توجه به بیت کوین در فضای مجازی به بیشترین حد خود رسیده است!

توجه به بیت کوین در فضای مجازی به بیشترین حد خود رسیده است!

با رسیدن بیت کوین به مقاومت روانی ۱۰,۰۰۰ دلاری، توجه بسیاری از رسانه‌های مطرح در دنیا به سمت این ارز دیجیتال جلب شده است. این در حالی است که آمارها نشان از آن دارد که کاربران اینترنت پیش از جهش قیمت بیت کوین نیز توجه خاصی به پادشاه ارزهای دیجیتال داشته‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های تازه بیت اینفوچارتز (BitInfoCharts) نشان می‌دهد که اوایل ماه فوریه (بهمن)، اشاره به بیت کوین در شبکه اجتماعی توییتر به بالاترین میزان خود در دو سال اخیر رسید.

در آن زمان هر واحد بیت کوین در رقم ۹,۴۰۰ دلار معامله می‌شد، رقمی که از سپتامبر (شهریور) سال ۲۰۱۹ بی‌سابقه بود.

تعداد توییت‌هایی که در آن از کلمه بیت کوین استفاده شده بود، در تاریخ ۲ فوریه (۱۳ بهمن) به ۷۵,۰۰۰ رسید. این میزان استفاده از کلمه بیت کوین در توییت‌ها از زمان سقوط این ارز دیجیتال از بالاترین قیمتش (اوایل سال ۲۰۱۸) دیده نشده است.

روزهای بعد، توییت‌های کمتری با اشاره به کلمه بیت کوین منتشر شد. با این حال، ۳۸,۰۰۰ توییت در ماه جاری، بیانگیر رشد چشمگیرینسبت به ماه‌های گذشته است.

تعداد توییت‌های بیت کوین در دو سال گذشته
تعداد توییت‌های بیت کوین در دو سال گذشته

در کنار همه این مسائل، افزوده شدن شکلک بیت کوین به توییتر تاثیر بسزایی در اوج گیری توییت‌هایی داشته که در آن از کلمه بیت کوین استفاده شده است. ۲ فوریه، توییتر شکلک بیت کوین را به شکلک‌های پشتیبانی‌شده خود افزود و کاربران با نوشتن کلمه «Bitcoin»، نماد این ارز دیجیتال را مشاهده می‌کردند.

مسئله دیگری که در ماه جاری میلادی شاهد افزایش آن بودیم، ترند کلمه «بیت کوین» در موتور جستجوی گوگل بوده است. تعداد جستجوهای این کلمه در بازه هفتگی، از آگوست (مرداد) سال ۲۰۱۹ بی‌سابقه بوده است.

ماه آگوست همان دوره‌ای بود که قیمت بیت کوین از رقم ۱۱,۸۰۰ سقوط کرد و به ۱۰,۰۰۰ دلار رسید. پیش از آن هر واحد بیت کوین در رقم ۱۳,۸۰۰ دلار معامله می‌شد که بیشترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بوده است.

جستجوی واژه بیت کوین در گوگل
جستجوی واژه بیت کوین در گوگل

برخلاف سال‌های گذشته که قیمت بیت کوین با کاهش قیمت مواجه می‌شد، روزهای پایانی سال ۲۰۱۹، روی خوشی به بیت کوین نشان داد. تنش‌های ایران و آمریکا از یک طرف و جنگ تجاری آمریکا با چین را می‌توان از عواملی دانست که باعث افزایش قیمت بیت کوین در روزهای پایانی سال ۲۰۱۹ شد.

در حال حاضر، ترندهای گوگل نشان می‌دهد که نیجریه و آفریقای جنوبی کنجکاوترین کشورها در خصوص بیت کوین هستند. استرالیا، سوئیس و غنا نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

نرم‌افزار کش (Cash) که توسط اسکوئر (Square) ساخته شده است نیز از جمله محبوب‌ترین موضوعات مرتبط با بیت کوین در فضای مجازی است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
سجاد
سجاد
4 سال قبل

تا حدی دوست عزیزمون جناب داج کوین راست میگن.
از Dash. Zcash. Xmr. Mkr.LINK. هم اخبار بذارید لطفا‌.
شما سایتتون مرجع هست توی سایت های فارسی زبان. خیلی فشنگتره اگه این مهم رو توجه کنید.
سپاس

Dogecoin
Dogecoin
4 سال قبل

سلام
ماشاالله سایت ارز دیجیتال چقدر از این بیت کوین تعریف می کنه؟ احساس می کنم دارید با تعصب خاصی فقط از بیت کوین دارید طرفداری می کنید. مگه کوین های دیگه به درد نخور و آشغال هستند؟
کوین های دیگه ای مثل اتریوم و دوج کوین و مونرو و ... از بیت هزاران بار بهتر هستند.
احساس می کنم مقدار زیادی بیت کوین خریدین و با این اخبار می خوان قیمتش رو بالا ببرین و سود کنید.

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  Dogecoin

سلام
بازار بیت کوین انقدر بزرگ که فقط از ما بهترون میتونن قیمتشو دستکاری کنن :)
نه واقعا تعصبی به بیت کوین نداریم.
فقط چون بیت کوین پادشاهه و بیش از ۶۰ درصد کل بازار رو به خودش اختصاص داده خود به خود بیشتر اخبار رو به خودش اختصاص میده و اکثر کوین های دیگه با بیت کوین گره خوردن.
سعی میکنیم که بیشتر به آلت کوین‌ها توجه کنیم.

Dogecoin
Dogecoin
4 سال قبل

درسته ۶۰ درصد حجم بازار دستش هست ولی این دلیل نمیشه که بهترین باشه
مگه قدیمی بودن و بازار بزرگی داشتن دلیلی بر بهترین بودنه
گره خورده بقیه کوینها هم فقط در قیمت مصداق داره
از لحاظ کاربرد و کارایی هیچ چی به آلت کوینها نمی رسه
و این به قیمت بیت ربطی نداره