مجموع کارمزد تراکنش‌های اتریوم در سال ۲۰۲۰ از مجموع کارمزد تراکنش‌های بیت کوین پیشی گرفت!

مجموع کارمزد تراکنش‌های اتریوم در سال ۲۰۲۰ از مجموع کارمزد تراکنش‌های بیت کوین پیشی گرفت!

مجموع ارزش کارمزدهای شبکه اتریوم تا به اینجای سال ۲۰۲۰، به ۳۵۰ میلیون دلار رسیده است. این میزان بیش از دو برابر کارمزدهای پرداخت‌شده برای بیت کوین در مدت مشابه است.

به گزارش کریپتوگلوب و بر اساس داده‌هایی که کوین متریکس (Coin Metrics) منتشر کرده است، افزایش توجهات پیرامون امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)،‌ باعث شده است تا تقاضا برای تراکنش‌های اتریوم نیز بیشتر شود. در نتیجه این افزایش تقاضا، کارمزدهای شبکه اتریوم نیز تا حد زیادی بالا رفته است.

این تحقیق که کوین متریکس و نیت مادری (Nate Maddery) انجام داده‌اند، نشان می‌دهد که پروژه‌هایی مثل یونی سواپ، سوشی سواپ، یرن فاینس و یام فاینس نقشی عمده در افزایش کارمزدهای اتریوم داشته‌اند. توکن‌های این پروژه‌ها بر روی اتریوم فعالیت می‌کنند و همین مسئله تقاضا برای توکن‌های اتریوم را بیش از پیش کرده است.

کوین متریکس در گزارش خود عنوان می‌کند که ظهور این پروژه‌ها، بازاری رقابتی در حوزه کارمزدهای شبکه اتریوم ایجاد کرده است. در این بازارها، معامله‌گران با هدف انجام سریع‌تر معاملات، حاضرند تا کارمزدهای بیشتری پرداخت کنند. این کارمزدها عمدتا ناشی از فعالیت در صرافی‌های غیرمتمرکز است. به‌گفته کوین متریکس، اوایل ماه جاری میلادی و پس از عرضه توکن‌های سوشی (SUSHI)، میانگین کارمزدهای اتریوم نیز به اوج ۸.۲۵ دلاری رسید.

نموداری که کوین متریکس منتشر کرده است، نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰، کارمزدهای اخذشده در شبکه اتریوم، از کارمزدهای شبکه بیت کوین پیشی گرفته است.

کارمزدهای اتریوم در مقایسه با بیت کوین
کارمزدهای اتریوم در مقایسه با بیت کوین

در مدت‌زمان مشابه سال گذشته، مجموع کارمزد تراکنش‌های بیت کوین ۱۳۵ میلیون دلار بوده است. کارمزدهای اتریوم نیز سال گذشته ۲۷ میلیون دلار برآورد شده است. افزایش کارمزدها در شبکه اتریوم، درآمد ماینرهای این ارز دیجیتال را نیز بیشتر کرده است. این افزایش درآمد تا جایی بوده است که ماینرهای زیادی تصمیم گرفتند وارد بازار اتریوم شوند و در نتیجه آن، هش ریت شبکه نیز افزایش یافت.

هش ریت شبکه اتریوم در حال حاضر وارد روندی صعودی شده است و انتظار می‌رود شاهد شکسته شدن اوج تاریخی آن باشیم. به‌عقیده بسیاری از کارشناسان، افزایش هش ریت شبکه اتریوم، اتفاقی مثبت برای ارز شماره ۲ بازار است؛ چرا که باعث افزایش امنیت شبکه می‌شود و این مسئله بر موفقیت آن در بلندمدت تأثیرگذار خواهد بود. هش ریت شبکه، میزان قدرت پردازشی است که ماینرها برای تأمین امنیت شبکه و تأیید تراکنش‌ها در اختیار شبکه قرار می‌دهند.

کوین متریکس در ادامه می‌افزاید که کارمزدهای بالای شبکه می‌تواند به‌عنوان مانعی برای استفاده کاربران از شبکه اتریوم باشد و این مسئله فضا را برای نهنگ‌ها مهیا می‌کند تا تأثیر را خود بر بازار بیشتر کنند. در این گزارش همچنین آمده است که میانه ارزش منتقل‌شده در شبکه اتریوم به صدها دلار رسیده است که نشان از افزایش تعداد سرمایه‌گذاران دانه درشت دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه