افزایش شدید حجم معاملات بیت کوین در برزیل/ نرخ تورم به بالاترین میزان ۴ سال اخیر رسیده است

افزایش شدید حجم معاملات بیت کوین در برزیل/ نرخ تورم به بالاترین میزان ۴ سال اخیر رسیده است

نرخ تورم در برزیل، نهمین اقتصاد بزرگ دنیا، به بالاترین سطح خود در چهار سال گذشته رسیده است. رشد اخیر حجم مبادلات بیت کوین نشان می دهد که مردم برزیل با افزایش نرخ تورم، گرایش بیشتری به بیت کوین پیدا کرده اند.

ژائیر بولسونارو، رییس جمهور برزیل، در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۹ رسماً کار خود را آغاز کرد. از آن زمان تاکنون، نرخ تورم در این کشور یک روند صعودی و رو به بالا را طی کرده است. روزنامه ریو تایمز در این باره می نویسد:

آخرین نتیجه به دست آمده از شاخص IPCA نشان می دهد که میزان تورم در ماه مارس، نسبت به تورم از سال ۲۰۱۵ تاکنون، در بالاترین حد خود قرار داشته است. شاخص IPCA که نرخ رسمی تورم در برزیل با استفاده از آن اندازه گیری می شود، سال گذشته در ماه فوریه بیش از ۰.۴۳ درصد و در ماه مارس ۰.۰۹ درصد افزایش داشت.

افزایش شدید حجم معاملات بیت کوین در برزیل/ نرخ تورم به بالاترین میزان 4 سال اخیر رسیده است

نرخ تورم در برزیل

در نتیجه، موسسه آمار و جغرافیای (IBGE) در برزیل، گزارش داد که نرخ تورم تجمعی در ۱۲ ماه گذشته، به ۴.۵۸ درصد رسیده است.

مشکلات اقتصادی برزیل با فعالیت رو به رشد بیت کوین همراه می‌شوند

چند روز پیش از اعلام رشد نرخ تورم، به طور تصادفی، کوین تریدر مانیتور (ابزار مانیتور و آنالیز حرکات قیمتی بیت کوین در برزیل)، در توییتر نوشت که روز چهارشنبه ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین)، بیش از ۱۰۰ هزار بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال این کشور مبادله شده است. در این حین طبق آمار کوین لیب، رئال برزیل، یکای پول رایج برزیل، شاهد بزرگ ترین جریان ورودی فیات به بیت کوین با ارزش ۳۱۵ میلیون دلار طی ۲۴ ساعت اخیر بوده است.

افزایش شدید حجم معاملات بیت کوین در برزیل/ نرخ تورم به بالاترین میزان 4 سال اخیر رسیده است

آمار coinlib از ورود رئال برزیل به بازار بیت کوین

آرژانتین در همسایگی برزیل، به تب بیت کوین مبتلا می‌شود

افزایش پایدار قیمت عمومی کالا و خدمات، همراه با سایر مشکلات اقتصادی، علاوه بر برزیل، آرژانتین را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

اقتصاد آرژانتین پس از برزیل، دومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین است. بسیاری از افراد می گویند که احتمالا دلیل رشد چشم گیر حجم معاملات بیت کوین، مشکلات اقتصادی بوده است. برای نمونه، ریو تایمز در این باره نوشته است:

رکود اقتصادی، احتمالا دلیل رشد ارزهای دیجیتال در برزیل است.

در آرژانتین، وضعیت اقتصادی وخیم تر است. بانک مرکزی آرژانتین در ماه گذشته، سه بار مجبور به تشدید سیاست مالی شد. با وجود این، نرخ تورم کماکان با سرعت تقریبا ۵۵ درصد رشد می کند. بلومبرگ می نویسد:

در ماه مارس، نرخ تورم تقریبا تا ۵۵ درصد و قیمت مصرف کننده ۴.۷ درصد افزایش یافت. این میزان از حد پیش بینی ارائه شده در تحلیل واحد اطلاعات بلومبرگ فراتر بود.

داده های ارائه شده در لوکال بیت کوینز نشان می دهد که طی چند هفته گذشته، سرمایه گذاران آرژانتین نیز تمرکز خود را بر حوزه ارز دیجیتال قرار داده اند.

افزایش شدید حجم معاملات بیت کوین در برزیل/ نرخ تورم به بالاترین میزان 4 سال اخیر رسیده است

آمار لوکال بیت کوینز از تمرکز سرمایه گذاران آرژانتینی بر بیت کوین

همچنین، به دنبال تهدید دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، مبنی بر جلوگیری ازانتقال پول توسط مهاجران غیرقانونی، حجم معاملات در صرافی همتا به همتای لوکال بیت کوینز نیز در سرتاسر مکزیک افزایش یافت.

در چنین شرایط اقتصادی، ارز دیجیتال به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا یکی از ویژگی های ذاتی بیت کوین، بدون مرز بودن و مقاومت در برابر تورم (به دلیل عرضه ثابتآن ) است؛ چرا که تا سال ۲۱۴۰، تنها ۲۱ میلیون سکه دیجیتال در شبکه بیت کوین ایجاد خواهد شد.

منبع: bitcoinist
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهدی
مهدی
5 سال قبل

فعلا برای کشورهای فلک زده من جمله خودمون تنها راه فرار از بیچاره گی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال آینده داره

علی
علی
5 سال قبل

آفرین به سرمایه گذاران بیت کوینی در برزیل و آرژانتین