عبارت «بیت کوین چیست»، در رده بالای جستجوهای گوگل در سال ۲۰۱۸

عبارت «بیت کوین چیست»، در رده بالای جستجوهای گوگل در سال ۲۰۱۸

حدود یک‌سال پیش، میزان جستجوی کلمه بیت کوین از جستجوهای مرتبط با دونالد ترامپ فراتر رفت. بر اساس گزارش اخیر گوگل از آمار جستجوی سال ۲۰۱۸، عبارت «بیت کوین چیست»، (حداقل در ایالات‌متحده) یکی از برترین و پرتکرارترین سوالات جستجو شده است.

سال گذشته، بیت کوین در دو دسته جهانی طبقه‌بندی شد که شامل اخبار عمومی در مورد این ارز دیجیتال و عبارت «چگونه بیت کوین بخریم» می‌شد.

تعداد افرادی که قصد داشتند در مورد بیت کوین اطلاعات کسب کنند، بیشتر از کسانی بود که می‌خواستند درباره «DACA» بدانند. DACA سیاست اجرایی اوباما برای اعطای فرم عفو عمومی به افرادی است که در کودکی به‌صورت غیرقانونی به آمریکا آورده شده اند.

عبارت «بیت کوین چیست»، در رده بالای جستجوهای گوگل در سال 2018

با گذشت ۲ سال از ریاست جمهوری ترامپ، علاقه مردم به بیت کوین بیشتر از تمایل آنها برای فهمیدن نتیجه تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکاست که این پرونده هنوز در جریان بوده و نتیجه قطعی آن مشخص نشده است.

عبارت «بیت کوین چیست»، در رده بالای جستجوهای گوگل در سال 2018

کاهش علاقه به جستجوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال، همزمان با کاهش ارزش پول فیات در بازار رخ می‌دهد.

یک‌سال پیش، بیت کوین ارزش بسیار بیشتری نسبت به بهای کنونی خود داشت. گزارش رسانه‌های جمعی در مورد ارزهای دیجیتال، قطعاً تأثیر بسیار مثبتی داشته است. یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفت این است: احتمال اینکه افراد پس از آشنایی با ارزهای دیجیتال، مجددا درباره پرچم‌دار بازار کریپتو – بیت کوین- در گوگل جستجو کنند، به‌طرز قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. می‌توان با اطمینان گفت که دستکم صدها هزار نفر به تعداد کاربران این بازار افزوده شده است.

گوگل به‌نوبه خود، تاکنون هرگز نقش مهمی در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نداشته؛ هیچ‌کدام از برنامه‌های پرداختی این شرکت، تاکنون ارز دیجیتال نپذیرفته‌اند. تنها نقشی که می‌توان در اینجا عنوان کرد، این است که فروشگاه گوگل (Play store) در پذیرش و انتشار برنامه‌های بیت کوین، آزادی بیشتری را نسبت به فروشگاه اپل (App Store) داشته که اخبار متعددی در مورد محدودسازی مباحث مربوط به ارزهای دیجیتال از آن منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: چرا رسیدن ارزهای دیجیتال به جریان اصلی خیلی طول نخواهد کشید؟

اطلاعات ارائه شده توسط گوگل ترندز (Google Trends) اعداد بسیار بزرگی را نشان نمی‌دهند اما گوگل، برترین موتور جستجو در جهان است و میلیون‌ها جستجو در هر دقیقه را پردازش می‌کند. چنانچه عبارت «بیت کوین چیست» یکی از بیشترین سؤالات پرسیده شده در سال ۲۰۱۸ باشد، می‌توان با قاطعیت گفت که ارزهای دیجیتال حداقل به‌عنوان یک بحث داغ، به جریان اصلی دست یافته است.

منبع : ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه