atlasarzdigital

تنها یک درصد تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های مجرمانه ارتباط دارد

تنها یک درصد تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های مجرمانه ارتباط دارد

بر اساس گزارش بلومبرگ که در تاریخ 1 جولای (10 تیر) منتشر شد، تحقیقات اخیر شرکت چین‌آنالیسیس حاکی از این است که با وجود کاهش نسبت معاملات غیرقانونی به قانونی، میزان بیت کوین‌هایی که در سال جاری احتمال می‌رود در تراکنش‌های غیرقانونی خرج شود، شاید از مرز 1 میلیارد دلار عبور کند.

به نقل از کوین‌تلگراف، ارزش کل بیت کوینی که در نیمه اول سال 2019، صرف فعالیت‌های غیرقانونی شده است، 515 میلیون دلار است. این تحقیقات نشان می‌دهد که تا پایان سال جاری این رقم دو برابر می‌شود و به 1 میلیارد دلار خواهد رسید.

با این حال، میزان بیت کوین‌هایی که صرف خدمات غیرقانونی می‌شوند در مقایسه با موارد قانونی در حال کاهش است. هانا کورتیس (Hana Curtis)، مدیر اجرایی چین‌آنالیسیس در این باره می‌گوید که تنها 1 درصد از فعالیت‌های بیت کوین در سال جاری غیرقانونی هستند، که در مقایسه با 7 درصد در سال 2012، کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

همان‌طور که در این گزارش به آن اشاره شده است، به ارزش 515 میلیون دلار بیت کوین صرف تراکنش‌های غیرقانونی در دارک ‌وب‌ یا وب تاریک شده است. دارک‌ وب زیرمجموعه‌ کوچکی از دیپ ‌وب (Deep Web) یا وب پنهان است. دیپ وب به تمام وب سایت‌هایی اشاره دارد که نمی‌توان آن‌ها را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کرد.

بزرگ‌ترین بازار غیرقانونی دارک وب برای خرج کردن بیت کوین Hydra است. به نظر می‌رسد که در چنین بازارهایی بیت کوین انتخاب اول و مونرو در اولویت بعدی قرار دارد. اغلب این بازارها در توزیع مواد مخدر و یا فیلم‌های بزرگسالان دست دارند.

در ماه آوریل دو مرد اعتراف کردند که با استفاده از بازار دارک وبی با نام NextDayGear به فروش استروئید، مواد کنترل‌شده و پولشویی مشغول بودند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تنها یک درصد تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های مجرمانه ارتباط دارد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x