ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > تحلیل هفتگی > تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان)
تحلیل هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان)

حرکت صعودی بیت کوین کش قبل از برخورد به مقاومت اساسی ۶۶۰ دلار و در قیمت ۶۴۶ دلار متوقف شد.

انتظار یک حمایت قوی بین محدوده ۵۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) می‌رود که سطح ۰٫۶۱۸ بازگشتی فیبوناچی است. همچنین می‌توان انتظار بازگشت دوباره به سطح ۶۶۰ دلار را داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

سناریوی محتمل دیگر اتمام روند صعودی و نوسان در بازه بزرگ ۴۰۸ تا ۶۶۰ دلار است.

در صورت شکسته شدن حمایت ۵۰۰ دلار، روند نزولی تا قیمت ۴۶۰ دلار و با افزایش فشار فروش تا ۴۱۰ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند. توصیه می‌شود تریدرها حدضرر را بر روی قیمت ۴۸۰ دلار تنظیم کنند.

همراهان گرامی ارزدیجیتال در نظر داشته باشند تحلیل های ارائه شده در این بخش، ترجمه ای از تحلیلگران برتر رسانه های معتبر انگلیسی زبان بوده و هیچگونه پیشنهادی توسط ما جهت ورود به بازارهای پر ریسک کریپتوکارنسی ارائه نمی شود ، پیشنهاد ما به شما در ابتدا مطالعه انواع تحلیل و آشنایی کامل با مخاطرات این بازار است ،همچنین جهت آشنایی می‌توانید مقاله های رازهای تریدینگ ارزهای دیجیتال و اشتباهات مرگبار ترید را مطالعه نمایید و اگر اصطلاحات این مقالات برایتان نامفهوم هستند ، می‌توانید از بخش دانشنامه و واژه نامه ارزهای دیجیتال، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

بیت کوین کش هم با یک روند صعودی کوتاه مدت تا حدودی خودش را احیا کرد. با کمک اخبار فاندامنتال، قیمت بیت کوین کش از حمایت بحرانی خود در ۴۰۸ دلار جهش بلندی به بالای مرز ۵۵۰ دلار داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

اکنون برادر کوچک بیت کوین برای ادامه حرکت خود مقاومت بزرگی در قیمت ۵۹۱ دلار را پیش روی خود می‌بیند. در صورت افزایش قیمت به بالای این مقاومت، ادامه حرکت صعودی تا قیمت ۶۶۰ دلار دور از ذهن نیست.

معامله‌گران می‌توانند توقف ضرر خود را در قیمت ۴۷۰ دلار تنظیم کنند. در صورت کاهش قیمت به زیر این سطح، حمایت بعدی در قیمت ۴۰۰ دلار خواهد بود که یک حمایت به شدت قدرتمند است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۸ آبان ۱۳۹۷

پس از اینکه بیت کوین کش طی چند روز گذشته روی خط حمایتش معامله می‌شد، امروز سقوط کرد. اگرچه هدف این الگو در سطوح بسیار پایین قرار دارد، پیش بینی می‌کنیم که قیمت بیت کوین کش نهایتا تا ۳۰۰ دلار کاهش داشته باشد و حتی می‌تواند این قیمت در نقش یک حمایت ظاهر شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

با این حال یک حمایت جزئی در قیمت ۴۰۰ دلار تا ۴۰۸ دلار هم برای برادار کوچک بیت کوین دیده می‌شود. معامله گران می‌توانند توقف ضرر را در ۴۰۰ دلار در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱ آبان ۱۳۹۷

بیت کوین کش در حال تقلا برای برخاستن از ضلع پایین الگوی مثلث متقارن است. در حال حاضر سناریوی نزولی قدرتمندتر از سناریوی صعودی به نظر می‌رسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

بیت کوین کش در هفته گذشته موفق نشد از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) عبور کند. این یک نشانه نزولی برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

با شکسته شدن حمایت الگو، انتظار می‌رود تا ۴۰۹ دلار ریزش رخ دهد. در صورتی که این حمایت قادر به نگه‌داشتن قیمت نباشد، بیت کوین کش تا ۳۰۰ دلار ریزش بزرگی تجربه خواهد کرد.

در صورت شکسته شدن ضلع بالایی الگو، پس از بازگشت به خط روند نزولی (پول‌بک) می‌توان وارد معامله شد.

توصیه می‌شود حد ضرر را در قیمت ۴۰۰ دلار قرار دهید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

بیت کوین کش در حال نوسان در الگوی مثلث متقارن است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

اگرچه این الگو در میان روند نزولی ادامه دار پیدا می‎شود، اما گاهی با شکست مقاومت و تثبیت قیمت بر روی آن حکم یک الگوی بازگشتی را پیدا می‌کند. با تثبیت قیمت در محدوده ۵۳۰ دلار، انتظار می‌رود بیت کوین کش تا ۶۶۰ و ۸۸۰ دلار صعود خود را ادامه دهد.

شکست شدن حمایت الگو می‌تواند سبب بازگشت دوباره به قیمت ۴۰۰ دلار شود. در صورتی که این حمایت کلیدی نیز شکسته شود بیت کوین کش تا ۳۰۰ دلار یا حتی پایین تر امکان ریزش دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

در چند روز اخیر هر دو میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) و ساده ۵۰ روزه (SMA-50) نقش حمایت را برای بیت کوین کش ایفا کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در صورت عبور قیمت از ۶۰۰ دلار، در ادامه اهداف ۶۶۰ دلار و ۸۸۰ دلار به عنوان مقاومت در برابر سیر صعودی ایستادگی خواهند کرد.

در سناریوی نزولی نیز اگر میانگین‌های متحرک نتوانند جلوی ریزش را بگیرند و قیمت در ۵۰۵ دلار بسته شود، انتظار می‌رود این ارز دیجیتال تا قیمت ۴۰۰ دلار ریزش کرده و کف قبلی را دوباره امتحان کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

با اینکه میانگین متحرک ساده (SMA) از ریزش قیمت در ۲ روز گذشته جلوگیری کرده است، گاوها علاقه‌ای به افزایش قیمت این ارز دیجیتال نشان نمی‌دهند. در صورت شکست میانگین متحرک روزانه SMA-50 و EMA-20، بازگشت قیمت به کف قبلی ۴۰۸ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در صورت عبور از قیمت ۶۰۰ دلار، سطوح مقاومتی مهم بعدی ۶۶۰ دلار و ۸۸۰ دلار خواهند بود.

با وجود شکست کانال نزولی و حرکت بر روی میانگین‌های متحرک، حفظ موقعیت با قرار دادن حد ضرر در ۴۰۸ دلار الزامی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳ مهر ۱۳۹۷

در زمان نگارش این تحلیل، بیت کوین کش در کانال نزولی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه مسطح است و RSI هم در حد وسط قرار دارد که همه نشان دهنده یک تثبیت قیمت کوتاه مدت هستند.

اگر بیت کوین کش به زیر ۴۵۰ دلار برسد، احتمالا تا قیمت ۴۰۰ دلار سقوط خواهد داشت.

در دیدگاه صعودی، مقاومت بزرگی در منطقه میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه وجود دارد که اکنون در قیمت ۵۱۲ دلار است. در صورت رد شدن از این مقاومت دور جدیدی از افزایش قیمت آغاز خواهد شد.

در وضعیت فعلی احتمال سقوط بالاتر از صعود است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

در قیمت نزدیک ۵۰۰ دلار میل خرید به بیت کوین کش کاهش می‌یابد و از افزایش قیمت ادامه دار جلوگیری می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

به پایین میل کردن میانگین‌های متحرک و قملرو منفی شاخص RSI همه نشان دهنده وضعیت بد برادر کوچک بیت کوین هستند.

ارز دیجیتال بیت کوین کش در صورت جهش رو به بالا، در میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه که اکنون در قیمت ۵۰۰ دلار قرار دارد، با مقاومت روبرو خواهد شد. رد کردن این مقاومت احتمالا قیمت بیت کوین کش را تا حدود ۵۸۰ دلار افزایش خواهد داد. در وضعیت فعلی تا قبل از عوض شدن روند هیچگونه معامله‌ای توصیه نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

هم اکنون بیت کوین کش در خط حمایت یعنی قیمت ۴۷۰ دلار معامله می‌شود که در صورت شکسته شدن این خط، باید منتظر قیمت ۴۰۰ دلاری برای این ارز دیجیتال باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

هر دو میانگین متحرک در حال پایین آمدن هستند و شاخص RSI هم در قلمرو منفی قرار دارد که همه نشان دهنده وضعیت بد این بازار است.

برای صعود دوباره، بیت کوین کش با مقاومت در EMA بیست روزه یعنی قیمت ۵۳۷ دلار مواجه خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

پس اینکه بیت کوین کش برای مدت زیادی از ۱۵ تا ۳۱ آگوست در یک محدوده خاص نوسان میکرد، در روزهای ۱ و ۲ سپتامبر قیمت این ارز دیجیتال به شدت افزایش یافت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

برادر کوچک بیت کوین درحال حاضر با مقاومتی در میانگین نمایی ساده ۵۰ روزه (SMA50) روبرو است که هم‌اکنون در قیمت ۶۶۰ دلار قرار دارد. در صورت شکسته شدن این مقاومت، قیمت ۸۸۰ دلاری محتمل است. شاخص RSI هم در وضعیت خوبی نمایان شده است.

بنابراین، کم ریسک ترین زمان خرید، قیمت ۶۷۰ دلار با توقف ضرر ۴۷۰ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۶ شهریور ۱۳۹۷

بیت کوین کش طی چهار روز گذشته در محدوده‌ی ۵۱۳ تا ۵۴۴ دلار معامله می‌شود. ماندن طولانی در این شرایط پایدار بعید به نظر می‌رسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

بردار کوچک بیت کوین در این هفته یک افزایش قیمت یا کاهش قیمت شدید خواهد داشت. درسناریوی صعودی، یک مقاومت بزرگ در خط روند نزولی یعنی قیمت ۶۷۰ دلارعبور کند، می توانیم شاهد افزایش قیمتی تا ۹۰۰ دلار باشیم.

در دیدگاه نزولی اگرمحدوده حمایت ۵۰۰ تا ۴۷۳ دلار بشکند، روی کاغذ احتمال سقوط تا سطوح ۴۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

بیت کوین کش در ۵۲۰ دلار یک حمایت بزرگ دارد، شکسته شدن می‌تواند باعث سقوط این ارز به قیمت ۴۸۰ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

اگر قیمت برادر کوچک بیت کوین در بالای حمایت باقی بماند، می‌تواند باعث بازگشت دوباره به مرز ۵۳۷ دلار شود. قیمت ۵۳۷ دلار یک مقاومت بزرگ برای بیت کوین کش است و در صورت عبور قیمت از آن می‌توانیم انتظار رشد تا ۶۰۰ دلار را داشته باشیم و پس از آن در صورت شکسته شدن دوباره مقاومت در ۶۲۰ دلار احتمال افزایش قیمت تا ۸۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

حمایت بزرگ ۵۳۷ دلار در بیت کوین کش شکسته شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

قیمت برادر کوچک بیت کوین احتمالا تا حدود ۴۰۰ دلار سقوط خواهد کرد و در صورتی که حمایت ۴۰۰ دلار هم شکسته شود باید منتظر قیمت‌ ۳۰۰ دلاری باشیم. بعید به نظر می‌رسد که در حمایت ۴۰۰ دلار شکسته شود. بنابراین در صورتی که قیمت قبل از سقوط به زیر ۴۰۰ دلار، روند صعودی به خود گرفت، می‌تواند موقعیت خوبی برای خرید میان مدت باشد.

در صورت افزایش قیمت بیت کوین کش مقاومت بزرگ بعدی در ۶۲۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

وضعیت خوب نیست. اگر برادر کوچک بیت کوین نتواند از حمایت در ۶۸۹ دلار دفاع کند، می‌توانیم منتظر سقوط تا ۶۶۹ دلار باشیم. حمایت در ۶۶۹ دلار ضعیف است و اگر این حمایت هم بشکند محدوده حمایت بعدی در ۶۱۹ تا ۶۵۷ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

میانگین‌های متحرک، که چند روز پیش یک همگذری صعودی را به پایان رساندند، دوباره امروز پایین آمده اند و در حال تکمیل کردن یک همگذری نزولی هستند. این نشان دهنده فعالیت فروشندگان است.

در صورتی که این ارز دیجیتال بتواند از حمایت ۶۸۹ دلار به خوبی دفاع کند، احتمال افزایش قیمت تا حدود ۸۳۰ دلار وجود دارد.

در حالت کلی اگر بیت کوین کش بتواند به قیمت بالای ۹۳۵ دلار برسد، شرایطش برای مدتی ایده‌آل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۹ مرداد ۱۳۹۷

میانگین متحرک یک همگذری صعودی را تکمیل کرده است و میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه در حال شکل دادن یک حمایت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در صورت عبور قیمت از ۸۳۸ دلار یک رشد صعودی کوچک تا محدوده بین ۸۸۰ تا ۹۳۴ دلار که یک مقاومت بسیار قوی دارد، پیشبینی می‌شود. در صورت ناتوانی از عبور و سقوط قیمت، محدوده حمایت در ۶۷۰ تا ۷۴۵ دلار خواهد بود.

خرید در این سطوح ریسک بسیار زیادی را به همراه دارد و پیشنهاد می‌شود موقعیت‌های قبلی خودتان را با حد ضرر ۷۴۰ دلار حفظ کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲ مرداد ۱۳۹۷

گاوها (موارد صعودی) در سه روز گذشته در دفاع از EMA بیست روزه موفق بودند که یک نشانه مثبت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

مقاومت بزرگی بین ۸۳۸ دلار و ۹۳۴ دلار در انتظار بیت کوین کش است. پس از عبور از این مقاومت احتمال رسیدن قیمت به ۱,۲۰۰ دلار زیاد است.

بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قبلا خرید کرده اید موقعیت خود را با توقف ضرر ۶۵۰ دلار حفظ کنید. از سوی دیگر اگر بیت کوین کش در عبور از SMA پنجاه روزه ناتوان باشد احتمال اصلاح قیمت به ۷۵۰ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

بیت کوین کش از ۶۶۹ دلار یک جهش بزرگ داشت و توانست به راحتی از EMA بیست روزه گذر کند. اکنون که در حال نوشتن این تحلیل هستیم، قیمت این ارز دیجیتال می ‌تواند تا ۸۳۰ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

اگر بیت کوین کش بتواند از مقاومت ۸۳۸ دلار عبور کند، رشد قیمت آن تا ۱,۲۰۰ دلار (با یک مقاومت کوچک در ۹۳۴ دلار) دور از ذهن نیست.

تریدرهای بلند مدت می‌توانند برای سود مناسب در نزدیکی قیمت ۸۵۰ دلار خرید کنند و توقف ضرر خود را در ۶۵۷ دلار قرار دهند.

برای تریدرهای کوتاه مدت هم در حال حاضر جای کسب سود زیاد است اما در صورت خرید ریسک کار بالا می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

بیت کوین کش در منطقه ۷۰۰ تا ۷۳۶ دلار، دارای یک حمایت خرید بزرگ است. اما در قیمت‌های بالاتر، خریدها به شدت کاهش می‌یابند. به همین دلیل گاوها (موارد صعودی) در پیش برد برادر کوچک بیت کوین به بالای EMA بیست روزه ناتوان بودند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در دیدگاه نزولی کاهش قیمت بیت کوین کش به زیر ۷۰۰ دلار، احتمالا باعث یک افت قیمت محسوس تا ۶۵۷ دلار خواهد شد.

از سوی دیگر در دیدگاه صعودی، اگر گاوها بتوانند از مقاومت ۸۵۰ دلار عبور کنند و آن را برای مدت کوتاهی حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت تا ۹۳۴ دلار و پس از آن تا ۱۲۰۰ دلار وجود دارد.

بنابراین تریدرها می‌توانند در صورت رسیدن قیمت به ۸۵۰ دلار و ماندگاری ۴ ساعته آن، اقدام به خرید نمایند و توقف ضرر (Stoploss) را در ۶۵۰ دلار قرار دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

عبور بیت کوین کش از مقاومت ۸۰۸ دلار و ثبات چند ساعته آن، می‌تواند باعث صعود ادامه دار برادر کوچک بیت کوین به ۹۳۴ دلار و شاید ۱۲۰۰ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

بیت کوین کش در سطوح ۶۵۷ دلار یک حمایت قدرتمند دارد. بنابراین برای اقدام به خرید باید توقف ضرر (StopLoss) خود را در ۶۵۰ دلار در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌شود در صورت اقدام به خرید فقط از ۴۰ درصد سرمایه معقول ترید خود استفاده کنید. زیرا در این موقعیت ریسک زیادی شامل شما خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۵ تیر ۱۳۹۷

برادر کوچک بیت کوین در روز ۲۴ ژوئن، به زیر حمایت بحرانی در ۷۳۶ دلار سقوط کرد اما دوباره توانست به بالای آن برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

امروز، گاوها (موارد صعودی) برای بازگشت تلاش می‌کنند، که ممکن است در خط روند نزولی با مقاومت روبرو شود. اگر این مقاومت برداشته شود، مانع بعدی در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه خواهد بود.

بیت کوین کش معمولا قبل از شروع حرکت صعودی جدید، دوره ی باثباتی را می‌گذراند . تریدرهای بلند مدت باید صبر کنند تا نشانه‌هایی قابل اعتماد برای خروج از ثبات مشاهده شود.

در دیدگاه نزولی، کاهش قیمت بیت کوین کش به زیر ۶۸۳ دلار می‌تواند منجر به سقوط آزاد این دارایی تا مرز ۶۱۹ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

بیت کوین کش/ دلار

بیت کوین کش جای پای خود را در محدوده ۱۲۲۱ تا ۱۶۰۰ دلار محکم کرده است. پس از عبور قیمت از ۱۶۰۰ دلار، هدف بعدی ۲,۰۰۰ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در صورت سقوط قیمت به زیر ۱,۲۰۰ دلار احتمال سقوط قیمت تا ۱,۰۰۰ دلار به شدت زیاد است.

تا قبل از خروج بیت کوین کش از محدوده اش هیچ تریدی پیشنهاد نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

برادر کوچک بیت کوین را از دو دیدگاه مثبت و منفی بررسی می‌کنیم.

در دیدگاه صعودی،‌ در صورت عبور قیمت از ۷۶۷ دلار و میانگین متحرک نمائی (EMA) پنجاه روزه، احتمال رشد قیمت تا ۹۴۵ دلار دور از ذهن نیست.

در دیدگاه نزولی، پایین رفتن قیمت به زیر ۶۱۹ دلار، به معنای یک سقوط بزرگ است. از این رو توقف ضرر یا استاپ لاس را می‌توانید در ۶۱۰ دلار تنظیم کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

حتی وقتی که قیمت به شدت پایین است، بیت کوین‌کش نتوانسته اعتماد سرمایه گذاران را برای خرید جلب کند.

اگر قیمت از سطح حمایتی ۶۵۳ دلار پایین تر رود، احتمال کاهش قیمت به ۶۰۰ دلار و پس از آن ۵۵۸ دلار زیاد است. تا تغییر روند (حتی کوتاه مدت) هرگونه ترید بیت کوین کش در این سطوح ریسک زیادی به همراه دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

بیت کوین کش در سه روز گذشته خود را در بالای ۱۰۰۰ دلار نگه داشته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در حال حاضر، بیت کوین کش با مقاوت خط روند نزولی (downtrend line) مواجه است. خرس ها (موارد نزولی) از محدوده ۱،۱۵۰ دلار تا ۱,۲۰۰ دلار دفاع می‌کنند. رشد قیمت به بالای ۱,۲۰۰ دلار، به منزله جهشی به ۱,۳۵۵ دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر حمایت ۱۰۰۰ دلار ضعیف عمل کند، احتمال سقوط تا ۸۵۴ دلار زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

برادر کوچک بیت کوین همچنان در محدوده بین ۱،۱۵۰ دلار و ۱,۳۵۵ دلار خرید و فروش می‌شود. باید منتظر خرید در بالای ۱,۳۵۵ دلار باشیم.

بیت کوین کش/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

تریدرها می توانند بالای سطح ۱,۳۵۵ دلار با فروش اضطرارای ۱,۱۵۵ دلار خرید را انجام دهند. اگرچه هدف الگو در ۱,۵۶۰ دلار است اما در صورت صعود قیمت به بالای ۱,۶۰۰ دلار، احتمال جهش به ۱,۸۰۰ دلار وجود دارد.

در صورتی که قیمت به کمی پایین تر از ۱,۱۵۰ دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۳ اسفند ۱۳۹۶

بیت کوین کش/ دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

خرس ها یا موارد نزولی موفق شدند در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه باعث افت قیمت شوند. حمایت قوی در ۱,۳۵۰ دلار وجود دارد که در صورت شکستن این سطوح، امکان کاهش قیمتی شدید تر به ۱,۲۰۰ دلار وجود دارد.

در صورتی که گاوها بتوانند از خط روندی (trendline) که در تصویر مشخص شده عبور کنند و قیمت را تا ۱,۶۰۰ دلار برسانند، دیدگاه نزولی نامعتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

بیت کوین کش/ دلار

بازگشت قیمت می‌تواند بیت کوین کش را به خط روند نزولی منتقل کند، جایی که پیش بینی می کنیم به دور جدیدی از فروش منجر شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

بیت کوین کش خرسی بوده است؛ از این رو، قبل از هر ترید از تشکیل کف (bottom) در الگوها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که در افت قیمت بعدی حمایت در ۱,۱۵۰ و ۱۰۰۰ دلار باقی بماند، می‌توانید با هدف دوره ای بلند مدت خرید کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

بیت کوین کش / دلار

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

میانگین متحرک یک تقاطع نزولی دارد و قیمت آن پایین میانگین نمائی ۲۰ و ساده ۵۰ روزه سیر می‌کند که برای خرس ها مفید است. اگر تلاش برا بازگشت از پایین ترین قیمت اخیر در ۱۳۶۴٫۹۶ دلار ناکام باشد، احتمالا تا ۱۱۹۴ دلار کاهش خواهد یافت.

اگر گاوها از سطوح ۱۳۶۴٫۹۶ دلار دفاع کنند، احتمالا دامنه محدود (range-bound) برای چند روز اتفاق می‌افتد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۷ دی ۱۳۹۶

پس از یک صعود کوچک تا ۲۹۰۰ دلار، برادر کوچک تر بیت کوین هم در دام هایپ بزرگ افتاده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

گاو ها پس از محدوده ۲۰۰۰ دلار، نتواستند از سطح ۱۷۳۳ دلار هم حمایت کنند. کاهش به زیر ۱۶۵۲ دلار هم می تواند بازهم به مقاومت بعدی قیمت را کاهش دهد. البته انتظار یک افزایش قیمت در سطح فعلی را دارم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۸ دی ۱۳۹۶

رشد احتمالی در چهار روز آینده ( تا ۱۲ ژانویه)

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

مثلثی که هفته پیش گفتیم تکمیل شده است.

پس از روند خرسی کوتاه مدت، قیمت وارد یک حرکت مثلثی شده است. پس از یک اصلاح کوتاه مدت،‌ موج جدید افزایش قیمت آغاز خواهد شد. از قیمت ۲۵۰۰ دلار، حمایت مثلث شکسته خواهد شد.
شاخص ADX نشان دهنده تغییر روند از خرس به گاو است (نزولی به صعودی)

به اعتقاد من پایین ترین قیمت ۲۳۵۰- ۲۵۰۰ دلار خواهد بود. تا ۱۲ ژانویه هدف ۳۷۰۰ دلار را پیشبینی می کنم. اگر به این قیمت هم نرسیم،‌ به طور کلی احتمالا افزایش قیمت خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۱ دی ۱۳۹۶

آرامش قبل از طوفان؟

همانطور که گفتیم در هفته گذشته نوسانات زیادی این ارز را تحت تاثیر قرارداد و فرصت خرید یا فروش را به تریدرهای نمی داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

بیت کوین کش در حال حرکت به سمت خط روند صعودی و تشکیل یک مثلث است.
میانگین شاخص RSI طی چند روز گذشته کاهش یافته بود ، اما هنوز می توانیم توده هایی را در طول دوره ببینیم. به نظر می رسد رشد قیمت خوبی در راه باشد ولی مثل هفته قبل ترید در این مقطع بسیار ریسکی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۴ دی ۱۳۹۶

ترید ریسکی

چه از نظر تکنیکال و یا فاندامنتال (اخبار)، ترید در بیت کوین کش در این هفته بسیار ریسکی است. یک الگو مثلث متقارن صعودی تا محدوده ۴۰۰۰ دلار را نشان می دهد و الگوی دیگر سقوط به ۲۵۰۰ دلار. آنچه که مهم است مقاومت قوی این ارز در سطوح ۲۵۰۰ دلار است. در این سطوح هیچ خرید را پیشنهاد نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

متقارن صعودی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

پس از اعلام کوین بیس مبنی بر پذیرش بیت کوین‌کش، این ارز رشد فوق العاده ای داشت. یک اصلاح قیمت را بین ۲۹۵۰ و ۲۷۵۰ پیشبینی می‌کنم. احتمال دارد قبل از سقوط شدیدش یک پرچم صعودی کوچک را تشکیل دهد که برای ترید کوتاه مدت (نهیتا چند ساعته) می تواند مفید باشد. در حال حاضر در این سطوح خریدی را پیشنهاد نمی کنم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

قیمت از هدفگذاری تحلیل قبل ما در ۱۷۵۰ دلار، عبور کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

در حالی که این ارز دیجیتال توانست از بالای انتهای محدوده (رنج) خارج شود، نتوانست از سطوح بالاتر عبور کند. بنابراین، تریدرها می توانند ۵۰ درصد سود خود از ترید قبلی را در سطوح فعلی ذخیره کنند و حد ضرر را بالاتر ببرند. اگر بیت کوین کش بتواند خود را در بالای بالای انتهای محدوده نگهدارد، احتمالا قیمت به هدف بعدی خود یعنی ۲۳۸۷ دلار خواهد رسید.

اگر گاوها موفق شوند ۲۳۸۷ دلار را ثبت کنند، احتمال صعود بیشتر تا ۲۷۰۰ دلار نیز وجود دارد.
با این حال، اگر گاوها نتوانند بیت کوین کش را بالای ۱۷۵۸ دلار نگهدارند، این ارز احتمالا دوباره به محدوده قبلی بازخواهد گشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

دیروز قیمت بیت کوین‌کش به زیر حد ضرری که در تحلیل قبل گفته بودم رسید؛ با این حال، همیشه اثبات شده است که در بیت کوین کش سقوط کوتاه مدت بوده و امکان افزایش سریع قیمت وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

بیت کوین‌کش در یک بازه محدود (Range-Bound) بین ۱۱۲۹٫۳۳ دلار در پایین ترین تا ۱۷۵۸ دلار در بالاترین نقطه است، حرکت می کند. در سطوح فعلی، قیمت درست در وسط این رنج قراردارد.

من پیشنهاد می کنم که اگر بالای ۱۷۶۰ دلار رسید، خرید را انجام دهید و یا تا رسیدن قیمت به ۱۱۲۹ دلار صبر کنید.

عبور از این رنج به بالای ۱۷۶۰ دلار، می تواند قیمت را تا هدف الگو در ۲۳۸۷ دلار پیش ببرد. از سوی دیگر، اگر این ارز به ۱۱۲۹ دلار برسد، احتمالا در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید. اگر این سطح نیز شکسته شود، احتمالا به ۸۵۴ دلار خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

در آنالیز قبلی خرید در ۱۴۲۰ دلار را پیشنهاد داده بودم. این موقعیت در ۱ دسامبر تکمیل شد، اما در ۳ دسامبر، بازگشت به قیمت های بالاتر در سطح ۱۶۲۲٫۹۹ دلار متوقف شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)
با توجه به این که بیت کوین تمام توجه ها را به خود جلب کرد، بقیه آلت کوین ها حمایتی از جانب گاو ها به دست نیاوردند.

به طور خلاصه، بیت کوین کش در میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه شکست خورد که باعث پیدایش روند خرسی (نزولی) شد. با این حال، این ارز هنوز بالای حمایت قطعی ۱۱۸۰ دلار قراردارد و در این موقعیت خواهد ماند.

من پیشنهاد می کنم که توقف ضرر را از ۱۱۲۰ دلار به ۱۱۷۰ دلار، یعنی نزدیک به پایین ترین قیمت در روز ۳۰ نوامبر افزایش دهید، زیرا اگر بیت کوین کش به زیر این مقدار برسد،‌احتمال سقوط تا ۸۵۴ دلار وجود دارد.

بیت کوین کش پس از صعود در میانگین متحرک نمائی ۲۰ روزه، دوباره با قدرت ادامه خواهد داد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۸ آذر ۱۳۹۶

در آنالیزهای قبلی ام درباره بیت کوین کش، یک رالی (افزایش قیمت) به ۱،۸۲۷ و ۲،۰۵۶ دلار را پیشبینی کرده بودم اما نتوانست از سطح ۱۷۵۸ دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش 13 نوامبر (22 آبان)

پس از خرید و فروش در محدوده ۱،۵۰۷ تا ۱،۷۵۸ دلار، قیمت این ارز در ۲۸ نوامبر کاهش یافت.

در حال حاضر گاوها (bulls) ها در تلاش هستند تا از شاخص حرکت متوسط نمائی ۲۰ روزه (EMA) حمایت کنند. اگر این مقاومت از بین برود، احتمالا قیمت تا ۱۱۵۰ کاهش خواهد یافت. این حمایت پایانی است. پایین تر از آن،‌کاهش قیمت می تواند طی یک شاخص حرکت متوسط ساده ۵۰ روزه (SMA) به ۸۲۷ دلار افزایش پیدا کند که در زیر آن کاهش می تواند به SMA 50 روزه در ۸۲۷ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر خریداران در حرکت متوسط نمائی ۲۰ روزه گام بردارند، بازگشت به قیمت ۱،۵۰۷ و ۱،۷۵۸ دلار امکان پذیر است.

ترید ریسکی در این ارز خرید با قیمت بالای ۱۴۲۰ دلار و با توقف ضرر ۱۱۲۰ دلار است. هدفگذاری رسیدن به سطح ۱۷۵۸ دلار است. فقط تریدرهای ریسک پذیر با فقط ۵۰ درصد از سرمایه ترید خودشان می توانند ترید کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۶ آذر ۱۳۹۶

بیت کوین کش پس از اصلاح قیمت روند صعودی خود را از سر گرفته و معامله گران ما همچنانکه در تحلیل پیشین به آن اشاره شد، باید به نرخ ۱۳۶۰ دلار اقدام به خرید کنند.

در حال حاضر نرخ این ارز رمزگذاری شده کاهش داشته و به سطح ۵% اصلاح شده فیبوناچی رسیده و از ۲۸۰۰ دلار به ۸۵۴٫۳۱۳۵ دلار سقوط یافته است. چنانچه بیت کوین کش بتواند سطح پشتیبان قطعی ۱۵۰۷ دلار را حفظ کند، نشان از قدرت آن است.
افزایش متعاقب نرخ احتمالا سطح ۱۸۲۷ دلار را در هم شکسته و به سطح ۲۰۵۶ دلار خواهد رسید که معادل ۶۱٫۸ درصد سطح اصلاح فیبوناچی است.
به عبارت دیگر چنانچه سطح پشتیبان ۱۵۰۷ دلار با شکست مواجه شود، نرخ این ارز دیجیتال احتمالا مجددا به این سطح کاهش خواهد یافت. از آنجاییکه من در این موقعیت ریسک بزرگی نمی بینم، توصیه می کنم حدود توقف ضرر خود را جهت سربسر شدن سود افزایش دهید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۱ آذر ۱۳۹۶

کاهش و افزایش نرخ بیت کوین کش بسیاری از معامله گران را بخود جلب کرده است. با این حال من پس از یک دوره نوسان بالا اکنون در انتظار یک دوره نوسان پایین بسر میبرم.

هم کسانی که انتظار کاهش نرخ را دارند و هم افرادیکه در انتظار افزایش آن بسر می برند در رینگ مبارزه با این ارز رمزگذاری شده گرفتار آمده اند. چراکه تصمیم دارند به هر صورت آنرا در سطح بالا قرار داده یا به سطح پایین بکشانند.
در همین حال این ارز احتمالا در محدوده بین ۸۵۰ تا ۱۵۵۰ دلار باقی خواهد ماند.
این محدوده وسیعی است که می توان در آن به معامله پرداخت. من منتظر خواهم ماند تا نرخ به ۸۵۰ دلار کاهش یافته آنگاه اقدام به خرید خواهم کرد.
اگر این ارز از سطح  ۱۵۵۰ دلار گذر کند، احتمال دارد به سطح ۲۲۴۹ دلار نیز برسد.
بنابراین من معامله این ارز رمزگذاری شده را به نرخ ۸۵۰ دلار توصیه می کنم یا پیشنهاد می کنم زمانیکه این نرخ به بالای سطح ۱۵۴۹ دلار رسید، آنرا معامله کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

حرکت قیمت ها که طی چند روز گذشته مشاهده شده است، به طور معمول باعث تحمیل خسارت به تعداد زیادی از خریدارانی می شود که از ترس خطا کردن و گرفتن تصمیم اشتباه، دیر به این مهمانی می رسند. بنابراین، اگر ما نسبت بازده به ریسک مناسبی نداشته باشیم، ترجیح می دهیم به جای اینکه اقدامی انجام دهیم که ممکن است بعداً از آن پشیمان شویم، چندین بار سود بالا رفتن قیمت‌ را از دست بدهیم.

در حال حاضر، بیت کوین کش در حال اصلاح این رالی(rally) بغرنج و گیج کننده است که آن را از کمتر از ۳۰۰ دلار به ۲۷۹۹ دلار می رساند، یعنی یک رالی ۸۳۳ درصدی طی ۲۱ روز.
سطوح بازگشتی فیبوناچی معمولی نمی‌ تواند هیچ پشتیبانی در حین این اصلاحات داشته باشد. ما انتظار داریم که ارز دیجیتال در سطح ۹۷۲ دلار حمایت شود که میزان حداکثر پیشین بود و در ۱۹ آگوست(۲۸ مرداد) سال جاری ایجاد شده بود.
اگر این حمایت ادامه یابد، ممکن است شاهد یک روند صعودی مجدد باشیم. با این وجود تعداد زیادی از فروشندگان معلق(بدون تصمیم) وجود خواهد داشت که در وضعیت پیچیده تری سر در گم خواهند بود. بنابراین، ما انتظار تکرار یک رالی با شیب تند را نداریم.
با این حال، اگر حمایت ۹۷۲ دلاری شکسته شود، قیمت ارز رمزنگاری شده احتمالاً به ۶۱۱ دلار کاهش خواهد یافت. ما هیچ تنظیماتی را در خرید بیت کوین کش پیدا نمی کنیم؛ بنابراین، بدیهی است که هیچ‌گونه معامله ای را با آن پیشنهاد نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۴ آبان ۱۳۹۶

بیت کوین کش نظر برخی خریداران را در سطح فعلی به خرید خود جلب نموده است. این ارز دیجیتال طی سه روز گذشته دو بار سعی بر افزایش نرخ داشته است.

با این حال میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (ٍEMA) به عنوان یک مانع بزرگ جهت کاهش نرخ عمل نموده است. چنانچه قیمت به گونه ای مدیریت شود که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) را در هم شکند، احتمال دارد نرخ به سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) که معادل ۴۱۴ دلار می باشد، درست در بالاترین نقطه انتهایی محدوده، افزایش یابد.
با این حال نقطه عقلانی توقف ضرر برای این معامله در زیر پایین ترین حد انتهایی محدوده معادل ۲۸۰ دلار قرار دارد. این نرخ به ما ریسک ۱به۱ به نسبت بازده را ارائه نمی نماید. بنابراین به نظر نمی رسد ایده مطلوبی جهت معامله باشد.
به عبارت دیگر چنانچه این ارز به پایین ترین انتهای این محدوده برسد، نرخ آن می تواند تا سطح ۱۹۰ دلار نیز کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲ آبان ۱۳۹۶

نرخ بیت کوین کش در روز گذشته اندکی افزایش داشت، اما نتوانست از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه(EMA) فراتر رود. این ارز  پس از این تلاش ناموفق امروز مجددا دچار کاهش نرخ گردید.

در حالیکه صعود نرخ بیت کوین بر سقوط نرخ بیت کوین کش تاثیر نداشته، به نظر میرسد این کاهش نرخ قطعا تاثیرات خود را دارا خواهد بود. این ارز  به پایین ترین نرخ خود کاهش یافته است.
گرچه این ارز دیجیتال از ۱۱ آگوست(۲۰ مرداد) به کمتر از این نرخ اندک نرسیده است اما همچنان از الگوی ضعیفی برخوردار می باشد. احتمالا بیت کوین کش به نرخ زیر ۲۸۲ دلار نیز خواهد رسید.
چنانچه این سطوح پایین تر بمدت یک یا دو روز حفظ گردد، نرخ به سطح ۲۰۰ دلار نیز کاهش خواهد داشت. در هر صورت ما تا زمانی که این ارز  به ۴۰۰ دلار افزایش یابد اقدام به خرید نخواهیم کرد. از این رو ما هیچ معامله ای را در سطح فعلی توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۷ مهر ۱۳۹۶

بیت کوین کش سیری مطابق با آنچه انتظار می رفت، داشت. در ابتدا نوسانات آن افزایش یافته و پس از آن با فروشی بالای میانگین متحرک نمایی(EMA) بیست روزه و خط روند نزولی(downtrend) مواجه گشت. راه پیش رو چگونه می تواند باشد؟

دلالان(bulls) با وجود شکست خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی(EMA) بیست روزه با فروش نزدیک به سطح ۴۰۰ دلار مواجه شدند. سقوط نرخ این ارز نیز به اندازه صعود آن ناگهانی و شدید بود.
این ارز  طی سقوط خود در تله گاوی گرفتار گشت(trapped the aggressive bulls) به گونه ای زیر نرخ ۲۸۲ دلار بصورت نقدینه درآمد. بنابراین انتظار داریم طی چند روز آینده شاهد کاهش ناگهانی نرخ آن به زیر ۲۸۲ دلار باشیم.
با این حال چنانچه بیت کوین کش ثابت کند که در اشتباه هستیم و به سطح پشتیبان ۲۸۲ دلار دست یابد، نشان از محدوده عملکردی بین ۲۸۲ تا ۴۰۰ دلار خواهد بود.
ما در حال حاضر هیچ خریدی(buy set up) در بیت کوین کش مشاهده ننمودیم، از این رو معامله آن را توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش - ۲۵ مهر ۱۳۹۶

بیت کوین کش طی چند روز گذشته در محدوده بسیار اندکی مورد معامله بوده و گرچه از سقوط این ارز ممانعت بعمل آمده اما چندان تمایلی به خرید این ارز وجود نداشته است.

دلالان(bulls) در حال حاضر در تلاشند این ارز را در سطح ۲۸۲ دلار حفظ نمایند. چنانچه این سطح در هم شکند، احتمال سقوط ناگهانی نرخ بسیار زیاد است.
با این حال برای اینکه این ارز دیجیتال مجددا به موقعیت مطلوبی دست یابد، لازم است خط روند نزولی(downtrend) آن در هم شکسته و یک سری سطوح با منحنی های بالا و پایین(higher highs and higher lows) بسیار شکل گیرد تا %

print

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان)

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
محسن تقوی نیک
محسن تقوی نیک

ممنون از تحلیل تون درباره بیت کوین کش
امیدوارم بتونم زیر ۱۱۰۰ (یا حتی ۱۰۰۰) دلار برسه و مقداری ازش خرید کنم
و در ۱۶۰۰ دلار بفروشم

علی مردی
علی مردی

ما امیدوار نیستیم عزیز.بیاد پایین ضرره برا ما

امیر
امیر

الان که رسید به ۹۶۰ دلار. بخر دیگه. هرچند که به نظرم پایین تر هم میاد