اولین توکن اتریوم با پشتوانه بیت کوین راه‌اندازی شد!

اولین توکن اتریوم با پشتوانه بیت کوین راه‌اندازی شد!

بر اساس یک بیانیه‌ی مطبوعاتی که در ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) منتشر شد، یک توکن اتریوم با پشتوانه‌ی بیت کوین که رپدبیت‌کوین (WBTC) نام گرفته، راه‌اندازی شده است. این ارز دیجیتال یک پروژه‌ی مشترک بین شرکت امنیت بلاک چین بیت گو (BitGo)، پروتکل نقدینگی کایبر (Kyber) و غیره بوده است.

شرکت بیت گو در اکتبر ۲۰۱۸ از توسعه‌ی ارزی که پشتوانه‌ی آن بیت کوین است خبر داده بود. بیانیه‌ای از این شرکت اعلام کرده بود که رپد‌بیت‌کوین، به کاربران امکانات غیرمتمرکز بی‌شماری نظیر صرافی‌های غیرمتمرکز (DEXs)، وام با وثیقه و ارزهای دیجیتال باثبات ارائه داده و انعطاف‌پذیری را در پرداخت‌ها و قراردادهای هوشمند به ارمغان می‌آورد.

این ارز یک توکن ERC-20 است که منحصرا برای استفاده بر روی پلتفرم اتریوم طراحی شده و مسیر ایجاد توکن‌های جدید را هموار می‌کند. توکن‌های ERC-20، قالبی برای ساختن یک توکن جدید برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده و آنها را از نوشتن کد مربوط به یک ارز دیجیتال از صفر بی نیاز می‌کنند.

رپدبیت‌کوین ظاهرا، امکان ایجاد اپلیکیشن‌ها و موردهای کاربرد جدیدی از بیت کوین را بر روی شبکه‌ی اتریوم فراهم می‌کند.

یک بیانیه‌ی مطبوعاتی از شبکه‌ی رپدبیت‌کوین، عنوان می‌کند که تریدرها با استفاده از این ارز جدید و با آوردن نقدینگی بیت کوین بر روی پلتفرم اتریوم، قادر خواهند بود از ارزش بیت کوین برای معاملات توکن‌ها بر روی صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده نمایند.

اولین توکن اتریوم با پشتوانه بیت کوین راه‌اندازی شد!

این بیانیه‌ی مطبوعاتی همچنین عنوان می‌کند، تمامی قراردادهای هوشمند مربوط به WBTC، توسط شرکت‌های شخص ثالث ممیزی شده‌اند. علاوه براین اثبات اندوخته (proof of reserve) نشان می‌دهد که یک واحد بیت کوین معادل یک واحد WBTC بوده که بر روی زنجیره قابل مشاهده است.

داده‌ی مربوط به قیمت این ارز در حال حاضر بر روی سایت کوین مارکت کپ در دسترس است. در زمان انتشار این خبر، این ارز با قیمت ۳,۵۰۴ دلار معامله می‌شود که اندکی بالاتر از قیمت بیت کوین یعنی ۳,۵۰۱ دلار است.

شرکت بیت گو در سپتامبر ۲۰۱۸، با دریافت منشور اعتبار سازمانی ملی در جنوب ایالت داکوتا آمریکا، به یک متولی مورد اعتماد ارز دیجیتال تبدیل شد. به این ترتیب، این شرکت متعاقبا مشمول قوانین نظارتی مشتری‌ات را بشناس (KYC) و سیاست‌های ضدپولشویی قرار گرفت.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علی
علی
۵ سال قبل

سلام ببخشید از کجا میشه فهمید که واقعا به جای هر توکن یک بیت کوین وجود دارد؟

پروانه سادات صنعتی
پروانه سادات صنعتی
۵ سال قبل
پاسخ  علی

سلام و عرض ادب
در منبع خبر چنین نوشته شده که این کار با استفاده از الگوریتم اثبات اندوخته و یا Proof of reserved انجام شده است. در رابطه با این الگوریتم حتما در مقالات آتی توضیح خواهیم داد.