چگونه بلاک چین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

 چگونه بلاک چین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

تقریباً ۴۰ درصد کل تبلیغات جهان به صورت آنلاین و از طریق اینترنت می باشد که در ترویج محصولات و خدمات بسیار مؤثرتر از کانال‌های تبلیغات سنتی عمل می کند. تلاش های مداومی برای وارد کردن تکنولوژی بلاک‌چین به صنعت پیچیده تبلیغات آنلاین در حال انجام است.

مشکلات متعددی در رابطه با تکنولوژی های کنونی به کار رفته در تبلیغات آنلاین وجود دارد. که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

اولین مشکل در رابطه با حریم خصوصی داده های کاربران می باشد. برای مثال، Google به طور اتوماتیک میل کاربران را برای بازیابی داده هایی که بعدها برای تبلیغات هدفدار به کار می‌روند، می کاود که اخیراً به علت رنجش کاربران آن را متوقف کرده است.

مشکل بعدی جوامع، تبلیغات حرفه ای از اَعمال نادرست انجام گرفته توسط هکرها و بازیکنان مشکوک بازار ناشی می شود که باعث تحمیل چندین میلیون دلار ضرر به مبلغان و ناشران می شود. نمونه ای جدید و معروف از چنین مشکلی Methbot می باشد که رفتار انسانی را تقلید کرده و برای ایجاد کلونی هایی از وبسایت های معروف به کار می رود. این کلونی ها ناشران و مبلغان را طوری فریب می دهند که آنها در قبال تبلیغاتی که هیچکس نمی‌بیند بهایی را پرداخت می کنند.

 چگونه بلاک چین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

چگونه بلاکچین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

برخی از مشکلات جوامع تبلیغات حرفه ای که ممکن است برای کاربران نهایی غیر مشهود باشد، از معماری بازارهای تبلیغاتی متمرکز نشأت می گیرد.

و به عنوان آخرین مشکل می توان پیامد مسدود شدن آگهی را نام برد. در سال ۲۰۱۶ تقریباً ۶/۵ میلیون وسیله در سراسر جهان از نرم افزار مسدود کننده آگهی استفاده می کردند که دسترسی مبلغان را به کاربران به طور مؤثری با مشکل مواجه کرده بود.

 مرورگرها و پلتفرم های مبتنی بر بلاک‌چین راه حل‌هایی برای رفع مشکلات در تبلیغات آنلاین هستند.

امروزه راه‌حل‌های متعددی با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین توسط بسیاری از شرکت ها پیشنهاد شده است. به عنوان نمونه می توان به همکاری Comcast غول تلکام آمریکای شمالی با شرکت های سرگرمی Disney، NBC، Mediaset، Channel۴ و TFI برای توسعه یک پلتفرم بر مبنای بلاک‌چین برای کمپین های تبلیغاتی اشاره کرد که به گفته توسعه دهندگان در عین حفظ داده های کاربران، مدیریت این کمپین ها را کاراتر و شفاف تر می سازد.

 چگونه بلاک چین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

چگونه بلاکچین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

توسعه یک پلتفرم بر مبنای بلاک‌چین توسط دو شرکت NYiAX و NASDAQ در اوایل سال ۲۰۱۷ برای خرید و فروش قراردادهای تبلیغاتی و در عین حال تضمین امنیت و شفافیت یکسان معاملات، نمونه قابل ذکر دیگری در این زمینه می باشد.

 چگونه بلاک چین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

چگونه بلاکچین شکل تبلیغات آنلاین را تغییر داد؟

نمونه دیگری که ذکر آن خالی از لطف نیست مرورگر Brave می باشد که توسط خالق JavaScript و مؤسس Mozilla یعنی برندن ویچ توسعه داده شده است که هزینه دیدن یک تبلیغ در آن با Bitcoin پرداخت می شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه