atlasarzdigital

بیت کوین وارد طولانی‌ترین روند نزولی تاریخش شد !

بیت کوین وارد طولانی‌ترین روند نزولی تاریخش شد !

قدیمی‌ترین و همچنین ارزشمندترین ارز دیجیتال بازار که در روز 17 دسامبر 2017 قیمت تاریخی 19,764 دلار را رقم زد، از آن زمان در حال ثبت سقف‌های قیمتی پایین‌تری بوده است. تداوم روند نزولی 411 روزه بیت کوین، امروز 2 فوریه (13 بهمن)، این ارز دیجیتال را وارد طولانی‌ترین بازار نزولی تاریخش کرد.

آخرین بازار نزولی ادامه‌دار بیت کوین به سال‌های 2013 تا 2015 برمی‌گردد که کاهش قیمت آن از بیشترین تا کمترین قیمتش در آن دوران، 410 روز به طول انجامید.

تاریخچه کاهش قیمت‌های بیت کوین

در واقعیت، روند نزولی فعلی بیت کوین طولانی‌ترین بازار نزولی تاریخ این ارز دیجیتال است؛ اما هنوز نمی‌توان آن را بدترین چرخه از نظر افت ارزش برای بیت کوین تلقی کرد.

بیت کوین وارد طولانی‌ترین روند نزولی تاریخش شد !

همانطور که در نمودار نیز مشخص شده، اولین روند نزولی قابل توجه در نمودار بیت کوین در سال 2011 رخ داد و تنها 163 روز طول کشید، اما از طرف دیگر بیشترین افت ارزش بیت کوین نیز در این همین دوره زمانی اتفاق افتاد.

سقوط قیمت بیت کوین از 31.5 دلار تا کف قیمت 2.01 دلار باعث کاهش بیش از 93 درصدی ارزش بیت کوین در آن دوران شد. این کاهش قیمت از آنچه در سال 2013 تا 2015 اتفاق افتاد و به کاهش 86 درصدی ارزش بیت کوین منجر شد نیز شدیدتر بوده است.

این میزان در حال حاضر برای بازار نزولی فعلی چیزی نزدیک به 84 درصد است که با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین در محدوده 3,400 دلار، یک افت قیمت 82 درصدی نسبت به بالاترین قیمتش محسوب می‌شود.

هیچکس از اینکه بیت کوین به کمترین قیمتش رسیده یا چه زمانی خواهد رسید، مطمئن نیست؛ اما واکنش رام شده بازار نسبت به خبر پس‌ گرفتن ETF مطرح یا نزدیک‌ شدن به زمان رویداد تورم منفی نصف شدن پاداش شبکه، باعث شده تا تفکر شکل‌گیری کف قیمتی در آینده نه چندان دور بعید به نظر نرسد.

نمودار تایم‌فریم هفتگی و تاریخچه نصف شدن پاداش‌

نصف شدن پاداش شبکه در هر 210 هزار بلاک یا حدوداً هر چهارسال یکبار، به عنوان بخشی از سیاست پولی تورم منفی بیت کوین جهت کاهش نرخ ایجاد بیت کوین‌های جدید در شبکه است.

این رویداد که به نصف شدن یا «هالوینگ» (Halving) شناخته می‌شود، از آنجا که میزان عرضه را دربرابر تقاضای ثابت یا فزاینده کاهش می‌دهد، یک محرک صعودی قوی برای قیمت بیت کوین در نظر گرفته می‌شود. به بیان ساده‌تر وقتی تقاضا بیشتر از عرضه باشد، صرف‌نظر از عملکرد بازار، موجب افزایش ارزش دارایی می‌شود.

همانطور که توییت زیر از کوین‌دسک مارکت نیز نشان می‌دهد، طبق داده‌های قبلی روند قیمتی بیت کوین چند ماه مانده به زمان هالوینگ، کف‌سازی را آغاز و سپس شروع به افزایش قیمت می‌کند.

بیت کوین وارد طولانی‌ترین روند نزولی تاریخش شد !

پیدا کردن کف قیمتی برای بیت کوین، 378 روز پیش از هالوینگ سال 2012 و 539 روز پیش از هالوینگ سال 2016 اتفاق افتاد. در حالی که تعداد نمونه‌های آماری پایین است، میانگین 458 روزه پیدا شدن کف قیمت (معادل 1 سال و 3 ماه) پیش از رویداد هالوینگ برای بیت کوین نتیجه می‌شود.

با در نظر گرفتن تاریخ بعدی هالوینگ که اواخر ماه می 2020 در شبکه رخ خواهد داد، بیت کوین هم‌اکنون 500 روز با این واقعه فاصله دارد. از این رو در صورتی که سرمایه‌گذاران رفتار گذشته خود را حین کاهش عرضه بیت کوین تکرار کنند، فاصله زیادی با زمان تشکیل کف قیمتی بیت کوین نخواهیم داشت.

منبع: coindesk

2
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
1 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
2 نویسندگان دیدگاه‌ها
ahmadiمهدی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
مهدی
مهدی

البته ناگفته نماند در دوره نزولی قبلی ک حدود 406 روز طول کشید پس از آن حدود 8 ماه نمودار قیمت بصورت افقی و رنج حرکت کرد و سپس حرکت صعودی تا اواخر 2017 شکل گرفت فکر میکنم الان هم همینطور باشه یعنی مدت زمانی قابل توجه پس از کف قیمتی نمودار قیمت بصورت رنج حرکت کنه تا شروع حرکت صعودی بعدی خودش.

ahmadi
ahmadi

دقیقآ
برای اثبات شدن کف قیمتی باید مدتی به صورت رنج و افقی حرکت کنه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بیت کوین وارد طولانی‌ترین روند نزولی تاریخش شد ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.