چه می شود اگر ساتوشی ناکاماتو همه بیت کوین هایش را همین امروز بفروش رساند؟

default-image

اساسا شخصیت مرموز ساتوشی ناکاماتو(خالق بیت کوین) به گونه ای است که گویی کل این اکوسیستم روی یک آتشفشان بالقوه قرار دارد.
در حال حاضر این آتشفشان خاموش است اما اگر سازنده بیت کوین کوچکترین اقدامی در این زمینه نماید، می تواند بازار را غرق در یک میلیون بیت کوین کند و ارزش آن را نابود سازد.

شناخت شخصیت ساتوشی ناکاموتو یکی از بزرگترین اسرار در دنیای این فناوری محسوب می شود. هیچکس نمی داند او کیست، کجاست یا با میلیونها بیت کوینی که در اختیار دارد چه می کند؟
او دارای میلیونها بیت کوین می باشد. میلیونها بیت کوین و طبق آنچه تخمین زده شده ناکاموتو می تواند حتی بیش از یک میلیون بیت کوین در اختیار داشته باشد.

قدرت یک انسان

به عقیده مت گرین(Matt Green)، استاد ارزهای رمزگذاری شده در دانشگاه جان هاپکینز، ناکاموتو اگر بخواهد می تواند باعث کاهش قیمت ارزهای رمزگذاری شده گردد.
بیت کوین دارای ذخیره محدودی در حدود ۲۱ میلیون می باشد که انتظار می رود در سال ۲۱۴۰ کاملا استخراج گردد.
تعداد یک میلیون بیت کوینی که ناکاماتو در اختیار دارد، پنج درصد کل ارزهای رمزگذاری شده محسوب می گردد.
گرین در این خصوص اظهار داشتپ:

“در مورد بیت کوین اگر شما بتوانید تعداد یک میلیون از آنها را تحت اختیار خود داشته باشید، قادرید هر لحظه کل بازار را غرق بیت کوین کنید.
به آنها به عنوان کارتهای کمیاب بیسبال نگاه کنید. آنها دارای ارزش می باشند چون نادر و کمیابند. اگر کسی بتواند از کارت مایکی منتل(Mickey Mantle) که یکی از کمیابترین انواع آن در بازار است، کپی برداری کند، دیگر از ارزش چندانی برخوردار نخواهد بود.

ناکاماتو واقعا از دیده ها پنهان شده است، چرا که تصمیم دارد خود را از آنچه اختراع نموده دور نگهدارد. اما هنوز نفوذ مردی با چنین ارزش بالایی در شبکه شبه ناشناس بیت کوین چنان که باید مورد توجه و بررسی قرار نگرفته است.
با این حال چنانچه ناکاموتو تصمیم بفروش بیت کوین های خود بگیرد، کل بازار اشباء خواهد شد و قیمت بیت کوین به ناگهان کاهش می یابد.

چه می شود اگر ساتوشی ناکاماتو همه بیت کوین هایش را همین امروز بفروش رساند؟

ارزش یک انسان

با وجودی که ناکاموتو همچون غولی خفته و آتشفشانی پنهان به نظر می رسد اما نه تهدید محسوب نمی شود و نه نوید آینده. با این حال او را می توان دورنمای بسیار برجسته و ارزشمند آینده ارزهای دیجیتال دانست.
به عقیده بن یو(Ben Yu)، سرمایه گذار بیت کوین که در سانفراسیسکو زندگی می کند، سهام ناکاموتو در بیت کوین از ارزش فوق العاده ای برخوردار است.
یو در این خصوص اظهار داشت:

“چنانچه بیت کوین نقش خود را در تبدیل شدن به یک ارز جهانی بخوبی ایفا کند، ناکاماتو احتمالا ثروتمندترین فرد جهان و دارای بیشترین سهم از ذخیره نهایی بیت کوین که چیزی شبیه ذخیره کنونی طلای ایالات متحده میباشد، خواهد بود.”

مسئله ریاضی که بن یو طرح نموده بدین گونه حل شد. ایالات متحده بیشترین ذخیره طلای جهان چیزی در حدود ۸۰۰۰ تن را در اختیار دارد.

این میزان کمی بیش از ۴ درصد عرضه کل جهان و کمتر از ۵ درصد سهام بیت کوین ناکاماتو می باشد.

 

 

شما در اینباره چه فکر میکنید؟ آیا این مقدار بیت کوین در اختیار یک فرد یا گروه خطراتی در پی خواهد داشت؟ آیا در آینده شاهد حضور ابرقدرت در این حوزه خواهیم بود؟ آیا این حجم از ارزش در دست یک فرد و گروه باعث ظهور دیکتاتوری دیجیتال خواهد شد؟ در صورت فروش یکباره این حجم از نقدینگی بازار تا چه مدت شاهد ناپایداری خواهد بود یا اینکه این ناپایداری دائمی خواهد بود؟ نظرات و ایده های خود را با درمیان بگذارید

 

 

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
عليرضا روزگار
عليرضا روزگار
۵ سال قبل

در ضمن در مورد اشباء بازار و كاهش قيمت بيت كوين هم با نظر شما موافق نيستم چون بر اساس تحليل هاي بنده خانم ساتوشي نمودار قيمت بيت كوين بر خلاف تصور عام يك خط صاف است و آن نمودار قيمتي كه شما ميبينيد نوعي متعادل كننده خريد و فروش است.
در واقع بيا كوين هميشه قيمتي ثابت دارد كه ارزش آن معادل پولي است كه ميتواند به ساكنان كره زمين برساند. يعني براي مثال اگر بيت كوين ١٠ ترليون دلار خزانه داشته باشد و زمين هم ١٠ بيليون نفر جمعيت آنوقت قيمت بيت كوين ميشود ١٠٠٠ دلار. يعني به هر نفر ١٠٠٠ دلار ميرسد. اين قيمت با قيمت واقعي بيت كوين متفاوت است و همانطور كه گفته شد زير بناي آن است براي مواجهه با كسري هاي بانكي يا برداشت و واريز هاي غير متعادلانع

عليرضا روزگار
عليرضا روزگار
۵ سال قبل

به نظر من دو صورتيكه همراه با استخراج خورد خورد آنها خانم ساتوشي هم تصميم بگيرند كه حدود سهم كاربران رو زياد كنند به نظرم سهمي تقريبا معادل ٣٠٠ هزار دلار امريكا براي هر نفر روي كره زمين ايجاد خواهد شد. اين رقم بزرگي است و از آنجا كه كم كم ازاد ميشود زمان براي مبارزه مردم و دولت ها با تورم است اما مستلزم تلاش در اين زمينه است. زيرا در صورتيكه تورم هم مشاهده شود خانم ساتوشي احتمالا مجددا سودها را زياد ميكند براي مواجهه با تورم كه سهم مردم كم نشود اما چيزي كه هست اين امر ممكن است باعث بروز تورم جهاني گردد. به طور كلي اگر تورم كنترل شود عالي است و باعث پيشرفت اقتصادي مردم دنيا ميشود. سوالي داشتيد بپرسيد من سالهاست در زمينه رمز ارز ها كار ميكنم.

کامران
کامران
۶ سال قبل

شایدم کلش رو روی یک دلار با ذوق فراوان فروخته، چون به تجربه لزوما انسانهای باهوش تریدرهای خوبی نیستند و بالعکس لزوما تریدر یا سرمایه گذار خوبی بودن نشانه باهوشی نیست.

علی
علی
۶ سال قبل
پاسخ  کامران

فرقی نداره یک میلیون دیگه تولید میکنه سازنده خودشه خیر سرش

hamed
hamed
۶ سال قبل
پاسخ  علی

یه مقدار بیشتر راجع به ماهیت و مکانیزم بیت کوین در همین سایت تحقیق کنید

نام آشنا
نام آشنا
۶ سال قبل
پاسخ  کامران

هر تن طلا معادل ۲۵ میلیون دلار قیمت داره
هشت هزار تن طلا معادل دویست میلیارد دلار هست
در حالی که یک میلیون بیت کوین با قیمت هفت هزار دلار معادل هفت میلیارد دلار خواهد شد.
به نظر میاد تو محاسباتتون یکم دچار اشتباه شدید
از دید تجاری وقتی ۱۶ میلیون بیت کوین وجود دارد و سهامداری بخواهد سهم خود را که یک میلیون بیت کوین هست بفروشد نهایتا میتواند قیمت کل را یک شانزدهم کاهش دهد ،
پس در دراز مدت هیچ اتفاقی نمیافتد.
سپاس.

hamed
hamed
۶ سال قبل

دوست عزیز هر اونس طلا(31 گرم) تقریبا 1280 دلار هست
هر کیلو طلا(1000 گرم) تقریبا 44 هزار دلار
هر تُن طلا(1000 کیلو) تقریبا 44 میلیون دلار
هر هزار تُن تقریبا 44 میلیارد دلار
ضرب در 8 تقریبا 350 میلیارد دلار
من فکر کنم در محاسباتتون تقریبا 150 میلیارد دلار جابجایی صورت گرفته
طبق آمار 185 هزار تن طلا در جهان وجود داره
قسمت دوم صحبتتون هم از کلمه "از دید تجاری" رو بنده متوجه نشدم ولی با توجه به اطلاعت محدودی که در این زمینه دارم و با توجه به نوع بازار پیش روی ما(بیت کوین) اگر امروز 1 میلیون بیت کوین به بازار وارد بشه با توجه به قانون عرضه و تقاضا قیمتا بیت کوین یک سقوط سخت و زیاد رو تجربه خواهد کرد و برای اینکه یک نمونه واقعی از این ماجرا مستندا اعلام کنم میتونید به لینک این خبر مراجعه و مشاهده بفرمایید
بازار مد نظر شما با بازاری ارزهای دیجیتال و در این مورد بیت کوین کاملا متفاوت هست و در حال حاضر نهنگ هایی با مقدار موجودی به مراتب کمتر از 1 میلیون در حال جابجایی قیمت به نفع خود هستن
واژه "در دراز مدت" باز هم برای بنده گُنگ بود و از این بابت عذرخواهی میکنم که چند قسمت از صحبت هاتون رو متوجه نشدم
موفق باشید

Arsam
Arsam
۳ سال قبل
پاسخ  hamed

نابودش کردی?