امکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌های هوشمند اپل فراهم شد

امکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌های هوشمند اپل فراهم شد

شما هم اکنون می‌توانید پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ را فقط با چند ضربه بر روی ساعت هوشمند اپل خود تجربه کنید. بلوولت (Bluewallet)، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ، در روز ۵ می (۱۵ اردیبهشت) برنامه کاربردی جدید خود را بر روی ساعت‌های هوشمند شرکت اپل عرضه کرد.

این برنامه به دارندگان این ساعت‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا از طریق فناوری جدید و پر ریسک لایتنینگ، خدمات پرداخت بیت کوین را دریافت کنند.

کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه ساعت هوشمند کد QR (بارکدی که به شکل مربع است) تولید کنند و پس از آن شخص دیگری می‌تواند این کد را با گوشی خود اسکن کند تا پرداخت صورت بگیرد.

هفته گذشته، بلوولت طی پیش نمایشی در حساب توییتر خود معرفی کوتاهی از این اپلیکیشن داشت. اما از روز ۵ می این برنامه به طور رسمی از iTunes store قابل دانلود است.

نونو کوویلیا (Nuno Coelho)، مهندس مسئول محصول و تجربه کاربری (UX)، این برنامه را به عنوان یک نمونه آزمایشی در نظر گرفت و به کوین‌دسک گفت:

این آزمایشی است که ما برای قرار دادن کیف پول بر روی ساعت انجام می‌دهیم. اولین نمونه ساده خواهد بود و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید پرداخت‌های خود را از طریق شبکه لایتنینگ انجام دهید.

امکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌های هوشمند اپل فراهم شد

نونو کوویلیا، مسئول پروژه

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا ممکن است کسی بخواهد خدمات تراکنش‌ لایتنیگ را از طریق یک ساعت هوشمند دریافت کند؟

ساعت‌های هوشمند به اندازه گوشی‌های هوشمند محبوب نیستند، اما بسیاری از مردم از آن‌ها برای راحتی در پایش سلامت و مشاهده اطلاعیه‌های تلفن همراه خود بدون این‌که مجبور باشند آن را از جیبشان خارج کنند، استفاده می‌کنند.

به همین منظور، بلوولت این طرح آزمایشی را پیاده‌سازی کرد تا ببیند آیا کاربران ممکن است از آن‌ها برای پرداخت‌های بیت کوینی استفاده کنند یا خیر.

امکان پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین برای ساعت‌های هوشمند اپل فراهم شد

کوویلیا در ادامه افزود:

گاهی اوقات راحتی در دریافت بیت کوین تنها با استفاده چند ضربه می‌تواند یک تجربه کاربری مناسب به خصوص برای زمانی که شما در حال راه رفتنید و یا عجله دارید، باشد.

بعضی اوقات نیز شما می‌خواهید از کسی بیت کوین بخرید، اما احساس راحتی نمی‌کنید از این‌که تلفن همراه خود را جلوی آن شخص بیرون بیاورید، تحت این شرایط، شما می‌توانید از ساعت خود استفاده کنید.

اما کوویلیا تاکید می‌کند که این فقط یک نمونه آزمایشی است، چرا که خود فناوری لایتنینگ نیز هنوز هم بسیار تجربی است و مطمئن نیستند که چه تعداد کاربر واقعی از این برنامه استفاده خواهند کرد.

او اظهار داشت:

اگر بازخوردها خوب باشد، ما زمان بیشتری را صرف پروژه خواهیم کرد. این یک صنعت نوپاست و بنابراین ما در تلاشیم تا متوجه شویم که چگونه این برنامه‌ها را به درستی بسازیم.

پروژه بلوولت که از ۳ توسعه‌دهنده تشکیل شده است، جهت گسترش کیف پولش بر روی ویژگی‌های دیگری نیز کار می‌کند.

کوویلیا اذعان داشت:

ما همچنین می‌خواهیم از یک سرویس شخص سوم بودن دست برداریم و نیاز به اعتماد را به حداقل برسانیم. این مهم‌ترین هدف ما در حال حاضر است.

منبع: coindesk
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه