تعطیلی فروشگاه دارک وب که با بیت کوین مواد مخدر می‌فروخت؛ مصادره ۲ میلیون دلار سرمایه!

تعطیلی فروشگاه دارک وب که با بیت کوین مواد مخدر می‌فروخت؛ مصادره ۲ میلیون دلار سرمایه!

دادگاه جنایی شهر لستر بیش از ۲.۲۹ میلیون دلار از داراییِ سرکرده یک فروشگاه آنلاین مواد مخدر را مصادره کرد. این فرد از اتاق زیر شیروانی خانه‌اش، یک فروشگاه مواد مخدر را در دارک‌ وب اداره می‌کرد.

به گزارش کوین تلگراف، دادگاه جنایی لستر در روز ۸ ژوئن (۱۹ خرداد)، دستور مصادره بیش از ۱.۸ میلیون پوند (حدود ۲.۲۹ میلیون دلار) از اموال یک فرد بریتانیایی را صادر کرد. این فرد در اتاق زیر شیروانی خانه‌اش یک امپراتوری مواد مخدر چند میلیارد دلاری را جلو می‌برد.

طبق گزارش نشریه هاربورو میل (Harborough Mail)، پاول جانسونِ ۳۲ ساله و کارمند سابق فروشگاه مرغ سوخاری KFC، در خانه‌اش در شهر لسترشر، یک بازار غیرقانونی روی وب تاریک راه‌اندازی کرده بود. جانسون در ماه فوریه (بهمن ۹۸) به هشت سال زندان محکوم شد.

تعطیلی فروشگاه دارک وب که با بیت کوین مواد مخدر می‌فروخت؛ مصادره ۲ میلیون دلار سرمایه!
پاول جانسون

جانسون که فارغ‌التحصیل رشته مطالعات تجاری است، برای پوشش تبادل بین‌المللی مواد مخدر، خودش را به عنوان یک تاجر چای جا زده بود.

طبق گفته مقامات، جانسون بیش از ۱۸۰ کیلوگرم هروئین، کوکائین، ال اس دی، شاه‌دانه و کتامین را وارد کرده و فروخته است. تمام محصولات این فروشگاه با بیت کوین به فروش ‌رسیده است.

قاضی مارتین هرست به رسانه‌های محلی گفت این فروشنده مواد حدود ۲,۱۸۳,۳۰۴ پوند (معادل ۲.۷۷ میلیون دلار) درآمد کسب کرده است که دادگاه فقط توانسته‌ است ۱,۸۳۷,۶۰۱ پوند (معادل ۲.۲۹ میلیون دلار) از آن را مصادره کند.

جانسون ملزم شده است که ظرف مدت سه ماه تمام این مبلغ را تسلیم کند. همچنین، دارایی‌های دیگر او از جمله یک خودروی رنج‌روور به ارزش حدود ۲۵هزار دلار و یک نیسان جوک به ارزش حدود ۳۸هزار دلار به نفع قانون به فروش خواهد رسید.

این کارمند سابق KFC به تملیک مواد مخدر کلاس A و کلاس B، تملیک با قصد عرضه مواد مخدر کلاس A، واردات غیرقانونی کالا به بریتانیا و پنج فقره پولشویی محکوم شده است.

تیلور والتون، همسر سابق جانسون، به اتهام مشارکت در جرم به دو سال حبس قطعی و دو سال حبس تعلیقی محکوم شد. او همچنین به خرید دارایی با پول غیرقانونی متهم است.

پلیس در ملک شخصی جانسون مقدار زیادی مواد مخدر شامل اکستازی، ال اس دی، هروئین، کتامین و همچنین ابزار استعمال مواد مخدر کشف کرده است.

طبق گزارشی که کمی پیش کوین تلگراف منتشر کرد، نتایج یک تحقیق از سوی شرکت Crystal Blockchain Analytics در ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) نشان می‌دهد که ارزش دلاریِ کل بیت کوین‌های منتقل‌شده به دارک وب در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، حدود ۶۵٪ افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که در همین دوره در سال ۲۰۱۹ شاهد کاهش چنین تراکنش‌هایی بودیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
جواد
جواد
۴ سال قبل

چه مخی بوده