00: 00: 00
ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > تحلیل هفتگی > تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین)
تحلیل هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین)

بیت کوین به حرکت صعودی ادامه داده است اما بسیار کم سرعت و ضعیف دیده می‌شود. این نشان دهنده این است که نگرانی خریداران در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد. اما اگر این ارز دیجیتال بتواند از مرز ۵,۴۰۴ دلار عبور کند، میل به خرید افزایش می‌یابد و می‌توان انتظار رشد تا ۵,۶۷۴ و ۵,۹۰۰ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

رو به بالا بودن خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) و همچنین قرارداشتن شاخص RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید، نشان دهنده برتری خریداران هستند. دیدگاه صعودی ما در صورتی که قیمت بیت کوین از سطوح فعلی برگردد و به زیر ۴,۹۱۴ دلار کاهش یابد، نامعتبر خواهد بود. معامله‌گران همچنان می‌توانند برای موقعیت‌های بلند مدت خود توقف ضرر (فروش اضطراری) ۴,۸۰۰ دلار را در نظر بگیرند.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است ،همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

با گذشتن بیت کوین از مقاومت ۵,۳۰۹ دلار، انتظار داشتیم که این ارز دیجیتال تا ۵,۶۰۰ و بالاتر از آن تا ۵,۹۰۰ دلار رشد کند اما در قیمت ۵,۴۰۰ دلار به سمت سطوح پایین برگشت. پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون در تلاش است تا از حمایت ۴,۹۱۴ دلاری خود دفاع کند. فیبوناچی اصلای ۳۸.۲ درصد از روند صعودی اخیر هم در نزدیکی این سطح قرار دارد. اگر بیت کوین بتواند از این قیمت جهش رو به بالا داشته باشد، نشان دهنده این موضوع خواهد بود که احساسات بازار از فروش به خرید در سطوح پایین تغییر یافته است. هدف‌های صعودی بعدی ۵,۶۰۰ و بالای آن ۵,۹۰۰ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

هر دو خط میانگین متحرک رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار دارد. این‌ها نشان دهنده وضعیت ثبات و حتی رو به بالاست.

در صورت عدم توانایی بیت کوین در دفاع از حمایت ۴۹۰۰ دلار و آمدن قیمت به زیر EMA 20 روند نزولی خواهد شد.

معامله‌گران کوتاه مدت و بلند مدت به ترتیب می‌توانند توقف ضرر خود را در ۴,۸۵۰ و ۴,۶۰۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

همانطور که در تحلیل قبل پیش‌بینی کردیم، پس از شکستن مقاومت ۴,۲۰۰ دلار، الگوی دو کف تکمیل شد و به هدفش یعنی ۵,۲۷۳ دلار دست یافت. در سطوح بالاتر شاهد افزایش فروش بودیم و قیمت تا حمایت ۴,۹۱۴ دلار کاهش پیدا کرد. از دیدگاه نزولی در ۴,۷۵۵ دلار شاهد حمایت هستیم که یک نشانه مثبت بوده و نشان می‌دهد که امیدواری به بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

بیت کوین در حال تلاش برای ادامه دادن به حرکت صعودی خود است. اگر سطح مقاومت ۵,۲۷۳ دلار شکسته شود، احتمال حرکت سریع پادشاه ارزهای دیجیتال به ۵,۶۷۴ دلار و سپس ۵,۹۰۰ دلار وجود خواهد داشت. با این حال با توجه به قرار داشتن شاخص RSI در منطقه اشباع خرید، احتمالا مدت زمان کوتاهی شاهد تثبیت قیمت در سطوح فعلی خواهیم بود.

دیدگاه صعودی ما در صورتی که بیت کوین از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۴,۵۰۰ دلار برسد، نامعتبر خواهد شد. بنابراین تریدها می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری خود را در قیمت ۴,۴۰۰ دلار تنظیم کنند.

هم‌اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، بیت کوین حرکت خود به سمت مقاومت محکم ۴,۲۵۵ دلاری را ادامه داده است. از دسامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون مقاومت ۴,۲۵۵ دلاری شکسته نشده است بنابراین این سد یکی از بزرگترین موانع حرکت صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت ۴,۲۵۵ دلاری عبور کند، الگوی دو کف (double bottom) تشکیل خواهد شد که احتمالا هدف نهایی آن پس از چند مقاومت جزئی، سطح ۵,۲۷۳ دلار باشد.

هر دو خط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها رو به بالا در حرکت هستند و شاخص RSI هم در منطقه مثبت قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که در این سطوح قدرت خریداران بیشتر از فروشندگان است.

از دیدگاه نزولی اگر بیت کوین نتواند از سد ۴,۲۵۵ دلاری عبور کند، باز هم در رنج قیمت ۴,۲۵۵ تا ۳,۲۳۶ دلار در نوسان خواهد بود. پس از یک کاهش ارزش سریع در بازار، کف‌سازی ممکن است زمان بر باشد اما هر چقدر که این بیشتر طول بکشد، صعود بعدی قدرتمندتر خواهد بود.

تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند سطح ۳,۷۵۰ دلاری را به عنوان توقف ضرر در نظر بگیرند و تریدرهای بلند مدت می‌توانند این میزان را در قیمت ۳,۵۰۰ دلار تنظیم ‌کنند. حمایت روانی بیت کوین همچنان در ۳,۲۳۶ دلار بسته شده است که در صورت شکسته شدنش می‌توانیم انتظار روند نزولی بسیار شدیدی را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

هم‌اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، بیت کوین توانسته از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه فاصله بگیرد و از مقاومت روانی ۴,۰۰۰ دلار عبور کند. هر دو خط میانگین متحرک در حال بالا رفتن هستند که نشان می‌دهند تعداد خریداران بیشتر از فروشندگان است. انتظار داریم که بیت کوین بتواند خودش را تا خط مقاومت ۴,۲۵۵ دلار بالا بکشاند. مقاومت ۴,۲۵۵ دلار به شدت قدرتمند است و در صورت شکسته شدن آن، یک الگوی دو کف تکمیل خواهد شد که در این صورت هدف بعدی می‌تواند ۵,۲۷۳ دلار در نظر گرفته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

از دیدگاه نزولی اگر پادشاه ارزهای دیجیتال دوباره از مرز ۴,۰۰۰ دلار به عقب بازگردد و تا زیر خط روند صعودی (uptrend line) و همچنین میانگین متحرک ساده (MA) پنجاه روزه کاهش یابد، نشان دهنده عدم میل به خرید در سطوح بالاتر است.

از دیدگاه نزولی سطوح حیاتی ما قیمت‌های ۳,۳۵۵ تا ۳,۲۳۶ دلار هستند. رسیدن قیمت به زیر این سطوح یک نشانه بسیار منفی خواهد بود. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۳,۳۵۵ دلار برسد، روند نزولی احتمالا تا ۳,۲۳۶ دلار ادامه خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

پس از ۶ روز رنج‌های معاملاتی کوچک، حالا رنج معاملاتی به طرف پایین گسترش یافته که یک نشانه منفی است. بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه رسیده است و اکنون در نزدیکی میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه قرار دارد. خط روند نزولی (downtrend line) هم در این سطح قرار دارد. خط روند نزولی که قبلا به عنوان یک مقاومت سنگین عمل کرده بود، اکنون به عنوان یک حمایت سنگین در نظر گرفته می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳,۷۸۱ دلار می‌تواند موجب سقوط به حمایت بعدی در قیمت ۳,۳۵۵ دلار شود و در صورت شکسته شدن آن، سقوط به قیمت ۳,۲۳۶ دلار دور از ذهن نیست.

از دیدگاه صعودی اگر بیت کوین در سطوح فعلی با حمایت روبرو شود و خود را به بالای ۳,۹۵۰ دلار برساند، افزایش قیمت تا ۴,۲۵۵ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین روز ۲۷ فوریه (۸ اسفند) دوباره در خط روند نزولی (downtrend line – قیمت ۳۷۸۴ دلار) با حمایت مواجه و جلوی سقوط آن گرفته شد. تا زمانی که قیمت بالای خطوط میانگین متحرک باقی بماند، احتمال رشد تدریجی تا ۴,۲۵۵ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

در حال حاضر خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مسطح است اما میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه متمایل به بالا بوده و شاخص RSI هم در محدوده مثبت قرار دارد.

مقاومت بزرگ بیت کوین در قیمت ۴,۲۵۵ دلار بسته شده است. شکسته شدن این مقاومت می‌تواند باعث تکمیل الگوی دو کف شود که رشد خوبی را به همراه خواهد داشت. در صورت شکسته شدن مقاومت ۴,۲۵۵ دلار و تکمیل الگوی دو کف، رشد قیمت تا ۵,۲۷۰ دلار دور از ذهن نیست.

از سوی دیگر اگر بیت کوین نتواند به بالای مرز ۳,۹۰۰ دلار برسد، می‌توانیم انتظار سقوط تا سطوح ۳,۶۰۰ و پایین‌تر از آن ۳,۳۵۵ دلار را داشته باشیم. تریدرها می‌توانند توقف ضرر (Stoploss) خود را در قیمت ۳,۲۳۶ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در نزدیکی مقاومت ۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. سطح ۴,۰۰۰ دلار یک قیمت روانی است و پس از آن احتمال رشد شدید قیمت بیت کوین وجود دارد. بیت کوین طی این چند روز خودش را در مرز ۴,۰۰۰ دلار نگه‌ داشته که یک نشانه مثبت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه به سمت بالا میل می‌کند و شاخص RSI هم در نزدیکی محدوده اشباع خرید قرار دارد که هر دو نشان دهنده بیشتر بودن خریداران نسبت به فروشندگان در کوتاه مدت هستند. با این حال میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه همچنان مسطح بوده که نشان می‌دهد روند میان مدت هنوز تغییر نکرده است.

قیمت بیت کوین در صورت عبور از ۴,۰۰۰ دلار در قیمت ۴,۲۵۵ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد و در صورت موفقیت در شکست این مقاومت، یک الگوی دو کف تکمیل خواهد شد و می‌توان هدف بعدی قیمت را در ۵,۲۷۳ در نظر گرفت. پیشنهاد می‌کنیم توقف ضرر یا فروش اضطراری را همچنان در قیمت ۳,۲۳۰ دلار قرار دهید.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین نتواند مرز ۴,۰۰۰ دلار را بشکند و به زیر ۳,۶۰۰ دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برخلاف شرایط مشابه قبلی که برای بیت کوین پیش آمده بود، بازه فشرده قیمتی این بار در جهت رو به بالا شکسته شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

بیت کوین خط روند نزولی شکل گرفته از اواخر ماه نوامبر را نیز پشت سر گذاشته است.

مقاومت بعدی که می‌تواند سد راه بیت کوین قرار گیرد، سطح ۴,۲۵۵ دلار است.

در صورت شکسته شدن مقاومت ۴,۲۵۵ دلار، الگوی کف دوگانه تکمیل می‌شود و حرکت به سوی هدف ۵۲۷۴ دلار آغاز می‌گردد. در صورتی که بیت کوین در سطح ۴,۲۵۵ دلار با مقاومت روبرو شود، می‌توان انتظار داشت بیت کوین مدتی حرکت جانبی داشته باشد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۳,۲۳۶ دلار دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین برای اولین بار از ۱۰ ژانویه توانست از خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه عبور کند. این ارز دیجیتال در حال حاضر در نزدیکی خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه معامله می‌شود. یک جهش از سطوح فعلی قیمت بیت کوین را تا زیر خط روند نزولی (Downtrend Line) می‌برد. این خط از تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون به عنوان یک مانع بزرگ در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که قیمت بیت کوین از این مقاومت عبور کند احتمال صعود آن تا ۴,۲۵۵ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

از این جلوتر، در صورت رد شدن قیمت از ۴,۲۵۵ دلار یک الگوی دو کف تکمیل می‌شود که هدف قیمتی آن ۵,۲۷۳ دلار خواهد بود. بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که پس از گذشتن بیت کوین از خط روند نزولی (Downtrend Line) که در تصویر مشخص شده است و ثبات چند روزه بیت کوین در بالای این خط، خرید کردن با ۳۰ درصد از سرمایه ترید مناسب است و بقیه آن را باید در زمانی انجام داد که قیمت از ۴,۲۵۵ دلار بگذرد.

در صورتی که این ارز دیجیتال از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۳,۲۳۶ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد. رسیدن قیمت به زیر ۳,۲۳۶ دلار، توقف ضرر یا استاپ‌لاس‌های زیادی را رقم خواهد شد که احتمالا موجب تشدید روند نزولی و رسیدن قیمت به سطوح ۳,۰۰۰ و ۲,۶۰۰ خواهد شد.

در حال حاضر مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

معامله بیت کوین در بازه فشرده قیمتی دنبال می‌شود؛ هرچند گاوها در افزایش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ناموفق عمل کرده‌اند.

در سوی دیگر خرس‌ها در حال تلاش برای پایین کشیدن قیمت تا ۳,۲۳۶ دلار هستند. شکسته شدن این حمایت بیت کوین را تا ۳,۰۰۰ پایین خواهد کشید. در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمال ادامه ریزش تا ۲,۶۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

در دیدگاه صعودی اگر گاوها قادر به حفظ قیمت بر روی EMA-20 شوند، می‌توان انتظار صعود قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه داشت.

خط روند نزولی شکل گرفته از اواخر نوامبر سال قبل، نقش یا مقاومت اساسی را ایفا می‌کند. در صورت شکسته شدن این خط روند، فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین فراهم می‌شود.

سطوح مقاومتی که بیت کوین در صورت صعود با آن‌ها مواجه می‌شود، در ابتدا ۴,۲۵۵ دلار و سپس ۴۹۱۴ دلار خواهد بود. در صورت عبور از تمامی مقاومت‌ها، بیت کوین می‌تواند تا حمایت شکسته شده سال پیش یعنی تا ۵,۹۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۹ بهمن ۱۳۹۷

درست مانند اواسط نوامبر سال ۲۰۱۸، محدوده فشرده معاملاتی بیت کوین به سمت پایین شکسته شده است. خرس‌ها اکنون در تلاش هستند تا قیمت بیت کوین را به زیر ۳,۲۳۶ دلار بکشانند و روند نزولی را ادامه دهند. سطح حمایت ۳,۲۳۶ دلار بسیار قدرتمند است اما اگر شکسته شود، احتمالا روند نزولی نسبتا طولانی مدتی را شاهد خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

قیمت در زیر هر دو خط میانگین متحرک (MA و EMA) قرار دارد و شاخص RSI هم در نزدیکی سطح اشباع فروش است. هرگونه جهش رو به بالای قیمت، در خطوط میانگین متحرک و بالاتر، در خط روند نزولی (downtrend line) با مقاومت رو به رو خواهد شد.

اگر قیمت بیت کوین به زیر ۳,۲۳۶ دلار کشیده شود، احتمال سقوط تا ۳,۰۰۰ دلار وجود دارد. قیمت ۳,۰۰۰ دلار یک سطح روانی است. در صورت رسیدن قیمت به زیر ۳,۰۰۰ دلار روند نزولی می‌تواند تا مرز ۲,۶۰۰ و حتی پایین‌تر از آن تا ۲,۴۰۰ دلار ادامه یابد.

در صورتی که بیت کوین بتواند از حمایت ۳,۲۳۶ دلار حمایت کند و جهشی سریع از این سطح داشته باشد، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین از تاریخ ۱۰ ژانویه، در پایین خطوط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها معامله می‌شود و این جلوی تلاش برای بالا رفتن قیمت‌ها را می‌گیرد که نشانه نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

قیمت ۳,۲۳۶ دلار یک حمایت به شدت بحرانی است. اگر قیمت بیت کوین از این حمایت پایین‌تر برود، شاهد کف پایینی جدیدی خواهیم بود که به معنای ادامه روند نزولی در نظر گرفته می‌شود.

اولین نشانه‌های تغییر روند زمانی خواهد بود که قیمت بتواند از خط روند نزولی (Downtrend Line) که در تصویر مشخص شده است، عبور کند و به بالای آن برسد. با افزایش قیمت بیت کوین به بالای مرز ۴,۲۵۵ دلار، یک فرصت مناسب برای سودآوری فراهم خواهد شد.

برای ورود بلند مدت، اگر قیمت بیت کوین در نزدیکی مرز ۳۲۰۰ دلار دوباره به سمت بالا برگردد، زمان تقریبا مناسبی خواهد بود زیرا نشانگر وجود تقاضا در سطوح پایین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ دی ۱۳۹۷

بیت کوین در تثبیت قیمت خود بر روی قیمت ۳,۵۹۸ دلار ناکام ماند و ۱۳ ژانویه این حمایت را شکست. از طرفی تا کمترین قیمت رقم خورده که برابر با ۳,۲۳۶ است، حمایتی وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

از این رو انتظار می‌رود در صورتی که تثبیت در قیمت فعلی صورت نگیرد، روند نزولی ادامه‌دار تا حمایت ۳,۲۳۶ دلار را شاهد باشیم. حمایت اساسی بعدی در ۳,۰۰۰ قرار دارد.

در صورت بازگشت روند در یکی از حمایت‌های شکل گرفته، عبور از ۴۲۵۵ دلار به معنی شکستن خط روند نزولی و نشانه قدرتمندی برای آغاز روند صعودی جدید خواهد بود.

خرید یا فروش بیت کوین در شرایط فعلی به تریدرها توصیه نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۷

محدوده تنگ بیت کوین در ۶ ژانویه به سمت بالا حرکت کرد. در حال حاضر، گاوها در تلاش برای رساندن دوباره قیمت به ۴,۲۵۵ دلار هستند. با عبور قیمت از ۴,۲۵۵ دلار، شاهد تکمیل شدن الگوی صعودی سر و شانه معکوس خواهیم بود که هدف آن قیمت ۵,۵۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین بتواند از مرز ۴,۲۵۵ دلار بگذرد، شاید برای فروشندگان کوتاه مدت جذاب باشد. حمایت بحرانی بیت کوین در قیمت ۳,۵۵۰ دلار بسته شده است که شکسته شدن آن باعث سقوطی شدید خواهد شد. اگر بیت کوین بازهم به پایین‌ترین قیمت سالش برسد، روند نزولی ادامه خواهد یافت.

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه مسطح است و شاخص RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد. میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه هم در حال پایین‌ رفتن است که نشان می‌دهد روند بلند مدت همچنان نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۷

بیت کوین درگیر عبور از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه بوده که البته مسطح شده است. در صورت ناتوانی بیت کوین در عبور از این خط احتمالا شاهد دوره جدید فروش و کاهش قیمت بیت کوین تا سطوح ۳۵۹۸ دلار باشیم. پایین آمدن خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه نشان می‌دهد که روند بلند مدت همچنان نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

از دیدگاه صعودی همانطور که در تصویر مشخص است، در صورت عبور قیمت از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس، که در قیمت حدود ۴۲۵۵ دلار قرار دارد، احتمال افزایش قیمت سودآور بالا می‌رود.

اگر بیت کوین بتواند از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس عبور کند، می‌تواند تا قیمت ۵,۵۰۰ دلار به رشد خود ادامه دهد که البته با یک مقاومت جزئی در ۴,۹۱۴ دلار مواجه خواهد شد.

تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند برای خرید منتظر عبور قیمت از ۴۲۵۵ دلار باشند. توقف ضرر را هم می‌توان در زیر قیمت ۳,۵۵۰ دلار در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ دی ۱۳۹۷

بیت کوین در قیمت ۴,۲۵۵ دلار یک مقاومت قوی دارد. از دیدگاه صعودی، افزایش قیمت بیت کوین به بالای این مقاومت می‌تواند حرکت تا ۴,۵۰۰ دلار را به دنبال داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

به تریدرهای کوتاه مدت توصیه می‌شود که در صورت عبور قیمت از ۴,۲۵۵، بیش از ۷۵ درصد از سود خود را در نزدیکی مرز ۴,۵۰۰ دلار برداشت کنند و بقیه را تا زمانی که نزدیک به استاپ‌لاس (توقف ضرر) نشده است، نگه‌داری کنند.

اگر بیت کوین در عبور از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) موفق باشد، احتمال رسیدن قیمت به ۴,۹۱۴ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

از دیدگاه نزولی، حمایت قدرتمند بیت کوین در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) و پایین‌تر از آن در سطح ۳,۷۸۷ دلار قرار دارد. کاهش قیمت به زیر این حمایت، امیدها برای بازگشت مجدد بازار را کمرنگ خواهد کرد و احتمال ادامه‌دار شدن سقوط را تشدید می‌کند.

روند بلند مدت بیت کوین همچنان نزولی است اما روند کوتاه مدت تغییر کرده است. اگر بیت کوین بتواند خودش را در بالای ۳,۷۸۷ دلار حفظ کند و حرکت صعودی بعدی از حرکت صعودی قبلی قدرتمندتر ظاهر شود، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ۱۵ دسامبر، کف قیمت بیت کوین بوده است. چند روز آینده برای پادشاه ارزهای دیجیتال سرنوشت ساز خواهند بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

بیت کوین در حال اصلاح قیمتی و خارج شدن از منطقه حمایتی ۳۰۰۰ – ۳۵۰۰ هزار دلار است.

اصلاح‌های قیمتی اخیر بیت کوین معمولاً بیش از ۳ روز دوام نیاورده‌اند و باید با احتیاط عمل کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 20 آوریل (31 فروردین)

خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) هر دو در یک سطح قرار دارند. در صورتی که گاوها موفق شوند از EMA-20 عبور کنند، انتظار رشد قیمت تا سطح ۴,۵۰۰ دلار و پس از آن تا ۵۰۰۰ دلار را خواهیم داشت.

کف ایجاد شده در ۳,۱۵۰ دلار هنوز تایید نمی‌شود و باید منتظر بازگشت دوباره قیمت و واکنش این سطح دربرابر آن باشیم که آیا از آن دفاع می‌شود یا شاهد ریزش بیشتر خواهیم بود.

دیدگاه صعودی در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که قیمت پس از برخورد به خط روند نزولی توان عبور از آن را نداشته باشد و بیت کوین پس از آن دوباره ریزش کند.

با توجه به چگونگی برخورد قیمت با این خط روند، تریدرها باید موقعیت خود را تغییر دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین)

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

104
دیدگاه کاربران

avatar
58 Comment threads
46 Thread replies
61 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
78 Comment authors
Honorbtcعلی رمضانیhesamمحمد آذرنیوار Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
Honor
Honor

الحق که وارن بافت ادم اقتصاد دانیه اخه اقا گیریم اومدیم تو بیت کوین سرمایه گذاری کردیم اگه یکی بیاد ارزش بیت کوین رو ببره زیر سوال خر کی رو ادم باید بگیره ادم نباید طمع کنه تو بیت کوین

hesam
hesam

میشه لطف کنید منابع انگلیستون رو بفرستید .

مهرداد هدایتی
مهرداد هدایتی

شدیدا دلم میخواد با پولی که دستم اومده سرمایه گذاری کنم ولی منطقم میگه قیمت بیتکوین قرار نیست قبل نصف شدن پاداش افزایش چشم گیری داشته باشه و حتی برای بعد از نصف شدن پاداش نمیدونم چقدر قراره قیمت بیت کوین افزایش پیدا کنه. دنبال یه منبع مطمئنم و تا حالا فقط سایت شما اطلاعات دقیقی بهم داده. اگه بتونین درباره ی اینکه با نصف شدن پاداش باید انتظار رشد چند درصدی قیمت بیت کوین وجود داره مطلبی بنویسین یا مختصر توضیح بدین خیلی خوشحال میشم

امید
امید

سلام آقای آذر نیوار از تحلیل خوبتون تشکر

رویا ال
رویا ال

بهترین زمان خرید بیت کوین برا سرمایه گزاری بلند مدت کی هست؟

farhamt
farhamt

سلام وقت بخیر
بنظر من کف بیت حدود ۳۰۰۰ دلاره ولی خب بازم هیچی بعید نیس..شاید ۱۰۰۰ هم شد:))
۳۰۰۰ سطح بسیار محکم و حمایت خوبیه واسه بیت..اما چون قیمت پایینه دلیل نمیشه خرید کرد
هنوز نشانه های روند صعودی رو توی نمودار ندیدم…فعلا نوسان گیری توصیه میشه.

ایمان
ایمان

باسلام لطفا تحلیل سایر ارزها رو هم بزارید. ممنون

مهدی
مهدی

سلام
آقا ایمان دستگاه کجا بایدبخریم.لطفا شمار شرکت به من بدهید لطفا

علی
علی

سلام چطوری بیت کویین از استخر f2pool به والت منتقل کنم؟کسی می‌تونه راهنمایی کنه مرسی

H.aminparsa
H.aminparsa

خوب تو قسمت ستينگ ادرس كيف پولت را بده

امین
امین

لطفا منبع ش رو بذارین حتما خودمونم بتونیم مراجعه کنیم

محمد
محمد

سلام من میخوام دستگاه بخرم و ماین کنم، آیا بنظرتون تا دو سال دیگه سود داره؟ خیلی ها نیگن ماینینگ چن وقت دیگه اصلا سود نداره

BTC461
BTC461

درسته به خاطر پایین بودن قیمت بیت کوین و هزینه دستگاه ها ماین به صرفه نیس
ولی با دستگاه اسیک Ant miner S9i ماهانه تقریبا ۰.۰۱۵ بیت کوین ماین میشه به پول الان ایران حدود ۱ الی ۱.۵ میلیون تومن درامد داری …قیمت دستگاه های اسیک از ۷ میلیون تا ۳۵ میلیون تومن دوربره!!
از طرفی با برق خانگی اصلا به صرفه نیس هزینه برق هم ماهی واست ۲۰۰ تومن کمتر بهت اب نمیخوره!!
باید برق صنعتی داشته باشی که اونم به کارگاه مجوز اشو میدن به منزل نمیدن!
ترید بهترین روش درامد زایی تو این بازاره البته با فراگیری دوره ها و مطالعه

محمد
محمد

سلام
یه ذره حس نمیکنید یه جوری ترجمه کردید. نمیشد کامل تر ترجمه کرد؟!