تنها یک درصد تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های مجرمانه ارتباط دارد

تنها یک درصد تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های مجرمانه ارتباط دارد

بر اساس گزارش بلومبرگ که در تاریخ ۱ جولای (۱۰ تیر) منتشر شد، تحقیقات اخیر شرکت چین‌آنالیسیس حاکی از این است که با وجود کاهش نسبت معاملات غیرقانونی به قانونی، میزان بیت کوین‌هایی که در سال جاری احتمال می‌رود در تراکنش‌های غیرقانونی خرج شود، شاید از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کند.

به نقل از کوین‌تلگراف، ارزش کل بیت کوینی که در نیمه اول سال ۲۰۱۹، صرف فعالیت‌های غیرقانونی شده است، ۵۱۵ میلیون دلار است. این تحقیقات نشان می‌دهد که تا پایان سال جاری این رقم دو برابر می‌شود و به ۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

با این حال، میزان بیت کوین‌هایی که صرف خدمات غیرقانونی می‌شوند در مقایسه با موارد قانونی در حال کاهش است. هانا کورتیس (Hana Curtis)، مدیر اجرایی چین‌آنالیسیس در این باره می‌گوید که تنها ۱ درصد از فعالیت‌های بیت کوین در سال جاری غیرقانونی هستند، که در مقایسه با ۷ درصد در سال ۲۰۱۲، کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

همان‌طور که در این گزارش به آن اشاره شده است، به ارزش ۵۱۵ میلیون دلار بیت کوین صرف تراکنش‌های غیرقانونی در دارک ‌وب‌ یا وب تاریک شده است. دارک‌ وب زیرمجموعه‌ کوچکی از دیپ ‌وب (Deep Web) یا وب پنهان است. دیپ وب به تمام وب سایت‌هایی اشاره دارد که نمی‌توان آن‌ها را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کرد.

بزرگ‌ترین بازار غیرقانونی دارک وب برای خرج کردن بیت کوین Hydra است. به نظر می‌رسد که در چنین بازارهایی بیت کوین انتخاب اول و مونرو در اولویت بعدی قرار دارد. اغلب این بازارها در توزیع مواد مخدر و یا فیلم‌های بزرگسالان دست دارند.

در ماه آوریل دو مرد اعتراف کردند که با استفاده از بازار دارک وبی با نام NextDayGear به فروش استروئید، مواد کنترل‌شده و پولشویی مشغول بودند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه