بتواند خودش را به بالای مقاومت ۱۲,۳۰۴ دلار برساند، می‌توانیم انتظار جهش قیمت تا ۱۳,۱۵۶ دلار را داشته باشیم. پس از ۱۳,۱۵۶ دلار، هدف بعدی ۱۳,۹۷۳ دلار است. از سوی دیگر اگر قیمت به زیر خطوط میانگین متحرک (خطوط بنفش و قرمز در تصویر) برسد، احتمال سقوط قیمت تا ۹,۰۸۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
بیت کوین سه روز پیش یعنی ۳ آگوست توانست به بالای خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) برسد و صعودش را آغاز کند. حالا پادشاه ارزهای دیجیتال در تلاش است که از خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) به سمت بالا فاصله بگیرد. اگر موفق شود، نشان دهنده میل به خرید در سطوح بالاتر خواهد بود که می‌تواند قیمت را تا ۱۳,۱۵۶ دلار افزایش دهد و با عبور از ۱۳,۲۰۰ دلار می‌تواند به ۱۳,۹۷۳ دلار برسد. اصلی‌ترین مقاومت بیت کوین در ۱۳,۹۷۳ دلار قرار دارد که اگر شکسته شود، صعود قیمت تا ۱۷,۲۰۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

هر دو میانگین متحرک رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در ناحیه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهند علاقه به خرید بالاست. با این حال تریدرها باید بسیار مراقب باشند زیرا در سطوح فعلی ثبات زیادی وجود ندارد. اگر قیمت دوباره به زیر خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) برگردد، نشان می‌دهد که در سطوح بالاتر میل به خرید کاهش می‌یابد. حمایت‌های بیت کوین در خطوط میانگین متحرک (خط بنفش و قرمز در تصویر) قرار دارند که بسیار قدرتمند هستند. با این حال، اگر این حمایت‌ها شکسته شوند، روند دوباره نزولی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۸ مرداد ۱۳۹۸
بیت کوین دو روز پیش یعنی در ۲۸ جولای، تا نزدیکی خط حمایت بحرانی در ۹,۰۸۰ دلار هم سقوط کرد. به نظر می‌رسد خط حمایت ۹,۰۸۰ دلار بسیار قدرتمند باشد زیرا برای چندمین بار است که از آن دفاع می‌شود. با این حال در سطوح قیمتی بالاتر، میل به خرید کاهش می‌یابد. خط EMA ۲۰ به سمت پایین میل می‌کند و شاخص RSI هم در محدوده منفی است که نشانه‌های مثبتی تلقی نمی‌شوند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

اگر خط حمایت بحرانی ۹,۰۸۰ دلار شکسته شود و قیمت به زیر این سطح برسد، می‌توانیم بگوییم که خط حمایت بعدی در ۷,۴۵۱ دلار قرار خواهد داشت. از دیدگاه صعودی، اگر حمایت نگه داشته شود و گاوها بتوانند دوباره قیمت را به بالای خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) برسانند، احتمال رسیدن قیمت به خط روند نزولی (downtrend line در تصویر) وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱ مرداد ۱۳۹۸
بیت کوین در یک برزخ و بین بهشت و جهنم قرار دارد. طی چهار روز گذشته قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در بین خطوط EMA ۲۰ و SMA ۵۰ در نوسان است. این نشان می‌دهد که میان خریداران و فروشندگان یک تعادل نسبی بر قرار است و فعلا باید برای حرکت بعدی منتظر بمانیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

اگر قیمت بیت کوین بتواند از خط EMA ۲۰ (خط بنفش در تصویر) که هم‌اکنون در قیمت حدود ۱۰,۷۳۶ دلار واقع است، عبور کند، می‌توانیم انتظار صعود تا خط مقاومت بعدی یعنی ۱۳,۹۷۳ دلار را داشته باشیم. بعد از آن، شکسته شدن مقاومت ۱۳,۹۷۳ دلاری به شدت مثبت خواهد بود و می‌تواند قیمت را حتی تا ۱۷,۰۰۰ دلار هم پیش ببرد. برای احتیاط بیشتر، خریداران بهتر است تا زمان عبور قیمت از سطح ۱۱,۱۰۰ دلار صبر کنند. از دیدگاه نزولی اگر قیمت به زیر خط SMA ۵۰ (خط قرمز در تصویر) برسد که هم‌اکنون در قیمت حدود ۱۰,۱۵۴ دلار واقع است، احتمال سقوط تا ۹,۷۲۷ دلار وجود خواهد داشت. حمایت بحرانی بیت کوین در قیمت ۹,۰۸۰ دلار قرار دارد که اگر شکسته شود، سقوط قیمت به ۷,۴۵۱ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ تیر ۱۳۹۸
بیت کوین دو روز پیش یعنی ۱۴ جولای به زیر مثلث متقارن (symmetrical triangle در تصویر) شکسته شد که یک نشانه نزولی است. خط EMA ۲۰ (خط بنفش در تصویر) در حال مسطح شدن است و شاخص RSI هم زیر ۵۰ قرار دارد که نشان دهنده یک تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

در حال حاضر بیت کوین تلاش می‌کند تا از خط SMA ۵۰ (خط قرمز در تصویر) فاصله بیشتری بگیرد. در خط EMA ۲۰ ( در حال حاضر روی حدود قیمت ۱۱۱۲۷) شاهد یک مقاومت هستیم که اگر شکسته شود، صعود تا خط مقاومت مثلث (خط زرد رنگ در تصویر) را ممکن می‌کند. با این حال، اگر قیمت به زیر خط SMA ۵۰ سقوط کند، سقوط تا ۸,۹۰۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود. اگر ۸,۹۰۰ دلار هم شکسته شود، حمایت بعدی در ۷,۴۵۱ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ تیر ۱۳۹۸
در ابتدای هفته جاری بیت کوین در قیمت ۱۲,۵۰۰ دلار با مقاومت روبرو شد. خریداران در تلاش برای ادامه دادن روند صعودی با شکست مواجه شدند. در حال حاضر قیمت به EMA-20 در تایم‌فریم روزانه برخورد کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

در صورت شکسته شدن این حمایت دینامیک، می‌توان انتظار ریزش را تا SMA-50 (خط نارنجی رنگ) داشت. اگر حمایت SMA-50 نیز شکسته شود، اوضاع برای بیت کوین خوب پیش نخواهد رفت. رشدهای انفجاری با اصلاحات قیمتی شدید همراه هستند که مشخص کردن محل توقف آن‌ها سخت است. میانگین متحرک به حالت صاف درآمده و RSI به منطقه میانی رسیده است. از این لحاظ می‌توان انتظار تثبیت قیمت را در روزهای آینده داشت. اگر این اتفاق پس از ریزش بزرگ هفته اخیر رخ دهد، نشانه مثبتی برای بیت کوین خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ تیر ۱۳۹۸
بیت کوین طی دو روز گذشته خودش را در سطوح ۱۱,۰۰۰ دلار نگه‌ داشته است که نشانه مثبتی تلقی می‌شود. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران همچنان امیدوار به ادامه افزایش قیمت هستند بنابراین برای فروش عجله‌ای ندارند. اگر قیمت همچنان در بالای خط مقاومت این کانال بماند، می‌توانیم طی چند روز آینده شاهد ادامه روند صعودی باشیم. در حال حاضر هر دو خط میانگین متحرک رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در نزدیکی محدوده اشباع خرید است. همه این‌ها نشان دهنده قدرتمند بودن گاوها (موارد صعودی) هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱ اکتبر (9 مهر)

با این حال اگر قیمت به داخل کانال برگشت بخورد، احتمال سقوط تا خط EMA ۲۰ (خط بنفش در تصویر) وجود دارد. این خط یک حمایت بحرانی است. با جهش مجدد از روی این EMA ۲۰ می‌توانیم انتظار شروع مجدد روند صعودی تا هدف ۱۲,۰۰۰ دلار را داشته باشیم. در صورت سقوط قیمت به زیر EMA ۲۰، پادشاه ارزهای دیجیتال، شانس صعود به سطوح بالاتر را برای مدتی تقریبا از دست می‌دهد. سطوح حمایتی بیت کوین را می‌توانیم به ترتیب در ۱۰,۳۰۰، ۹,۲۰۰ و ۸,۱۰۰ دلار در نظر بگیریم.

اطلاعات کلی بیت کوین
قیمت بیت کوین$19,375
حجم کل بازار$371,329,000,000
تسلط به بازار38.08%
حجم معاملات روزانه$44,136,400,000
پایین ترین/بالاترینقیمت 24 ساعت اخیر$20,085.27 / $19,281.50
پایین ترین/بالاترینقیمت 7 روز اخیر$20,337.02 / $18,587.31
رتبه در بازار#1
اوج قیمت دلاری $68,664.16
تغییرات از اوج تاکنون -71.78%
به تومان1,962,421,875 تومان
نرخ دلار28,580 تومان
10 November 2021
تاریخ اوج قیمت۱۹ آبان ۱۴۰۰
10 ماه و 20 روز قبل
اوج قیمت ریالی 1,962,421,875 تومان
تغییرات از اوج تاکنون -67.93%
به دلار$68,664.16
نرخ دلار28,580 تومان
10 November 2021
تاریخ اوج قیمت۱۹ آبان ۱۴۰۰
10 ماه و 20 روز قبل
تغییرات 1 ساعته -0.12%
تغییرات 1 روزه -0.41%
تغییرات 7 روزه 1.67%
تغییرات 14 روزه -2.07%
تغییرات 30 روزه -4.05%
تغییرات 60 روزه -16.30%
تغییرات شش ماهه -58.88%
تغییرات یک ساله -55.74%
تغییرات دو ساله 79.75%
تاریخ پیدایش2009-01-03
سختی استخراج15.78T
کل بلاک‌های ساخته‌شده636,110
تراکنش ها بر ثانیه3.81
تراکنش های امروز329,828
سایز بلاک چین195.13 Gb
الگوریتم هشSHA-256
هش ریت123.19m Th/s
زمان ساخت بلاک8.39 minutes
ارز در دسترس/کل 18.4 Million / 21 Million
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

246 دیدگاه
Paradayhs
Paradayhs
26 روز پیش

Long(1)💹20600_short(2)〽️18200

ایمان
ایمان
8 ماه پیش

بچه ها بیت کوین.نزولی می شود

داود گل پر
داود گل پر
1 سال پیش

چی بگم

Re(Ali)ty
Re(Ali)ty
1 سال پیش

دیل کارنگی میگه( اگر شما یقین دارید که پیش بینی شما در %55 مواقع درست از آب درمی آید بهتراست به وال استریت بروید وروزی یک میلیون دلار به دست آورید).

احسان آشوری
احسان آشوری
1 سال پیش

عدالت داره برقرار میشه یک بیت مساوی ۲ تا سنگگ

حسین
حسین
1 سال پیش

هر از گاهی تاریخ تحلیل هارو نگاه کن پروفوسور

محسن
محسن
1 سال پیش

عدالت ایرانی باشه بله اما عدالت بیت کوین ایرانی نیست
بزودی به حماقت خود پی خواهید برد

وحید عاصف
وحید عاصف
1 سال پیش
پاسخ  محسن

فاذا ماذا

parsa azar
parsa azar
1 سال پیش

تحلیل تکنیکالو اپدیتم کنین طوری نیست بخدا وا یا حداقل حذفش کن سایت شده عین شهر هزار ساله

مربم
مربم
1 سال پیش

سلام من چند ماهچون پول نداشتم نظرکاربران رو دنبال نکردم. الان امدم از ۴ماه پیش به قبل نظر دوستان هست.چه جوری به روز بشم.ادمین عزیز لطفا

Mh.sa
Mh.sa
2 سال پیش

سلام
من تازه وارد هستم
می خواستم ببینم که الان من اگه یه سرمایه ای رو بزارم برا ارز دیجیتال تا حدود یک سال دیگه شما احتمال می دید که چقدر رشد کنه؟و برا سرمایه گذاری کدوم ارز بهتره؟
ممنون می شم جواب بدید. چون من اطلاع خیلی کمی تو این زمینه دارهم لطفا راهنمایی کنید که آینده ی این بازار رو چطور می بینید؟

دلار و سکه بخرم بهتره یا ارز دیجیتال؟
این مورد رو هم اگه میشه لطف کنید بگید
ممنون می شم

Fazell Nasiri
Fazell Nasiri
2 سال پیش
پاسخ  Mh.sa

ارز دیجیتال برای یک سال و بیشتر گزینه خیلی بهتر از دلار هست. چون به همراه ارزش دلار اگر بالا برود خودش هم دارای ارزش هست.
از طرفی سکه و طلا هم خوب هست. اما آینده در دستان ارز دیجیتال است و احتمال رسمی شدن اون بسیار هست که مستقیما طلا و سکه بر اساس اون خرید و فروش میشن

Ebi
Ebi
1 سال پیش
پاسخ  Mh.sa

سلام من این ارزها رو خریدم سه ساله هلد کردم شما مختارین twt وrevبا نماد rمشکی wvbtc و فیلکویین و چندتای دیگه

مهندس
مهندس
2 سال پیش

سلام
آقای شایان فر به نظر شما هفته آینده بیت کوین مرز 5000 را میتواند به سمت نزولی بشکند؟
دیگر دوستان چه نظری دارند. لطفاً فنی بفرمایید.

سید محسن پورعلیزاده
سید محسن پورعلیزاده
2 سال پیش

الان به نظر شما زمان خوبیه که بفروشیم ک بیت پایین اومد بخریم؟

فرهام
فرهام
2 سال پیش

دوستان عزیز سلام وقت همگی بخیر
بنظرم تا 5-10 ماه اول میلادی(حدود 15-20دی ماه میشه) فروشنده ها فرصت دارن قدرت نمایی کنن و بیت رو پایین بیارن…تارگت های احتمالی میتونه محدوده 6500-6200 و تارگت بعد میتونه 5400-5000دلار باشه
بنظرم پتانسیل اینکه قیمت به محدوده ی دوم یعنی 5400-5000 دلار برسه بالاست و این اتفاق بنظرمن میتونه رخ بده..
هنوز هم عقیده دارم این آخرین اصلاح بیت در این محدوده هاست و بعد ازین (درصورت صعودی شدن روند)دیگه بیت رو زیر 10/000 نمیبینیم ..
موفق و پرسود باشید.

نرگس
نرگس
2 سال پیش
پاسخ  فرهام

ببخشید شما تحلیل کردنو از کجا یادگرفتین؟ خیلی مشتاقم یاد بگیرمش!
بعلاوه اینکه یک سوالی داشتم ازتون الان بنده بخوام مثلا روی 8000تا بیت کوین از صرافی های انلاین بخرم ب قیمت روز بیت کوین باید بخرم ولی همونو تو همون ساعت بخوام مجدد به همون صرافی بفروشم باید یه درصدی برای انتقال از کیف پولم بزارم کنار و یک درصدی هم خود صراف ارزان تر میخره مثلا 9میلیون رو 8تومن میخره! خوب الان اینطوری چطوری میشه ترید کرد؟ سودش کجاست؟ وقتی ک مجبوریم ب قیمت روز بخریم و یک تومن زیر قیمت بفروشیم دیگه سودش کجاست؟

شیوا عمواوعلی
شیوا عمواوعلی
2 سال پیش
پاسخ  نرگس

خب تو درجا نمیفروشی ک منتظر میمونی ارز مورد نظر بره بالا

Fazell Nasiri
Fazell Nasiri
2 سال پیش
پاسخ  نرگس

برای نوسان گیری این شیوه که شما گفتید جواب نمیده و ضرر میکنید. برای نوسان گیری و سودهای آنی باید از طریق سایت صرافی هایی مانند بایننس استفاده کنید(با فییلترشکن مطمئن تره) و از شیوه های. لانگ و شورت استفاده کنید. البته باید دانش خودتونو بالا ببرین

سعید محبی
سعید محبی
2 سال پیش

درود.شما چطور به نمودارها دسترسی دارین؟حتی داخل سایت هم نمودار تکنیکالی بیتکوین باز نمیشه!

MmMM
MmMM
2 سال پیش

وقتی که سایت ارزدیجیتال با پسوند دات کام رو باز میکنه پس معلومه که به همه سایتا دسترسی دارند.

محسن
محسن
2 سال پیش

چه فایده ای کلی دیگه وقتی دسترسی نداریم به اینترنت جهانی میخوام چطور ارزهای دیجیتالمون را بفروشیم اگر دیگه وصل نشیم به اینترنت جهانی خیلی ها بیکار و بدبخت تر از همیشه خواهیم شد

علی
علی
2 سال پیش
پاسخ  محسن

نگران نباش دوست عزیز حتی اگ این اتفاق هم رخ بده همیشه راه های جدید بوجود میاد

پارسایی
پارسایی
2 سال پیش
پاسخ  محسن

با سلام. دوستان خوشبختانه انتقال بیت کوین ودیگر ارزها بطور صددرصد متکی به وجود اینترنت نیست و میشه در صورت عدم همکاری دولتها در مورد اینترنت که انشالله چنین نشه میتوان با ارتباط رادیویی هم بیت ها رو انتقال داد ولی هنوز زیر ساخت اون همگیر نشده

فرهاد
فرهاد
2 سال پیش

این تحلیل ها خیلی قدیمی است برای زمان حمله تیمور است

Bitcoin
Bitcoin
2 سال پیش

با درود دوستان نگران نباشین گوشتون هم به این تحلیل های بی پایه که تو نظرات هست ندین بیت کوین از 9 هزار این بار پایین تر نمیاد این چهارمین تحلیلی هست که میگم و دیدن شده و میدونم اتفاق میوفته بدرود…

مونا
مونا
2 سال پیش
پاسخ  Bitcoin

۱۳روز از تحلیل شما گذشت و بیت کوین به ۸۰۰۰ رسید. شما لطف کنید دیگه تحلیل نکنید

محمدرضا
محمدرضا
2 سال پیش
پاسخ  Bitcoin

بیت کوین رسید 6700
بی خیال…

ایمان
ایمان
2 سال پیش
پاسخ  Bitcoin

آناناس

مهندس
مهندس
2 سال پیش
پاسخ  Bitcoin

بیت 6600

parsa azar
parsa azar
1 سال پیش
پاسخ  Bitcoin

داداش واقعا برو تحلیل گر مسائل روز شو و بیا با گنده های مملکت بورسو بگردونخوب بلدی مردمو راهنمایی کنی و به فلاکت بکشونی هخخخخخخخخخ

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.