بزرگترین کارگزار برزیل نسبت به ثبت بیتکوین ایکس پی(XP Bitcoin) اقدام کرد

بزرگترین کارگزار برزیل نسبت به ثبت بیتکوین ایکس پی(XP Bitcoin) اقدام کرد

شرکت (Investimentos) برزیل عنوان داشت که مایل است با ثبت برند بیتکوین ایکس پی(XP Bitcoin) پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. این حرکت می تواند علیرغم اعتراضات و هشدارهای عمومی در خصوص ورود یک نیروگاه آمریکایی به بازار ارزهای رمز گذاری شده، بیت کوین را به دید برخی سرمایه گزاران جلوه قانونی بخشد.

 

برزیل کشور بزرگ بزرگ و بزرگی است!

Folha de S.Paulo به اختصار (Folha)، بزرگترین نشریه در حال انتشار در بزرگترین کشور آمریکای لاتین از نظر جمعیت و وسعت، بیت کوین را برای خوانندگان خویش به تصویر کشید.

نشریه Folha متعلق به Groupo Folha می باشد که علاوه بر آن معروفترین پرتال اینترنتی برزیل به نام Universo Online را نیز اداره می کند.

João Paulo Oliveira، تحلیلگر ارشد ارزهای رمز گذاری شده در شرکت XP Investimentos، بزرگترین شرکت کارگزاری برزیل یدی طولائی در این قضایا دارد.

بی دلیل نیست که برزیلی ها در جستجوی برخی منابع مالی جایگزین نظیر Bitcoin هستند.

 

الیویرا اذعان داشته لازم است پایگاه داده کاساندرا(Cassandra) در رابطه با بیت کوین از قوانین و نظارت قانونی برخوردار باشد.

به نقل از نشریه Folha در این خصوص باور عموم بر این است که “شرکت او ورود به عرصه بیت کوین را آغاز نموده است.”

الکس فررا(Allex Ferreira) از شرکت کریپتومداس فَسیل(Criptomoedas Facil) برزیل مدارک و اسنادی را در خصوص XP  ارائه نموده که پیش این آنها را جهت ثبت یک برند XP  که بطور کامل اختیارات را به کارگزاران آینده تفویض می کند، عرضه کرده بود

برابری قدرت خرید برزیل با سایر کشورهای منطقه معادل ۳.۲ میلیون دلار جری خمیس(Geary-Khamis dollars) که یک استاندارد بین المللی محسوب می شود، می باشد. و هنگامیکه برزیل با مکزیک و آرژانتین متحد شود، این سه کشور می توانند اکثر فعالیت های اقتصادی آمریکای لاتین را تحت مدیریت خود در آورند.

حرکت قابل ملاحظه برزیل در عرصه بیت کوین تاثیرات چشمگیر و گسترده ای خواهد داشت.

 

آگنوستیک(Agnostic) در XP Bitcoin

کریپتومداس فَسیل(Criptomoedas Facil) طی گزارشی به یک سرمایه گذار داخلی که پیش از این تغییراتی در بخش مالی سنتی آن بوجود آورده بود، به شرح مفهوم بیت کوین ایکس پی پرداخت.

این کشور طی سالهای اخیر دچار بحرانهای بسیاری بوده است. فساد اداری که طی جرائم و اتهامات مختلف در سیاست این کشور جریان دارد، افراد را به ستوه آورده است.

از سال ۲۰۱۵(۱۳۹۴)  اقتصاد بطور کامل با رکود روبرو بوده است. افزایش نرخ بیکاری، کسری فاجعه بار بودجه، کاهش وحشتناک نرخ اعتبارات، افزایش نرخ تورم بالای ۷ درصد از جمله عوامل مسبب این رکود می باشند. تولید ناخالص داخلی(GDP) به ترتیب در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با کاهش روبرو بوده که این مسئله طی ۸۰ سال اخیر بی سابقه است.

بی دلیل نیست که برزیلی ها در جستجوی برخی منابع مالی جایگزین نظیر Bitcoin هستند.

آقای فررا(Ferreira) در خصوص بیت کوین ایکس دارای دیدگاهی فلسفی می باشد.

او معتقد است:

“من بر این باورم که کوچکترین تفاوتی در تجارت من بوجود نخواهد آمد.”

 

او بعنوان یک کارگزار نظیر به نظیر (P2P) از این مسئله آگاه است که کارگزاریهایی همچون بیت کوین ایکس پی چه جریاناتی را بدنبال خواهد داشت: قوانین و مقررات دولتی و بسیاری دیگر همانند این.

آقای فررا همچنین خاطر نشان ساخت:

“تشدید مقررات و لزوم رعایت آنها و بروکراسی در واقع موجبات افزایش تقاضای بازار حتی بیشتر برای کارگزاران و مبادلات نظیر به نظیر که امکان تنظیم آنها وجود ندارد، را فراهم خواهد آورد. با این حال من بر این باورم که امکان گسترش مبادلات به بیت کوین برای سرمایه گذار ایکس پی که در بورس اوراق بهادار مشارکت دارد، مثبت و مفید فایده واقع خواهد شد.”

 

وی در ادامه به مسائلی نظیر نقدینگی و چگونگی افزایش قیمت ایکس پی پرداخت و همچنین اظهار داشت:

بطور کلی ورود به چنین مبادلاتی در بازار بیت کوین دال بر رشد صنعت می باشد و توجه سرمایه گذاران  و دلالان بزرگ را جلب خواهد نمود.

 

 

 

شما چه فکر میکنید؟ آیا بازارهای نوظهور مانند برزیل اهمیتی در ارتباط با رشد بیت کوین دارند؟ در قسمت نظرات ما را مطلع کنید

 

 

 

 

 

 

منبع: news.bitcoin
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه