ارز دیجیتال > آموزش بلاکچین > بیت کوین > چه می شود اگر ساتوشی ناکاماتو همه بیت کوین هایش را همین امروز بفروش رساند؟
بیت کوین تجزیه و تحلیل

چه می شود اگر ساتوشی ناکاماتو همه بیت کوین هایش را همین امروز بفروش رساند؟

اساسا شخصیت مرموز ساتوشی ناکاماتو(خالق بیت کوین) به گونه ای است که گویی کل این اکوسیستم روی یک آتشفشان بالقوه قرار دارد.
در حال حاضر این آتشفشان خاموش است اما اگر سازنده بیت کوین کوچکترین اقدامی در این زمینه نماید، می تواند بازار را غرق در یک میلیون بیت کوین کند و ارزش آن را نابود سازد.

شناخت شخصیت ساتوشی ناکاموتو یکی از بزرگترین اسرار در دنیای این فناوری محسوب می شود. هیچکس نمی داند او کیست، کجاست یا با میلیونها بیت کوینی که در اختیار دارد چه می کند؟
او دارای میلیونها بیت کوین می باشد. میلیونها بیت کوین و طبق آنچه تخمین زده شده ناکاموتو می تواند حتی بیش از یک میلیون بیت کوین در اختیار داشته باشد.

قدرت یک انسان

به عقیده مت گرین(Matt Green)، استاد ارزهای رمزگذاری شده در دانشگاه جان هاپکینز، ناکاموتو اگر بخواهد می تواند باعث کاهش قیمت ارزهای رمزگذاری شده گردد.
بیت کوین دارای ذخیره محدودی در حدود ۲۱ میلیون می باشد که انتظار می رود در سال ۲۱۴۰ کاملا استخراج گردد.
تعداد یک میلیون بیت کوینی که ناکاماتو در اختیار دارد، پنج درصد کل ارزهای رمزگذاری شده محسوب می گردد.
گرین در این خصوص اظهار داشتپ:

“در مورد بیت کوین اگر شما بتوانید تعداد یک میلیون از آنها را تحت اختیار خود داشته باشید، قادرید هر لحظه کل بازار را غرق بیت کوین کنید.
به آنها به عنوان کارتهای کمیاب بیسبال نگاه کنید. آنها دارای ارزش می باشند چون نادر و کمیابند. اگر کسی بتواند از کارت مایکی منتل(Mickey Mantle) که یکی از کمیابترین انواع آن در بازار است، کپی برداری کند، دیگر از ارزش چندانی برخوردار نخواهد بود.

ناکاماتو واقعا از دیده ها پنهان شده است، چرا که تصمیم دارد خود را از آنچه اختراع نموده دور نگهدارد. اما هنوز نفوذ مردی با چنین ارزش بالایی در شبکه شبه ناشناس بیت کوین چنان که باید مورد توجه و بررسی قرار نگرفته است.
با این حال چنانچه ناکاموتو تصمیم بفروش بیت کوین های خود بگیرد، کل بازار اشباء خواهد شد و قیمت بیت کوین به ناگهان کاهش می یابد.

چه می شود اگر ساتوشی ناکاماتو همه بیت کوین هایش را همین امروز بفروش رساند؟

ارزش یک انسان

با وجودی که ناکاموتو همچون غولی خفته و آتشفشانی پنهان به نظر می رسد اما نه تهدید محسوب نمی شود و نه نوید آینده. با این حال او را می توان دورنمای بسیار برجسته و ارزشمند آینده ارزهای دیجیتال دانست.
به عقیده بن یو(Ben Yu)، سرمایه گذار بیت کوین که در سانفراسیسکو زندگی می کند، سهام ناکاموتو در بیت کوین از ارزش فوق العاده ای برخوردار است.
یو در این خصوص اظهار داشت:

“چنانچه بیت کوین نقش خود را در تبدیل شدن به یک ارز جهانی بخوبی ایفا کند، ناکاماتو احتمالا ثروتمندترین فرد جهان و دارای بیشترین سهم از ذخیره نهایی بیت کوین که چیزی شبیه ذخیره کنونی طلای ایالات متحده میباشد، خواهد بود.”

مسئله ریاضی که بن یو طرح نموده بدین گونه حل شد. ایالات متحده بیشترین ذخیره طلای جهان چیزی در حدود ۸۰۰۰ تن را در اختیار دارد.

این میزان کمی بیش از ۴ درصد عرضه کل جهان و کمتر از ۵ درصد سهام بیت کوین ناکاماتو می باشد.

 

 

شما در اینباره چه فکر میکنید؟ آیا این مقدار بیت کوین در اختیار یک فرد یا گروه خطراتی در پی خواهد داشت؟ آیا در آینده شاهد حضور ابرقدرت در این حوزه خواهیم بود؟ آیا این حجم از ارزش در دست یک فرد و گروه باعث ظهور دیکتاتوری دیجیتال خواهد شد؟ در صورت فروش یکباره این حجم از نقدینگی بازار تا چه مدت شاهد ناپایداری خواهد بود یا اینکه این ناپایداری دائمی خواهد بود؟ نظرات و ایده های خود را با درمیان بگذارید

 

 

منبع: cointelegraph

چه می شود اگر ساتوشی ناکاماتو همه بیت کوین هایش را همین امروز بفروش رساند؟

درباره نویسنده

حامد صالحی

حامد صالحی

کنجکاو، دانش جو و علاقمند به فن آوری و ایده های آزادی خواهانه
V.For.V

5
دیدگاه کابران

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
حامد صالحیعلینام آشناکامران Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
کامران
کامران

شایدم کلش رو روی یک دلار با ذوق فراوان فروخته، چون به تجربه لزوما انسانهای باهوش تریدرهای خوبی نیستند و بالعکس لزوما تریدر یا سرمایه گذار خوبی بودن نشانه باهوشی نیست.

نام آشنا
نام آشنا

هر تن طلا معادل ۲۵ میلیون دلار قیمت داره
هشت هزار تن طلا معادل دویست میلیارد دلار هست
در حالی که یک میلیون بیت کوین با قیمت هفت هزار دلار معادل هفت میلیارد دلار خواهد شد.
به نظر میاد تو محاسباتتون یکم دچار اشتباه شدید
از دید تجاری وقتی ۱۶ میلیون بیت کوین وجود دارد و سهامداری بخواهد سهم خود را که یک میلیون بیت کوین هست بفروشد نهایتا میتواند قیمت کل را یک شانزدهم کاهش دهد ،
پس در دراز مدت هیچ اتفاقی نمیافتد.
سپاس.

علی
علی

فرقی نداره یک میلیون دیگه تولید میکنه سازنده خودشه خیر سرش