00: 00: 00
ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > تحلیل هفتگی > تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)
تحلیل هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)

بیت کوین روند صعودی‌اش را از سر گرفته است.

روز گذشته بیت کوین موفق شد شمع روزانه را بر روی سطح ۹,۰۵۳ دلار بسته و الگوی سر و شانه را که در تحلیل‌های قبل به آن اشاره شده بود، نامعتبر سازد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از دست رفتن اعتبار یک الگوی نزولی می‌تواند یک نشانه صعودی در نظر گرفته شود. بیت کوین در حال حاضر صعود خود را در داخل یک کانال صعودی ادامه می‌دهد و هر دو میانگین متحرک MA50 و EMA20 در تایم‌فریم روزانه، شیب صعودی به خود گرفته‌اند.

اندیکاتور RSI نیز حرکت خود را به سمت منطقه اشباع خرید آغاز کرده است. تمامی این نشانه‌ها از حاکمیت خریداران در بازار حکایت دارد که می‌تواند بیت کوین را تا مرز روانی ۱۰,۰۰۰ دلار بالا ببرد.

در صورت حفظ قدرت روند صعودی، انتظار می‌رود حرکت تا محدوده بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار ادامه پیدا کند.

در صورتی که کانال صعودی از ضلع پایین بشکند، اولین نشانه نزولی پدیدار خواهد شد. شکسته شدن سطح ۷۴۰۰ دلار، نشانه نزولی بعدی خواهد بود.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است ،همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

در چند روز گذشته بیت کوین نزدیک به EMA-20 روزه معامله شد. در حال حاضر این شاخص به صورت صاف درآمده و RSI نیز در نزدیکی ۵۰ قرار دارد که می‌تواند یک تثبیت قیمت را در آینده نزدیک نشان دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم روزانه احتمال شکل‌گیری الگوی سروشانه معکوس را نشان می‌دهد. در صورتی که قیمت خط گردن (خط نارنجی رنگ) را پس از تکمیل الگو در جهت رو به پایین بشکند، هدف آن ریزش تا قیمت ۵,۳۷۱ دلار خواهد بود. هرچند الگوی سروشانه‌ای که شیب خط گردن آن مثبت باشد، اعتبار کمتری دارد.

این الگو در صورتی که قیمت بیت کوین قادر به شکستن ۹,۰۵۳ دلار باشد، اعتبارش را از دست خواهد داد. در صورتی که خریداران قیمت را بالای سطح ۹۰۵۳ تثبیت کنند، انتظار افزایش بیت کوین تا ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

حمایت ۸,۰۰۰ دلار به خوبی در برابر ریزش بیت کوین ایستادگی کرد. تا زمانی که بیت کوین بر روی این قیمت خرید و فروش شود و میانگین‌های متحرک رو به بالا باشند، روند صعودی خواهد بود. اما واگرایی منفی که بر روی شاخص RSI شکل گرفته، احتیاط بیشتر را گوشزد می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در صورتی که بیت کوین قادر به عبور از بالاترین قیمت قبلی در ۹,۰۵۳ دلار باشد، حرکت خود را تا مقاومت روانی و قدرتمند ۱۰,۰۰۰ دلار ادامه خواهد داد.

اما اگر فروشندگان قدرت را در دست بگیرند و قیمت را به زیر EMA-20 روزه که در ۷,۸۷۲ قرار دارد بکشانند، در این صورت حمایت بعدی ۷,۴۱۳ خواهد بود. اگر حجم معاملات و فعالیت بازار کمتر شود، این حمایت نیز دوام نیاورده و خواهد شکست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ خرداد ۱۳۹۸

روند در بیت کوین صعودی است. این ارز دیجیتال توانست از حمایت اولیه خود یعنی ۷,۴۱۳ دلار با قدرت دفاع کند که یک نشانه مثبت محسوب می‌شود. هر دو خط میانگین متحرک رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در محدوده مثبت واقع است که نشان می‌دهند آمادگی خریداران بیشتر از فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

اگر قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به زیر ۷,۴۱۳ دلار و خط EMA کاهش یابد، آن زمان می‌توانیم بگوییم که احتمال جهش مجدد قیمت کم شده است. اگر قیمت به زیر EMA (خط بنفش در تصویر) کشیده شود، احتمالا شاهد سقوط تا حمایت بعدی یعنی خط MA (خط قرمز در تصویر) خواهیم بود و اگر این حمایت هم ناتوان باشد، ریزش تا ۵,۹۰۰ دلار دور از ذهن نیست.

از دیدگاه صعودی، اگر بیت کوین بتواند از سد مقاومت قدرتمندش در ۸,۴۹۶ دلار بگذرد، می‌تواند تا ۱۰,۰۰۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

بیت کوین پس از اوج‌گیری قدرتمندش سرانجام در نزدیکی مقاومت ۸,۴۹۶ دلاری به دیوار برخورد کرد. سه روز قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در بالای ۸,۰۰۰ دلار قرار داشت، تا اینکه افزایش فروش و ذخیره سود در بین معامله‌گران باعث رقم خوردن یک اصلاح قیمت به زیر ۷,۰۰۰ دلار شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

با توجه به رو به بالا بودن میانگین‌های متحرک و قرار داشتن شاخص RSI در محدوده مثبت، روند همچنان صعودی است. اگر قیمت بتواند بالای EMA 20 بماند، احتمال یک تلاش مجدد برای عبور از ۸,۵۰۰ دلار وجود دارد. اگر بیت کوین بتواند مقاومت قدرتمند ۸,۵۰۰ دلاری را در هم شکند، هدف بعدی ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر EMA 20 کاهش یابد، احتمال جهش مجدد کاهش می‌یابد و قیمت می‌تواند تا ۵,۹۰۰ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

بیت کوین پس از شکستن مقاومت بحرانی ۵,۹۰۰ دلار یک جهش بسیار بزرگ داشت. هر دو خط میانگین متحرک (مووینگ اوریج) رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در منطقه اشباع خرید قرار دارد که همه نشان از قدرت خریداران دارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

پیش‌بینی می‌کنیم که مقاومت بعدی بیت کوین در منطقه بین ۶,۴۸۰ و ۶,۷۰۰ دلار باشد. با شکسته شدن مقاومت ۶,۷۰۰ دلار احتمالا دور بعدی روند صعودی آغاز خواهد شد. با این حال به نظر نمی‌رسد که بیت کوین بتواند در اولین تلاش از پس این مقاومت بر آید و ذخیره حداقل ۵۰ درصد از سود در سطوح فعلی برای معامله‌گران منطقی است. توقف ضرر یا فروش اضطراری را هم می‌توان در ۵,۸۰۰ دلار در نظر گرفت.

در صورت شکسته شدن مقاومت بعدی یعنی ۶,۷۰۰ دلار، یک رشد مجدد تا ۷,۵۰۰ دلار دور از ذهن نیست اما همانطور که گفتیم در وضعیت فعلی شانس این اتفاق پایین است. هم‌اکنون با این رشد قیمت شدید، حمایت بحرانی بیت کوین بالا آمده است و در سطح ۵,۹۰۰ دلار و همچنین خط EMA 20 قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

بیت کوین در ادامه حرکت صعودی خود به نزدیکی مقاومت ۵,۹۰۰ دلار رسیده است. اگر بتواند از این مقاومت عبور کند،  احتمالا تاثیر مهمی در احساسات بازار بگذارد و امیدواری را به شدت افزایش دهد. پس از عبور از ۵,۹۰۰ دلار یک مقاومت جزئی ۶,۰۰۰ دلار هم در پیش است که بار روانی دارد اما انتظار می‌رود شکسته شود. با عبور از مقاومت فوق‌الذکر، هدف بعدی ۶,۴۸۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از دیدگاه نزولی اگر بیت کوین در عبور از ۵,۹۰۰ ناتوان باشد، احتمال افزایش فروش و رسیدن قیمت به EMA 20 دور از ذهن نیست. همچنین ممکن است طی چند روز آینده در محدوده ۴,۹۰۰ تا ۵,۹۰۰ نوسان داشته باشیم. معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری خود را در قیمت ۵,۴۰۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

بیت کوین (BTC) در نزدیکی سطح حمایت موجود در EMA 20 (روی تصویر) قرار دارد. اگر قیمت از این حمایت پایین‌تر بیاید، احتمالا سقوط تا ۴,۹۱۴ دلار وجود خواهد داشت. سطح ۴,۹۰۰ دلار یک حمایت بسیار قدرتمند است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

اگر بیت کوین بتواند از سطوح ۵,۲۰۰ دلار دفاع کند، حرکت مجدد خود به سمت بالا را آغاز خواهد کرد. همچنان در سطوح ۵,۶۰۰ دلار شاهد یک مقاومت بزرگ هستیم.

معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری خود را در قیمت ۴,۸۰۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

بیت کوین به حرکت صعودی ادامه داده است اما بسیار کم سرعت و ضعیف دیده می‌شود. این نشان دهنده این است که نگرانی خریداران در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد. اما اگر این ارز دیجیتال بتواند از مرز ۵,۴۰۴ دلار عبور کند، میل به خرید افزایش می‌یابد و می‌توان انتظار رشد تا ۵,۶۷۴ و ۵,۹۰۰ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

رو به بالا بودن خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج‌ها) و همچنین قرارداشتن شاخص RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید، نشان دهنده برتری خریداران هستند. دیدگاه صعودی ما در صورتی که قیمت بیت کوین از سطوح فعلی برگردد و به زیر ۴,۹۱۴ دلار کاهش یابد، نامعتبر خواهد بود. معامله‌گران همچنان می‌توانند برای موقعیت‌های بلند مدت خود توقف ضرر (فروش اضطراری) ۴,۸۰۰ دلار را در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

با گذشتن بیت کوین از مقاومت ۵,۳۰۹ دلار، انتظار داشتیم که این ارز دیجیتال تا ۵,۶۰۰ و بالاتر از آن تا ۵,۹۰۰ دلار رشد کند اما در قیمت ۵,۴۰۰ دلار به سمت سطوح پایین برگشت. پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون در تلاش است تا از حمایت ۴,۹۱۴ دلاری خود دفاع کند. فیبوناچی اصلای ۳۸.۲ درصد از روند صعودی اخیر هم در نزدیکی این سطح قرار دارد. اگر بیت کوین بتواند از این قیمت جهش رو به بالا داشته باشد، نشان دهنده این موضوع خواهد بود که احساسات بازار از فروش به خرید در سطوح پایین تغییر یافته است. هدف‌های صعودی بعدی ۵,۶۰۰ و بالای آن ۵,۹۰۰ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

هر دو خط میانگین متحرک رو به بالا میل می‌کنند و شاخص RSI هم در نزدیکی منطقه اشباع خرید قرار دارد. این‌ها نشان دهنده وضعیت ثبات و حتی رو به بالاست.

در صورت عدم توانایی بیت کوین در دفاع از حمایت ۴۹۰۰ دلار و آمدن قیمت به زیر EMA 20 روند نزولی خواهد شد.

معامله‌گران کوتاه مدت و بلند مدت به ترتیب می‌توانند توقف ضرر خود را در ۴,۸۵۰ و ۴,۶۰۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

همانطور که در تحلیل قبل پیش‌بینی کردیم، پس از شکستن مقاومت ۴,۲۰۰ دلار، الگوی دو کف تکمیل شد و به هدفش یعنی ۵,۲۷۳ دلار دست یافت. در سطوح بالاتر شاهد افزایش فروش بودیم و قیمت تا حمایت ۴,۹۱۴ دلار کاهش پیدا کرد. از دیدگاه نزولی در ۴,۷۵۵ دلار شاهد حمایت هستیم که یک نشانه مثبت بوده و نشان می‌دهد که امیدواری به بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

بیت کوین در حال تلاش برای ادامه دادن به حرکت صعودی خود است. اگر سطح مقاومت ۵,۲۷۳ دلار شکسته شود، احتمال حرکت سریع پادشاه ارزهای دیجیتال به ۵,۶۷۴ دلار و سپس ۵,۹۰۰ دلار وجود خواهد داشت. با این حال با توجه به قرار داشتن شاخص RSI در منطقه اشباع خرید، احتمالا مدت زمان کوتاهی شاهد تثبیت قیمت در سطوح فعلی خواهیم بود.

دیدگاه صعودی ما در صورتی که بیت کوین از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۴,۵۰۰ دلار برسد، نامعتبر خواهد شد. بنابراین تریدها می‌توانند توقف ضرر یا همان فروش اضطراری خود را در قیمت ۴,۴۰۰ دلار تنظیم کنند.

هم‌اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، بیت کوین حرکت خود به سمت مقاومت محکم ۴,۲۵۵ دلاری را ادامه داده است. از دسامبر سال ۲۰۱۸ تاکنون مقاومت ۴,۲۵۵ دلاری شکسته نشده است بنابراین این سد یکی از بزرگترین موانع حرکت صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

اگر بیت کوین بتواند از مقاومت ۴,۲۵۵ دلاری عبور کند، الگوی دو کف (double bottom) تشکیل خواهد شد که احتمالا هدف نهایی آن پس از چند مقاومت جزئی، سطح ۵,۲۷۳ دلار باشد.

هر دو خط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها رو به بالا در حرکت هستند و شاخص RSI هم در منطقه مثبت قرار دارد. این‌ها نشان می‌دهند که در این سطوح قدرت خریداران بیشتر از فروشندگان است.

از دیدگاه نزولی اگر بیت کوین نتواند از سد ۴,۲۵۵ دلاری عبور کند، باز هم در رنج قیمت ۴,۲۵۵ تا ۳,۲۳۶ دلار در نوسان خواهد بود. پس از یک کاهش ارزش سریع در بازار، کف‌سازی ممکن است زمان بر باشد اما هر چقدر که این بیشتر طول بکشد، صعود بعدی قدرتمندتر خواهد بود.

تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند سطح ۳,۷۵۰ دلاری را به عنوان توقف ضرر در نظر بگیرند و تریدرهای بلند مدت می‌توانند این میزان را در قیمت ۳,۵۰۰ دلار تنظیم ‌کنند. حمایت روانی بیت کوین همچنان در ۳,۲۳۶ دلار بسته شده است که در صورت شکسته شدنش می‌توانیم انتظار روند نزولی بسیار شدیدی را داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

هم‌اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، بیت کوین توانسته از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه فاصله بگیرد و از مقاومت روانی ۴,۰۰۰ دلار عبور کند. هر دو خط میانگین متحرک در حال بالا رفتن هستند که نشان می‌دهند تعداد خریداران بیشتر از فروشندگان است. انتظار داریم که بیت کوین بتواند خودش را تا خط مقاومت ۴,۲۵۵ دلار بالا بکشاند. مقاومت ۴,۲۵۵ دلار به شدت قدرتمند است و در صورت شکسته شدن آن، یک الگوی دو کف تکمیل خواهد شد که در این صورت هدف بعدی می‌تواند ۵,۲۷۳ دلار در نظر گرفته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از دیدگاه نزولی اگر پادشاه ارزهای دیجیتال دوباره از مرز ۴,۰۰۰ دلار به عقب بازگردد و تا زیر خط روند صعودی (uptrend line) و همچنین میانگین متحرک ساده (MA) پنجاه روزه کاهش یابد، نشان دهنده عدم میل به خرید در سطوح بالاتر است.

از دیدگاه نزولی سطوح حیاتی ما قیمت‌های ۳,۳۵۵ تا ۳,۲۳۶ دلار هستند. رسیدن قیمت به زیر این سطوح یک نشانه بسیار منفی خواهد بود. اگر قیمت بیت کوین به زیر ۳,۳۵۵ دلار برسد، روند نزولی احتمالا تا ۳,۲۳۶ دلار ادامه خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

پس از ۶ روز رنج‌های معاملاتی کوچک، حالا رنج معاملاتی به طرف پایین گسترش یافته که یک نشانه منفی است. بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه رسیده است و اکنون در نزدیکی میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه قرار دارد. خط روند نزولی (downtrend line) هم در این سطح قرار دارد. خط روند نزولی که قبلا به عنوان یک مقاومت سنگین عمل کرده بود، اکنون به عنوان یک حمایت سنگین در نظر گرفته می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳,۷۸۱ دلار می‌تواند موجب سقوط به حمایت بعدی در قیمت ۳,۳۵۵ دلار شود و در صورت شکسته شدن آن، سقوط به قیمت ۳,۲۳۶ دلار دور از ذهن نیست.

از دیدگاه صعودی اگر بیت کوین در سطوح فعلی با حمایت روبرو شود و خود را به بالای ۳,۹۵۰ دلار برساند، افزایش قیمت تا ۴,۲۵۵ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین روز ۲۷ فوریه (۸ اسفند) دوباره در خط روند نزولی (downtrend line – قیمت ۳۷۸۴ دلار) با حمایت مواجه و جلوی سقوط آن گرفته شد. تا زمانی که قیمت بالای خطوط میانگین متحرک باقی بماند، احتمال رشد تدریجی تا ۴,۲۵۵ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در حال حاضر خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مسطح است اما میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه متمایل به بالا بوده و شاخص RSI هم در محدوده مثبت قرار دارد.

مقاومت بزرگ بیت کوین در قیمت ۴,۲۵۵ دلار بسته شده است. شکسته شدن این مقاومت می‌تواند باعث تکمیل الگوی دو کف شود که رشد خوبی را به همراه خواهد داشت. در صورت شکسته شدن مقاومت ۴,۲۵۵ دلار و تکمیل الگوی دو کف، رشد قیمت تا ۵,۲۷۰ دلار دور از ذهن نیست.

از سوی دیگر اگر بیت کوین نتواند به بالای مرز ۳,۹۰۰ دلار برسد، می‌توانیم انتظار سقوط تا سطوح ۳,۶۰۰ و پایین‌تر از آن ۳,۳۵۵ دلار را داشته باشیم. تریدرها می‌توانند توقف ضرر (Stoploss) خود را در قیمت ۳,۲۳۶ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ اسفند ۱۳۹۷

بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در نزدیکی مقاومت ۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. سطح ۴,۰۰۰ دلار یک قیمت روانی است و پس از آن احتمال رشد شدید قیمت بیت کوین وجود دارد. بیت کوین طی این چند روز خودش را در مرز ۴,۰۰۰ دلار نگه‌ داشته که یک نشانه مثبت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه به سمت بالا میل می‌کند و شاخص RSI هم در نزدیکی محدوده اشباع خرید قرار دارد که هر دو نشان دهنده بیشتر بودن خریداران نسبت به فروشندگان در کوتاه مدت هستند. با این حال میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه همچنان مسطح بوده که نشان می‌دهد روند میان مدت هنوز تغییر نکرده است.

قیمت بیت کوین در صورت عبور از ۴,۰۰۰ دلار در قیمت ۴,۲۵۵ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد و در صورت موفقیت در شکست این مقاومت، یک الگوی دو کف تکمیل خواهد شد و می‌توان هدف بعدی قیمت را در ۵,۲۷۳ در نظر گرفت. پیشنهاد می‌کنیم توقف ضرر یا فروش اضطراری را همچنان در قیمت ۳,۲۳۰ دلار قرار دهید.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین نتواند مرز ۴,۰۰۰ دلار را بشکند و به زیر ۳,۶۰۰ دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برخلاف شرایط مشابه قبلی که برای بیت کوین پیش آمده بود، بازه فشرده قیمتی این بار در جهت رو به بالا شکسته شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

بیت کوین خط روند نزولی شکل گرفته از اواخر ماه نوامبر را نیز پشت سر گذاشته است.

مقاومت بعدی که می‌تواند سد راه بیت کوین قرار گیرد، سطح ۴,۲۵۵ دلار است.

در صورت شکسته شدن مقاومت ۴,۲۵۵ دلار، الگوی کف دوگانه تکمیل می‌شود و حرکت به سوی هدف ۵۲۷۴ دلار آغاز می‌گردد. در صورتی که بیت کوین در سطح ۴,۲۵۵ دلار با مقاومت روبرو شود، می‌توان انتظار داشت بیت کوین مدتی حرکت جانبی داشته باشد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۳,۲۳۶ دلار دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین برای اولین بار از ۱۰ ژانویه توانست از خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه عبور کند. این ارز دیجیتال در حال حاضر در نزدیکی خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه معامله می‌شود. یک جهش از سطوح فعلی قیمت بیت کوین را تا زیر خط روند نزولی (Downtrend Line) می‌برد. این خط از تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون به عنوان یک مانع بزرگ در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که قیمت بیت کوین از این مقاومت عبور کند احتمال صعود آن تا ۴,۲۵۵ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از این جلوتر، در صورت رد شدن قیمت از ۴,۲۵۵ دلار یک الگوی دو کف تکمیل می‌شود که هدف قیمتی آن ۵,۲۷۳ دلار خواهد بود. بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که پس از گذشتن بیت کوین از خط روند نزولی (Downtrend Line) که در تصویر مشخص شده است و ثبات چند روزه بیت کوین در بالای این خط، خرید کردن با ۳۰ درصد از سرمایه ترید مناسب است و بقیه آن را باید در زمانی انجام داد که قیمت از ۴,۲۵۵ دلار بگذرد.

در صورتی که این ارز دیجیتال از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۳,۲۳۶ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد. رسیدن قیمت به زیر ۳,۲۳۶ دلار، توقف ضرر یا استاپ‌لاس‌های زیادی را رقم خواهد شد که احتمالا موجب تشدید روند نزولی و رسیدن قیمت به سطوح ۳,۰۰۰ و ۲,۶۰۰ خواهد شد.

در حال حاضر مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و وسط بودن شاخص RSI نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

معامله بیت کوین در بازه فشرده قیمتی دنبال می‌شود؛ هرچند گاوها در افزایش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ناموفق عمل کرده‌اند.

در سوی دیگر خرس‌ها در حال تلاش برای پایین کشیدن قیمت تا ۳,۲۳۶ دلار هستند. شکسته شدن این حمایت بیت کوین را تا ۳,۰۰۰ پایین خواهد کشید. در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمال ادامه ریزش تا ۲,۶۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

در دیدگاه صعودی اگر گاوها قادر به حفظ قیمت بر روی EMA-20 شوند، می‌توان انتظار صعود قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه داشت.

خط روند نزولی شکل گرفته از اواخر نوامبر سال قبل، نقش یا مقاومت اساسی را ایفا می‌کند. در صورت شکسته شدن این خط روند، فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین فراهم می‌شود.

سطوح مقاومتی که بیت کوین در صورت صعود با آن‌ها مواجه می‌شود، در ابتدا ۴,۲۵۵ دلار و سپس ۴۹۱۴ دلار خواهد بود. در صورت عبور از تمامی مقاومت‌ها، بیت کوین می‌تواند تا حمایت شکسته شده سال پیش یعنی تا ۵,۹۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۹ بهمن ۱۳۹۷

درست مانند اواسط نوامبر سال ۲۰۱۸، محدوده فشرده معاملاتی بیت کوین به سمت پایین شکسته شده است. خرس‌ها اکنون در تلاش هستند تا قیمت بیت کوین را به زیر ۳,۲۳۶ دلار بکشانند و روند نزولی را ادامه دهند. سطح حمایت ۳,۲۳۶ دلار بسیار قدرتمند است اما اگر شکسته شود، احتمالا روند نزولی نسبتا طولانی مدتی را شاهد خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

قیمت در زیر هر دو خط میانگین متحرک (MA و EMA) قرار دارد و شاخص RSI هم در نزدیکی سطح اشباع فروش است. هرگونه جهش رو به بالای قیمت، در خطوط میانگین متحرک و بالاتر، در خط روند نزولی (downtrend line) با مقاومت رو به رو خواهد شد.

اگر قیمت بیت کوین به زیر ۳,۲۳۶ دلار کشیده شود، احتمال سقوط تا ۳,۰۰۰ دلار وجود دارد. قیمت ۳,۰۰۰ دلار یک سطح روانی است. در صورت رسیدن قیمت به زیر ۳,۰۰۰ دلار روند نزولی می‌تواند تا مرز ۲,۶۰۰ و حتی پایین‌تر از آن تا ۲,۴۰۰ دلار ادامه یابد.

در صورتی که بیت کوین بتواند از حمایت ۳,۲۳۶ دلار حمایت کند و جهشی سریع از این سطح داشته باشد، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲ بهمن ۱۳۹۷

بیت کوین از تاریخ ۱۰ ژانویه، در پایین خطوط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها معامله می‌شود و این جلوی تلاش برای بالا رفتن قیمت‌ها را می‌گیرد که نشانه نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

قیمت ۳,۲۳۶ دلار یک حمایت به شدت بحرانی است. اگر قیمت بیت کوین از این حمایت پایین‌تر برود، شاهد کف پایینی جدیدی خواهیم بود که به معنای ادامه روند نزولی در نظر گرفته می‌شود.

اولین نشانه‌های تغییر روند زمانی خواهد بود که قیمت بتواند از خط روند نزولی (Downtrend Line) که در تصویر مشخص شده است، عبور کند و به بالای آن برسد. با افزایش قیمت بیت کوین به بالای مرز ۴,۲۵۵ دلار، یک فرصت مناسب برای سودآوری فراهم خواهد شد.

برای ورود بلند مدت، اگر قیمت بیت کوین در نزدیکی مرز ۳۲۰۰ دلار دوباره به سمت بالا برگردد، زمان تقریبا مناسبی خواهد بود زیرا نشانگر وجود تقاضا در سطوح پایین است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۲۵ دی ۱۳۹۷

بیت کوین در تثبیت قیمت خود بر روی قیمت ۳,۵۹۸ دلار ناکام ماند و ۱۳ ژانویه این حمایت را شکست. از طرفی تا کمترین قیمت رقم خورده که برابر با ۳,۲۳۶ است، حمایتی وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از این رو انتظار می‌رود در صورتی که تثبیت در قیمت فعلی صورت نگیرد، روند نزولی ادامه‌دار تا حمایت ۳,۲۳۶ دلار را شاهد باشیم. حمایت اساسی بعدی در ۳,۰۰۰ قرار دارد.

در صورت بازگشت روند در یکی از حمایت‌های شکل گرفته، عبور از ۴۲۵۵ دلار به معنی شکستن خط روند نزولی و نشانه قدرتمندی برای آغاز روند صعودی جدید خواهد بود.

خرید یا فروش بیت کوین در شرایط فعلی به تریدرها توصیه نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۸ دی ۱۳۹۷

محدوده تنگ بیت کوین در ۶ ژانویه به سمت بالا حرکت کرد. در حال حاضر، گاوها در تلاش برای رساندن دوباره قیمت به ۴,۲۵۵ دلار هستند. با عبور قیمت از ۴,۲۵۵ دلار، شاهد تکمیل شدن الگوی صعودی سر و شانه معکوس خواهیم بود که هدف آن قیمت ۵,۵۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین بتواند از مرز ۴,۲۵۵ دلار بگذرد، شاید برای فروشندگان کوتاه مدت جذاب باشد. حمایت بحرانی بیت کوین در قیمت ۳,۵۵۰ دلار بسته شده است که شکسته شدن آن باعث سقوطی شدید خواهد شد. اگر بیت کوین بازهم به پایین‌ترین قیمت سالش برسد، روند نزولی ادامه خواهد یافت.

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه مسطح است و شاخص RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد. میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه هم در حال پایین‌ رفتن است که نشان می‌دهد روند بلند مدت همچنان نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۱۱ دی ۱۳۹۷

بیت کوین درگیر عبور از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه بوده که البته مسطح شده است. در صورت ناتوانی بیت کوین در عبور از این خط احتمالا شاهد دوره جدید فروش و کاهش قیمت بیت کوین تا سطوح ۳۵۹۸ دلار باشیم. پایین آمدن خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه نشان می‌دهد که روند بلند مدت همچنان نزولی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

از دیدگاه صعودی همانطور که در تصویر مشخص است، در صورت عبور قیمت از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس، که در قیمت حدود ۴۲۵۵ دلار قرار دارد، احتمال افزایش قیمت سودآور بالا می‌رود.

اگر بیت کوین بتواند از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس عبور کند، می‌تواند تا قیمت ۵,۵۰۰ دلار به رشد خود ادامه دهد که البته با یک مقاومت جزئی در ۴,۹۱۴ دلار مواجه خواهد شد.

تریدرهای کوتاه مدت می‌توانند برای خرید منتظر عبور قیمت از ۴۲۵۵ دلار باشند. توقف ضرر را هم می‌توان در زیر قیمت ۳,۵۵۰ دلار در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین - ۴ دی ۱۳۹۷

بیت کوین در قیمت ۴,۲۵۵ دلار یک مقاومت قوی دارد. از دیدگاه صعودی، افزایش قیمت بیت کوین به بالای این مقاومت می‌تواند حرکت تا ۴,۵۰۰ دلار را به دنبال داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین 18 ژوئن (28 خرداد)

به تریدرهای کوتاه مدت توصیه می‌شود که در صورت عبور قیمت از ۴,۲۵۵، بیش از ۷۵ درصد از سود خود را در نزدیکی مرز ۴,۵۰۰ دلار برداشت کنند و بقیه را تا زمانی که نزدیک به استاپ‌لاس (توقف ضرر) نشده است، نگه‌داری کنند.

اگر بیت کوین در عبور از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) موفق باشد، احتمال رسیدن قیمت به ۴,۹۱۴ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

از دیدگاه نزولی، حمایت قدرتمند بیت کوین در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) و پایین‌تر از آن در سطح ۳,۷۸۷ دلار قرار دارد. کاهش قیمت به زیر این حمایت، امیدها برای بازگشت مجدد بازار را کمرنگ خواهد کرد و احتمال ادامه‌دار شدن سقوط را تشدید می‌کند.

روند بلند مدت بیت کوین همچنان نزولی است اما روند کوتاه مدت تغییر کرده است. اگر بیت کوین بتواند خودش را در بالای ۳,۷۸۷ دلار حفظ کند و حرکت صعودی بعدی از حرکت صعودی قبلی قدرتمندتر ظاهر شود، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ۱۵ دسامبر، کف قیمت بیت کوین بوده است. چند روز آینده برای پادشاه ارزهای دیجیتال سرنوشت ساز خواهند بود.

[تعداد: 4    میانگین: 4/5]

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

128
دیدگاه کاربران

avatar
75 Comment threads
53 Thread replies
80 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
95 Comment authors
احمدسعیدNNNساراmohammadi Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
سعید
سعید

سلام
این تحلیل هفتگی یجورایی معتادمون کرده ،داداش برسون دیگه😂

احمد
احمد

به نظرم داستان بیت کوین با این حرکتای عجیبش از تحلیل خارج شده دیگه 🙁

احمد
احمد

سلام جناب آقای آذرنیوار، خدا قوت
منتظر تحلیل این هفته شما هستیم.
پایدار باشید

NNN
NNN

سلام، یک سایت ایرانی فروش بیت کوین بود که صفحه اولش یه طوطی بود، اسم سایت رو میخواستم… اسمش چی بود؟!!😶😶😶

mohammadi
mohammadi

سلام وقتتون بخیر اسم نرم افزاری که باهاش در بالا بیت کوین را تحلیل کردید و از کجا دانلودش کنیم تشکر

سارا
سارا
محمد زارعی
محمد زارعی

سلام
قیمت بیت کوین بعد از افزایش هفته گذشته تو ۱ – ۲ روز قبل دو بار به مرز ۶۹۰۰ دلار کاهش پیدا کرده و الان روند صعودی به شیب ملایم رو پیش رو گرفته.
به نظر شما این قیمت بازهم شکسته میشه یا اینکه به روند صعودیش ادامه میده؟

farhamt
farhamt

دوستان گل سلام خدمت همگی
راستش هیچکس فکر نمیکرد بیت اینجوری بره بالا و همه شوکه شدن ازین حرکت بیت،خود من هم همینطور
عقیده ی من اینه ک هر بالا رفتنی یه سرازیری هم داره،یکم صبر کنید..هرموقع بیت اصلاح کرد خرید کنید
اگه ۸۵۰۰رو بشکنه هدف بعدیش ۹۹۰۰-۱۰.۰۰۰ دلار هستش و بعد ازون ۱۱.۵۰۰-۱۱.۷۰۰ و بعدهم رد کردن سقف قبل و ثبت تارگت های جدید
بنظرم یه مقدار اصلاح نیازه تا خریدارهای جدید هم وارد بشن
درصورتی که بیت ۸۵۰۰رو نتونه رد کنه و از ۸۰۰۰ بیاد پایین تر میرسه به ۷۵۰۰ بعد ۶۵۰۰ بعد ۵۹۰۰ /۵۲۰۰ / ۴۲۰۰ / ۳۰۰۰…احتمال میدم که به ۶۵۰۰ پول بک بزنه…
حتما نوع معاملاتتون رو مشخص کنید که بیت رو واسه بلندمدت میخواید یا کوتاه مدت…حدضرر و حد سود متناسب داشته باشید و به استراتژی معاملاتیتون پایبند باشید..یادتون نره اصل قضیه حفظ پول هستش و بعد سود کردن..موفق باشید

محمدرضا مظفری
محمدرضا مظفری

سلام من قصد خرید بیت کوین دارم
ب نظرتون این بالا رفتن نجومی قیمت توی ۲ روز ادامه دار هست یا اینکه سقوط میکنه دوباره؟
شدیدا ب راهنمایی یه متخصص نیاز دارم چون توی این چند روز باید اندازه ۵۰۰ دلار بیت کوین بخرم
با این وضعیت بالا رفتن نمیدونم چیکار کنم
سقوط داره یا همچنان ادامه دار هست و برنمیگرده؟

سینا
سینا

سلام دوستان.به نظرتون الان که بیت رکورد ۸۰۰۰ زد برای خرید صبر کنیم یا عقب گرد نداره؟

ZHA33AN
ZHA33AN

سلام خسته نباشید خدمت شما اقای آذرنیوار ببخشید من میخواستم برم سراغ ترید ولی فهمیدم باید تحلیل گری رو اول یاد بگیرم ی دوره رو داخل سایتتون گزاشتین بنام اطلس با این دوره میشه که تحلیل های مثل تحلیل های شما بزنیم؟

محسن قربانی زاده
محسن قربانی زاده

دوستان عزیز سلام …. من قصد سرمایه گذاری در بیت کوین رادارم اما در رابطه با این موضوع خیلی اطلاعات ندارم لطفا من رو راهنمایی کنین که از کجا می توانم خریداری کنم . نحوه و روش خریداری چیست . به هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کنم . ارزش واقعی هر سهم در حال حاضر چه مقدار است .. و چگونه می توان آن را دوباره فروخت و …